SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív
 
 
 
 

Sezóna  2016/2017

 

 

 
 

image

Divize C  - středa 14.6.2017 - 18,00 hod. - 30.kolo

TJ Dvůr Králové

1:2

SK Vysoké Mýto

 

 

           

     (1:1)

 

 

 

  Branky: 16´Janouch - 10´Trnka, 63´Fikejz

 

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 10.6.2017 - 17,00 hod. - 29.kolo

image

SK Vysoké Mýto

0:0

SK Ostrá

PK 4:5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 3.6.2017 - 17,00 hod. - 28.kolo

FK Letohrad

1:1

SK Vysoké Mýto

 (0:1)   PK 5:3

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 48´Kabourek - 17´Kopřiva

Hl.rozhodčí :  Matyš Jakub            ŽK : 2 : 2                Diváků : 120

FK Letohrad: Satoria – Macek, Krystl, Vaniš, Šponar  – Procházka (Slodičák), J.Štěpán, Tichý, Černohorský (74.Konečný) – Čada, Kabourek

SK Vysoké Mýto: Černík – Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Tomášek (70.Trnka) , Fikejz (65.Rezek), Wimmer, Motl (80.Mach) – Kopřiva, Štěpánek

Ve velkém vedru jsme odehráli sobotní zápas v Letohradě. Narozdíl od předešlých utkání nevstoupilo Vysoké Mýto do zápasu aktivněji. A tak bylo v úvodu rušno více před Černíkem. Poté však hosté převzali otěže utkání a dobrou kombinační hrou zamkli Letohrad na jejich polovině, pozemní převaha pak vygradovala ve vstřelenou branku. Adam Kopřiva si patou přiťukl balón do vápna a střelou na přední tyč překonal golmana! Hosté byli aktivnější i nadále, jenže letohradští je zastavovali za cenu faulů, které sudí netrestal kartami. Ze začátku druhého poločasu se povedlo domácím vyrovnání. Hra se poté dost vyrovnala a promněnila ve válku uprostřed hřiště. Povolnost rozhodčího v udělování žlutých karet vedla až v ostrý faul na Fikejze, který po tomto zákroku v zápase dohrál. Na Mýtu byla vidět snaha převážit výsledek na svoji stranu. Letohrad se však semknul a utkání gradovalo. Pár minut před koncem měl možnost rozhodnout Kopřiva, jeho hlavička skončila pouze v náruči golmana Satoria. Zápas tak skončil remízou a následovali pokutové kopy. V nich byli šťastnější domácí, kteří si připsali o bod více! 

 

                                                                                                                                       Wimmer Filip

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 27.5.2017 - 17,00 hod. - 27.kolo

image

SK Vysoké Mýto

4:0

FK Kolín

 

 

          

  (2:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 5´Rezek, 31´Kopřiva, 71´Motl, 75´Štěpánek

Hl.rozhodčí :  Šulcová Lucie             ŽK : 0 : 2                Diváků : 210

SK  Vysoké Mýto : Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Tomášek, Wimmer, Fikejz (80´Mach), Kopřiva, Rezek (56´Motl) - Štěpánek

FK Kolín : Ptáček - Čapek, Němeček, Brunclík (84´Saulich), Štoček (62´Bora), Puk, Biško, Nešpor, Jindřich (41´Volavka), Puk, Vácha (77´Nekolný)

Sobotní zápas byl soubojem sousedních týmů v tabulce, kdy do Vysokého Mýta přijel jen o jeden bod horší Kolín. Nejspíše se jednalo o poslední utkání A týmu na hřišti č.2. A jak je dobrým zvykem z posledních zápasů i tentokrát se domácím podařilo vstoupit do zápasu gólem. V 5. minutě si na Štěpánkovu žabičku do malého vápna naběhl Tomáš Rezek a nekompromisně zavěsil pod víko – 1:0. Kolín však ukazoval svoji kvalitu, hrál s míčem, ale k většímu ohrožení brány se prakticky nedostal. Tak se na steč vydali opět domácí. Po dobré kombinaci přišel pár metrů před vápnem faul na Fikejze. Míč si postavil Adam Kopřiva a technickou střelou přes zeď nedal Ptáčkovi šanci – 2:0. Výborně fungující vysokomýtská obrana byla překonána až 10 minut před koncem. S hlavičkou Váchy si  poradil Vojta Černík. I další centry, které se snažili najít modrý dres v jeho pokutovém území si bez problému sesbíral a tak se domácí mohli soustředit na útok. Ve 40. minutě se mezi tři hráče vydal Tomášek, krásně je vymotal a poté předložil míč Wimmerovi, toho však vychytal Ptáček. Já už vážně nevím, co víc bych chtěl (poznámka redakce).

Do druhého poločasu se vydali hosté stíhat dvoubrankové manko. Jenže druhý poločas byl bitvou spíše uprostřed hříště a to až do 71. minuty, kdy po krásné kombinaci Mýta odcentroval Živný, ale se střelou Štěpánka si výborně poradil Špaček, stejně tak s následnou hlavičkou Fikejze. Míč se nakonec dostal až k Davidu Motlovi, který si počkal a následně prostřelil vše, co stálo v cestě. A když si o čtyři minuty poradil s Ptáčkem Štěpánek, třepetal se míč v hostující síti po čtvrté. Po výhře nad Kolínem tak Vysoké Mýto udělalo  důležitý krok v boji o konečné umístění na bedně.  

 

                                                                                                                                       Wimmer Filip

 

 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 20.5.2017 - 17,00 hod. - 26.kolo

image

SK Vysoké Mýto

3:1

Přední Kopanina

 

 

          

  (1:1)

 

 

 

                                             

 

Branky :  12´Mach, 75´vlastní, 90´Fikejz – 32´Pospíšil

 

Hl.rozhodčí : Hocek Petr      ŽK :  0:5   ČK :  0:1      Diváků : 160

 

SK  Vysoké Mýto Černík – Živný, Trnka, Dvořák, Žák – Benda (78' Tomášek), Wimmer, Kopřiva (87' Kouřil), Motl (56' Motl) – Mach (56' Štěpánek), Fikejz

 

FC Přední Kopanina: Švarc - Flaks, Pešír, Bláha, Sýkora (74. Vik) - Melničuk, Shejbal - Blažek, Pospíšil, Kolář (86. Levý) - Honcharenko

 

V pochmurném počasí přivítalo Vysoké Mýto zachraňující se Přední Kopaninu. Mýto zaváhalo vícekrát než se před zahájením jarní části čekalo. Po každé však s týmem ze spodní části tabulky a tak hned od začátku byla vidět snaha domácích nepřipustit před vlastními fanoušky nějaké komplikace. Odměnou za výraznou aktivitu jim byl gól po krásné akci, kdy Kopřiva nejprve vybídl Živného dlouhým pasem, který následně odcentroval a Lukáš Mach již věděl, jak se na malém mlíku zachovat. 12. minuta - 1:0. Zdálo se, že to bude poklidné utkání. Jenže Kopanina se ani zdaleka nevzdala a i oni ukázali, že umí pořádně  přiložit pod kotlem. Nejprve ve 28. minutě díky třem slepeným rohům zamkli černobílé ve výsostném území Vojty Černíka, ten však ukázal, že se nehodlá koukat na radující se hosty, jenže o 5 minut déle už kapituloval. Po krásném sklepnutí Melničuka ho parádně přehodil Pospíšil. Ve 37. minutě se snažil rozhodčímu poradit hostující Pešír, hlavní arbitr tuto radu ohodnotil žlutou kartou, jenže v zápase to byla druhá cenná rada od stejného hráče a tak si mohl jít zazpívat do sprchy hodně předčasně. Zdálo se, že dále to bude jednoznačný průběh. Jenže červená karta zápasu spíše ublížila.

Do druhého poločasu se Přední Kopanina vydala bránit výsledek zaručující alespoň bod a penaltový rozstřel. Domácí se snažili a dobývali Švarcovu svatyni, jenže blok v barvách Barcelony se pohyboval velmi organizovaně a bylo velmi těžké dostat se na dostřel brány.  Blízko byl Štěpánek, který se zužitkoval dobrou Žákovu přihrávku, jenže těsně minul. V 75. minutě přišlo rozuzlení zápasu. Radim Fikejz si počínal zkušeně na rohovém praporku a vybojoval rohový kop. Adam Kopřiva vyslal do vápna centr, který opravdu velmi lehce škrtnul Benda a jelikož se hostující stoper Bláha ve druhém poločase nepodíval blíže k Černíkově kase, prozkoušel alespoň vlastního golmana. Ten však jeho snahu nedocenil, poté se už jen společně dívali na oslavující domácí hráče, trenéry, fanoušky. Hosté se v závěru ještě pokoušeli o pokus vyrovnat, ale naopak jim v 90. minutě naložil třetí banán na cestu Radim Fikejz a tak se Vysokomýtští hooligens vrhli do ulic oslavovat 3 body.

                                                                                                                 

                                                                                                                                                     Wimmer Filip

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - neděle 14.5.2017 - 17,00 hod. - 25.kolo

MFK Trutnov

3:3

SK Vysoké Mýto

 (2:1)   PK 6:5

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 3´Štěpánek ,65´a 71´Fikejz

Hl.rozhodčí :  Vnuk Josef             ŽK : 0 : 1           ČK : 0 : 0            Diváků : 105

MFK Trutnov:  Šťastný – Vyhnánek (80´Tobiaš),Makovský, Kovář,Mařas –  Havlina (23´Čech), Marks, Kamitz,Zezula (85´Kejzlar) – Holubec,Tauchman (70´Křižovič)

SK  Vysoké Mýto : Zavřel – Živný,Dvořák, Kouřil,Žák – Tomášek (63´Rezek) ,Wimmer,Kopřiva,Trnka (63´Fikejz) – Benda(83´Motl),Štěpánek (87´Mach)

Zápas na hřišti MFK Trutnov, který hraje o záchranu jsme začali velice dobře. Hned ve 3.minutě se střelecky prosadil Pavel Štěpánek na 0 : 1. Domácí však dokázali rychle odpovědět.  V 9.minutě se po rohu hlavou prosadil Tauchman a vyrovnal na 1 : 1. Potom se do dobrých příležitostí dostaly Benda a opět  Štěpánek, ale bohužel bez brankového zakončení. Před koncem poločasu se podařilo domácímu Trutnovu znovu skórovat po standartní situaci  2 : 1. Mýtu se povedlo ve druhém poločase střídání v 63.minutě. Na hřiště přišli hned dva zkušení hráči Fikejz a Rezek. Po krátkém pobytu na hřišti se hned prosadil gólově Radim Fikejz a srovnal na 2 : 2. O pár minut déle stejný hráč již poslal hostující Mýto do vedení  2 : 3. Do dalších šancí se dostaly Benda a Rezek. Tu největší však měl pět minut před koncem stoper Michal Kouřil. Po samostatné akci však ztroskotal na dobře chytajícím brankaři. Gólman Šťastný ve druhé půlce držel naděje Trutnova na lepší výsledek. Ten přišel po dlouhém nastavení hlavního rozhodčího v 96.minutě ,vyrovnáním na konečných 3 : 3. V penaltovém rozstřelu selhal v šesté sérií  Filip Wimmer. Po jasných třech bodech si tak nakonec odvážíme pouze jeden bod !!?? Další zápas hostíme v sobotu další mužstvo ohrožené sestupem Přední Kopaninu. Snad se již podaří bodovat naplno na novém hřišti.

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 6.5.2017 - 17,00 hod. - 24.kolo

image

SK Vysoké Mýto

3:0

Sokol Živanice

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

 

Branky :  6´Štěpánek, 75´Kopřiva,92´Benda

Hl.rozhodčí : Čechlovský Ondřej          ŽK :  2 : 2        ČK :  0 : 1          Diváků : 165

 

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Žák, Kouřil, Dvořák, Živný – Rezek (73´Benda), Wimmer, Kopřiva (85´Trnka), Štěpánek (90´Motl) – Fikejz, Mach (67´Tomášek)

 

TJ Sokol Živanice: Volšík (42´Vašíček) – Novotný (46´Novák), Buriánek, Ferčák (66´Ujec), Motyčka – Polák, Herzán, Gorol, Janecký (78´Hundák) – Kakrda, Petrus (42´Vašíček)

 

Sobotní zápas o druhé místo v tabulce se odehrál proti mužstvu TJ Sokol Živanice. Za pěkného slunného počasí začalo domácí

mužstvo lépe. Hned v 6.minutě se k centru zprava dostal Pavel Štěpánek. Jeho centr zapadl do šibenice za záda vyběhnutého gólmana Volšíka 1 : 0. Vyrovnání však mohlo přijít velice rychle. V 10.minutě se z pětadvaceti metrů trefil Gorol naštěstí jen do tyčky domácí branky. K dalším příležitostem k zakončení se Mýto dostalo střelami Fikejze a Wimmera těsně nad hostující branku. V 35.minutě se zleva dobře uvolnil Rezek, jeho dobrá přihrávka  před branku však nenašla žádného adresáta. Ve 40.minutě přišla chyba hostujícího brankáře Volšíka. Balón chytil mimo vápno a po druhé žluté následovala i červená ( první byla po faulu na útočníka Macha ). Z následujícího trestného kopu Radima Fikejze se hned do zápasu dostal střídající brankář Vašíček a střelu chytá.

Úvod druhého poločasu se podařil hostujícím Živanicím. Ve 49.minutě vyrazil střelu brankář Zavřel jen před sebe a z dorážky hostujícího hráče byl domácí gólman překonán. Na brankové čáře vše zmařil dobře postavený stoper Kouřil. Střelu vykopává a vyrovnání se tak naštěstí nekonalo. Mýto odpovědělo v 53.minutě po centru Štěpánka se k zakončení dostal Fikejz. Jeho střela hlavou šla však nad hostující branku. V 75.minutě se již skóre měnilo, když se z trestného kopu prosadil s pomocí hostujícího obránce Adam Kopřiva 2 : 0. Živanice se snažili o snížení a tím se otevíral prostor v obraně pro hráče Mýta. V 86.minutě šel po samostatné akci Benda sám na gólmana, který jeho střelu vyráží a s dorážkou si neporadil Pavel Štěpánek. O dvě minuty déle šel sám na branku Živanic Filip Wimmer, ale opět ho vychytal brankář Vašíček. Vše zakončil v nastaveném čase Lukáš Benda.     Po individuální akci se prosadil z levé strany a střelou na zadní tyč završil domácí výhru 3 : 0.    Hostující Živanice tak musí byt spokojené, že skóre zápasu nebylo ještě podstatně vyšší. K dalšímu venkovnímu zápasu zajíždíme v neděli a to na hřiště sestupem ohroženým Trutnovem.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 29.4.2017 - 10,15 hod. - 23.kolo

FK Kratonohy

2:1

SK Vysoké Mýto

 (1:0) 

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky :  3´a 52´Peterka - 61´Mach (penalta)

Hl. Rozhodčí: Němec Václav       ŽK: 2:4        Diváků: 110

 

FK Kratonohy: Ordelt – Haupt, Němeček, Strasser, Kejmar, Tulach (90´Šejvl), Franz (67´Jilemnický), Jiroutek, Novák, Peterka (82´Pražák), Pago (70´Habrman)

 

SK Vysoké Mýto: Zavřel – Živný, Dvořák, Kouřil, Žák – Tomášek (46' Wimmer), Kopřiva, Motl, Rezek (74' Benda) – Fikejz (57' Mach), Štěpánek

 

K dalšímu utkání jsme zajížděli na půdu Kratonoh, které díky malému bodovému zisku z jarní části řeší problém, ohledně udržení se v Divizi i pro příští sezonu. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. V 6. minutě udělal na půlce hřiště o pár doteků navíc Motl a o balon záhy přišel, domácí vůbec neváhali a hned se vrhli do otevřené obrany a po průnikové přihrávce už to byl souboj pouze mezi Peterkou a Zavřelem, ze kterého vyšel vítězně domácí kanonýr – 1:0. Ve 12. minutě se dostalo do šance také Mýto, když Fikejz hledal centrem ze strany někoho, kdo by nasměroval míč za záda Ordelta. Bohužel hosté chyběli na správných místech a ani domácím se nepovedlo překonat svého golmana a tak se skóre neměnilo. Po půl hodině hry byl Fikejz jasně faulován v pokutovém uzemí, ale k překvapení  všech, kteří věřili ve Fair-play, píšťalka mlčela.

 

Na další šanci se tak čekalo až do 52. minuty, domácím však přinesla radost. Novák si postavil míč k rohovému praporku a přesně našel hlavu Peterky, který ho nasměřoval do nechytatelných míst Zavřelovy brány – 2:0. Vysoké Mýto se snažilo s výsledkem něco udělat, ale do šancí se prakticky nedostalo až v 59. minutě, si pokryl ve vápně balon Kopřiva, jenže byl faulován. Zákrok, který snad nešel neodpískat odpískán byl a Lukáš Mach snižuje z penalty na 2:1. Zbytek zápasu se dohrával daleko od obou branek a tak domácí získali první tři jarní body. Celý zápas byl bojem daleko od obou branek, hodně sporných momentů, které rozhodčí přisuzoval domácím. Kdyby se hrálo na fauly, tak by Mýto jasně vyhrálo, protože pan rozhodčí byl mockrát jediným, který nějaký faul viděl. Fotbal se však hraje na góly, kterých jsme dnes moc nedali a po vlastních chybách a nedůsledných situacích dva inkasovali. Nezbývá než zvednout hlavy a začít makat, protože za týden vyzveme doma Živanice!

 

                                                                                                                                                                 Wimmer Filip

 

  

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 22.4.2017 - 17,00 hod. - 22.kolo

image

SK Vysoké Mýto

4:0

FK Pardubice B

 

 

          

  (3:0)

 

 

 

                                             

 

Branky :  6´Rezek, 24´Fikejz, 37´Štěpánek, 86´Mach 

Hl.rozhodčí : Dobrý Jan     ŽK :  0 : 1           Diváků : 100

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Živný, Kouřil, Dvořák, Žák – Tomášek (80´M.Fišer), Trnka (46´Mach), Kopřiva (84´D.Fišer), Rezek (56´Motl) – Štěpánek,  

FK Pardubice B : Letáček - F.Pánek, Jedlička, Řehák, Zelenka - Slezák, Prokopec, Málek (61´Matuška), Jirka (76´Kmetík) - D.Pánek, Gašpar (70´Barbarič) 

V chladném sobotním odpoledni přijeli do Vysokého Mýta Pardubice. Výrazně omlazený tým musel hned od začátku přihlížet velké aktivitě domácích. Kdo přišel včas, nelitoval. Domácí vlétli na svého soupeře a odměnou jim byl gól v 6. minutě, kdy se ke Štěpánkovu centru z pravé strany probojoval Tomáš Rezek a pohotově vymetl pavučinky Letáčkovy svatyně – 1:0. O dvě minuty déle se ke střele dostal Živný. Svojí „jedovkou“ prostřelil i hostujícího golmana, ale radost mu zkazil Řehák, který vykopával z brankové čáry. Poté se hra lehce vyrovnala. Mýto lišácky nechávalo  vyniknout také hosty, jenže ti se moc k ničemu neměli a tak si taktovku přebralo zase na svoji stranu. Konkrétně Žák, který svým centrem našel ve vápně Pavla Štěpánka, s jehož volejem si Letáček ještě poradil. Ale Radim Fikejz si počínal jako zkušený kanonýr a přesně věděl, kde má stát. 22. minuta – 2:0. Mýto bylo při chuti. Ve 26. minutě, ze strany vyzval Rezek Štěpánka, jenže míč se opět třepetal pouze v ochranné síti za tou sítí správnou. Ve 32. minutě se dostali poprvé do šance Pardubice. Aut z levé strany prošel až před branku, následnou střelu však Vojta Černík pouze očima doprovodil mimo svoji pravou tyč. O pět minut déle Fikejz vyhrál ve vápně hlavičkový souboj a k míči se ve 37. minutě dostal Pavel Štěpánek, jehož bomba se otřela o tyč, ale zastavena byla až v síti – 3:0. Velmi aktivní Pavel Štěpánek opět připomenul Pardubicím, jaká chyba byla pustit ho, když se ve 43. minutě ujal odraženého míče po rohu hostů a po super obřím slalomu předložil míč Adamu Kopřivovi, který mírným obloučkem překonal golmana, jenže těsně minul.

 

Vysoké Mýto ve druhém poločase drželo hlavně balón, to ale neznamenalo, že šance nepřicházely, naopak! Hned po svém příchodu na hřiště se ukázal David Motl, který z voleje těsně minul. V 71. minutě se po ose Dvořák – Kopřiva – Motl – Fikejz vezl další gól, ale výbornou hlavičku Radima Fikejze zastavil skvělým zákrokem Letáček. Do další šance se o pár minut později dostal Lukáš Mach, který také nemířil mezi tři tyče. Vysoké Mýto vstoupilo do poslední desetiminutovky se snahou vstřelit ještě jednu branku. Velmi blízko k tomu byl Radim Fikejz, který vypálil z 20ti metrů, Letáček byl však připraven. Poté se připomněl Lukáš Živný, který posadil míč na hlavu Štěpánkovi, ale ten svým anglickým kladivem přestřelil. Mýto se přeci jen dočkalo, pár minut před koncem vyslal Štěpánek samotného Macha, který se jako medvěd prodral ke gólovému zakončení a jako medvěd oslavil. Vysoké Mýto tak v poklidu získalo důležité tři body a v příštím kole zajíždí na půdu zachraňujících se Kratonoh!

                                                                                                                       

                                                                                                                          Wimmer Filip – 2. asistent vedoucího

 

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 15.4.2017 - 17,00 hod. - 21.kolo

FK Čáslav

0:0

SK Vysoké Mýto

PK 6:5 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hl.rozhodčí : Zadinová Olga          ŽK : 2 : 1      Diváků : 110      Střely celkem : 2:3      Rohové kopy:   9:6

FK Čáslav :  Kubát – Bodlák, Růžička, Kunášek, Dastych – Hanych, Pícha, Strnad, Vebr – Špičák , Maxa (Antoš, Komma, Hronovský)

SK Vysoké Mýto : Černík – Tomášek, Kouřil, Dvořák, Žák – Benda, Kopřiva, Trnka, Rezek – Štěpánek, Fikejz (Motl, Mach, Fišer)

Šlágr 23. Kola jsme odehráli za deštivého počasí v Čáslavi. Pouhých 110 diváků vidělo, celý první poločas, bitvu zejména v prostředku hřiště. První vážnější situaci viděli až v 16.minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Rezek, jehož centr byl zablokován na roh. Další vážnější situace přišla až ve 29 minutě. Adam Kopřiva posílá do samostatného úniku Radima Fikejze, který obloučkem přehodil nejen Kubáta, ale i jeho branku.  Těsně před poločasovým hvizdem se domácí Vebr dostal k hlavičce z rohového kopu. Jeho pokus chytá Černík.

Druhý poločas začali hosté výrazně aktivněji. Hned v 49.minutě se dostal Štěpánek do samostatného úniku, ale nedovoleným zákrokem na hraně vápna byl zastaven domácím Růžičkou. Rozhodčí Zadinová byla pro domácí milosrdná a vytáhla pouze žlutou kartu. Z přímého kopu Fikejz zvolil spíše likvidaci zdi, místo technického zakončení. Následná dobrá dorážka Trnky skončila těsně vedle. Na čím dál více těžším terénu zápas připomínal spíše bitevní pole. V 70. Minutě se připomněli domácí, kdy letěl do vápna přímý kop, ale výborné čtení hry Černíka zamezilo v ohrožení svatyně hostů. O pár chvil déle to domácí zkoušeli z dálky, ale hokejovým zákrokem zablokoval střelu Žák. Více zajímavých situací zápas nepřinesl a tak se po konečném hvizdu rozhodčí, hráči rozběhli ke střídačce na poradu před pokutovými kopy. Více štěstí při penaltách měli domácí, kteří nakonec vydolovali bod navíc.

                                                                                                                                                         Valášek, Wimmer  

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - středa 12.4.2017 - 17,00 hod. - dohrávka 17.kola

FK Turnov

0:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             

 

Branky : 19´Benda, 50´a 76´Fikejz    

Hl.rozhodčí :  Leška Martin                  ŽK : 2 : 2                  Diváků : 160

FK Turnov :  Hýka - Kordík,Tvrdý (71´Sedláček),Beníšek (81´Drahovzal), Novotný – Horák (81´Svoboda),Dlouhý (60 Šulc), Šimek, Špína (76´Veber) – Havel, Benek

SK Vysoké Mýto : Černík - Tomášek, Kouřil, Dvořák, Žák  - Benda (78´Motl), Wimmer, Kopřiva, Rezek (81´Mach) - Štěpánek(85´Fišer M.), Fikejz (89´Zavřel)

Ve středu 12.4. se odehrála dohrávka odloženého zápasu v Turnově. Mýto vstoupilo do zápasu aktivně. Již v 18.minutě se po přihrávce zprava prosadil střelou na zadní tyč Lukáš Benda 0 : 1. O pár minut déle přišly další dvě šance. Nejprve po střele Kopřivy, kterou gólman vyrazil a k dorážce se dostal Radim Fikejz. Jeho střela šla však nad domácí branku. Další střela Fikejze za vápnem se opět nevešla do branky Turnova. Domácí zahrozili až po půlhodině hry a hned z toho byla velká příležitost. Střelu na branku vyrazil gólman Vojta Černík a dorážku vykopával z prázdné branky naštěstí Pavel Tomášek. Ve 42.minutě domácí zahrozili po rohu, když z malého vápna branku Mýta přestřelili. V poslední minutě měl gólovku Tomáš Rezek. Jeho střelu na hranici vápna domácí gólman chytá. Úvod druhé půlky vyšel lépe Mýtu. V 50.minutě se po pravé straně po samostatné akci uvolnil Pavel Štěpánek. Před odkrytou brankou našel osamoceného kapitána Fikejze a ten s přehledem navýšil na  0 : 2. V 75.minutě bylo vše dokonáno, když se po narážečce s Tomášem Rezkem opět prosadil v zakončení Radim Fikejz na konečných  0 : 3. Tyto tři body ze hřiště Turnova jsou velice cenné.K dalšímu zápasu zajíždíme v tomto „anglickém“ týdnu již v sobotu a to na horkou půdu hřiště FK Čáslav. Zde půjde o důležité body v boji o přední umístění v divizi „C“ pro obě mužstva.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 8.4.2017 - 16,30 hod. - 20.kolo

image

SK Vysoké Mýto

1:1

Jiskra Ústí n.O.

 

 

          

  (1:1)

 PK 4:3

 

 

                                             

 

Branky :  2´Hock –  30´Nágl

Hl.rozhodčí : Brychta Ondřej          ŽK :  2 : 4           ČK :  0 : 0            Diváků : 585

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Hock, Kouřil, Dvořák, Živný(46´Žák) – Rezek (72´Mach), Wimmer, Kopřiva,Tomášek – Fikejz, Štěpánek

TJ Ústí nad Orlicí : Krátký – Coufal, Chleboun, Strnad, Langer – Opina (66´Kukla) – Vaňous (88´Hegr), Falta, Souček, Smejkal (90´Skalický) - Nágl

Sobotní derby s Ústím se odehrálo za velké podpory diváků, když se jich sešlo skoro 600 !! Za této krásné atmosféry se hrálo opravdu vyrovnané utkání až dokonce. Domácí Mýto začalo lépe a hned ve 2.minutě se po rohu prosadil hlavou Marián Hock na vedení 1 : 0. Potom se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Ke změně došlo ve 30.minutě,když se po zaváhání v domácí obraně prosadil hostující útočník Nagl a vyrovnal na 1 : 1. Do konce poločasu se již nic podstatného nestalo. Druhý poločas začalo Mýto opět lépe. V 52.minutě se k rozehrání trestného kopu postavil Radim Fikejz. Jeho střela přes zeď směřovala do branky, ale dobře si s ní poradil brankář Krátký. O pár minut déle se prosadil střelou za vápnem Filip Wimmer. Hostující gólman opět střelu s obtížemi vyrazil na roh. K dalšímu zakončení se dostal Tomáš Rezek, ale opět bez vstřelení branky. Domácí mužstvo se i přes velký tlak v druhém poločase k dalšímu gólu nedostalo. V závěru zápasu naopak hosté mohli dát rozhodující branku, ale výborným zákrokem tomu zabránil domácí gólman Zavřel. Zápas tak skočil nerozhodně a následovaly pokutové kopy. Hned první neproměnil hostující Falta, když ho vychytal domácí gólman. Poté domácí střelci Fikejz,Wimmer,Mach a Tomášek své penalty proměnili. Další zaváhání přišlo u posledních kopů. Neproměnil opět hostující hráč a to Souček, kdy přestřelil branku Mýta. Vše bylo rozhodnuto a domácí mužstvo si tak zaslouženě připsalo bod navíc. Za tento vyrovnaný a opravdu pěkný zápas z obou stran si domácí Mýto výhru zasloužilo. K dalšímu zápasu zajíždíme již ve středu, kdy se odehraje dohrávka na hřišti v Turnově.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 1.4.2017 - 10,15 hod. - 19.kolo

Sparta Kutná Hora

2:1

SK Vysoké Mýto

(2:1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 23´Skokan,42´Frejlach pen. – 19´Kopřiva

Hl.rozhodčí :  Cupl                  ŽK :  5 : 1                 Diváků : 145

Sparta Kutná Hora: Kadlec - M. Frejlach, Skokan, Franc, Dudla - Šesták (46. Hačka), Kulhánek (72. Piskač), Šindelář (85. Semrád), Nekvinda - Vocel, Černý (61. Záleský, 90. Cimr                                            

SK Vysoké Mýto: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák (40. Hock) - Tomášek, Motl (72. Mach), Kopřiva, Rezek (81. Benda) - Štěpánek, Fikejz

V sobotu dopoledne jsme odehráli další smolný zápas se Spartou Kutná Hora. Vstup do zápasu se nám povedl a v 19.minutě se pěknou střelou k tyči prosadil Adam Kopřiva 0 : 1. Domácí Kutná Hora odpověděla rychlím vyrovnáním. Ve 23.minutě se po rohu prosadil sraženou střelou Skokan na 1 : 1. V závěru prvního poločasu se za údajný faul ve vápně gólmana Černíka pískal pokutový kop. Ten proměnil Frejlach na konečných 2 : 1. Druhý poločas se převážně odehrál na polovičce domácí Sparty. I přes několik dobrý příležitostí se nám však nepodařilo vyrovnat. Po další ztrátě nás v sobotu čeká derby s Jiskrou Ústí n O. V 16,30 hod. tak přivítáme vedoucí mužstvo divize „C“ a budeme doufat, že vše odčiníme s plným bodovým ziskem.

 

                                                                                                                                              Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

 
 

Fortuna Divize C  - středa 29.3.2017 - 16,30 hod. - dohrávka 16.kola

image

SK Vysoké Mýto

0:3

Spartak Chrastava

(0:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 50´,87´Řezka, 75´Suk

Hl.rozhodčí : Šob Aleš                    ŽK : 1 : 0            Diváků : 225

 

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Živný, Kouřil, Dvořák, Žák – Tomášek, Motl, Kopřiva, Rezek  - Fikejz (74´Hock), Štěpánek

TJ Chrastava: Zoul – Rozmajzl, Čurgali, Melichar, Henzl – Suk (90´Wolf), Sandr, Štajner, Kouba – Beneš, Řezka (89´Sandr)

 

Středeční dohrávka s Chrastavou nedopadla pro domácí mužstvo vůbec dobře. Mýto se hned od začátku snažilo si  vytvořit převahu. Hosté však bránily v zóně před vápnem a tak se přes ně špatně dostávalo. V 17.minutě se z pravé strany uvolnil Štěpánek. Jeho střela však skončila jen na boční síti. O pár minut déle se po rohu hlavou prosadil Fikejz, ale jeho hlavičku gólman chytá. Nejblíže k vstřelení branky bylo Mýto ve 34.minutě. Po trestném kopu Motla se ve vápně prosadil hlavou Dvořák. Brankář Zoul s obtížemi střelu vyrazil ven. Do konce poločasu se již žádná větší akce nekonala. Vstup do druhého poločasu se podařil hostující Chrastavě velice dobře. První střela zápasu na branku v 50.minutě a hned znamenala branku. Prosadil se útočník Řezka na 0 :1. Odpověď mohla přijít v 56.minutě po dobré střele Kopřivy za hranicí vápna. Opět si s ní však poradil hostující gólman. Mýto vrhlo všechny síly do útočení. Další příležitost skórovat měl Motl. Otřepané nedáš dostaneš se naplnilo v 75.minutě. Střelou z pravé strany se prosadil záložník Suk 0 : 2. Na závěr zápasu ještě skóroval opět Řezka na konečných 0 : 3. Mýtu tento zápas nevyšel. První poločas výborný a druhý tragédie !!?? Hostující Chrastava předvedla jak se z minima dají udělat krásné tři body. Vše se musíme pokusit odčinit v dalším zápase v sobotu a to na hřišti Sparty Kutná Hora.

 

                                                                                                                                              Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 25.3.2017 - 15,00 hod. - 18.kolo

image

SK Vysoké Mýto

5:0

FK Náchod

 

 

          

  (3:0)

 

 

 

                                             

 
 
Branky : 28´Kopřiva, 35´Štěpánek, 40´Fikejz, 50´Rezek, 53´Tomášek

Hl.rozhodčí : Krupa Jan          ŽK :  1 : 4     Diváků : 145

SK  Vysoké Mýto :  Černík– Žák (58´Hock),Kouřil (78´Trnka),Dvořák, Živný – Rezek (64´Valášek),Motl,Kopřiva,Tomášek – Fikejz (58´Benda),Štěpánek (81´Fišer)

FK Náchod: Vik (58´Hladík), Moravec, Schärfer, Brich, Petr, Simon, Káva, Vaněček (72´Pípek), Malý, Kingsley (58´Soumar), Jimmy

    

    

Úvodní zápas jarní sezóny jsme bohužel pro nezpůsobilá hřiště odehráli až tuto sobotu s FK Náchod. Od začátku bylo na domácím Mýtu vidět natěšení na první zápas. Do šancí se hned dvakrát dostal Pavel Štěpánek, ale bohužel ještě bez brankového zakončení. Hostující mužstvo odpovědělo dobrou střelou těsně vedle branky Černíka. Ve 28.minutě se již skóre měnilo po pěkné akci z levé strany se přesnou střelou z hranice vápna prosadil Adam Kopřiva 1 : 0. Ve 35.minutě již bylo 2 : 0 po samostatné akci dobře hrajícího Pavla Štěpánka. Na závěr prvního poločasu ještě přesně z vápna zakončil Radim Fikejz. Do kabin se tak odcházelo s velice příznivým výsledkem 3 : 0. Do druhého poločasu opět vstoupilo domácí Mýto. Již v 50.minutě se po krásně rozehrané akci dostal k zakončení Tomáš Rezek a hlavou zvyšuje na 4 : 0. Po dalším povedeném centru se z pravé strany prosadil Pavel Tomášek na již hrozivý výsledek pro hosty z Náchoda 5 : 0. To ještě nebylo vše. Hned po střídání v 64. minutě se hlavou mohl prosadit Vráťa Valášek, ale těsně minul branku hostí. Domácí Mýto se i nadále snažilo o další branky. Nastřelilo tyč a do velkých příležitostí se dostali opět Valášek a Benda. Pro Náchod se však již skóre neměnilo. Mýto tak úvodní zápas zvládlo velice dobře. Již tuto středu nás čeká na domácím hřišti další zápas. Bude to dohrávka s mužstvem z Chrastavy od 16,30 hod.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 
imagePřípravné utkání A mužstva - 11.3.2017
SK Vysoké Mýto - 1.FC Žamberk    5:0 (3:0)
Branky: Mach 2, Fikejz 2, Tomášek
Sestava: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Rezek, Wimmer, Kopřiva, Tomášek - Štěpánek, Fikejz 
(Zavřel, D.Fišer, M.Fišer, Trnka, Valášek, Motl, Benda, Mach)  

 

 

 

 

Ambicemi se Vysoké Mýto netají. Možnost postupu visí ve vzduchu.

 

image

Žádné schovávání. Trenér Roman Oliva prozradil, co se bude dít, když mužstvo vyhraje. Cesta je ale dlouhá.

Být spokojen se zimní přípravou se nestává příliš často. Ale pokud trénujete Vysoké Mýto, jsou předpoklady, že to bude mít vysokou úroveň.
Docházka na jedničku, zdravá konkurence v týmu, tudíž všichni makají na plné obrátky. Co víc si přát.
Trenér Roman Oliva nešetřil chválou. Proč taky. Nemá důvod. Je to vidět i na výsledcích v přípravných utkáních, kdy Mýto ani jednou neprohrálo, a že tedy hrálo s velmi 
kvalitními celky. Už jen zbývá zužitkovat všechno během jarní části divize C. Vysoké Mýto se řadí mezi favority na celkové vítězství. „Kdybychom byli vskutku první, nahoru bychom šli," netají se ambicemi trenér Oliva.

Před pár dny jste mluvil o spokojenosti se zimní přípravou. Trvá to?
Mohu říci, že opravdu ano. Všechno bylo naprosto v pořádku. Co jsme chtěli, jsme odpracovali. Jsem spokojený.

Vyladili jste všechny detaily?
Nevím, jestli jsme vyladili úplně všechno, protože máme problémy s hřištěm. Vše se nám zkomplikovalo tím, že máme hrací plochu číslo jedna zavřenou. Náhradní hřiště je ve stavu, v jakém je. Je problematické, ještě jsme na něm prakticky nebyli. Ale nedá se nic dělat.

Existuje tedy i možnost, že by se sobotní utkání s Chrastavou nehrálo?
Pokud by bylo opravdu nepříznivé počasí, hřiště by bylo jako 
bazén. V ideálním stavu není, ale my hrát chceme, tak doufám, že nebudou nikterak velké přeháňky, aby se stav hrací plochy zhoršil oproti tomu, jak je to nyní.

Na rozdíl od hřiště jste na sezonu, zdá se, připraveni velmi dobře. Že se blíží jarní výkop, je cítit kabinou?
Zima byla dlouhá. Každý už se těší, aby to začalo. Samozřejmě bude hodně důležité, aby se nám podařil vstup.

Máte pravdu. Ocitáte se v trojlístku favoritů, který má na to soutěž vyhrát. Jak tenhle fakt vnímá okolí ve Vysokém Mýtě?
Já dojíždím, takže to úplně nevím. Ale samozřejmě se o tom dost mluví. My si z toho dvakrát velkou vědu neděláme. Když se to povede, budeme rádi. Když ne, kácet se z toho taky nebudeme.

Vyklidit pozice v první trojce ale asi nehodláte, tam se udržet chcete…
V žádném případě ne. To je jasné.

Nosíte v hlavě sestavu, která vyběhne proti Chrastavě na trávník?
Víceméně ji mám připravenou. Pouze mě trápí zranění Mária Hocka. Nahrazené ale jeho místo máme. Jeden otazník ještě mám na jeden post, protože kvalita obou hráčů je opravdu dobrá, takže je pouze otázka, kdo příležitost v prvním utkání dostane.

Když nahlédneme do budoucnosti, pokud byste dotáhli jaro na první místo, visí ve vzduchu možnost, že by Mýto uvažovalo o postupu do třetí nejvyšší české soutěže?
My se o tom opravdu moc nebavíme. Cítíme, že jsme nahoře, že se to může povést. Kdybychom byli vskutku první, nahoru bychom šli.

Prvotním cílem to není?
My chceme být co nejvýše. Co bude potom, se bude řešit poté.

Při sobotním startu bude vaše svěřence prohánět v dresu Chrastavy Jiří Štajner. Těžko říci, jak v zimě trénoval, ale hned na úvod tahák pro lidi…
Je to jedna z velkých postav českého fotbalu. Jeho kariéra byla úžasná. Co se týče fotbalových kvalit, je pořád na vysoké úrovni.

Nehodláte mu věnovat výraznější pečlivost?
Nebudeme. K tomu nemáme důvod.

Soupiska – brankáři: Vojtěch Černík (1988), Erik Zavřel (1994). Obránci: Lukáš Trnka (1996), Michal Žák (1990), Marián Hock (1990), Lukáš Živný (1992), Roman Konečný (1984), Martin Fišer (1994), Michal Kouřil (1989), David Fišer (1994). Záložníci: Adam Kopřiva (1994), Vratislav Valášek (1993), Pavel Tomášek (1992), David Motl (1995), Tomáš Rezek (1984), Pavel Štěpánek (1994), Filip Wimmer (1996), Jan Dvořák (1992). Útočníci: Lukáš Mach (1984), Lukáš Benda (1995), Radim Fikejz (1987).
Realizační tým – trenér: Roman Oliva. Asistent: Radim Fikejz. Vedoucí týmu: Jiří Koukol. Masér: Jiří Stratílek.
Změny v kádru – příchody: nikdo. Odchody: nikdo.
Přípravné zápasy: – Jaroměř 4:0, – 
Kolín 2:2, – Převýšov 1:0, – Choceň 3:0, – Trutnov 2:2, – Vrchlabí 7:2, – Vrchovina Nové Město n. M. 1:1, – Ždírec nad Doubravou 5:0, – Bystřice nad Pernštejnem 0:0.

 

(rozhovor přinesl Orlický deník)
 
 
 
 
image
Přípravné utkání A mužstva - 4.3.2017
SK Vysoké Mýto - SK Bystřice n.P     0:0
Sestava: Zavřel (Černík) - Živný (D.Fišer), Kouřil (Trnka), Dvořák (Valášek), Žák (M.Fišer) - Tomášek, Kopřiva, Rezek, Motl - Benda (Mach), Štěpánek     
 
 
 
 
image
Přípravné utkání A mužstva - 25.2.2017
SK Vysoké Mýto - Tatran Ždírec nad Doubravou      5:0 (3:0)
Branky: Štěpánek 3, Fikejz 2
Sestava: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Rezek - Fikejz, Štěpánek
(Zavřel, D.Fišer, M.Fišer, Trnka, Valášek, Motl, Benda, Mach) 
 
 
 
image
Přípravné utkání A mužstva - 19.2.2017
SFK Vrchovina Nové Město na M.  - SK Vysoké Mýto    1:1 (0:1)
Branka: Kopřiva (penalta)
Sestava: Zavřel (Černík) - Živný (D.Fišer), Trnka (Kouřil), Dvořák (Valášek), Žák (M.Fišer) - Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Motl (Rezek) - Fikejz (Benda), Štěpánek (Mach)
 
 
 

Zimní soustředění A mužstva 2017

 Foto:  (přípravný zápas s Vrchlabím, příprava na UMT, běžky)  

 Běžecké závody dvojic:  1.Kopřiva,Tomášek   2.Wimmer,Valášek   3.Dvořák,Hock  

 

 image 

  image   image

   image   image

image

   image

 

 
 
 
imagePřípravný zápas A mužstva 11.2.2017

FC Vrchlabí - SK Vysoké Mýto   2:7  (0:4)   

Branky: Motl 2, Tomášek 2, Fikejz, Štěpánek, Kopřiva

Sestava: Černík (Zavřel) -  Fišer D.,Kouřil (Valášek), Dvořák (Trnka), Hock (Fišer M.) -Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Motl - Fikejz (Štěpánek), Benda 

  

image

Přípravný zápas A mužstva 8.2.2017
MFK Trutnov - SK Vysoké Mýto    2:2  (0:1) 

Branky: Fikejz, Mach

Sestava: Zavřel (Černík) - Živný, Valášek, Dvořák, Fišer M.(Hock) - Tomášek, Kouřil, Kopřiva, Rezek (Motl) - Fikejz (Štěpánek), Mach (Zavřel)  

 

 
 
Přípravný zápas A mužstva 4.2.2017
FK Agria Choceň - SK Vysoké Mýto    0:3  (0:1) 

Branky: Wimmer, Benda, Kouřil

Sestava: Černík – Živný, Kouřil, Dvořák, Hock - Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Rezek - Mach, Fikejz 

(Zavřel, Benda, M.Fišer, D.Fišer, Valášek, Trnka) 

 
 
 
Přípravný zápas A mužstva 28.1.2017
SK Vysoké Mýto - FK Převýšov    1:0  (0:0) 

Branky: 74´Mach

Sestava: Zavřel (Černík) - Živný (Hock),Trnka (Valášek), Dvořák (Kouřil), Fišer D. (Fišer M.) - Motl (Rezek), Wimmer, Kopřiva, Jandera (Živný) -Benda (Mach), Fikejz (Štěpánek)   

 
 

image

Přípravný zápas A mužstva 21.1.2017  
FK Kolín - SK Vysoké Mýto    2:2  (0:2) 

Branky: Štěpánek, Valášek

Sestava: Černík  – M.Fišer (Živný), Valášek (Dvořák), Kouřil (Trnka), Hock - Hanáček (Jandera), Wimmer(Tomášek), Kopřiva, Rezek (Motl) - Štěpánek, Benda 

 

Přípravný zápas A mužstva 15.1.2017 - UMT Choceň 
SK Vysoké Mýto - FK Jaroměř    4:0  (1:0) 

Branky: Štěpánek 2, Tomášek, Wimmer

Sestava: Černík (46´Zavřel) – Živný (46´Fišer M.),Trnka, Dvořák (46´Kouřil), Fišer D. (46´Hock) – Motl (46´Rezek), Wimmer (46´Kopřiva),Tomášek (46´Valášek), Jandera (46´Hanáček) – Fikejz, Benda (46´Štěpánek)

 

 
 

Přípravu s A týmem zahájili i dvě nové tváře. Dag Hanáček z Přelouče (30 let - levé foto) a Erik Jandera (18 let) z našeho dorostu.

   

 

 

  

Den

Datum

Čas

Zimní přípravné období

Hřiště

NE

15.1.

 14,00 

 SK Vysoké Mýto - Jaroměř

UMT  Choceň

SO

21.1.

10,15

FK Kolín - SK Vysoké Mýto 

UMT  Kolín

SO

28.1.

16,30

SK Vysoké Mýto - SK Převýšov

UMT  Pardubice

SO

4.2.

 10,00 

SK Choceň -  SK Vysoké Mýto 

UMT  Choceň

ST

8.2.

12.2.

Soustředění Smejkalovy boudy

Kněžice

SO

11.2.

 10,00

FK Vrchlabí - SK Vysoké Mýto

UMT  Vrchlabí 

NE

19.2.

13,30

SFK Vrchovina - SK Vysoké Mýto

UMT  Pardubice

SO

25.2.

16,00

 SK Vysoké Mýto - FK Ždírec n. D

UMT  Pardubice

SO

4.3.

14,00

 SK Vysoké Mýto - Bystřice n. P.

SK Vysoké Mýto

 

 

Áčko na brigádě

V sobotu skončila pro A tým úspěšně podzimní část sezóny a již v útery naopak aktivně zahájili závěrečnou etapu rekonstrukce zázemí našeho stadiónu.Obnovou projdou sociální zařízení (sprchy,WC) a skladovací prostory pro fotbalové pomůcky.

image

image  image  image

 

 

 
 

Divize C  -  Sobota 19.11. ve 13,30 hod. - 13.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

5:0

TJ Dvůr Králové

 

 

          

  (2:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 7´Fikejz,28´Mach,70´Kopřiva,77´Štěpánek,88´Benda

Hl.rozhodčí : Hanousek Karel          ŽK :  0 : 0           Diváků : 110

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Živný,Kouřil,Dvořák, Konečný – Rezek (73´Tomášek), Wimmer (85´Trnka), Kopřiva, Štěpánek (82´Motl) – Fikejz, Mach (87´Benda)

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Tomeš, Novák(53´Janouch), Kruliš, Hruška – Dvořák(70´Voldán), O. Vaníček, Fejk, Otradovský (53´ Řežábek), Vitebský (60´Škoda) – Pavlásek

Poslední podzimní zápas se podařil podle očekávání velice dobře. Mýto se na ukončení rozstřílelo na soupeře, který nepaří mezi oblíbené. První šanci měli hosté ze Dvora hned ve 2.minutě a naštěstí byla opravdu ojedinělá. Hned v 7.minutě se krásně uvolnil Radim Fikejz a po samostatné akci zakončil na vedení 1 : 0. O pár minut déle se k zakončení dostal Adam Kopřiva, ale jeho střelu bohužel zastavila tyč hostující branky.  Další vyloženou šanci měl po rohu na hlavě Kouřil. Vše vynahradil Lukáš Mach, který se ve 28.minutě trefil krásně hlavou na 2 : 0.  Ve 35.minutě po centru do vápna se domácí na třikrát ve vápně opět neprosadili. Všechny další příležitosti na skórování mohl zakončit kapitán Fikejz. Po dobrém centru Štěpánka však šla jeho hlavička těsně vedle. Hostující Dvůr  tak musel být spokojený s tímto poločasovým výsledkem. Skóre zápasu mělo být podstatně vyšší. Úvod druhého poločasu se odehrával opět po vedením  domácího Mýta.  V 60.minutě našel krásnou přihrávkou Rezek spoluhráče Štěpánka, ale ten v koncovce selhal a dal vedle hostující branky. To v 70. minutě se již skóre měnilo. Ve vápně se střelecky prosadili Kopřiva a Mach. Po jeho střele se k zakončení dostal Adam Kopřiva a zvýšil na 3 : 0. To ještě nebylo vše, když se v 77.minutě prosadil Pavel Štěpánek navýšil skóre na 4 : 0. Definitivní tečku za zápasem udělal střídající Lukáš Benda. V 88.minutě se po minutovém pobytu na hřišti prosadil hlavou po centru z levé strany Davida Motla na konečných 5 : 0. Tento krásný výsledek je úplně ideální tečkou na zakončení podzimu. Jako druhé mužstvo divize „C“ tak budeme čekat na jistě zdárné jaro 2017. Všem hráčům, divákům a vedení SK přejeme vše nejlepší do Nového roku.

 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 12.11.2016 - 14,00 hod. - 14.kolo 

Sp.sdružení Ostrá

3:0

SK Vysoké Mýto

(1:0)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Branky : 6´Petlička,66´Herzán,68´Vobořil

Hl.rozhodčí : Mrkáček Michal        ŽK : 0 : 3           Diváků : 130

S.S. Ostrá : Havránek - Poběrežský, Hochmeister, Kouba, Bureš – Petlička(79´Hudec), Mařík(90´Habrun), Moudrý, Vobořil, Řezníček(73´Muller) - Herzán(84´ Pánek) 

SK  Vysoké Mýto :  Černík –  Živný,Kouřil,Dvořák(77´Trnka),Konečný – Tomášek(68´Rezek), Kopřiva,Wimmer, Štěpánek(84´Zavřel) – Fikejz,Mach(73´Benda)

Zápas na hřišti nejlepšího nováčka jsme začali velice dobře. Hned ve 2.minutě mělo Mýto gól na kopačkách. Po chybě v domácí obraně se v zakončení prosadil Wimmer. Překonal i domácího brankaře, ale střelu zastavila tyčka. Z následující dorážky se již zakončit nepodařilo. Jak se později ukázalo byl tento okamžik opravdu klíčový pro celý zápas. V 6.minutě bylo vše jinak. Do střelecké pozice se dostal Petlička a střelou k tyči otevřel skóre na 1 : 0. O pár minut déle měl ještě dobrou střelu Lukáš Mach, ale nevešla se mezi tyče branky Ostré. Po půlhodině hry se domácí dostali do vyložené šance a však bez brankového zakončení. Před koncem poločasu Mýto zahrozilo ještě po rohovém kopu. I druhý poločas jsme začali aktivně a snažili se o vyrovnání. Vytvořili jsme i několik standartních situací. Opět se ukázalo otřepané nedáš dostaneš. Mýto po snaze o vyrovnání nebylo tak pozorné směrem dozadu a domácí Ostrá hned trestala. V 66.minutě se prosadil Herzán 2 : 0    a v 68.minutě vše uzavřel hlavou Vobořil 3 : 0. Před koncem zápasu měli ještě domácí dvě velké příležitosti na navýšení skóre, ale už se tak naštěstí nestalo. Pro Mýto je tento výsledek velice krutý a ve fotbale se to bohužel stává. Poslední zápas podzimu odehrajeme doma v sobotu již ve 13,30 hod.se Dvorem Králové. Snad se podaří uhrát nějaké ty body ke zdárně rozehranému podzimu a Mýto si tak pojistí druhé místo v divizi „C“.

 
 
 
 
 

Divize C  -  Sobota 5.11. ve 14,00 hod. - 13.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

FK Letohrad

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 47´Wimmer

Hl.rozhodčí :  Křiž Jiří              ŽK : 0 : 4         Diváků : 210

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák,Kouřil,Dvořák,Živný– Štěpánek, Wimmer,Kopřiva(87´Trnka),Tomášek (88´Konečný) – Fikejz,Mach(83´Motl)

FK Letohrad : Ehrenberger – Šponar, Krystl, Kail, P. Štěpán(83´Stejskal) – Černohorský (54´Hiller),Linhart,Čada, J. Štěpán – Lorenc(60´Macek),Kabourek (73´Dvořáček)  

Domácí derby s Letohradem jsme začali velice dobře a aktivně. Soupeře jsme od začátku nepustili k žádné akci. Mýto mělo v úvodu hned velkou příležitost na skórování. V 6. minutě měl po rohu velkou šanci Radim Fikejz. S jeho dobrou hlavičkou si však poradil brankář Ehrenberger. Hra se potom odehrávala převážně na polovině hostujícího Letohradu. Další velkou příležitost na vstřelení branky měl Lukáš Mach. Po trestném kopu Tomáška se ve 26. minutě prosadil ve vápně, ale jeho střelu bohužel zastavila tyč hostující branky. Celý poločas se tak převážně odehrával na polovině hostů z Letohradu. Před koncem poločasu se ještě z pravé strany dostal k zakončení Štěpánek. Úvod druhého poločasu se podařil domácímu Mýtu famózně. Hned ve 47. minutě se po pravé straně dostal do vápna dobře kapitán Radim Fikejz. Zpětnou přihrávkou našel lépe postaveného Filipa Wimmera a ten se krásnou střelou z malého vápna gólově prosadil na vedení 1 : 0. Tlak domácího Mýta byl pořád větší a bylo otázkou, kdy se skóre navýší. Šance ve vápně měli Mach a hlavně po rohu Pavel Štěpánek, kterého vychytal gólman hostí. Před koncem zápasu se hosté snažili o vyrovnání, ale do žádné šance na vstřelení branky se nedostali. Zápas tak skončil hubenou výhrou domácích i přesto, že příležitostí na vstřelení branky bylo ještě několik. Se třemi body je tak po dvou remízách velká spokojenost. K předposlednímu zápasu zajíždíme v sobotu na hřiště zatím nejlepšího nováčka v divizi „C“ a to mužstvo z Ostré. 

 

 

 

image

Divize C  -  Neděle  30.10. ve 14,30 hod. - 12.kolo 

FK Kolín

0:0

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (PK 3:5)

 

 

 

                                             

 

 
 
 
 

image

Divize C  -  Sobota 22.10. v 15,30 hod. - 11.kolo 

FK Přední Kopanina

0:0

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (PK 5:6)

 

 

 

                                             

 

Hl.rozhodčí : Nehasil Lukáš           ŽK : 2 : 1             Diváků : 56

FC Přední Kopanina : Švarc - Vik (72´ Tržický), Hemzáček, Melničuk, Bláha – Flaks,Sýkora Čihák, Poláček (76´Blažek)-Podkul,Vašut

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Žák,Kouřil,Dvořák, Hock – Rezek (70´Motl), Kopřiva (76´Konečný), Tomášek, Štěpánek (84´Živný) – Fikejz,Mach

Sobotní zápas ve vzdálené Přední Kopanině se odehrál za opravdu podzimního počasí. Mýto se hned od začátku tlačilo před domácí vápno. Do dobrých příležitostí se dostali oba útočníci Mach a Fikejz. V 10.minutě měl dobrou střelu Adam Kopřiva. Domácí Kopanina se dostala ve 20.minutě k ojedinělé akci. Po trestném kopu a hlavičce Bláhy zvonilo břevno branky Zavřela. Domácí brankař Švarc držel dobrými zákroky celý první poločas nerozhodný výsledek. Ve druhém poločase se Mýto natlačilo před vápno Kopaniny, ale vše končilo již v zárodku. Žádná gólová šance se tak nepodařila. Před koncem však zahrozil domácí Blažek dobrou střelou s kterou si naštěstí na dvakrát poradil gólman Mýta Erik Zavřel. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou. A šlo se na penaltový rozstřel. Všech pět prvních střelců se prosadilo a tak rozhodnutí přinesla až šestá série. V té zaváhal domácí  Blažek a Zavřel jeho střelu vychytal. Alespoň dva body tak Mýto uhájilo, ale po neproměněných šancích je to ztráta bodu. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli 30.10. ve 14,30 na hřiště FK Kolín.

                                                                                                                                              Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

Divize C  -  Sobota 15.10. v 16,00 hod. - 10.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

MFK Trutnov

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 29´Fikejz

Hl.rozhodčí : Průcha Miroslav              ŽK : 1 : 2           Diváků : 185

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel– Živný,Kouřil,Dvořák, Hock – Rezek (86´Konečný), Wimmer,Tomášek (88´Trnka), Štěpánek(89´Kopřiva) –Fikejz (46´Motl),Mach

MFK Trutnov :  Šťastný – Tobiaš, Kejzlar,Vyhnálek, Turner – Zezula, Mařas, Kamitz  (74´ Huynh), Marks, P. Holubec (52´ Tauchman) – J. Matějka

Tento zápas bylo velice důležité nepodcenit soupeře, který se překvapivě pohybuje na úplném spodku divizní tabulky. Od začátku bylo Mýto aktivní a nenechalo nic náhodě. V 8. minutě měl dobrou střelu Rezek, kterou gólman Šťastný jen vyrazil. S dorážkou si bohužel neporadil útočník Mach. O pár minut déle se po přihrávce Tomáška prosadil dobrou hlavičkou Hock, ale gólman hostí jí se štěstím vyrazil. Ve 29. minutě se po faulu na Macha ve vápně pískala penalta. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Radim Fikejz 1 : 0. Ve 35. minutě byl jasný faul ve vápně na Fikejze,ale píšťalka hlavního rozhodčího Průchy mlčela. První poločas tak skončil pro hosty jen tímto lichotivým výsledkem. Ve druhém poločase se domácí mužstvo snažilo vstřelit gól na potvrzení výsledku. Příležitostí bylo několik. Byl to Marin Hock hlavou a hlavně Tomáš Rezek ,který branku i dal, ale pro údajný ofsajd nebyla uznána. Hostující mužstvo z Trutnova si tak odvezlo pouze jedno brankovou porážku, i když výsledek měl být podstatně jiný a  s vyšším skórem pro domácí. Důležité tři body,ale i tak v Mýtě zůstaly. Fotbal takový bohužel je a neproměněné šance o to více mrzí. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu na vzdálené hřiště nováčka v divizi Přední Kopaninu.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 

image

Divize C  -  Sobota 8.10. v 16,00 hod. - 9.kolo 

Sokol Živanice

0:1

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 15´Mach

Hl.rozhodčí : Štuk Jaromír       ŽK : 3 : 2              Diváků : 100

TJ Sokol Živanice : Volšík (41´Vašíček) - Buriánek, Sůra, Motyčka, Norek - Kakrda (69´Hundák), Herzán, Gorol (71´ O. Ujec),Janecký - M. Ujec, Petrus

SK  Vysoké Mýto :  Černík– Živný,Kouřil,Dvořák, Hock – Rezek (71´Motl), Wimmer (87´Trnka), Tomášek, Štěpánek (90´Benda) – Fikejz, Mach (85´Konečný)

V Živanicích se očekával velice vyrovnaný zápas a to se také potvrdilo. První příležitost měli domácí ve 4.minutě. Do dobré střeli za vápnem se dostal Herzán. S touto příležitostí si však dobře poradil gólman Vojta Černík a střelu vyrazil na roh. V 15.minutě se podařila pěkná akce hostům z Mýta. Po přihrávce Tomáše Rezka, který našel volného Macha. Lukáš se ve vápně uvolnil a střelou mezi nohy brankáře Volšíka dal na vedení 0 : 1. Před koncem poločasu se v malém vápně prosadil opět Mach a byl faulován domácím brankářem. Penalta se, ale nepískala a naopak se při tomto zákroku zranil sám brankář. Musel být odnesen na nosítkách a byl vystřídán náhradním gólmanem Vašíčkem. Do kabin tak odcházeli spokojení hlavně hráči Mýta. Druhý poločas se očekával velký tlak domácích na vyrovnání. Ten byl, ale eliminován hlavně dobrou hrou ve středu hřiště a jistě hrající obranou, kterou dobře řídil Honza Dvořák. Nejproduktivnější útočné duo divize Ujec, Petrus se tak k ničemu vážnému nedostalo. Naopak se do dobrých šancí dostali Wimmer a Štěpánek, který byl zastaven až před hranicí vápna faulem. Z obou stran hraný opravdu kvalitní fotbal tak skončil výhrou hostí a ziskem důležitých tří bodů pro Mýto. Další domácí zápas odehrajeme v sobotu 15.10. v 16,00 hod. s posledním mužstvem divize „C“ Trutnovem a tak bude hlavním úkolem potvrdit body přivezené právě ze hřiště Živanic !!??

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

Divize C  -  Sobota 1.10. v 16,30 hod. - 8.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

FK Kratonohy

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 28´Dvořák

Hl.rozhodčí : Hocek Petr              ŽK : 3 : 4           ČK : 0 : 0            Diváků : 220 

SK  Vysoké Mýto:  Černík– Živný, Kouřil,Žák(50´Trnka),Hock – Rezek (73´Štěpánek),Dvořák,Tomášek,Wimmer (90´Motl) – Fikejz,Mach (85´Konečný)

FK Kratonohy: Mačí – Hrůša (79´Jilemnický), Drozd, Němeček, Kejmar – Pražák (46´Tulach),, Čada, Jiroutek (61´Franc), Jošt - Klátil, Kořínek

Sobotní domácí zápas za pěkného podzimního počasí jsme začali s navrátilcem do základní sestavy kapitánem Radimem Fikejzem. Hosté začali aktivně a hra byla vyrovnaná z obou stran. První šanci měli hosté z Kratonoh a byl to útočník Kořínek. Domácí Mýto se po několika standartních situacích prosadilo po rohu. Ten zahrál dobře ve 28.minutě Pavel Tomášek. Na hlavu si naskočil Honza Dvořák a krásně dal na vedení 1 : 0. Nikdo asi nečekal, že to bude v tomto zápase vše. Do poločasu se ještě mohl prosadit Mach a za hosty Klátil, ale oba bez brankového zakončení. I druhý poločas se hosté snažili o vyrovnání. Hra byla vyrovnaná a odehrávala se převážně ve středu hřiště. V 74.minutě měl největší příležitost na skórování Marián Hock. Opět po rohu se dobře trefil hlavou pod břevno, ale proti byl gólman Mačí a bravurním zákrokem zachránil šance hostujících Kratonoh. Do konce zápasu se již nic závažného nestalo a tak si domácí Mýto tři důležité body uhájilo. Další zápas zajíždíme v sobotu na horkou půdu na vedoucí mužstvo divize „C“ do Živanic.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

  

image

Divize C  -  Sobota 24. 9. v 16,30 hod. - 7.kolo 

FK Pardubice B

1:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 59´Kayamba – 37´ a 49´Mach, 58´Rezek

Hl.rozhodčí : Průcha Miroslav        ŽK : 2 : 1             Diváků : 90

FK Pardubice „B“: Hrnčíř - Jedlička, Řehák, Prokopec (19´Panchartek),(70´Šejvl), Pánek (83´Karvánek) - Bláha, Málek, Gašpar(74´Slezák), Jirka (70´Fusek) – Kayamba,Valenta

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Kouřil, Dvořák,Trnka (62´Benda),Konečný (76´Motl )– Rezek (72´Hock), Kopřiva, Tomášek, Štěpánek(88´Fišer D.) –Živný, Mach (89´Fišer M.)

Zápas v Pardubicích jsme začali velice dobře hned ve 2.minutě se po rohu prosadil Lukáš Živný a hlavou trefil břevno domácí branky. První čtvrt hodinu jsme domácí mužstvo přehrávali. Pardubice se dostali do hry , až okolo dvacáté minuty. Do dvou dobrých šancí se dostal Kayamba a Bláha. Obě střely z hranice vápna však obránci Mýta dobře zblokovali. Ve 37.minutě se po rohu již skóre měnilo. Ve vápně si dobře na centr naskočil Lukáš Mach a hlavou s pomocí břevna dává na 0 : 1.Do poločasu měl ještě dobrou střelu z trestného kopu Konečný. Vstup do druhého poločasu jsme měli opět lepší. Ve 49.minutě se opakovala situace z prvního poločasu. Po rohovém kopu se po druhé hlavou krásně prosadil Lukáš Mach a navýšil skóre na 0 : 2. V 58.minutě se ve vápně po samostatné akci prosadil Tomáš Rezek a bylo již 0 : 3. Odpověď domácích přišla hned z dalšího útoku. Po samostatné akci se prosadila posila z „A“ mužstva Kayamba a snížil na konečných 1 : 3. Zbytek zápasu už se odehrál celkem v poklidu a bez vážnějších šancí na obou stranách. Důležité tři body si tak odváží zaslouženě Mýto. Další domácí zápas 1.10. od 16,30 hod. přivítáme nováčka divize „C“ a to vítěze královéhradeckého kraje FK Kratonohy.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 

Divize C  -  sobota 17.9.2016 - 17,00 hod. - 6.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

0:3

FK Čáslav

(0:1)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Branky : 11´pen.,67´Špičák,90´Antoš

Hl.rozhodčí : Krupa Jan             ŽK : 0 : 3              ČK : 10´Žák              Diváků : 180

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Kouřil, Žák, Dvořák ,Hock – Motl (71´Rezek), Kopřiva (71´Konečný) ,Tomášek, Wimmer  – Živný, Mach (71´Štěpánek)

FK Čáslav: Kubát - Bodlák, Růžička, Jeníček, Kunášek – Král (69´Maxa), Strnad (74´Frejlach), L. Vebr (54´Antoš), Hannich (87´Dastych) – Špičák (89´Martínek)

Zápas začala Čáslav aktivně s vysokým napadáním domácího mužstva. Vyplatilo se jí to v 10.minutě.o střele do tyče se balón odrazil zpět do vápna a následující střelu zastavil na brankové čáře stoper Michal Žák. Následovala červená karta a pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Špičák na 0 : 1. Mýto přeskupilo po odchodu stopera zadní řady a začalo být herně lepším mužstvem. Vyrovnání mohlo přijít ve 25.minutě po krásné střele z levé strany od Davida Motla. Balón padal pod břevno, ale bravurním zákrokem ho gólman Kubát vytáhl na roh. Další šance následovaly, ale bohužel končily před vápnem. Před koncem poločasu se po dobré příležitosti mohlo odcházet do kabin za nerozhodného výsledku. Po přihrávce Živného se do vyložené šance dostal Wimmer. Střelu z malého vápna uspěchal a netrefil ani branku Čáslavi. Druhý poločas začalo domácí Mýto aktivně, i když bylo jen v deseti a hostující mužstvo přehrávalo. V 67.minutě,ale přišla chyba v domácí obraně a tu hned potrestal opět Špičák a navýšil skóre na 0 : 2. V domácím mužstvu poté následovalo trojité střídání. Přineslo herní oživení, ale brankové zakončení se i nadále nedařilo. Na konci zápasu se ještě prosadil hostující Antoš a dal na konečných 0 : 3. Tento výsledek je velice krutý a neodpovídá určitě vývoji celého zápasu. Mýto i přes to ,že odehrálo skoro celý zápas v deseti mělo smůlu v koncovce a bude se muset snažit navázat na ty lepší chvíle v dalším zápase v Pardubicích.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 10.9.2016 - 17,00 hod. - 5.kolo 

Jiskra Ústí n.O.

2:1

SK Vysoké Mýto

(2:0)

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Branky : 21´Opina,34´Strnad – 74´Konečný

 

Hl.rozhodčí : Machýček Lukáš        ŽK : 3 : 3           Diváků : 300

 

TJ Ústí nad Orlicí : Krátký – Coufal, Chleboun , Strnad, Langer –Vaňous (82´Hegr), Opina (70´Brabec) Falta ,Nágl – Souček (89´Kopecký), Ráb (66´Kukla)

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Žák, Kouřil, Hock –       Motl (59´Rezek), Dvořák,Tomášek,Wimmer (65´Konečný) – Štěpánek (75´Konečný),Mach (55´Kopřiva)

 

 

Sobotní okresní derby začalo za krásného slunečného počasí a totální defenzivy domácího Ústí. Od úvodu bylo Mýto aktivní a snažilo se o hru hlavně ve středu hřiště, kde bohužel vše končilo. Domácí mužstvo bránilo až v šesti lidech a tak se těžko dalo za obranu dostat. Z ojedinělé akce, ale jako první zahrozilo Ústí. Na hranici vápna se uvolnil Opina a přesnou střelou k tyči otevřel skóre 1 : 0.  Mýto odpovědělo dobrou akci Štěpánka, ale bohužel bez brankového zakončení. Ve 34.minutě se po rohu prosadil nikým nehlídaný Strnad a hlavou přesně trefil šibenici hostující branky. Před koncem poločasu mohl alespoň snížit Wimmer, ale v dobré příležitosti selhal. Do kabin se tak odcházelo za nepříznivého stavu 2 : 0. Druhý poločas bylo Mýto opět aktívní, ale pouze po vápno. Snaha byla odměněna alespoň penaltou, která se pískala po faulu ve vápně na Rezka. Penaltu proměnil Roman Konečný a snížil tak v 74.minutě na 2 : 1. Zdálo se ještě dost času na vyrovnání, ale častým střídáním a přerušováním hry se podařilo Jiskře těsný výsledek uhájit. Pro Mýto je tento zápas velkým zklamáním. V sobotu 17.září doma přivítáme třetí mužstvo a to FK Čáslav s Petrem Jeníčkem.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 

Divize C  -  Sobota 3.9. v 17,00 hod. - 4.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

Sparta Kutná Hora

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 2´Hock

 

Hl.rozhodčí : Šálková Helena         ŽK : 2 : 4                Diváků : 160

 

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Žák,Dvořák,Hock – Motl(91´Zavřel),Kopřiva,Tomášek,Wimmer(88´Konečný) –Štěpánek,(70´Rezek) Mach(92´Trnka)

 

Sparta Kutná Hora: Ptáček – Šesták(83´ Hačka),, Franc, Regner, Nekvinda – Vácha,Piskač (46´ Hradílek), Šindelář, Urban – Kulhánek, Cimr (75´Vocel)

 

Sobotní zápas se Spartou Kutná Hora jsme začali velice dobře. Po rohu se hned ve 2.minutě hlavou prosadil Marián Hock a dal vítězný gól na 1 : 0. Celý první poločas bylo Mýto lepší a mělo balón pevně pod kontrolou. Hrozba pro Spartu K.H. byla hlavně ze standartních situací. Ve 38.minutě zahrozili domácí opět po rohu. K zakončení se dostal Lukáš Mach. Jeho střelu gólman Ptáček vyrazil a poradil si i s dorážkou Lukáše Živného. To bylo v prvním poločase vše a do kabin se odcházelo s těsným vedením Mýta. Druhý poločas hosté přidali a herně se zlepšili. Do žádné vyložené šance se naštěstí nedostali. Až před koncem zápasu zahrozil střelou z pravé strany Vácha. Vojta Černík dobrým zákrokem možnost na vyrovnání odmítnul. V nastaveném čase se ještě mohlo měnit skóre po dalekonosné střele Adama Kopřivy. Dobrá střela však skončila jen na břevně hostující Kutné Hory. Tři body tak domácí Mýto uhájilo. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu 10.září k derby do Ústí nad Orlicí, kde se utkají první dvě mužstva divize „C“.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 27.8.2016 - 17,00 hod. - 3.kolo 

FK Náchod

1:1

SK Vysoké Mýto

(0:0)

 

 

 

PK  6:5 

 

 

 

 

Branky : 72´Jimmy – 64´Fikejz

 

Hl.rozhodčí : Šťastný Vít      ŽK : 3 : 1           ČK : 0 : 1            Diváků : 400

 

FK Náchod: Baláž -  Malý, Kabrt, Rolko, Punar (58´ Jimmy),  - Simon,Hable (86´ Petr), Brich, Moravec (91´ Panenka) -  Káva (58´Omovie), Zinke (90´Rompotl)

 

SK  Vysoké Mýto:  Černík– Živný, Žák,Fikejz,Hock – Rezek (55´Kopřiva), Dvořák, Tomášek, Wimmer – Štěpánek (75´Konečný),Mach

 

Zápas v Náchodě jsme začali hned v první minutě velkou brankovou příležitostí. Domácí Hable jí nabídnul našemu útočníkovi Lukáši Machovi špatnou rozehrou. Mach šel sám na brankáře Baláže a situaci řešil obstřelením gólmana, ale netrefil ani poloprázdnou branku. O pár minut déle se mohli prosadit gólově hned dva hráči Mýta a to Tomášek a Rezek. Oba ztroskotali na dobře chytajícím domácím brankáři. Tyto neproměněné šance z úvodu zápasu se nám v závěru pěkně nevyplatili a k takovému konci nemuselo dojít. Domácí Náchod se dostal do ohrožení branky Černíka, až po  půlhodině hry střelou Zinkeho. Do kabin se tak odcházelo s bezbrankovým výsledkem 0 : 0. Také druhý poločas jsme začali lépe a aktivněji. Hned v úvodu měl opět dobrou příležitost Tomáš Rezek. V 64.minutě se po pěkné přihrávce dostal k balónu Wimmer a po dobré kličce ve vápně a uvolnění byl faulován. Hlavní rozhodčí Šťastný neváhal a odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Radim Fikejz 0 : 1. V 70.mimutě se mohlo skóre navýšit po zakončení Pavla Štěpánka. Proti byla tyč domácí branky. V 72.minutě přišel trest za neproměněné šance. Ve vápně se prosadil hlavou střídající Jimmy a srovnal na 1 : 1. V 85.minutě po závaru ve vápně Mýta byl faulován Hable. Kapitán Fikejz viděl červenou kartu a ještě byl nařízen pokutový kop. Ten díky výbornému zákroku brankáře Vojty Černíka útočník Zinke neproměnil. Zápas tak skončil remízou a následoval penaltový rozstřel. Hned v první sérií zaváhal Honza Dvořák a přestřelil. Ve druhé sérií zaváhali i domácí a gólman Mýta střelu Simona chytil. Rozhodnutí přišlo v sedmé sérií, když Pavel Tomášek nastřelil jen tyč branky Náchoda. Domácí Brich poslední penaltu proměnil a tak bod navíc zůstal v Náchodě. Mýto musí mrzet neproměněné šance z úvodu utkání a vyloučení kapitána Fikejze. Z tohoto utkání a po jeho průběhu měli být tři body povinností a ztráty je velká škoda. Další domácí zápas odehrajeme v sobotu 3.září od 17,00 hod. se Spartou Kutná Hora, která má také 7 bodový zisk.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

Divize C  -  Sobota 20.8. v 17,00 hod. - 2.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

3:2

FK Turnov

 

 

          

  (2:1)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 21´Wimmer, 26´Fikejz (pen.), 74´Rezek – 1´Beníšek, 56´Papoušek

 

Hl.rozhodčí : Machýček Lukáš       ŽK : 4 : 2           Diváků : 100

 

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Dvořák, Fikejz, Konečný – Motl, Kopřiva, Tomášek, Wimmer (91´Fišer D.) – Rezek (65´Sedlák), Mach

 

FK Turnov : Hyka - Šimek, Novotný, Kordík, Sedláček (84´Šulc) - Kaiser, Beníšek, Benek, Cigánek - Papoušek, Horák

 

V sobotu se odehrál první domácí zápas na hřišti č. 2,když hlavní hřiště prochází kompletní rekonstrukcí a bude se na něm hrát ,až na jaře příští rok. Mýto hosté z Turnova zaskočili asi nejrychlejší brankou v divizi. Hned po rozehrávce se v první minutě střelou za vápnem prosadil Beníšek 0 : 1. Zaskočené domácí mužstvo se vzpamatovalo po dvaceti minutách hry. Po špatně rozehraném rohu Turnova se do samostatného brejku přes celé hřiště dostal Filip Wimmer a svoje sólo s přehledem zakončil vyrovnávací brankou na 1 : 1. Ve 25.minutě se po rohu Mýta pískala penalta. Za stažení hráče ve vápně. Penaltu s přehledem proměnil kapitán Radim Fikejz a domácí se ujali vedení 2 : 1. Do poločasu měl ještě výbornou šanci Lukáš Mach, ale bohužel bez brankového zakončení. Druhý poločas začali hosté aktivně a vyrovnání se jim podařilo v 56.minutě. Prosadil se zkušený Papoušek 2 : 2. Domácí mužstvo nechtělo jít do penaltového rozstřelu a tak se snažilo strhnout výhru na svojí stranu. To se povedlo po krásné hlavičce nové posily Tomáše Rezka. Prosadil se po centru a přesnou hlavou upravil skóre na konečných 3 : 2. Hosté z Turnova se snažili o vyrovnání, ale to se jím naštěstí nepovedlo. Mýto si tak udrželo podzimní neporazitelnost a se šesti body se udrželo v čele tabulky divize „C“. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu na hřiště FK Náchod. Snaha bude si udržet dobrý začátek podzimní části a nějaké ty body přivést i z tohoto hřiště.

 

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
Přichází posila s ligovýmy zkušenostmi - TOMÁŠ REZEK  !!! 

image

S velkou radostí můžeme oznámit, že v těchto dnech byl dotažen příchod výrazné posily do našeho kádru. Dres Vysokého Mýta bude oblékat záložník Tomáš Rezek (32 let). Ten je fanouškům znám především z působení v týmu FC Hradec Králové, kde odehrál ve třech prvoligových sezónách 47 zápasů. Památná je i jeho jediná prvoligová trefa - po návratu Hradce do ligy v sezóně 2010/11 se hned v 1.kole před plným stadionem trefil hlavou do sítě mistrovské Sparty a pomohl k výhře 2:1. Tento šikovný záložník, který si náš dres vyzkoušel již v letním přípravném období (skóroval v zápase v Žamberku), působil v minulých dvou sezónach v Rakousku v týmu USC Mank.

 

 
 

image

Divize C  -  Sobota 13.8. v 17,00 hod. - 1.kolo 

Spartak Chrastava

1:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 65´Kouba – 68´Štěpánek, 73´Mach, 92´Tomášek pen.                                                       

Hl.rozhodčí : Novák M.      ŽK : 2 : 2                    Diváků : 525

 

TJ Spartak Chrastava: Zika – Kopecký, Žemlička, Uzel (78´Melichar), Hanzl – Sandr (46´Sochor), Rozmajzl M., Štajner, Kouba – Řezka (70´Studnička),Suk (80´Bednář)

 

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Žák, Fikejz, Hock – Wimmer, Tomášek, Dvořák, Motl (82´Kopřiva) -  Štěpánek, Mach (90´Konečný)      

        

Start nové sezóny se odehrál na hřišti nováčka divize “C” v Chrastavě. Ná první domácí zápas přišla na divizní poměry krásná navštěva přes pět set diváků. Zápas plný očekávání z obou stran jsme začali aktivně a nováčka z Chrastavy tím zaskočili.Ve 20.minutě po přihrávce Wimmera z pravé strany se dostal do vyložené šance Lukáš Mach,ale v koncovce selhal a jeho střela šla vedle branky Ziky.Po půlhodině hry po rohu nastal v domácím vápně velký závar,ale bez dobrého zakončení.Před koncem poločasu měl ještě velice dobrou střelu Lukáš Živný,která těsně minula domácí branku. Po nerozhodném poločasu se druhá půlka zápasu začala vyvíjet nečekaně lépe ve prospěch Chrastavy. Po první střele na branku se od tyče trefil Kouba a bylo překvapivě 1 : 0. Odpověď naštěstí přišla hned a v 68.minutě po pěkném centru Motla se hlavou prosadil Pavel Štěpánek 1 : 1. O pět minut déle již bylo veselo,když vyhraný souboj s domácím brankařem vyhrál Marián Hock a k zakončení se dostal Lukáš Mach. Tentokrát se však s přehledem trefuje a Mýto se ujímá vedení 1 : 2.Domácí mužstvo se snažilo o vyrovnání,ale žádný větší tlak si nevytvořilo.

A tak před koncem přišla definitivní pojistka tří bodů. Po pravé straně se uvolnil střídající Konečný a přesnou přihrávkou našel ve vápně Wimmera,kterého domácí hráč zastavil faulem a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Pavel Tomášek a s přehledem jí proměnil 1 : 3.Hlavní rozhodčí Novák poté zápas ukončil. První tři body si tak Mýto odváží ze hřiště nováčka ,kde byla po celý zápas krásná fotbalová atmosféra. Dlouhá cesta zpět domů tak byla o to příjemnější a veselejší.

K dalšímu zápasu v sobotu 20.8. v 17,00 hod. přivítáme Turnov.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 

imagePřípravné utkání 6.8.2016

1.FC Žamberk - SK Vysoké Mýto   2:9 (0:6)

Branky: Štěpánek 3, Mach 2, Fikejz, Wimmer, Rezek, Hock

Sestava: Zavřel (Černík) - Živny, Žák, Valášek (35 Mach), Hock (46Zavřel) - Motl, Wimmer, Kopřiva, Rezek - Fikejz, Štěpánek 

 

image

Předkolo MOL Cup  23.7.2016

SK Vysoké Mýto - FK Čáslav   0:1 po prodloužení (0:0)

Sestava: Černík - Živný, Trnka, Konečný, Hock (26´Valášek) - Štěpánek, Tomášek, Dvořák, Kopřiva, Motl 

(65´Wimmer) -Mach (82´Fikejz)

 

 

Přípravné utkání 20.7.2016

SK Vysoké Mýto - SK Převýšov   2:4 (1:2)

Branky: Kopřiva, Mach 

Sestava: Černík - Živný, Trnka, Konečný, Fišer - Wimmer, Tomášek, Rezek, Kopřiva, Motl - Štěpánek
Střídali : Valášek, Žák, Mach, Fikejz, Hock, Dvořák

 

 
 

Přípravné utkání 16.7.2016

SK Vysoké Mýto - FC Slovan Havlíčkův Brod    5:1 (1:0)

Branky: Kopřiva 2, Konečný, Štěpánek, Motl 

Sestava: Černík - Živný, Konečný, Fišer, Hock - Wimmer, Dvořák, Kopřiva, Motl - Mach, Fikejz
Střídali : Valášek, Tomášek, Žák, Štěpánek, Rezek

 

 

imagePřípravné utkání 13.7.2016

SK Český Brod - SK Vysoké Mýto   3:2 (2:0)

Branky: Fikejz 2

Sestava: Černík - Živný, Konečný, Žák, Hock - Štěpánek, Dvořák,Tomášek, Kopřiva - Mach, Fikejz
Střídali : Zavřel, Motl, Wimmer, Fišer

 

 

Přípravné utkání 9.7.2016 (hráno v Ústí nad Orlicí)

SK Vysoké Mýto - SK Slavia Praha U19    1:2 (0:1)

Branku: Zavřel

Sestava: Zavřel (Černík) –Živný, Valášek, Žák, Fišer-Motl (Fikejz),Pirkl (Zavřel),Dvořák, Štěpánek, Kopřiva – Mach 

 

 

 
 

Sezóna  2015/2016

 

 

image

Divize C  -  Středa 15.6. v 18,00 hod. - 30.kolo 

FK Turnov

2:4

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (1:4)

 

 

 

                                             

 

 

Branky : 14´Papoušek, 55´Moravec – 18´Živný, 22´Štěpánek, 29´Fikejz, 31´Motl

 

Hl.rozhodčí :  Vít Petr                 ŽK : 3 : 2             Diváků : 100

 

SK Vysoké Mýto :  Zavřel – Živný,Žák, Trnka, Hock – Motl (90´Fišer),Tomášek,Dvořák (82´Kopřiva L.),Fikejz (87´Valášek),Štěpánek  – Mach (72´Wimmer)

 

FK Turnov :  Hyka – Šimek,Kordík (31´ Matoušek),Novotný, Petřík (46´Hurtr) – Dlouhý (64´Beníšek), Papoušek,Horák,Tvrdý(85´Drahovzal) – Havel (67´Cigánek), Moravec

 

Poslední zápas této sezóny jsme odehráli ve středu na hřišti FK Turnov. Velice dobrý výsledek nás posunul na prozatímní třetí místo v divizi.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a hned ve 4.minutě se dostal do ložené šance kapitán Radim Fikejz. Jeho střelu ve vápně však výborně vyrazil gólman Hyka na roh. Otřepané nedáš dostaneš se naplnilo ve 14.minutě. Po trestném kopu Papouška prošel balón křižně přes celé vápno a zapadnul k tyči 1 : 0. Naštěstí pro Mýto opověď netrvala dlouho. V 18.minutě se po centru Mariána Hocka z levé strany prosadil střelou o tyč Lukáš Živný a srovnal na 1 : 1. Ve 22.minutě rozehrál Motl roh a odražený balón se dostal za vápno. Tam pohotovou střelou ze třiceti metrů posílá krásný balón pod břevno Pavel Štěpánek a jdeme do vedení 1 : 2. V 29.minutě se střelou z ještě větší vzdálenosti prosazuje i nejlepší střelec Mýta Radim Fikejz. Přehazuje gólmana Turnova, který na balón již nedosáhl a navyšuje skóre na 1 : 3. A to nebylo ještě ze střelecké pohody Mýta vše. O pár minut déle se po přihrávce do vápna střelecky prosazuje i David Motl a hosté vedou 1 : 4. Mýtu se podařil obrat zápasu za neskutečných 13.minut. Do kabin se tak odcházelo za jasného vedení hostujícího mužstva.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Turnovu. Po menším zaváhání v obraně se střelecký prosadil v 55.minutě domácí útočník Moravec a snížil na 2 : 4. Turnov vycítil možnost na srovnání a začal se herně i kombinačně prosazovat. S další gólovou příležitostí si výborně poradil brankář hostí Erik Zavřel a Mýto podržel. Domácí se na konci zápasu dostali ještě do dvou polo šancí. Mýtu se podařilo výsledek udržet a díky výbornému prvnímu poločasu si tak odváží z Turnova velice cenné tři body. V posledních pěti zápasech tak uhrálo 14 z možných 15 bodů a to domácí mužstvo posunulo na výsluní a třetí příčku v tabulce divize „C“. Odsunou z této pozice Mýto můžou ještě v dohrávce 30.kola jen Admira Praha a Dvůr Králové. I tak by bylo umístění do pátého místa velice pěkné a splněním přece vzetí trenéra i vedení. Po krátké dovolenkové přestávce se mužstvo sejde opět  6.7.2016  k zahájení přípravy v již čtvrtém ročníku divize „C“.

Všem hráčům, realizačnímu týmu a vedení SK přejeme příjemné prožití dovolené k načerpání nových sil do další práce v nastávajícím ročníku 2016/2017. Díky.

 

                                                                                                                                           Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

Divize C  -  Sobota 11.6. v 17,00 hod. - 29.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

3:0

FC Nový Bor

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky :  39´Hock, 76´Štěpánek, 83´Tomášek

 

Hl.rozhodčí : Hůlka Lukáš             ŽK : 3 : 0             Diváků : 140

 

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný,Žák,Trnka, Hock – Motl (77´Wimmer),Tomášek,Dvořák (69´Kopřiva L.) Fikejz,Štěpánek(88´Fišer)  – Mach (85´Valášek)

 

FC Nový Bor : Blumentritt - Mach,Haue (46´Frommel),Čurgali,Šimoník - Kubeš,Šimonik,Janů,Hoke - Stromecký,Černý,

 

Poslední domácí zápas této sezóny jsme odehráli v sobotu s mužstvem FC Nový Bor. Hosté na nás v tabulce ztráceli dva body a vítězství v tomto zápase by nám zajistilo nejhůře sedmé místo v divizi „C“ v ročníku 2015/2016. Tento ročník byl po celou dobu velice vyrovnaný a do posledního kola se hraje o  poslední sestupové místo.

Zápas se začal ve velkém nasazení z obou stran a bylo vidět, že obě mužstva chtějí bodovat. První šance pro Mýto byla ve 13.minutě, kdy se po zaváhání v obraně hostů dostal ke střele Motl. Ve 24.minutě se po samostatné akci Fikejze a jeho následné přihrávce dostal ke střele Mach. Dobrá střela byla však zblokována obráncem. O pár minut déle měl další dobrou střelu David Motl. Pro Mýto přišel důležitý roh ve 38.minutě, kdy se po rozehrání dostal k zakončení na zadní tyči Marián Hock a byla to přesná střela k tyči na 1 : 0. S tímto výsledkem  se odcházelo do kabin. Druhý poločas začali lépe hosté z Boru. V 53.minutě se k trestnému kopu postavil zkušený Janů. Jeho velice dobrá střela směřovala k tyči, ale proti byl domácí gólman Erik Zavřel a výborným zákrokem zabránil vyrovnání. Domácí mužstvo po této hrozbě vyrovnání přidalo a hned to bylo znát v několika dobrých šancích. Ta rozhodující přišla v 76.minutě po akci Motl, Štěpánek . Pavel Štěpánek se kličkou ve vápně uvolnil a zvýšil na 2 : 0. Jako třešnička na dortu byla překrásná střela za vápnem do šibenice Pavla Tomáška na konečných 3 : 0. Zápas se domácímu Mýtu herně velice povedl a odměnou mu jsou tři body. Ve vyrovnané tabulce se posouváme výše na pozice, kde jsme se chtěli pohybovat. V posledním zápase ve středu v Turnově se bude hrát o konečné umístění a doufáme, že to bude do čtvrtého místa a to by bylo nejlepší zakončení Mýta v divizi v historií SK Vysoké Mýto.

                                                                                                                                           Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

 

image

Divize C  -  Neděle 5.6. v 17,00 hod. - 28.kolo 

MFK Trutnov

0:1

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             

 

Branku : 43´Mach

 

Hl.rozhodčí :  Leška Martin           ŽK : 2 : 2              Diváků : 90

 

MFK Trutnov:  Šťastný – Kamitz, Kozák, Kovář, Mařas – Marks,Tobiaš (72´Zezula), Tauchman, Holubec P.  – Matějka, Kejzlar (50´ Holubec J.)

 

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný,Žák ,Trnka,Hock –Štěpánek,Tomášek,Dvořák(83´Valášek) ,Fikejz, Motl (80´ Kopřiva A.) – Mach (89´Benda)

 

V neděli jsme v Trutnově odehráli velice důležité utkání  se sousedem v tabulce. Pro nás se šťastným koncem a plným počtem bodů z tohoto zápasu. Do zápasu jsme vstoupili lépe a hned v úvodu měl dobrou střelu David Motl z pravé strany. Ve 12.minutě se již mohlo měnit skóre. Po centru Tomáška na Motla, který vrátil balón zpět do vápna na dobře postaveného Štěpánka. Jeho střelu však včasným zákrokem sráží domácí obránce na roh. V 18.minutě dostal dobrou příležitost z trestného kopu před vápnem Radim Fikejz. Střela však nešla ani na Trutnovskou branku, ale vysoko nad. O pár minut déle se dostal k zakončení i Honza Dvořák, jeho střelu však brankař Šťastný bez problému chytá. Domácí se v prvním poločase dostali ke střele , až ve 30.minutě Matějkou. Jeho střela šla nad branku Zavřela. Ve 40.minutě po samostatné akci a centru z levé strany se do dobré šance dostal domácí Tauchman. Ve skluzu dává z malého vápna nad branku Mýta. Před koncem poločasu ve 43.minutě se po přihrávce Motla dostal k zakončení Lukáš Mach. Jeho klička ve vápně byla účinná a střela na 0 : 1 byla nakonec tříbodová. Poločas tak skončil lépe pro Mýto. Lepší vstup do druhého poločasu mělo hostující mužstvo. V 57.minutě se z leva dobře uvolnil Fikejz a po samostatné akci volil ještě přihrávku na zadní tyč. Tam se dostal k zakončení Štěpánek, ale balon ve skluzu zahrál jen na domácího gólmana. Od 70.minuty začal Trutnov s velkým tlakem o snahu na vyrovnání. Nejprve se po rozehrání trestného kopu trefil do spojnice branky Zavřela, domácí Holubec P. Následovaly další dvě příležitosti , ale domácí opěv v koncovce selhali. Největší měl v závěru v 86.minutě nejlepší hráč Trutnova Matějka. Ale i on ve vyložené šanci selhal a branku Mýta naštěstí netrefuje. Důležité tři body si tak z Trutnova odváží šťastnější hostující Mýto, kterému se ke konci druhého poločasu podařilo uhájit jedno brankovou výhru. Poslední domácí zápas odehrajeme v sobotu 11.června od 17,00 hod. s mužstvem FC Nový Bor. Ukončení divize „C“ ročníku 2015/2016 proběhne posledním utkáním na hřišti FK Pěnčín-Turnov ve středu 15.6.2016 od 18,00 hod.

                                                                                                                                           Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

Divize C  -  Sobota 28.5. v 17,00 hod. - 27.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

Sokol Jablonec n.J.

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 83´Fikejz

 

Hl.rozhodčí : Kubec Václav             ŽK : 2 : 3       Diváků : 140

 

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný,Žák ,Kopřiva L., Hock – Motl (75´Konečný),Tomášek,Dvořák J.,Fikejz (87´Valášek), Wimmer(46´Mach) – Štěpánek (81´Benda)

 

Jablonec n. J.:  Repáň – Šulc (70´Žídka), Skuhravý, Halama,Štěpánek,  - Sedláček, Rozkovec, Zemánek (89´Chropůvka), Krejčík - Macháček,Štemberk (78´Nesládek)

 

Po týdenní přestávce nás v sobotu čekal na domácím hřišti opět důležitý zápas a to se Sokolem Jablonec nad Jizerou. Do zápasu jsme měli dobrý vstup. V 9.minutě měl první dobrou střelu Tomášek, která však hostující branku minula. Ve 20.minutě se na pravé straně uvolnil Wimmer a jeho křižná střela šla těsně vedle branky Jablonce. Do první šance se hosté z Jablonce dostali až ve 32.minutě. Na vápně se uvolnil Zemánek, ale střílel nad branku Zavřela. Před koncem poločasu se po samostatné akci dostal do dobré příležitosti Fikejz. Střelu z vápna však hostující obránce srazil na roh. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Do druhého poločasu Mýto vystřídalo a na posílení útoku přišel do hry Lukáš Mach. Hned v 60.minutě po přihrávce od Motla se Mach dostal ke střele z dobré vzdálenosti. Střelu brankář Jablonce vyráží na roh. V 71.minutě mohlo být pro Mýto zle, když po chybě stopera Lukáše Kopřivy šel na branku osamocený hráč Jablonce. S jeho střelou si však dobrým vyběhnutím poradil gólman Erik Zavřel a střelu vyrazil. V 83.minutě se již skóre měnilo na štěstí pro domácí Mýto. Z brankové čáry se neuvěřitelnou střelou prosadil Radim Fikejz a připsal si již čtrnáctou branku v sezóně. Zápas skončil 1 : 0 a Mýto si tak připsalo důležité tři body. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli do Trutnova, kterému se na jaře moc nedaří a tak bude snaha si nějaké body odsud odvézt a upevnit si pozici v horní polovině tabulky.

                                                                                                                                           Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

Divize C  -  Sobota 14.5.2016 - 17,00 hod. - 25.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:1

Sokol Živanice

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             penalty 4:2

 

Branky : 76´Fikejz (pen.) – 20´Polák

 

Hl.rozhodčí : Kvaček Jan             ŽK : 4 : 2            Diváků : 240

 

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Fišer(56´Trnka),Žák ,Kopřiva L., Hock – Motl(71´Mach),Tomášek,Valášek (58´Kopřiva A.),Kopřiva A,Wimmer(86´Dvořák) – Štěpánek (85´Konečný)

TJ Sokol Živanice: Volšík - Sůra, Novák, Ferčák, Motyčka - Herzán, Gorol, Janecký, Ujec (73´Hundák), Kakrda - (85´ Mayer),Polák

 

Sobotní zápas s druhým mužstvem ze Živanic nakonec skončil pro Mýto po penaltovém rozstřelu se ziskem důležitých dvou bodů. Domácí mužstvo bylo od začátku zápasu aktivní. Ve 12.minutě se dostal po přihrávce Štěpánka do výborné příležitosti Radim Fikejz. Jeho hlavičku však reflexivně vyrazil gólman Živanic. O pár minut déle se prosadil samostatnou akcí David Motl, ale opět bez brankového zakončení. V 17.minutě dávají domácí branku, ale ta bohužel není uznána pro hraní rukou. Ve 20.minutě se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Z první vážné akce hosté zahrozili a zcela volný útočník Živanic Polák dává na 0:1. To byl pro Mýto velký šok. Domácí mužstvo mohlo hned z následující akce vyrovnat ,ale bohužel se tak nestalo. Zápas se potom odehrával ve středu hřiště a byl bojovný z obou stran. Před koncem poločasu mohli Živanice přidat branku do šatny, kdy se dostal do dobré příležitosti útočník Kakrda. Naštěstí pro Mýto v koncovce selhal a akci zneškodnil gólman Zavřel.

Druhý poločas začal bojovně a obě mužstva se snažila o vstřelení branky. V 55.minutě bylo domácí mužstvo blízko vyrovnání. Po trestném kopu Tomáška prošel balón celým vápnem, kde se nepodařilo nikomu z domácích balón usměrnit do branky. Tlak Mýta se stupňoval a následovali další dobré šance. V 75.minutě se po trestném kopu dostal balón na pravou stranu k Fikejzovi. Toho při střele ve vápně  fauloval Ferčák a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil faulovaný útočník Radim Fikejz na remízu 1:1. V 80.minutě se dostal k brankovému zakončení hlavou Štěpánek. Vítěznou branku však se štěstím vyrazil gólman Volšík nad břevno. Dvě minuty před koncem měl branku na noze Gorol. Jeho střela z trestného kopu skončila na spojnici břevna na štěstí pro Mýto. V poslední minutě dostalo i domácí mužstvo příležitost z trestného kopu. Po rozehrání signálu se dostal k zakončení Radim Fikejz. Jeho střela těsně minula pravou tyč branky Živanic. Pěkný zápas tak skončil remízou a následovali penalty. Za domácí proměnili Tomášek,Mach,Fikejz a Konečný. Za hosty selhal ve druhé sérií Janecký, který přestřelil. Rozhodnutí přišlo při čtvrté penaltě hostí ze Živanic, kdy Polákovu střelu chytil domácí brankař Erik Zavřel. K páté penaltě se již nedostal kapitán Lukáš Kopřiva a bylo rozhodnuto, že bod navíc zůstal doma v Mýtě. V dalším zápase příští týden máme volno a tak dva body z dnešního zápasu jsou opravdu velmi důležité. K dalšímu zápasu nastoupíme až 28. května a to doma proti Jablonci nad Jizerou.

                                                                                                                                          Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

image

Divize C  -  sobota 7.5.2016 - 17,00 hod. - 24.kolo 

FC Olympia HK

5:0

SK Vysoké Mýto

(2:0)

 

 

 

 

 

 

 

Hl.rozhodčí : Ulrich Tomáš          ŽK : 0 : 2             ČK : 0 : 0   Diváků : 150

FC Olympia H.K. : Kobos - Strasser, Karal, Poděbradský, Kosař (82´Haupt), Klapka, Ptáček, Jukl (86´Itsios), Krejčík (78´ Korba),Očovan (75´Malinský) – Topouzis (46´Ličman)

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný,Žák,Kopřiva L., Hock – Wimmer,Tomášek,Valášek (46´Dvořák J.), Kopřiva A.,(61´Fišer) Motl (68´Trnka) –Benda (46´Mach)

V sobotním dopoledním zápase na Olympii se nám moc výsledkově nezadařilo. Herně tento zápas nevypadal špatně, hlavně v prvním poločase. Nakonec se nám vymstilo to, že jsme s vedoucím mužstvem divize chtěli hrát fotbal a nezalezli dozadu jako jiná mužstva. Hned v úvodu v 5.minutě fauloval Lukáš Živný ve vápně a pískala se penalta. S tou si s přehledem poradil domácí hráč Jukl. Potom se hrálo na obě strany útočně a Mýto si vytvořilo i několik slibných akcí hlavně po pravé straně. Největší zásluhu na tom měl Filip Wimmer po dobrých nábězích za domácí obranu. Bohužel před koncem poločasu se po chybě Žáka dostal k centru Ptáček a našel volného Jukla. Ten si se šancí poradil a přehodil gólmana Zavřela 2 : 0. Na úvod druhého poločasu se udělala změna a došlo k dvojitému střídání. Ale ani to nepomohlo a po chvilce hry přidali domácí třetí branku a byl to opět Jukl. A to ještě nebylo vše. V 72.minutě se dostal k balónu střídající Korba a bylo již hrozivých 4 : 0.  Před koncem zápasu se po samostatné akci z levé strany prosadil domácí Malinský. Jeho přihrávka před prázdnou branku na Korbu byla definitivní tečka za zápasem 5 : 0. Výsledek je pro Mýto, které neodehrálo špatný zápas ,až velice krutý. V dalším zápase nás opět nečeká lehký soupeř. V sobotu přivítáme Živanice, které pořád ještě bojují o postup. Tento zápas bude velice důležitý pro obě mužstva. Pro domácí samozřejmě více i s ohledem ,že další 26.kolo Mýto nehraje zápas s mužstvem Litole, které v divizi „C“ skončilo.

                                                                                                                                         Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

Divize C  -  Sobota 30.4.2016 - 17,00 hod. - 23.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

Družba Suchdol

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 

Branky: 85´Hock

Hl.rozhodčí: Mrkáček Michal     ŽK: 1 : 2      Diváků: 180

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Žák , Kopřiva L., Hock – Wimmer (90´Benda),Tomášek,Valášek (75´Dvořák), Konečný(58´Kopřiva A.), Motl (83´Fikejz) – Štěpánek (68´Mach)

TJ Sokol Suchdol:  Kubát - Růžička, Biško, Hendrych, Nosek – Bodlák (89´Svoboda), Bora (89´Kubík), Vančura, Dastych(86´Hannich) – Michálek, Rybařík

Po neúspěšném zápase na domácím hřišti s Jaroměří byl očekáván další důležitý zápas se Sokolem Suchdol, který mohl napovědět o dalším umístění ve velice vyrovnané tabulce. V prvním poločase na hřišti příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Bojovalo se převážně o střed hřiště na obou stranách. První nebezpečnou akci mělo ve 22.minutě domácí Mýto. Středem hřiště se dobře uvolnil přes dva hráče Štěpánek a přihrávkou hledal Konečného. Včasným vyběhnutím vše vyřešil gólman Kubát. Do konce poločasu se již ani jedno mužstvo do větší příležitosti nedostalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. První příležitost ve druhém poločase měli domácí,ale obrana Suchdola vše vyřešila s přehledem. Největší příležitost hostujícího mužstva byla v 55.minutě. Po nedorozumění v obraně domácích se dostal hráč Suchdola do samostatné akce. S tou si však brankář Mýta Zavřel bravurně poradil a udržel tak naděje na dobrý výsledek. Od 70. minuty bylo Mýto lepším mužstvem. Oživení do hry přinesli střídající Mach a Adam Kopřiva. Rozhodující moment zápasu přišel v 84.minutě. Po dobrém centru  zprava na zadní tyč Radima Fikejze,kde se po odražené hlavičce k zakončení dostal Marian Hock. Jeho střela nůžkama přes hlavu (ala Zlatan Ibrahimovič !!!) byla famózní a domácí šli do vedení 1 : 0. Z dalšího útoku mohla být pojistka na úspěšný výsledek, když šli domácí hráči ve třech. Ve vyložené šanci však pokazil finální přihrávku Wimmer na nabíhajícího Fikejze a Macha. Vše nakonec dopadlo dobře a veledůležité tři body zůstaly doma. K příštímu zápasu zajíždíme v sobotu dopoledne na hřiště vedoucího mužstva divize „C” Olympie Hradec Králové. V tomto utkání pro nás bude každý bodík cenný,ale ve fotbale je možné vše, o čem jsme se přesvědčili minulý týden na vlastní kůži.

                                                                                                                                        Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

Divize C  -  sobota 23.4.2016 - 17,00 hod. - 22.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:1

FK Jaroměř

(1:1)

 

 

 

pen. 4:5 

 

 

 

 

 

Branky: 30´Motl (penalta) - 20´Matějka

Hl.rozhodčí : Zadinová Olga             ŽK : 3:5            ČK : 0 : 1              Diváků : 180

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Trnka (46´Konečný), Žák, Kopřiva L.,Živný – Wimmer (79´Benda), Tomášek, Kopřiva L.,Valášek(66´Dvořák), Motl – Štěpánek (84´Kopřiva A.),Mach (66´Sedlák)

FK Jaroměř: Ondráček - Matějka, Hrabík, Horák, Michek – Čenovský (66´ Michálek),Bano, Štajer, Knap - Ruml, Holub

Zápas s Jaroměří se měl odehrát v poklidu se ziskem tří bodů, ale nebylo tomu tak. Hosté hráli od začátku aktivně a měli i první vážnou střelu. Ve 20.minutě se již měnilo skóre ,když se po křížné střele prosadil Matějka 0 : 1 . Odpověď naštěstí netrvala dlouho. Ve 30.minutě se po ruce hostů ve vápně pískala penalta. Pokutový kop s přehledem proměnil Motl  - 1 : 1. Do dalších příležitostí na vstřelení branky se dostali oba domácí útočníci, ale bez brankového zakončení. Celý druhý poločas se odehrál pod tlakem domácího mužstva. Do brankových šancí se dostali Sedlák, Štěpánek i Kopřiva A. který měl gólovku na vstřelení branky. Bohužel se branka nepodařila vstřelit za celý druhý poločas žádnému hráči Mýta a tak následovaly penalty. Domácí ani v penaltovém rozstřelu neuspěli. V poslední sérii selhal střelec první branky David Motl. Zápas, ve kterém se počítalo se třemi body se opravdu nepovedl. Odevzdaný zápas ze strany našich hráčů si musíme odčinit za týden, kdy hrajeme opět doma a to se Suchdolem. Tento zápas bude velice důležitý, protože potom následuje těžký dvojzápas Olympie H.K., Živanice.

                                                                                                                                        Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

 

image

Divize C  -  neděle 17.4.2016 - 17,00 hod. - 21.kolo 

TJ Dvůr Králové

2:0

SK Vysoké Mýto

(1:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 23´pen. O. Vaníček,57´pen. Podolník

Hl.rozhodčí : Hurych             ŽK : 3 : 3          Diváků : 400

TJ Dvůr Králové nad Labem: J.Vaníček - Picha, Kruliš(76´Vágner), Rejl, Pavlásek - Vitebský (68´Hruška), Podolník (72. Vágner), Fejk (71´Voldán), O. Vaníček, Tomeš(86´Hák) – Otradovský (58´Janouch)

SK Vysoké Mýto:  Černík – Živný(74´Trnka),Žák ,Konečný, Hock(46´Lebeda) – Benda (66´Mach),Kopřiva L.(71´Zavřel), Valášek, Tomášek , Motl – Štěpánek

V nedělním šlágru 21.kola divize „C“ se utkali sousedé v tabulce, kdy třetí domácí mužstvo ze Dvora přivítalo čtvrté Mýto. Vyrovnaný zápas skončil výhrou domácích po dvou penaltách. Ve 4.minutě se po rychlé kombinaci mezi Motlem a Štěpánkem náš hráč dostával do samostatné akce, ale vše zastavil hlavní rozhodčí. Odpískal velice citlivě faul na naší půlce. V 18.minutě měli domácí první dobrou střelu, která těsně minula branku Mýta. Ve 23.minutě již hlavní rozhodčí Hurych využil možnosti pískat penaltu. Po zákroku Lukáše Kopřivy ve vápně. Penaltu proměnil O.Vaníček na 1 : 0. Ve 30.minutě se dostal do slibné akce Štěpánek. Se zakončením však zaváhal a obrana Dvora ho zblokovala. K odraženému balónu se dostal Vráťa Valašek, ale jeho střela levou šla nad branku domácích. Před koncem poločasu  perfektním zákrokem  pomohl k udržení skóre Vojta Černík, když vychytal Tomeše. Druhý poločas začal opatrně z obou stran a převážně se mužstva soustředila na bránění. V 57.minutě přišla opět chvilka pro pana Hurycha, kdy nezaváhal a odpískal druhou penaltu za zákrok ve vápně Lebedy. Penaltou zvýšil na konečných 2 : 0 Podolník. Snaha na snížení byla velká a posílená střídáním. Na hřiště přišel Mach a dokonce i do útoku Erik Zavřel. Lukáš Mach měl po chvilce svého působení na hřišti dobrou příležitost na skórování. Jeho střela však nešla mezi tyče domácí branky. Dvůr měl v závěru ještě dvě příležitosti na navýšení skóre. S první si poradil gólman Černík a druhou zastavilo břevno branky Mýta. Domácímu Dvoru jsme výhru darovali po našich chybách. Vše se musíme snažit odčinit hned v nadcházejícím utkání v sobotu doma, kdy přivítáme předposlední Jaroměř.

                                                                                                                                       Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

Divize C  -  Sobota 9.4.2016 - 16,30 hod. - 20.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

6:0

FK Admira Praha

 

 

          

  (2:0)

 

 

 

                                             

 

Hl.rozhodčí :  Kubec Václav                ŽK : 1 : 3           Diváků : 165

 

Branky : 5´ a 70´Fikejz, 34´Valášek, 73´Štěpánek, 85´Konečný, 90´Benda

 

SK Vysoké Mýto:  Černík – Živný ,Žák ,Konečný, Hock – Wimmer (78´Benda), Tomášek , Valášek (69´Kopřiva L.), Fikejz(81´Trnka),Motl (84´Lebeda) – Štěpánek (86´Fišer)

 

FK Admira Praha: Jakimeczko – Mamurov (46´Zahálka), Martinic, Horák, Paťha - Majer (72´ Herc), Turák, Mošna, Zolotuchin (82´Stejskal) - Mikolanda (72´ Macek), Kurek (78´Sadykov)

 

Sobotní domácí zápas s Admirou Praha se odehrál na těžkém a podmáčeném terénu. Nikdo z nás si určitě nepředstavoval, že to bude výsledkově tak jednoznačný zápas a hosté si odvezou“ tenisového kanára“ ?? !! Od úvodu bylo Mýto aktívní a hned ve 4.minutě se prosadil gólově Radim Fikejz a domácí mužstvo vedlo 1 : 0. V první čtvrthodině se brankově měli prosadit ještě Motl a Štěpánek, kteří se dostali do výborných střeleckých příležitostí. K navýšení skóre však nedošlo. Admira se dostala do první šance na srovnání po půlhodině hry, kdy se prosadil na vápně útočník Kurek. Ve 34.minutě se po rohu Tomáška už skóre měnilo. Hlavou se ve vápně prosadil Vráťa Valášek a zvýšil na 2 : 0. Do kabin se odešlo se zaslouženým vedením Mýta. Druhý poločas začali hosté aktivně a vytvořili si i dvě pološance, které domácí obrana i s gólmanem Černíkem vyřešila. Odpověď přišla v 70.minutě po centru z pravé strany Wimmra. Brankově se opět prosadil kapitán Radim Fikejz a domácí mužstvo již vedlo 3 : 0. O pár minut déle se opět výborně prosadil Filip Wimmer. Tentokrát našel ve vápně domácího útočníka Pavla Štěpánka a bylo zvýšeno na    4 : 0. V 84.minutě se k trestnému kopu před vápnem postavil Roman Konečný a krásnou střelou navýšil na hrozivých 5 : 0. A to ještě nebylo vše. V poslední minutě se po samostatné akci prosadil brankově i střídající Lukáš Benda. Konečných 6 : 0 je pro Mýto největší výhra v divizi. Tento výsledek je jednoznačný, ale určitě neodpovídá vývoji zápasu. Hosté z Admiry si za svůj výkon jistě takovýto výsledek nezasloužili. Fotbal takový je a občas se něco takového stane. Domácí mužstvo se po výborném výkonu posouvá v tabulce divize „C“ na pozice, kde se chce jistě pohybovat. K příštímu zápasu zajíždíme v neděli do Dvora Králové. U tohoto soupeře se vždy a každému hraje velice těžko a tak bude každý bod dobrý.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

 

image

Divize C  -  Sobota 2.4.2016 - 16,30 hod. - 19.kolo 

Jiskra Ústí n.O.

0:1

SK Vysoké Mýto

 

 

          

(0:0)

 

 

 

                                             

 

Branku :  64´Štěpánek

Hl.rozhodčí : Vodrážka Dan                ŽK : 2 : 1       Diváků : 340

 

Jiskra Ústí n.O. : Krátký - Coufal, Heger (86´Skalický), Felgr, Chleboun - Nágl, Vaňous, Langer, Kukla (71´Smola), Falta - Souček

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Konečný, Žák, Hock - Wimmer (78´Benda), Valášek, Tomášek (90´Trnka), Motl (86´Lebeda) - Štěpánek (71´L.Kopřiva), Fikejz (56´Mach)

 

Celý první poločas předváděla obě mužstva hru plnou osobních soubojů, ale šancí bylo jako šafránu. Do první šance v zápase se dostal hostující Fikejz, ale jeho střela letěla nad bránu gólmana Krátkého. Domácí kontrovali Faltou, ale ani jeho rána si cestu mezi tři tyče nenašla. A když bránu netrefil ani domácí kapitán Vaňous, tak bylo jasné, že první poločas skončí bez branek. Ani jednomu z mužstev se v prvním poločase nepodařilo zamířit mezi tři tyče, tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Domácí tým po přestávce přece jen zvýšil obrátky a častěji se dostával k zakončení. Do dobré střelecké pozice se dostal domácí Nágl, ale s jeho střelou si hostující gólman Zavřel poradil. Další šance domácích skončila vedle Zavřelovi brány. Hostům se poté podařil rychlý brejk, kdy si na centr od Wimmera naskočil Fikejz, ale jeho hlavička byla lahůdkou pro domácího gólmana Krátkého. Skóre zápasu se poprvé změnilo v 64.minutě. Hostující Štěpánek se ve vápně domácích nejlépe zorientoval a přesnou hlavičko poslal míč za záda bezmocného gólmana Krátkého. Vysoké Mýto se ujalo vedení 0:1 a bylo na Letohradu, aby s výsledkem něco udělal. Domácí se tlačili do útoku, ale pozorná hostující obrana jim toho moc nedovolovala. Snad jedinou dobrou šanci ke skórování měli z přímého kopu, ale Vaňousovi se střela nepovedla. Mýto tak uhájilo hubený náskok až do konce a z derby si odvezlo všechny body.

 

 

 

Divize C  -  Středa 30.3.2016 - 17,00 hod. - 16.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

4:0

SK Semily

 

 

          

  (2:0)

 

 

 

                                             

 

Branky :  7´a 44´Fikejz, 55´Štěpánek, 77´Mach   

Hl.rozhodčí : Leška Martin                ŽK : 1 : 1       Diváků : 140

 

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Fišer ,Žák ,Konečný, Hock,Tomášek (75´Kopřiva L.) ,Valášek (46´Kopřiva A.), Fikejz (80´Sedlák), Motl (80´Benda) – Štěpánek (65´Mach)

 

SK Semily: Koudelka – Štyrand (85´Lukeš), Brett, Vlach, Hradecký - Bína, Hájek (89´Maleček) Motejlek (46´Ježek), Suk, Kočí - Vancl (72´Pácalt)

 

Středeční dohrávku odloženého zápasu s mužstvem ze Semil jsme zvládli velice dobře a připsali si první jarní body. Za deštivého počasí jsme začali zápas dobře a hned v 5.minutě byl před vápnem faulován Motl. K rozehrání trestného kopu se postavil Radim Fikejz. Krásnou střelou přes zeď se trefuje pod břevno a Mýto se ujímá vedení  1 : 0. Domácí mužstvo se pořád tlačilo před branku hostí ze Semil. Navýšení skóre se však podařilo až před koncem poločasu. Po centru z pravé strany Lukáše Živného se na zadní tyči prosadil gólově opět Radim Fikejz  2 : 0. Do kabin tak Mýto odcházelo s dvoubrankovým vedením. Druhý poločas začal opět výborně kapitán Fikejz, kdy přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Štěpánka. Ten si se střelou poradil parádně a již po třetí překonal gólmana Koudelku. O pár minut déle mohlo být skóre ještě výraznější. Role si oba hráči vyměnili a hlavička Fikejze šla těsně nad branku hostí. Po pěkné fotbalové akci vše napravil Lukáš Mach, který střelou k tyči zvýšil již na 4 : 0. V 80.minutě došlo k dvojitému střídání a na hřiště přišli Benda a Sedlák. Právě posledně jmenovaný se po dvou minutách na hřišti dostal do samostatné akce. Brankář hostí ho však dobře vychytal. V 86.minutě měl další brankovou příležitost opět Tomáš Sedlák. Po centru z pravé strany se prosadil hlavou, ale opět hostující mužstvo podržel gólman Koudelka a nedovolil již navýšení skóre. Důležité první tři jarní body se tak podařilo vybojovat v tomto dohrávaném zápase. K dalšímu utkání zajíždíme již tuto sobotu a to do Ústí nad Orlicí ,kde se utkáme ve velkém derby s domácím mužstvem. Ústí je i náš konkurent v tabulce divize „C“ a tak půjde opravdu o hodně.

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

 

 

Divize C  -  sobota 26.3.2016 - 15,00 hod. - 18.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:2

FK Letohrad

(0:2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky :  51´Fikejz - 3´Čada, 29´Černík                  

Hl.rozhodčí : Duchoň Ivo      ŽK : 2 : 3      Diváků : 200 

 

SK Vysoké Mýto:  Černík - Živný, Konečný, Trnka (46´L.Kopřiva), Hock (83´Benda) - A.Kopřiva (46´Žák), Valášek, Wimmer (46´Mach), Motl - Štěpánek, Fikejz

 

FK Letohrad: Ehrenberger – Černohorský, Krystl, Vaniš, Štěpán P. – Valášek (55´Stejskal), Linhart, Čada (86´Macek), Štěpán J. (75´Šponar) – Tichý , Černík (61´Kabourek)

 

Domácím se povedl vstup do utkání a již v první minutě letěla nebezpečná rána na Ehrenbergerovu bránu. V 3.minutě se poprvé osmělili hosté a hned z toho byla branka. Centr hostujícího Černíka si zpracoval Valášek a přihrál míč volnému Čadovi, který přesnou střelou k tyči rozvlnil síť za zády gólmana Černíka. Hosté se tak vcelku brzy ujali vedení 0:1. Domácí se snažili o zakončení, ale pozorná obrana Letohradu jim toho moc nedovolovala. Po necelé půlhodině hry se hostům povedl rychlý protiútok, kdy se Tichý hezky zbavil protihráče a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Černíka, který překonal svého jmenovce v bráně a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. O šest minut později se konečně podařila akce i domácím. Jenže za překonaného gólmana Ehrenbergera zaskočila tyč jeho brány a tak se skóre opět neměnilo. První poločas tak skončil zaslouženým vedením hostí z Letohradu.
Domácí trenér nasadil do druhého poločasu tři nové tváře a bylo to na výkonu jeho týmu znát. Vysoké Mýto si od začátku vynutilo převahu a po šesti minutách se mu povedlo i skórovat. Krásnou hlavičkou se prosadil domácí kanonýr Fikejz a snížil na rozdíl jediné branky. Domácí měli dost času na vyrovnání a jejich tlak byl místy až drtivý. Asi po hodině hry mohlo být srovnáno, ale Ehrenbergerovi opět pomohla tyč jeho brány. Letohrad se již do útoku moc nedostával, ale opravdu zodpovědným bráněním celého mužstva, včetně výborného gólmana, svůj těsný náskok až do konce zápasu uhájil. Domácí tak na jaře ještě nebodovali a hosté si připsali druhý plný bodový zisk za sebou.

 

 
 
 
 
 

image

Divize C  -  neděle 20.3.2016 - 15,00 hod. - 17.kolo 

Sparta Kutná Hora

1:0

SK Vysoké Mýto

(0:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branku :  58´Šesták                   

Hl.rozhodčí : Kouba Štěpán       ŽK : 3 : 1           ČK : 0 : 1            Diváků : 120

 

Sparta Kutná Hora:  Ptáček - Šesták , Maxa , Schwarz , Skokan - Vácha (89´ Zelený) ,Hačka , Regner , Nekvinda -Franc , Šindelář (76´ Mandutz)

 

SK Vysoké Mýto: Černík - Trnka (84´ L. Kopřiva) , Hock , Živný ,  Konečný -Motl ,Tomášek , A. Kopřiva (63´ Štěpánek), Valášek (66´ Wimmer) - Mach (70´ Benda) ,Fikejz

Hráč zápasu: Mach Lukáš

V neděli jsme zahájili jarní část této sezóny na hřišti Sparty Kutná Hora. Po dlouhé přípravě nám start do prvního mistrovského utkání vyšel velice dobře. Hned ve 3.minutě se po trestném kopu Konečného měl v malém vápně prosadit Adam Kopřiva. Svoji velkou příležitost nedal a jak se později ukázalo byla to pro naše mužstvo osudová chyba. O minutu déle se po centru zprava dostal do gólové příležitosti Lukáš Mach. Jeho dobrou hlavičku však domácí brankař chytá.Ve 13.minutě se ve vápně opět prosadil Mach a po dobrém uvolnění mu střelu gólman Ptáček opět chytá. Domácí mužstvo se ke své první akci dostalo až ve 23.minutě. Po trestném kopu z levé strany prošel balón celým vápnem naštěstí pro naše mužstvo bez dorážky. Ve 32.minutě  jsme se již chystali slavit branku. Po samostatné akci Radima Fikejze a jeho krásném uvolnění ve vápně a střele na vzdálenější tyč, kde se vzala tu se vzala hlava domácího stopera a vše bylo zmařeno. Na konci poločasu byla ještě jedna příležitost po centru Macha se k balónu dostal Motl,který ve vápně našel Fikejze. Opět však bez brankového zakončení. Druhý poločas jsme začali hůře a domácí toho hned využili a ukázali nám jaká musí být produktivita v proměňování šancí. Na 1 : 0 dal v 58.minutě kutnohorský Šesták. Snaha o vyrovnání byla veliká a podpořená i vystřídáním čtyř čerstvých hráčů. Po dlouhé době nastoupil v závěru i Lukáš Kopřiva. Bod se nám mohlo podařit vydolovat v předposlední minutě kdy se do velice dobré příležitosti dostal střídající Štěpánek,ale bohužel z toho zase nic nebylo. Takových brankových příležitostí v jednom zápase bez skórování už snad více nebude. Zápas z kterého jsme měli naplno bodovat nemáme nakonec žádný bod. Další skvrnou tohoto zápasu je výkon hlavního rozhodčího,který nevěděl co má pískat a během půlhodiny udělil dvě žluté karty našemu hráči Tomáškovi. Hlavně první karta vůbec neměla být pro Pavla Tomáška, který údajnému zakopnutí balónu jen přihlížel. Další zápas se doma odehraje v sobotu 26.3. od 15,00 hod.v derby s Letohradem a hned ve středu 30.3. od 16,00 hod.se bude hrát odložený zápas s mužstvem ze Semil.

                                                                                                                                       Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

Chceme se dotáhnout na špici. Cílem je první čtyřka

 

imageMužstvo se podařilo vhodně doplnit o dva velmi kvalitní fotbalisty, což hře svěřenců trenéra ROMANA OLIVY jen pomůže. Samotné výsledky v přípravných duelech poukázaly, že to klape, a půjde jen o to přenést to do mistrovských zápasů. Mýtští by měli začínat v sobotu s celkem Semil, ale utkání bude zřejmě odloženo.

Obligátní otázka na úvod. Jak jste spokojen se zimní přípravou?
Se zimní přípravou spokojený jsem. Myslím, že jsme ji měli velmi kvalitní. Akorát mě trochu mrzely výpadky některých hráčů. Někteří se ze zdravotních důvodů ještě nezapojili, někteří se zapojili v jejím průběhu. To bylo jediné, co mě na tom netěšilo. Nicméně z celkového pohledu můžeme být spokojeni.

Začínali jste hned první lednový týden. Hráče čekalo pořádné tréninkové a herní zatížení?
Měli jsme v přípravě kvalitní soupeře, kde jsme se velmi dobře prezentovali. I ty výsledky byly celkem slušné na tu zátěž.

Sebral jste mi to z úst, protože jste opět zvolil přípravné utkání s kvalitními mužstvy i z vyšších soutěží?
Právě tato utkání byla hrozně důležitá pro mladé hráče, kterých u nás máme poměrně hodně. Vypořádali se s tím, až na nějaké výjimky, opravdu dobře. Zápasy byly kvalitní. Z naší strany to mělo kvalitu. Samozřejmě jsme se trápili s koncovkou, že na můj vkus jsme si vytvářeli šancí hodně, ale chybělo přesnější zakončení. Co se týče herního pojetí, tak musím konstatovat, že to bylo v pořádku.

Výsledková bilance není vůbec zlá. Prohráli jste pouze dvakrát, dvakrát remizovali a pětkrát zvítězili?
Podlehli jsme Unionu 1:2, ale ten zápas měl skončit 5:2 v náš prospěch, protože tady jsme těch šancí opravdu hodně neproměnili. S Kolínem to bylo prakticky totožné. Utkání bylo abnormálně vyrovnané, v rychlém tempu, měli jsme asi pět šancí. Soupeř dal první gól sporný, druhý z ofsajdu. Ale na výsledky jsme nekoukali. Zajímala nás hlavně kvalita a v tomto zápase to bylo hodně dobré.

Kde tkví silné stránky vašeho mladého týmu?
Ještě to není úplně tak, jak by si každý trenér představoval. Stále je březen, terény jsou takové, jaké jsou. Myslím, že jsme na tom kondičně kvalitně. A vzhledem k velmi dobrému doplnění mužstva se bude určitě zvedat i hra. Tohle pro nás bude hodně důležité.

Je slabina, jež by vás trápila den před startem?
My hrát asi nebudeme, protože máme na hřišti 
sníh. Budeme to o víkendu řešit ještě jinak. Co se týče slabin, ještě uvidíme. Bude se rozhodovat především o zdravotním stavu. Začít trénovat by měl Kopřiva, po operaci by se měl zapojit i Žák. Tohle mě k úplné spokojenosti ještě přece jen chybí.

Kádr žádných výrazných změn nedoznal, ale zeptám se na jméno Pavla Tomáška, kterého jste si přivedl. Co si od něj slibujete?
Pavel Tomášek je hodně silný na balónu. Hraje s rozvahou, umně mění rytmus hry. Tohle nám u středního záložníka chybělo. Druhá výrazná posila je i Honza Dvořák. V těchto dvou hráčích je to posílení velké.

Cíl pro jarní část?
Chceme se dotáhnout na špičku a rádi bychom zamířili výš, než momentálně v tabulce jsme. Posun do první čtyřky bychom určitě chtěli.

 

 

imagePřípravné utkání 4.3.2016  UMT Hradec Králové

Slávia Hradec Králové - SK Vysoké Mýto  0:5  (0:2)   

Branky:  28´ a 52´Hock, 2´Fikejz, 57´Trnka, 75´Tomášek 

Sestava : Zavřel - Valášek, Trnka, Fišer (46´Konečný), Hock - Živný, Tomášek, Kopřiva A., Motl - Mach, Fikejz(46´Benda)

Poslední přípravný zápas se odehral již v pátek večer na UT Slavie H.K. Zápas začal výborně,když hned z prvního útoku se po centru Motla prosadil Radim Fikejz. Ve 26.minutě se pískala penalta na Davida Motla. Tu však neproměnil Lukáš Živný. Z následujícího rohu Motla se brankově prosadil hlavou Marián Hock. Ten stejný hráč na začátku druhého poločasu přidal i třetí branku opět hlavou. O pár minut déle se hlavou prosadil i Lukáš Trnka. Vše zakončil střelou za vápnem Pavel Tomášek na konečných 0 : 5. Generálka na první mistrovské utkáni se tak povedla. V sobotu už nás,ale čeká první jarní divizní utkání doma s mužstvem ze Semil. Utkání začíná již ve 14,30 hod. Těšíme se na početnou návštěvu po tak dlouhé přestávce.

 
 
image

Přípravné utkání 28.2.2016 

SK Vysoké Mýto - SK Polička    4:0  (1:0)   

Branky:  52´a 57´Mach, 33´Motl, 83´Wimmer

Sestava : Zavřel (46´Černík) - Živný,Valášek,Fišer (46´Konečný), Lebeda - Kopřiva A.,(60´Wimmer),Tomášek, Wimmer(46´Benda), Motl - Mach (60´Fišer), Fikejz
 
 
 

Přípravné utkání 20.2.2016 

SFK Vrchovina - SK Vysoké Mýto  0:2  (0:0)   

Branku:  58´Trnka, 82´Motl

Sestava : Černík (46´Zavřel) - Trnka, Fišer, Žák, Hock - Živný (46´Lebeda),Tomášek, Benda, Kopřiva A., Motl - Mach
 
 
Sobotní zápas měl dobrou úroveň a Vrchovina byla v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. Ve druhém poločase je začalo Mýto přehrávat a v 57.minutě se brankově hlavou prosadil Lukáš Trnka po centru z pravé strany Motla.  Další dvě brankové příležitosti měli Kopřiva Adam po trestném kopu trefil břevno Vrchoviny a o pár minut déle trefuje Lukáš Mach po samostatné akci domácí tyč. Velice dobrý výkon v tomto přípravném zápase zakončil v 82.minutě po sólové akci David Motl svým gólem na konečných 0 : 2.

 

 
 

imagePřípravné utkání 13.2.2016 

FC Slovan Havlíčkův Brod - SK Vysoké Mýto  1:1  (0:1)   

Branku:  16´Živný (penalta)

Sestava : Zavřel (46'Černík) - Wimmer (46'Fišer), Trnka, Žák, Hock (46´Lebeda) - Kopřiva A.,Tomášek, Fikejz(46'Valášek), Motl, Živný- Štepánek (30'Benda)
 
Sobotní zápas byl vyrovnaný a domácí mužstvo hodně omlazené. Mýto mělo hodně příležitostí na navýšení skóre po penaltě Lukáše Živného po faulu na Štěpánka. Do samostatných akcí se postupně dostali Štěpánek, Fikejz a Živný. To ještě bylo nastřelené břevno a tyč Bendy. Je důležité,že se do těchto brankových příležitostí dostáváme.
 
 
 

imagePřípravné utkání 6.2.2016 

FK Kolín - SK Vysoké Mýto  2:0  (0:0)   

Sestava: Černík (46´Zavřel) - Fišer, Trnka, Žák, Lebeda (46´Hock) - Živný (65´Wimmer), Tomášek, Fikejz(16´Valášek), Wimmer (46´Kopřiva A.), Benda - Mach (65´Živný)

 
Tento přípravný zápas měl zatím největší kvalitu. Obě mužstva odehrála dobrý zápas s velkým nasazením. Konec zápasu však nezvládla rozhodcovská trojice,když druhý gól domácích byl uznán po dvou metrovém ofsajdu dokonce dvou hráčů. Hlavní rozhodčí zápas poté hned ukončil. Toto bylo jediné,co dobrý zápas pokazilo.

 

Zimní soustředění A mužstva 2016 - Smejkalovy boudy

image

 

 
 

imagePřípravné utkání 31.1.2016 

FC Vrchlabí - SK Vysoké Mýto  2:7  (2:2)   

Branky: Mach 3, Benda 2, Motl, Živný

Sestava: Zavřel (46´Černík) - Fišer,Trnka, Žák, Lebeda - Živný (60´Kopřiva A.),Tomášek (46´Valášek),Kopřiva A., Motl - Mach(60´Benda),Fikejz

 
 
 

imagePřípravné utkání 23.1.2016 

FC Žďas Žďár nad Sázavou - SK Vysoké Mýto  0:0   

Sestava: Černík (46´Zavřel) - Trnka (46´Benda), Konečný (65´Trnka) Fišer, Lebeda -  A.Kopřiva, Valášek, Tomášek, Motl - Živný Fikejz 

V zápase, který byl po 80.minutách hry pro nezpůsobilý terén ukončen (během zápasu napadlo 6 cm sněhu), měl dvě velké příležitosti Živný, kdy šel 2x sám na gólmana. Na postu gólmana se ve druhé půli objevila nová tvář - Zavřel z Chocně.   

 

imagePřípravné utkání 16.1.2016 (UMT Chudonice)

SK Union 2013 - SK Vysoké Mýto  2:1  (2:0)   

Branku: 68´A.Kopřiva z TK

Sestava: Černík - Živný, Trnka (46´Fišer), Žák, Lebeda - Motl, Tomášek, Valášek (46´A.Kopřiva), Benda, Štěpánek - Fikejz 

 

Přípravné utkání 9.1.2016 (UMT Ohrazenice)

SK Vysoké Mýto - SK Převýšov    3:1  (2:0)   

Branky: 13´Fikejz, 45´Motl, 75´Valášek

Sestava: Černík (60´Krátký) - Živný, Fišer, Žák, Lebeda - Motl, A.Kopřiva, Valášek, Benda, Štěpánek - Fikejz (46´Mach) 

 
 
 
 

Přípravné zápasy A mužstvo -  2016

Sobota

9.1.

14,00

SK Vysoké Mýto

SK Převýšov

UMT Ohrazenice

3:1

Sobota

16.1.

 

SK Union 2013

SK Vysoké Mýto

UMT Chudonice

2:1

Sobota

23.1.

14,00

Žďár nad Sázavou

SK Vysoké Mýto

UMT Žďár n.S.

0:0

Středa

27.1. - 31.1.

Soustředění Smejkalovy boudy

Kněžice

:

Středa

3.2.

18,00

SK Vysoké Mýto

FK Pardubice U19

UMT Ústí n.O.

:

Sobota

6.2.

10,15

FK Kolín

SK Vysoké Mýto

UMT

:

Sobota

13.2.

14,00

FC Havlíčkův Brod

SK Vysoké Mýto

UMT

:

Sobota

20.2.

16,00

SFK Vrchovina

SK Vysoké Mýto

UMT Žďár n.S.

:

Neděle

28.2.

14,00

SK Vysoké Mýto

SK Polička

UMT Ústí n.O.

:

Neděle

6.3.

14,00

SK Vysoké Mýto

Slávie Hradec Králové

tráva SKVM

:

 
 
 
 

Šest bodů chybí. Sejdeme se 6. ledna, velí kouč

imageVysoké Mýto – Během přípravy všechno klapalo. Vyhlásili útok na přední příčky. Ihned zkraje sezony ale přišly starosti, které trenér vysokomýtských fotbalistů ROMAN OLIVA musel řešit.Postupně přicházel o jednoho hráče za druhým a musel s tím něco dělat. Neměl na výběr.Do hry, pánové. Slyšeli mladíci v kádru.Dostali šanci a nezklamali. Vysoké Mýto zimuje přesně ve středu tabulky na osmém místě. S přípravou na jaro zahálet nebude. Nástup mají hráči 6. ledna.

Jak hodnotíte vystoupení svého týmu v podzimní části?
U nás trochu vládne zklamání, protože jsme si mysleli, že budeme mít o šest bodů více a budeme výše v tabulce. Na druhou stranu jsme rádi, že při tak velkém počtu zraněných hráčů základní sestavy od začátku soutěže, kdy nastupovali mladí kluci, ukázali, že jsou opravu konkurenceschopní. Těch čtyřiadvacet bodů je pro nás i z tohoto důvodu nakonec přijatelných.

U mladých hráčů bych se zastavil. Můžeme tomu říkat, že je to velká devíza a výhoda, když je kam sáhnout?
Povedli se nám mladí hráči, kteří k nám přišli, jako jsou Trnka, Wimmer, Adam Kopřiva. Ročníkově do této skupiny patří také Lebeda, Benda a Motl. Těch hráčů je skutečně dost a opravdu prokázali rostoucí kvalitu. Každý půlrok se zvedají a dostávají se čím dál výše.

Těžko někoho vybírat, ale kdo z nich vás třeba nejvíce potěšil svými výkony?
Stabilní formu prokázal David Motl. Výborný začátek soutěže měli Trnka s Wimmerem, ale Lukáše Trnku přibrzdila vysoká škola v Brně a s tím spojené problémy s trénováním. Filipa Wimmera přibrzdilo zranění.

Opomenout ale nemůžeme i ty nejzkušenější hráče. Radim Fikejz se potýkal na podzim také s několika drobnými zraněními, ale i přesto odehrál celý podzim v základní sestavě. To potěší hodně, že chce neustále hrát.
Prakticky od začátku měl jeden problém, který se zápas od zápasu zhoršoval. Ale prokázal srdíčko, chtěl hrát a nakonec to dal. Ale říkám, kdyby byl zdravý, byl by ještě úplně někde jinde.

Budete jej mít k dispozici i na jaře?
Ano, budeme.

Zaujalo mě rovněž počínání Romana Konečného a jeho chladná hlava při zahrávání standardních situací a především pak pokutových kopů. Je stále tak soustředěný a věří si i na trénincích, protože v zápasech je prakticky neomylný?
Co se týče Romana, je tam vidět jeho zkušenost, ale především pak výborná kopací technika. Od toho se pak odvíjí jeho schopnost střílet branky.

Když se ohlédneme za některými zápasy, na které byste nejraději zapomněl? A naopak které vás vyloženě potěšily?
To se mi hodnotí těžce. Od začátku soutěže jsme neměli Lukáše Kopřivu, který absolvoval kompletně celou přípravu a počínal si v ní výborně. Bohužel při prvním utkání během rozcvičky se zranil a chyběl půl roku. Postupně se přidávali další, jako Hock, Černík, Žák mi nenastoupil do přípravy. To jsou všechno hráči, kteří patří k tomu zkušenému a tvoří gró mančaftu. S tím jsme se potýkali celý podzim a hráči nám velmi chyběli. Nicméně zápasy s Olympií, s Trutnovem i s Ústím se nám podařily. V nich jsme hráli skutečně velmi dobře. Velké zklamání bylo utkání s Admirou a s Novým Borem. Tyto duely jsem velmi těžce kousal. Mohu k tomu připočítat i utkání posledního kola s Turnovem, kdy jsme výsledek otočili, jenže už jsme si nemohli pomoci střídáním, protože kádr na tom byl už tak špatně, že to nešlo. Nakonec jsme dva body ztratili.

Všechny zápasy měly společného jmenovatele, a to vyložené šance. Dost vypracovaných, málo využitých. Chyběl větší klid? Gólů mohlo být více…
Gólů mohlo být daleko a daleko více. Byli jsme v koncovce zbrklí a nezanechali jsme chladnou hlavu.

Poohlížíte se již po nějakých posilách pro druhou polovinu soutěžního ročníku?
V současnosti to řešíme.

Prozradíte, na kterých postech zvýšíte konkurenci?
Je to prakticky do každé řady. Je to brzo, ale prozradím to, až to bude hotové.

Kdy se vrhnete na zimní přípravu, plánujete i soustředění ?
Začínáme již šestého ledna, protože o tři dny později již hrajeme první přípravné utkání. Soustředění máme naplánované, pojedeme do Špindlerova Mlýna.
 
 
  
 
 
 
image

Hráčem podzimu za SK V.M. je útočník Radim Fikejz a důvodem je hlavně ,že se přes drobná zranění stal se 7 brankami nejlepším střelcem  SK a odehrál celý podzim v základu.

Podzimní výsledky jsou v některých venkovních zápasech zklamáním a to hlavně na Admiře a v Jablonci kde se dalo jistě bodovat. Příčinou že není o 5 až 6 bodů více je hlavně velká marodka. V průběhu chybělo až 8 hráčů ze základní sestavy. Kladem je, ale že se výborně zapracovali mladí hráči a pomohly dobrými výkony k 24 bodům, které nejsou špatnou výchozí pozicí pro jarní zápasy.

 
 
 
 

Divize C  -  sobota 14.11.2015 - 13,30 hod. - 15.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

2:2

FK Pěnčín-Turnov

                        (0:1)        penalty 3:5

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky :  65´Motl, 70´Fikejz - 14´Havel, 80´Šulc              

Hl.rozhodčí : Benedikt      ŽK : 0 : 5                    Diváků : 110

SK  Vysoké Mýto: Drápela - Živný, Trnka, Konečný, Žák - Štěpánek, A.Kopřiva, Motl, Benda (57´Daněk) - Wimmer (86´Sedlák), Fikejz

FK Pěnčín-Turnov:  Hyka - Petřík, Matoušek, Šimek, Tvrdý - Dlouhý (75´Kratochvíl), Beníšek, Havel (90´Krejčík), Kunst - Papoušek, Šulc

Po penaltách se radoval Turnov

Deváté Vysoké Mýto hostilo pátý Turnov. Rozdíl pouhého bodíku mezi oběma týmy, dával tušit vyrovnanou bitvu až do konce zápasu. To se nakonec potvrdilo a o body se bojovalo až do posledních vteřin utkání. Po tomto zápase je Pěnčín-Turnov na šestém místě a Vysoké Mýto na místě osmém. 

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří se více tlačili do útoku. Ze svého tlaku vytěžilo Mýto akci Fikejze, po které zazvonilo břevno hostující brány. Neuběhla ani čtvrthodina utkání, když hostům vyšel rychlý protiútok. Hostující Šimek vyslal přesným pasem Šulce, který neomylně našel Havla. Havel ve své šanci nezaváhal a rozvlnil síť za zády domácího gólmana Drápely. Po této brance úvodní tlak domácích opadl a hra se vyrovnala. Šancí moc nebylo a tak za zmínku stojí střela hostujícího Beníška, se kterou si Drápela poradil. V 30.minutě dostali hosté výhodu přímáku z dobré vzdálenosti. Na trestné kopy je u hostů expertem Papoušek. Jeho rána těsně minula Drápelovu bránu. Snaha domácích o vyrovnání vyšla v prvním poločase vniveč a tak vzhlíželo Mýto s nadějí k poločasu druhému.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem vyrovnat a popřípadě otočit zápas ve svůj prospěch. Hned ve 48.minutě musel vytáhnout gólman Hyka reflexivní zákrok, když nohou vyrazil Štěpánkovu střelu. V 54.minutě se po rohu hostí dostal k hlavičce Petřík, odražený míč vracel do brány Šimek, ale na brankové čáře zasáhl domácí bek a gól nepřipustil. Tlak domácích narůstal a po hodině hry se dostal do gólovky Živný. Jenomže i s jeho ránou si gólman Hyka poradil. Skóre se nakonec srovnalo až v 65.minutě. Krásnou střelou do šibenice se prezentoval domácí Motl a vyrovnal na 1:1. Domácí si šli za výhrou a otočit skóre ve svůj prospěch se jim podařilo brankou Fikejze o pět minut později. Domácí si výhru hlídali, ale to by nesměli dostat hosté výhodu trestného kopu. V 81.minutě posadil Papoušek míč z trestňáku na hlavu Šulce, který přesnou hlavičkou vyrovnal na 2:2. O minutu později zhatil gólovou šanci domácích dalším výborným zákrokem gólman Hyka. Do konce zápasu se skóre již nezměnilo a tak se muselo jít na pokutové kopy.

Penaltový rozstřel rozhodli pro sebe hosté a to konkrétně gólman Hyka. Nejdřív jednu penaltu chytil, aby vzápětí sám proměnil tu rozhodující. Druhý bod tak bral FKP Turnov, který je se ziskem 26 bodů po podzimní části velice spokojen. Vysoké Mýto je ze ztráty dvou bodů zklamané.

 

 
 
 

image

Divize C  -  sobota 7.11.2015 - 14,00 hod. - 14.kolo 

FC Nový Bor

2:1

SK Vysoké Mýto

(1:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky :  21´Halbich, 65´Stromecký - 53´Motl                   

Hl.rozhodčí : Novotný       ŽK : 1 : 3                    Diváků : 95

FC Nový Bor: Blumentritt - Šimoník, Broschinský, Hauer, Janů - Mach, Pekař (85´Prieložný), Hoke, Kubeš (80´Černý) – Stromecký (90´Devátý), Halbich (89´Čurgali)

SK  Vysoké Mýto:  Drápela – Živný, Trnka, Konečný, Lebeda (46´Žák) – Motl, Benda, (69´Wimmer), Kopřiva A., Štěpánek  - Fikejz (79´Valášek),Mach(74´Daněk)                

Sobotní brzký ranní odjezd na zápas do Nového Boru nám vyloženě neprospěl. Od začátku se zápas odehrával na rozmočeném hřišti a obě mužstva s tím měla problém. Domácí se s tím vypořádali lépe a vše výborně řídil zkušený ligový hráč Janů. Ve 21.minutě si s naší obranou poradil Halbich a obešel dva hráče. V zakončení si poradil a na jeho střelu z poza vápna gólman Mýta nedosáhl 1 : 0. Na obdrženou branku jsme odpověděli dobrou příležitostí, ale bohužel bez brankového zakončení. Druhý poločas pro nás začal velice špatně. Domácí Bor se dostal hned do dvou brankových příležitostí. Pokaždé se balón odrazil od Mýtského břevna. Naštěstí jsme se z toho rychle oklepali. Ve středu hřiště se uvolnil Adam Kopřiva a našel ideální přihrávkou rozběhlého Davida Motla. Ten si balón převzal a levou nohou za vápnem křižnou střelou vyrovnal na 1 : 1. Potom se začalo fotbalově dařit a Bor jsme chvilku přehrávali. To bohužel netrvalo dlouho. V 63.minutě dostál dobrý balon za obranu Stromecký a ten se prosadil přes Lukáše Živného. Jeho přesná střela znamenala vedení domácích 2 : 1. Naše snaha o vyrovnání byla velká, ale vše zbrzdilo i zranění obou našich útočníku. Během deseti minut museli oba střídat. Bor si již své vedení pohlídal a tři body zůstaly doma. Nás čekala jen dlouhá cesta nazpátek. V sobotu  doma v posledním podzimním zápase přivítáme FK Pěnčín-Turnov. Ve velice vyrovnané tabulce divize „C“ je potřeba si připsat tři body, které nás snad udrží ve vyšších patrech i pro jarní zápasy.

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva 

 
 
 
 
 

 

Divize C  - Sobota 31.října - 14,00 hod.  - 11.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

3:1

MFK Trutnov

 

 

          

  (2:0)

     

 

 

                                                  

 

Branky 43´Konečný (pen.),45´Benda,81´Živný – 83´ Holubec P.                                                                

Hl.rozhodčí : Janoch       ŽK : 1 : 4              Diváků : 160

SK  Vysoké Mýto:  Drápela – Živný (90´Krátký), Trnka, Konečný, Lebeda – Motl (90´Fišer), Benda, Kopřiva A., Štěpánek  - Fikejz (53´Žák),Mach        

        

MFK Trutnov:  Šťastný – Kovář (57´Tobiaš), Horák, Makovský, Kamitz – Čech (62´Landyš), Marks, Tauchman, P. Holubec – J.Holubec (68´Duch), Kejzlar (88´Mařas)

 

Zápas s druhým mužstvem divize „C“ Trutnovem jsme začali velice aktivně a soupeře jsme zatlačili na jeho půlku. První příležitost měl po přihrávce Fikejze z pravé strany Štěpánek. Jeho střela však šla vedle branky. Ve 21.minutě po centru Motla z levé strany se k zakončení dostal opět Pavel Štěpánek. Tato střela již byla lepší, ale brankář hostí si s ní poradil. Ve 28.minutě se již mohlo měnit skóre po přihrávce Fikejze na velké vápno na Adama Kopřivu. Dobrá střela byla sražena obráncem, ale výborně si s ní poradil gólman Šťastný a reflexivně jí vyrazil na roh. Trutnov se dostal do střelecké příležitosti neočekávaně až po půlhodině hry. Ve 42.minutě se ve vápně uvolnil Radim Fikejz a za cenu faulu ho zastavil hostující obránce. Rozhodčí Janoch nezaváhal a odpískal penaltu. K pokutovému kopu se postavil Roman Konečný a s přehledem jí proměnil 1 : 0. O pár minut déle se zase prosadil výborně hrající Radim Fikejz. Přihrál na volného Lukáše Bendu a ten přesnou střelou po druhé během krátké doby zakončil na pěkných poločasových 2 : 0.

Na začátku druhého poločasu měl třetí branku na kopačce Lukáš Mach. Jeho vyloženou šanci však vychytal hostující gólman. V 53.minutě musel vystřídat pro zranění do té doby výborně hrající Radim Fikejz. Trutnovský gólman se opět vyznamenal v 68.minutě, kdy výborně vyrazil gólovou střelu Štěpánka. V 80.minutě hosté špatně rozehráli trestný kop. Do brejku se dostal domácí hráč Lukáš Živný a s touto samostatnou akcí si poradil výtečně. Obešel i trutnovského brankáře a zakončil do prázdné branky již na 3 : 0. Hosté se k ojedinělé akci dostali v 83.minutě. Obránce Mýta si pomohl faulem a pískala se penalta i na druhé straně. Za hosty penaltu proměnil Petr Holubec a snížil na konečných 3 : 1. Tato výhra nad Trutnovem je po předvedeném bezchybném výkonu zasloužená a pro Mýto jsou tři body ve velice vyrovnané tabulce divize „C“ důležité. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu do vzdáleného Nového Boru, kde se budeme snažit navázat na dobrý výkon z dnešního zápasu s Trutnovem a nějaký ten bodík si přivést i z tohoto zápasu.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva 

 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 24.10.2015 - 14,30 hod. - 12.kolo 

Jablonec n.J.

3:2

SK Vysoké Mýto

(1:1)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Branky 9´Linka (pen), 48´Povr, 83´Krejčík - 18´Motl, 69´vlastní 

Hl.rozhodčí : Machýček    ŽK : 1:3     Diváků : 210 

 

TJ Sokol Jablonec n.J. : Farský - Linka, Povr (67´Klíma), Rozkovec, Helm, Krejčík, Sedláček (77´Munzar), Karásek, Zemánek (84´Šedý), Chropůvka (58´Štemberk), Halama

 

SK  Vysoké Mýto:  Drápela – Živný (62´Fišer M.), Trnka, Konečný, Lebeda – Motl (78´Benda), Valášek (64´Sedlák), Kopřiva A.,Štěpánek  - Fikejz, Mach                          

Sobotní zápas ve vzdáleném Jablonci se pro nás začal špatně hned od úvodu. Již 7.minutě začal čarovat hlavní rozhodčí a za údajný faul ve vápně Lebedy nařídil pokutový kop. Ten umístěnou střelou k tyči proměnil Linka 1 : 0. Ve 12. a 15.minutě měl dvě výborné příležitosti na skórování Štěpánek. Oba jeho pokusy však skončili jen na boční síti domácí branky. Vše napravil dobrou zpětnou přihrávkou na vápno na Fikejze a ten našel volného Motla na zadní tyči ,který si se zakončením poradil a srovnal na 1 : 1. Do konce poločasu jsme měli ještě další možnosti na vstřelení branky, ale bohužel se to nepodařilo. Úvod druhé půlky jsme opět nezvládli. Hned po třech minutách se nepodařil odkop stopera Trnky a za ním osamocený Povr si s tím poradil a balón uklidil do odkryté branky 2 : 1. Naše aktivita se po inkasované brance zvedla a do dobrých příležitostí se dostávali oba útočníci. Někdy byli zastavený rozhodčím za údajné ofsajdy, které ve dvou případech však opravdu nebyly. Vyrovnání tak přišlo po trestném kopu Konečného. Domácí obránce přesnou hlavičkou překvapil i gólmana Farského a bylo srovnáno na 2 : 2. Hra se po vyrovnání přelévala na obě strany a hrozilo se převážně z brejkových situací. Domácí na tom byli lépe a po rohovém kopu se k odraženému balónu na vápně dostal Krejčík a vše prostřelil. Vedoucí branku na 3 : 2 dal se štěstím, ale jak se ukázalo přinesla Jablonci tři vytoužené body. Od obdržené branky nás již rozhodčí Machýček nepustil ani přes půlící čáru a vše si pohlídal. Pro jistotu, aby se již nic nestalo tak k našemu údivu zápas ukončil  v 87.minutě a vše bez problému. Tento zápas byl vyloženě remízový a dělba bodů by jistě byla spravedlivá. Tuto sobotu nás doma čeká těžký soupeř a to nepříjemné druhé mužstvo divize „C“ Trutnov. Zápas začíná již ve 14,00hod.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva 

 
 
 
 
 

 

Divize C  - Sobota 17.října - 15,30 hod.  - 11.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

2:1

FK Litol

 

 

          

  (0:1)

     

 

 

                                                  

 

Branky 52´Sedlák,88´ Fikejz – 20´Mbah                                                                  

Hl.rozhodčí : Paták        ŽK : 0 : 3              Diváků : 170

SK  Vysoké Mýto:  Drápela – Živný, Trnka, Konečný, Lebeda - Mottl ,Daněk (46´Sedlák), Kopřiva A., Štěpánek (80´Benda) -  Fikejz (88´ Valášek), Mach

FK Litol : Rathouský - Korejza, Cáska, Ezeala, Mbah, Kamlach, Sabó, Pavelka (79´Š.Kluzáček), Křivánek, Miškovský, Műller (89´M.Kluzáček)

Sobotní zápas s mužstvem ze spodní části tabulky z Litole jsme začali výborně. Hned v první minutě se dostal do střelecké pozice Mach,ale jeho střela byla sražena. Z následujícího rohu se prosadil Živný. Jeho dobrá hlavička šla těsně vedle branky hostí z Litole. V 5.minutě se již mělo měnit skóre po střele Fikejze. Jeho střelu z blízka však gólman výborně vyrazil. Ve 20.minutě se stala neočekávaná věc. Hosté z ojedinělé akce v prvním poločase dali vedoucí branku. Prosadil se Mbah přesnou střelou k tyči 0 : 1. Odpověď Mýta mohla být rychlá, když se po trestném kopu prosadil hlavou Štěpánek, ale bohužel né gólově. Stejný hráč měl ve 30.minutě opět vyloženou příležitost. Jeho hlavička však netrefila ani branku Litole. Před koncem poločasu měl ještě dobrou střelu A.Kopřiva. Jeho střelu však srazil hostující obránce. Druhý poločas začalo Mýto opět aktivně a hned v první minutě byl ve vyložené šanci Radim Fikejz. Jeho střela se však nevešla ani mezi tyče hostující branky. Vše napravil až v 52.minutě střídající Tomáš Sedlák. Po centru z pravé strany od Štěpánka se brankově prosadil a přesnou střelou vyrovnal na 1 : 1. Po šedesáté minutě přišli tří velice dobré příležitosti na vstřelení vedoucí branky. První měl opět Fikejz. Jeho střelu však výborně vyrazil brankář Rathouský. Další střelu těsně vedle měl Motl. A všechny zmařené šance zakončil Lukáš Mach, který nastřelil jen hostujícího brankaře. Vše se nakonec v dobré obrátilo. V 88.minutě po krásném uvolnění Tomáše Sedláka. Jeho přihrávka našla přesně Radima Fikejze a ten se naštěstí trefil přesně a vstřelil vítěznou branku 2 : 1. Tato vydřená výhra a zisk tří bodů velice těší, ale těch neproměněních příležitostí bylo tak na dva zápasy. K dalšímu zajíždíme v sobotu do vzdáleného Jablonce, kde se nám příliš nedaří tak uvidíme, zda se podaří nějaký ten bodík přivést.

 Hráč domácích : Sedlák Tomáš

 

 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 10.10.2015 - 16,00 hod. - 10.kolo 

TJ Sokol Živanice

4:1

SK Vysoké Mýto

(1:0)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Hl.rozhodčí : Vnuk   ŽK : 1:0     Diváků : 150 

 

TJ Sokol Živanice: Čihař – Ferčák, Buriánek, Novák, Novotný – Herán, Gorol, Hundák, Polák – Kakrda(70´ Sůra), Ujec (90´Tulach)

 

SK  Vysoké Mýto:  Drápela – Živný, Trnka, Konečný, Daněk – Štěpánek, Wimmer, A.Kopřiva (71´Sedlák), Motl (67´Benda) – Fikejz, Mach

Na hřiště prvních Živanic zavítalo čtvrté Vysoké Mýto. Toto utkání bylo označeno za zápas kola a bylo pro domácí tým prvním z nastávající série tří těžkých zápasů. Živanice i po tomto zápase zůstávají na prvním místě a vysoké Mýto kleslo na šestou pozici.

Vyrovnaný první poločas s jedinou brankou v síti hostí

 

Do zápasu vstoupily oba týmy velice aktivně a od začátku se bylo na co dívat. Hra se ovšem odehrávala hlavně mezi vápny a ložené příležitosti nepřicházeli. Po deseti odehraných minutách se k míči dostal hostující Živný a jeho střela letěla těsně mimo Číhařovu bránu. Z následného protiútoku si vytvořil šanci i domácí tým. Ujec zatáhl míč a poslal přesný centr na nabíhajícího Hundáka. Bohužel Hundákova hlavička letí těsně nad Drápelovu bránu. A tak se skóre zápasu poprvé měnilo až v 26.minutě. Ve středu hřiště získal míč Kakrda, rozhlédl se a poslal míč do křídla na nabízejícího se Ujce. Ujec míč zpracoval a poslal zprava na Hundáka, který neváhal a z voleje poslal míč za záda překvapeného hostujícího gólmana. Domácí tým se ujal vedení 1:0 a do konce poločasu již žádné drama nepřipustil.

Hosté zahrozili pouze v úvodu druhého poločasu

 

Do druhého poločasu vstoupil lépe domácí tým, ale jeho snaha o útočení byla zastavena po deseti odehraných minutách. Hosté se protlačili až do vápna a tam byl jejich hráč sražen Ferčákem. Rozhodčí nezaváhal, odpískal penaltu a Ferčákovi udělil žlutou kartu. Penalta byla sice hodně přísně nařízena, ale nedalo se nic dělat. K exekuci pokutového kopu se připravil Konečný a bezpečně ji proměnil. Bylo srovnáno na 1:1 a čekalo se, co tato situace provede s psychikou domácího týmu. Jenomže neprovedla nic!! Po necelých pěti minutách už Živanice opět vedly. Na Polákův centr si naběhl Hundák a svou druhou brankou poslal svůj tým opět do vedení. Na jeho přesnou hlavičku neměl gólman Drápela nárok. Od té doby Živanice hru zcela ovládly a již nebylo pochyb o tom, kdo je lepším mužstvem. V 65.minutě se šikovně uvolnil domácí Polák a zkusil přelobovat gólmana. Jeho pokus skončil těsně vedle. Deset minut před koncem zápasu se napřáhl Gorol a jeho utěšená rána vyhnala pavouky z horního růžku Drápelovi brány.  Pět minut před koncem završil koncert domácích čtvrtou brankou kapitán Herzán, který nádherně přeloboval gólmana Drápelu. Zápas tak nakonec skončil jednoznačným vítězstvím Živanic 4:1, které bylo naprosto zasloužené.

                                                                                                                                                Autor: Pavol Mizerík

 
 
 
 

 

Divize C  - Sobota 3.října - 16,00 hod.  - 9.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

2:2

FC Olympia HK

 

 

          

  (0:1)

     

 

 

                                             penalty 4:2       

 

Branky : 54´Konečný, 86´Štěpánek - 34´Korba (PK), 52´Očovan                                                                               

Hl.rozhodčí : Svatík        ŽK : 3 : 2           ČK : 0 : 0            Diváků : 250

SK  Vysoké Mýto:   Drápela – Živný, Trnka, Konečný, Hock (83´Valášek) -  Mottl (64´Benda), Kopřiva L. (68´ Wimmer), Daněk, Kopřiva A. (81´ Sedlák), Štěpánek (87´Lebeda) -  Fikejz

FC Olympia Hradec Králové:  Mašek - Poděbradský, Rolko, Novotný - Kosař (90´Karal), Klapka, Demeter, Goutsios (68´Ptáček) - Krejčík (74´Omovie), Korba, Očovan

 

Sobotní zápas s vedoucím mužstvem divize „C“ Olympii Hradec Králové se odehrál za pěkného počasí i návštěvy. Hosté byli od začátku velice aktivní a jejich sehranost dělala Mýtu problémy. Po dvacáté minutě se hra již vyrovnala. Ve 32. minutě signalizoval pomezní rozhodčí údajnou nastřelenou ruku našeho obránce a hlavní rozhodčí Svatík ( za se tak svatý asi nebyl  !!?? ) a  hned odpískal penaltu. Protesty domácích byli marné. K penaltě se postavil Korba a s přehledem jí proměnil 0 : 1. To opět dostalo hosty na koně. Odpovědět jsme mohli výbornou šancí Lukáše Daňka. Ten se dostal z levé strany k zakončení. Jeho střelu však gólman Mašek vyrazil na roh. To bylo v prvním poločase vše a do kabin se odcházelo s jistými emocemi hlavně ze strany Mýta. Druhý poločas začali opět lépe hosté z Olympie. V 52. minutě dostal pěknou přihrávku na zadní tyč Očovan a s přehledem si s ní poradil na hrozivých 0 : 2. Naštěstí pro domácí přišla rychlá odpověď. Po odpískaném trestném kopu za ruku, který zahrával Konečný. Roman se prosadil krásnou střelou k tyči a snížil na 1 : 2. To pomohlo Mýtu k větší aktivitě a hned to bylo znát. Hosté se neustále bránili, ale hrozili z brejku. S těmi si 2x výborně poradila naše nová posila v brance Michal Drápela. Nejvíce hrozil útočník hostí Korba, který odehrál výborný zápas. V 85. minutě se po prodloužení přihrávky Sedláka dostal k odraženému balónu Štěpánek a hlavou skóroval na konečných 2 : 2. Poté ještě rozhodčí nastavil čtyři minuty a v nastaveném čase se měla pískat stejná ruka jako v první půlce i na druhé straně, ale bohužel píšťalka mlčela. V pokutových kopech si domácí vedli lépe a rozhodující penaltu proměnil Lukáš Daněk. Vše v poslední sérii potvrdil Radim Fikejz. Zasloužené dva body tak Mýto ukořistilo proti silné Olympii, která asi moc ztrácet nebude. Příští zápas nás čeká opět velice těžký soupeř a to Živanice. Na jeho hřišti by byl jistě každý bod cenný. 

Hráč domácích : Drápela Michal

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva 

 
 
 

image

Divize C  -  sobota 26.9.2015 - 16,30 hod. - 8.kolo 

Družba Suchdol

3:0

SK Vysoké Mýto

(1:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky :  48´a 85´ Kubík, 38´Michálek

Hl.rozhodčí : Talpáš       ŽK : 3 : 0          Diváků : 150

Družba Suchdol: Kubát – Bodlák, Hendrych, Nosek, Biško – Černohlávek, Dastych (76´Jirků), Vančura (90´Růžička), Michálek – Bereš (88´Plot), Kubík (86´Kacafírek) 

SK  Vysoké Mýto:  Hladík – Žák (54´Živný), Trnka, Konečný, Hock – Štěpánek (86´Valášek), Wimmer (54´L.Kopřiva), Motl (54´A.Kopřiva), Daněk – Mach, Fikejz

                                                                                                                                  
Zápas na malém hřišti v Suchdolu jsme začali dobře a hned v úvodu měl dobrou střeleckou pozici Štěpánek, ale jeho střela neskončila brankou. Domácí měli první šanci ve 13.minutě Vančurou. Tento hráč byl velmi aktivní okolo třicáté minuty. Nejprve jeho střelu dobře vyrazil gólman Hladík. Z následujícího rohu trefil Vančura dokonce tyč Mýta. Ve 36.minutě měl dobrou střelu Mach. Domácí brankář jí však vyrazil. Ve 38.minutě se dostal ke střele za vápnem Michálek a ta byla gólová 1 : 0. Poločas se již dohrál bez branek. Úvod druhého poločasu vyšel Suchdolu na výbornou. Hned ve 47.minutě po zaváhání v obraně Mýta přehodil útočník Kubík gólmana Hladíka a trefil se do šibenice 2 : 0. Po obdržené druhé brance ihned reagoval na situaci kouč Oliva. Proběhlo trojité střídání a na hřiště přišli oba Kopřivové a Živný. Hned to bylo znát závarem v domácím vápně. V 59.minutě už byl překonán gólman po střele Hocka, ale jeho střela skončila na tyčí Suchdola. Další příležitost měl Radim Fikejz v 67.minutě. Do vyložené šance se dostal i Adam Kopřiva, kterému domácí gólman chytil střelu z malého vápna. V 85.minutě přišel trest v podobě třetího gólu. Po zaváhání v odkopu se dostal k odraženému balónu Kubík a se svojí šanci si s přehledem poradil 3 : 0. Výsledek je to velice krutý, ale když se nevstřelí branka tak se body sbírají jen těžko. V sobotu nás čeká další těžká prověrka, kdy doma již od 16,00 přivítáme lídra divize „C“ a to Olympii Hradec Králové.

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva 

 

image 

Divize C  - Neděle 20.září - 16,30 hod.  - 7.kolo 

FK Jaroměř

2:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

 

Branky :  34´Exnar, 58´ Škoda - 81´ Fikejz, 86´ Trnka, 89´Konečný

Hl.rozhodčí : Hanousek    ŽK : 2 : 1           ČK : 0 : 0            Diváků : 421

FK Jaroměř:  Ondráček - Horák, Svoboda, Michek, Ruml (31´Exnar) – Holub, Častvaj (59´Vladeka), Michálek, Čenovský (83´Munzar), Bano (65´Ruprich) - Škoda (73´Železov)               

SK Vysoké Mýto: Hladík – Živný (75. L.Kopřiva), Trnka, Konečný, Hock -  Daněk, A.Kopřiva (65´Wimmer), Motl (83´Benda), Štěpánek - Mach, Fikejz

Nejlepší hráči : Čenovský - Konečný 

 

Neuvěřitelný závěr Vysokého Mýta

Jaroměř od čtvrtého kola neprohrála a Vysoké Mýto chtělo napravit špatný dojem z posledních dvou utkání. Zápas sliboval zajímavý průběh a nakonec se to i podařilo. Domácí tým si myslel, že má vítězství v kapse, když hosté neuvěřitelným závěrem zápas otočili. Vysoké Mýto se po tomto zápase dostalo na třetí místo v tabulce. Jaroměř klesla na čtrnáctou příčku.
Lepší domácí tým v prvním poločase

Do zápasu vstoupili lépe hosté a častěji drželi míč na kopačkách. Domácí se ovšem rychle oklepali a již v desáté minutě si vytvořili první gólovku. Střela domácího Škody z trestňáku se odrazila k Svobodovi a jeho technická střela orazítkovala tyč Hladíkovi brány. Jaroměř vyrovnala hru a dokonce byla i lepší. V první půlhodině si hosté vypracovali docela dobré šance ke skórování. Nejdřív se do dobré střelecké pozice dostal hostující Konečný, ale bránu těsně minul. V 31.minutě musel odstoupit domácí Ruml a nahradil ho Matěj Exnar.  V 32.minutě měl gól na kopačce hostující Fikejz, ale i pro něj byl brána domácího Ondráčka malá. V podstatě se potvrdilo staré, známé pravidlo Nedáš - Dostaneš, a Jaroměř se dostala do vedení. V 34.minutě se povedla rychlá kombinace mezi Častvajem a Čenovským, který našel naběhnutého Exnara. Pro Matěje Exnara již nebylo problémem překonat gólmana Hladíka a domácí poslat do jednobrankového vedení. Exnar tak svůj krátký pobyt na hřišti, hned oslavil gólem. Jaroměř i nadále předváděla lepší fotbal a vytvářela si i lepší brankové příležitosti. Hlavně těsně před koncem poločasu, kdy se do jasných gólovek dostali Čenovský a Exnar, ale ani jeden z nich gólmana Hladíka nepřekonal. Poločas skončil 1:0 pro domácí a pro hosty určitě nebylo nic ztraceno.

Infarktový závěr druhého poločasu

Druhý poločas začal stejně tak, jako skončil ten první. Domácí do něj vstoupili aktivněji a již po třech minutách si dvojice Exnar, Škoda vypracovala další gólovku. Jenomže dobře vyběhnuvší gólman Hladík donutil Škodu střílet vedle. O deset minut později to již bylo 2:0. Domácí středopolař Čenovský ideálně vysunul Škodu, který tentokrát již nezaváhal a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Jaroměř hrála dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté dokázal s utkáním ještě něco udělat. Jenomže přišla poslední desetiminutovka, ve které hosté předvedli svou neuvěřitelnou sílu. V 81.minutě dostali hosté výhodu trestného kopu, jako již několikrát v tomto utkání. Jenomže tentokrát se odražený míč dostal k Fikejzovi, který snížil na 2:1. Tato branka povzbudila hosty k nebývalé aktivitě a bylo jich plné hřiště. O pět minut později to již bylo 2:2. Hosté zahrávali rohový kop, kde se ve skrumáži na zadní tyči nejlépe zorientoval hostující Trnka a stav utkání srovnal. A to ještě nebylo ze strany hostů vše. V poslední minutě zápasu přišla třetí standardní situace a potřetí se míč třepetal v síti gólmana Ondráčka. Tečku za utkáním dal hostující Konečný, který svým krásným gólem přímo z trestňáku, otočil již zdánlivě prohrané utkání v prospěch Vysokého Mýta. Pro domácí je tento výsledek hodně krutý, ale fotbal se hraje celých devadesát minut, což hosté v dnešním zápase potvrdili.


                                                                                                                        Autor: Pavol Mizerík ( Fotbalunas )       
 
 

Divize C  -  sobota 12.9.2015 - 17,00 hod. - 6.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

3:3

Dvůr Králové n.L.

(1:1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky :  21´Živný(vl.),44´Mach, 50´Fikejz,65´Fikejz (vl.),95´Konečný (pen.) – 85´Řežábek 

Hl.rozhodčí : Drábek    ŽK : 2 : 2           ČK : 0 : 0            Diváků : 190

 

SK  Vysoké Mýto:  Černík – Živný (46´Žák),Trnka,Konečný, Hock – Wimmer (46´Motl),KopřivaA.,Daněk (86´Valášek), Štěpánek – Mach (85´Benda),Fikejz                

Dvůr Králové: Vaniček – Pícha,Kruliš,Pavlásek (85´Rejl),Vágner (61´Voldán) – Vaniček,Fejk (94´Marks),Řežábek,Tomeš – Hruška (95´Mertlík),Vitebský (46´Klazar)

Hráč zápasu : Lukáš Trnka

Domácí zápas se Dvorem,který nepatří mezi naše oblíbená mužstva jsme začali velice dobře. Hned ve 3.minutě se dostal do výborné šance Štěpánek,ale jeho hlavičku hostující golman vyrazil.V 5.minutě už se mělo skóre měnit po střele Radima Fikejze.Opět dobře zasáhnul gólman Vaníček.a jeho střelu chytil.Třetí brankovou přiležitost měl Marián Hock,ale bohužel skončil úplně stejně jako jeho předchůdci. Opět se povrdilo otřepané nedáš dostaneš. A pro Mýto to bylo ještě horší v tom,že si ve 21.minutě Lukáš Živný dal po nedorozumění s gólmanem Černíkem vlastní gól 0 : 1. Do konce poločasu se podařilo vyrovnat,když se střelou za vápnem prosadil Lukáš Mach na 1 : 1. Úvod druhé půlky vyšel opět dobře a již v 50.minutě se po vypracované akci Macha prosadil hlavou Radim Fikejz 2 : 1. O pár minut déle měl gólovou střelu Adam Kopřiva. Gólman Dvora jí však s obtížemi,ale přece vyrazil.V 65.minutě se opět opakovala chyba v domácí komunikaci a vlastní gól si hlavou vstřelil Fikejz 2 : 2. Ještě hůře bylo v 85.minutě po hrubé chybě ve středu hřiště Štěpánka. Do úniku se dostal Řežábek a s přehledem si se zakončení poradil 2 : 3. Již v nastaveném čase hosté faulovali ve vápně Lukáše Trnku.Rozhodčí Drábek nezaváhal a odpískal penaltu. S tou si i v této napjaté situaci poradil s jistotou Konečný 3 : 3. Hned po penaltě byl zápas ukončen. Následovaly pokutové kopy za domácí je proměnili Fikejz,Kopřiva A.,Motl a Žák.Neproměnil pouze střelec vyrovnávací branky Roman Konečný. Hosté ze Dvora proměnili všech pět kopů a odvezli si tak bod navíc. Takto ztracený zápas o to vice mrzí,když dáte “ pět branek” a ještě na penalty prohrajete. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli k  nováčkovi v divizi “C” do Jaroměře,kde by to jistě chtělo získat ztracené body se Dvorem Králové.

                                                                                                                                       Jiří Koukol - vedoucí mužstva 
 
 
 
 

image

Divize C  -  neděle 6.9.2015 - 10,15 hod. - 5.kolo 

Admira Praha

1:0

SK Vysoké Mýto

(0:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branku : 69´Macek

 

Hl.rozhodčí : Kubec     ŽK : 3 : 1           ČK : 0 : 0            Diváků : 165 

 

Admira Praha: Voska - Herc, Komínek, Martinic, Vosický, Majer (84´Kavalír), Zahálka (90´Svozil), Rybařík (89´Zolotuchin), Paťha, Čmejla (80´Kurek), Macek (87´Horák) 

 

SK  Vysoké Mýto:  Černík – Živný, Trnka, Konečný, Hock – Wimmer (72´ Žák), A. Kopřiva (81´ Benda),Daněk,Štěpánek – Mach (78´ Motl), Fikejz

 

Nedělní dopolední zápas se odehrál na hřišti Admiry Praha. Ranní odjezd na toto utkání nebyl pro celé mužstvo vůbec příjemný. Celý zápas se tak odehrál ve vlažném tempu z obou stran. Ve 27.minutě měl jedinou šanci první půlky Štěpánek po centu z pravé strany, ale bohužel dal nad domácí branku. Druhý poločas se odehrál stejným průběhem. V 69.minutě se z ojedinělé akce Admiry prosadil hlavou Malec 1 : 0. Mýto se snažilo o vyrovnání a nejblíže k tomu měl Radim Fikejz. Střela těsně minula domácí branku. To bylo však vše co si hosté vytvořili. Domácím se tak podařilo tento jinak remízový zápas již vedení udržet a Mýtu připravili první porážku. Odčinit tento nepovedený zápas bude možnost v sobotu, kdy doma hostíme předposlední mužstvo divize Dvůr Králové.

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva  

 

 

 

Divize C  -  Sobota 29.8.2015 - 17,00 hod. - 4.kolo 

image 

SK Vysoké Mýto

4:1

Jiskra Ústí n.O.

 

 

          

  (2:1)

 

 

 

                                             

 
 

Branky :  13´a 74´Mach,36´Konečný (pen.),90´Fikejz – 26´Souček                        

 

Hl.rozhodčí : Starý        ŽK : 1 : 2           ČK : 0 : 1            Diváků : 380

 

SK  Vysoké Mýto:  Černík – Daněk(74´Benda L.), Trnka, Konečný, Hock – Živný,Wimmer F.,Kopřiva(60´Motl)  A.,Štěpánek(83´Lebeda)  -   Fikejz(90´Žák),Mach  

 

TJ Jiskra Ústí n Orlicí:  Jehlička – Felcman(77´Ráb),Nágl,Chleboun,Coufal (86´Kaláb) - P.Falta, Vaňous, (80´M.Falta),Brabec,Ráliš ,Langer(86´Kopecký) - Souček             

                                                                                                                                        

Sobotní derby s Jiskrou Ústí nad Orlicí jsme za krásného počasí začali lépe. Hned v 9.minutě měl dobrou střelu za vápnem Filip Wimmer. Ve 13.minutě se již skóre měnilo po dlouhém autu Živného propadnul balón ve vápně k Machovi a ten si poradil. Parádní střelou z otočky zakončil na 1 : 0. Ve 26.minutě zůstal nehlídaný Souček za vápnem a přesnou střelou k tyči vyrovnává na 1 : 1.O pár minut déle mohlo být pro Mýto ještě hůře. Do šance se dostali hostující Vaňous a Souček, ale oba bravurně vychytal Vojta Černík. To pomohlo domácímu mužstvu k rychlé akci. Na jejím konci byl ve vápně faulován Radim Fikejz. Nagl viděl červenou kartu a ještě se kopala penalta. Tu bezpečně proměnil Roman Konečný 2 : 1. Před koncem poločasu se do dobré příležitosti dostal ještě Štěpánek. Druhý poločas byl již plně pod kontrolu domácího mužstva. Do dobrých střeleckých příležitostí se postupně dostali Wimmer, Motl a Štěpánek. Ale ta branková přišla v 74.minutě, kdy se opět ve vápně prosadil Lukáš Mach a zvýšil na 3 : 1. A to ještě nebylo vše. V samotném závěru zápasu se ještě prosadil Radim Fikejz a dává na konečných 4 : 1. Takový výsledek by asi před zápasem očekával málo kdo. Výhra byla zasloužená a potvrdila to, že se nám na Ústí v poslední době velmi daří. Takový vstup do podzimní časti divize se opravdu nečekal. V neděli dopoledne odehrajeme další utkání v Praze na hřišti FK Admira. Uvidíme zda se nám podaří udržet podzimní neporazitelnost i v tomto zápase s nováčkem v divizi „C“.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 
 
 
 
 

image

Divize C  -  Sobota 22.8.2015 - 17,00 hod. - 3.kolo 

FK Letohrad

0:1

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 
 

Branky :  80´Živný        

 

Hl.rozhodčí : Fojtík         ŽK : 2 : 2           ČK : 0 : 0            Diváků : 200

 

FK Letohrad: Ehrenberger – Štěpán, Kail, Vaniš, Nadrchal (68´Konečný) – Šponar, Strasmeier, Lorenc (68´Linhart)  Štěpán – Čada, Černík (60´Kabourek)  

SK  Vysoké Mýto:  Kovařík - Živný, Trnka, Hock, Daněk (46´Konečný) – Motl (76´Žák), Valášek (46´Wimmer), Kopřiva A.,

Štěpánek (90´Lebeda)  - Fikejz, Mach (76´Sedlák)

 

V sobotním derby v Letohradu  jsme do zápasu vstoupili velice aktivně. Hned v úvodu jsme si vypracovali gólovou příležitost. Po dobré přihrávce  Macha se k zakončení dostával Radim Fikejz. Těsně před ním však zasáhnul domácí brankář Ehrenberger. V 9.minutě měl příležitost skórovat hlavou Valášek, ale dává bohužel pouze nad domácí branku. Ve 13.minutě odpověděli domácí šancí Černíka, kterého v poslední chvilce zastavil stoper Hock. Největší příležitost Letohradu byla ve 22.minutě. Zprava se prosadil Čada, přihrál na Černíka a ten ve vyložené šanci trefil naštěstí pouze tyč Mýtské branky. Ve 30.minutě měl dobrou šanci Lukáš Mach, ale z úhlu trefil pouze boční síť. Zbytek první půle se již odehrál převážně uprostřed hřiště. Stejný průběh byl i na začátku druhého poločasu. Vzruch přinesla až 72.minuta, kdy byl hrubě faulován náš útočník Mach. Lukáš musel být odnesen na nosítkách a v zapase nemohl pokračovat. Byl vystřídán Sedlákem a to se ukázalo jako osudové. Po rychlé rozehrávce brankáře Mýta se dostal do „úžasně rychlého „až nečekaného brejku právě Tomáš Sedlák, kterého nikdo z domácích už nechytil. Přesnou přihrávkou na vápno našel Lukáše Živného a ten si se zakončením poradil bravurně 0 : 1 ( po té následovalo krásné salto jůůů !!?? ). Ani závěrečná desetiminutovka domácích již vyrovnání nepřinesla. Tyto velice cenné tři body, které jsme z Letohradu přivezli je třeba potvrdit v dalším zápase. Přivítáme  na našem hřišti v největším možném divizním derby Jiskru Ústí nad Orlicí. Přijďte nás v sobotu podpořit v co nejhojnějším počtu. Díky.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol - vedoucí mužstva
 
 
 

Divize C  - Sobota 15.8.2015 - 17,00 hod. - 2.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

2:2

Sparta Kutná Hora

 

 

   

(1:2)

pen. 3:1

 

 

  

 

Branky: 9´Fikejz, 60´A.Kopřiva - 10´Antoš, 22´Křelina 

Rozhodčí: Cupl      ŽK: 0 : 4           ČK: 0 : 0            Diváků: 220

 

SK  Vysoké Mýto: Černík - Živný, Trnka, Hock,Daněk – Motl (46´Sedlák),Valášek (46´Konečný) Kopřiva  A.,Štěpánek  - Fikejz, Mach                   

Sparta Kutná Hora: Zich - Skokan, Franc, Schwarz, Nekvinda - Maxa, Wolf (89´Šindelář), Hačka (80´Pospíšil), Bora - Křelina, Antoš 

 

Ve 2.kole divize  zavítal do Vysokého Mýta celek Kutné Hory. První šanci v horkém odpoledni měli domácí, kdy ve 4.minutě stoper Trnka vystřelil z dálky, ale jeho střela mezi tyče nezamířila. To již v 9.minutě se skóre měnilo. Dobrý centr z levé strany do vápna poslal Lukáš Mach, kde našel svého parťáka z útoku Fikejze a ten zakončil zcela přesně 1 : 0. Radost Mýta však netrvala dlouho. V 11.minutě zahrávali hosté roh, Antoš se od svého strážce odpoutal a hlavou srovnal na 1 : 1. A ještě hůře bylo ve 22. minutě, když skóre obrátil Křelina. Tvrdou střelo z úhlu na přední tyč postřelil domácího brankaře Černíka 1 : 2. V této fázi hry byli hosté lepším mužstvem a Mýto přehrávali. Ve 42.minutě měl další dobrou příležitost Antoš, ale naštěstí střílel těsně vedle. Do druhého poločasu  došlo k dvojímu vystřídání a domácí hra se o hodně zlepšila. To se hned projevilo a 60.minutě bylo srovnáno na 2 : 2 po krásné střele za vápnem Adama Kopřivy. O pár minut déle se již radoval Radim Fikejz. Jeho střelu však skvěle vyrazil gólman Zich. V 68.minutě střílel opět aktívní Adam Kopřiva. Střelu hostující brankář opět vyrazil. Vytoužený třetí gól do konce zápasu nepřišel a tak se diváci dočkali penaltového rozstřelu. V nich se vyznamenal domácí brankář Vojta Černík. Tak bod navíc zůstal nakonec ve Vysokém Mýtě.   

                                                                                                                                        Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 
 
 

image 

Divize C  -  Sobota 8.8.2015 - 17,00 hod. - 1.kolo 

SK Semily

0:2

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:2)

 

 

 

                                             

 

Branky: 6' Valášek, 27' Fikejz                                                                                                                                         

Hl.rozhodčí : Hádek Jaroslav        ŽK : 1 : 0           ČK : 0 : 0            Diváků : 250

 

SK Semily:  Kraus - Linhart, Nesvatba, Brett, Kočí - Polívka (71' Hájek), Vlach, Hurt (46' Rumel), Bína - Ježek, Suk

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Živný, Trnka, Hock, Daněk - Motl (74' Sedlák), Valášek, Kopřiva A., Štěpánek - Fikejz (84' Krýda), Mach