SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív
 
 
 
 

Sezóna  2017/2018

 
 
 

image

Fortuna Divize C  - sobota 16.6.2018 - 14,00 hod. - 30.kolo

 Spartak Chrastava

1:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

(1:2)

     

 

 

  

 
 

Branky : 20´Radzinevčius – 13´Dvořák, 33´Wimmer, 47´Benda

Hl.rozhodčí : Šob Aleš         ŽK :  0 : 1           ČK :  0 : 0            Diváků : 73

 

TJ Spartak Chrastava : Zíka – Melichar (52´Podroužek), Kopecký, Čurgali, Wolf  – Čuřík, M. Rozmajzl, Štajner (46´Rozmajzl P.), Firman (82´Suchánek) – Henzl, Radzinevičius.

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Fišer M., Dvořák, Žák (24´Trnka), Kakrda – Kopřiva (60´Fikejz), Tomášek (66´Mach), Wimmer, Valášek, Benda – Štanglica (57´ Štěpánek).

Poslední zápas divize C této sezony se hrál v Chrastavě, pro kterou to je úplně poslední divizní utkání. Vysoké Mýto tam zajíždělo s vědomím, že potřebuje urvat vítězství, aby si zajistilo konečné 2. místo. O První ohrožení domácí brány se postaral v 9.minutě Pavel Tomášek, jeho pokus však Zíka lapil. O tři minuty poději se již Mýto radovalo, to si na centr Vojty Kakrdy dobře naskočil Honza Dvořák a poslal hosty do vedení - 1:0. V 16. minutě mohlo být ještě veseleji, přihrávka Adama Kopřivy prošla celým vápnem bez povšimnutí, na zadní tyči pak odklízel Kopecký do bezpečí. O dvě minuty později centroval do vápna Lukáš Benda z levé strany a Šimon Štanglica trefil levou tyč domácí brány. Vlastně vzápětí bylo vyrovnáno, kdy si Radzinevičius našel centr na zadní tyči a do proti pohybu Vojty Černíka vyrovnal. Černík si alespoň trochu spravil chuť, když o minutu později poslal na párek Čuříka. V tu chvíli ale nebylo veselo. Jenže na vysokomýtských byla vidět touha získat 3 body a tak se tlačili usilovně za druhým golem. Ten přišel ve 33. minutě, kdy Vojta Kakrda na zadní tyči našel Filipa Wimmera, který rybičkou vrátil Mýtu vedení 1 : 2. Pro první poločas to bylo vše, po změně stran chtělo Mýto zvýšit náskok a zápas dohrát v klidu. Líp se to ani povést nemohlo, hned po minutě hry zavezl do vápna míč Štanglica, našel Tomáška, jehož střela se odrazila k Lukáši Bendovi a ten prostřelil vše, co stálo v cestě 1 : 3 . Od té doby se utkání víceméně dohrávalo. Šancí na zvýšení skóre bylo opravdu mnoho, jenže všem už tak nějak zvlhnul střelecký prach. Velké šance zahazovali Benda, Wimmer, Mach, Štěpánek a další. Především byla velice znát touha Lukáše Macha o vstřelení poslední branky v posledním zápase jeho vysokomýtské kariéry. Jenže bohužel nic.. Vysoké Mýto tak v poklidu dokráčelo pro 3 body, které ho posunuly na druhou příčku Fortuna divize C  !!! Jedná se o historicky nejlepší umístění, jakého Mýto kdy dosáhlo. Přes několik výkyvů a nepovedených zápasů se tak jedná o vele úspěšnou sezonu a všem za ní patří velké díky !!!  Ať žije SK Vysoké Mýto !!!

                                                                                                                                               Jiří Koukol,  Filip Wimmer

 

 

 

 

 
 

Fortuna Divize C  - sobota 9.6.2018 - 17,00 hod. - 29.kolo

SK Vysoké Mýto

0:0

FK Admira Praha

 

 

          

PK 4:3

     

 

 

             


 

Hl.rozhodčí : Štefan Michal          ŽK :  3 : 0           ČK :  0 : 0            Diváků : 135


SK  Vysoké Mýto :  Černík – Fišer, Dvořák, Valášek, Žák – Kopřiva, Tomášek, Wimmer (86´Mach), Trnka (60´Fikejz), Benda (77´Kakrda) – Štěpánek (73´Štanglica).

FK Admira Praha : Žulevič – Horák, Sázel (85´Pavlata), Vosický, Fric – Zahálka (90´Cejnar), Pelikán, Čácha (87´Michálek), Mošna, Štefan (56´Bielesz) – Turák (69´Vachoušek)

 

Admira Praha přijela do Vysokého Mýta s jasným cílem, pro udržení Divize potřebovala získat jeden bod. Jenže i Vysoké Mýto mělo o motivaci postaráno, při jakémkoliv vítězství by si zajistilo historicky nejlepší umístění v divizi C. Domácí, jak už tak bývá zvykem, drželo mnohem častěji balon na svých kopačkách, jenže šancí bylo jako šafránu.. První větší šance přišla až ve 35. minutě, jenže Pavel Tomášek z nadějného přímého kopu přestřelil. O pět minut později se do velké šance prodral Valášek, kdy si naskočil na rohový kop, ale jeho hlavička šla jen do náruče připraveného gólmana hostí. Ve 42. minutě centroval Martin Fišer, Žulevič šel daleko z brány a míč vyboxoval, ale jen k Tomáškovi, který v těžké pozici přestřelil. Ve 47. minutě to vypadalo na práci pro Vojtu Černíka, když Mošna utekl domácí obraně, jenže míč si příliš před kopl a tak si Černík jen počkal, než se mu míč přikutálí do náruče. Zapotil se až o 3 minuty později, když Mošna přispěchal už s ostrým projektilem, ale vysokomýtského gólmana nepřekonal.  V 53. minutě začali domácí zatápět pod kotlem, hned z toho byl závar, na jehož konci se k odraženému míči dostal Fišer, ale nedokázal propálit dva protihráče. Velkou šanci přinesla 75. minuta, kdy Wimmer prostrčil na Kopřivu, ten ještě vylepšil pro Štanglicu, kterému ale v rozhodující chvíli balon odlétl od nohy pryč. Nic podstatného se v zápase nestalo a tak přišly na řadu penalty, ve kterých byli úspěšnější domácí a připsali si nakonec 2 body. K poslednímu zápasu odjíždíme v sobotu 16.6. do vzdálené Chrastavy, kde se budeme snažit uhrát alespoň dva body a posunout se tak v tabulce divize „C“ na konečnou druhou příčku.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol,  Filip Wimmer

 

 image    
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - neděle 3.6.2018 - 17,00 hod. - 28.kolo

TJ Dvůr Králové n.L.

2:0

SK Vysoké Mýto

                (1:0)                

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 10´ Kruliš, 63´Tauchman

 

Hl.rozhodčí : Novotný               ŽK :  2 : 2           ČK :  0 : 0            Diváků : 300

 

TJ Dvůr Králové n. L. : J. Vaníček – Picha, Kruliš (29´Podolník), Macháček, Tomeš – Karal – Vitebský (77´Janouch), Tauchman (87´Dvořák), O. Vaníček, Křížek – Hruška

 

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Škeřík, Dvořák, Valášek, Žák (64´Fišer) – Kopřiva (81´Fikejz), Hájek (57´Benda), Tomášek, Wimmer, Štěpánek  - Štanglica (69´Motl)

Do zápasu ve Dvoře Králové jsme nevstoupili vůbec dobře. Hned po 30.vteřinách se musel v bráně orosit Vojta Černík, když jen sledoval, jak Žák odklízel míč kousek vedle jeho pravé tyče. Zdálo by se to být dobrým budíčkem pro Vysoké Mýto…. jenže nebylo. V 9. minutě měl velkou šanci Vitebský po rohovém kopu, jeho střela šla těsně vedle. O minutu později se domácí už radovali. Přetažený Hruškův centr si našel na zadní tyči Kruliš, pro kterého už nebyl problém dostat míč do brány  1 : 0 pro Dvůr. Po zbytek poločasu to byla takový klasika. Dvůr se stáhnul a trpělivě vyčkával s čím hosté přijdou. Veškerá jejich snaha troskotala na nepřesných finálních přihrávkách. Nedařilo se sbírat odražené míče, zachytávat náběhy nebo rychleji pracovat na míči. Veškeré snahy hostů končili opět jen na vápně, kolikrát i dříve a Dvůr vyčkával právě na okénka v otevřené obraně. Ale ani domácím se nedařilo dostat se do nějaké šance a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. První vážnou šanci hostí měl po změně stran v 56.minutě Štěpánek, který po dobré přihrávce Hájka, mířil kousek vedle levé tyče.   Když už to vypadalo, že by se Mýto mohlo nadechnout k nějakému závaru nebo si vytvořit větší šance, opět přišly chybné přihrávky a šance domácích. Tu v 60.minutě ještě Mýto přežilo, protože Křížek přestřelil z malého vápna. O 3 minuty později už Dvůr slavil dvoubrankové vedení, když využil mely v malém vápně po rohovém kopu. Tauchman byl nakonec nejdůraznější a balón napálil pod břevno. Největší šanci hostů měl v 67.minutě Šimon Štanglica, jenže z nadějné pozice poslal míč hlavou vysoko nad. Mýto bylo s příchodem Bendy, Motla a Fišera přeci jen aktivnější a čím dál více se tlačilo do domácí brány. Stále však chyběla přesná finální fáze, vápnem létaly centry bez adresátů a přihrávky mnohdy končily až v autu. To měl změnit příchod Fikejze deset minut před koncem. Jenže Mýto se trápilo. Nejúčinnější byl nakonec způsob Honzy Dvořáka, který bouchl do míče z dobrých 35 metrů a domácí brána byla v ohrožení, naštěstí pro Dvůr si Vaníček dokázal poradit. Čtyři minuty před koncem hledal Fikejz ve vápně Štěpánka, ale ten nedokázal v tísni přesně usměrnit do sítě. Vysoké Mýto tak prohrává třetí zápas v řadě a zachraňuje divizi pro Dvůr v příštím ročníku. Komfortní náskok šesti bodů je pryč, Zbuzany i Kolín se dotáhly na minimum a Mýto se musí okamžitě sebrat, protože o 2. místo bude ještě velký boj !!! Poslední domácí zápas odehrajeme v sobotu 9.6. od 17,00 hod. proti pražské Admiře a již je potřeba bodovat za plný počet tří bodů.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol,  Filip Wimmer

 
 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 26.5.2018 - 17,00 hod. - 27.kolo

SK Vysoké Mýto

1:3

FK Zbuzany 1953

                (1:1)                

 

  

 

 

 

 

 

 

Branky : 9´Dvořák – 40´(p.) a 69´Lička, 90´Veliký

 

Hl.rozhodčí : Hanousek Karel               ŽK :  1 : 3           ČK :  0 : 0            Diváků : 100

 

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák (84´Hájek), Valášek, Dvořák, Škeřík (66´Kakrda) - Benda (71´Rezek), Trnka (71´ Štanglica), Wimmer, Tomášek, Kopřiva   Štěpánek (77´Motl)

 

FK Zbuzany 1953 :  Víšek  - Kordiak, Karda, Dosoudil, Ksandr    Hřebeček, Lička, Huňáček – Říha, Kincl (73´ Laušman), Klesa (88´Veliký)

 

Poslední květnový zápas jsme odehráli doma proti Zbuzanům. Všichni si jistě pamatujete, jak dopadl podzimní zápas a tak jsme doufali, že se ten sobotní bude hrát o něco déle. Hra byla z počátku velmi vyrovnaná, oba týmy se po zisku snažily držet balón na svých kopačkách a dostat se do nějaké té šance. Mýtu se to povedlo v 5.minutě, kdy Benda zavezl míč do vápna a přihrál pod sebe Štěpánkovi, jehož pokus byl zblokován. V 9.minutě přišla už gólová radost, když Adam Kopřiva od rohového praporku poslal centr, který si našel Honza Dvořák a střelou na zadní tyč, překonal gólmana hostí. O dvě minuty déle měly šanci Zbuzany, které po faulu na kraji pokutového území zahrávaly přímý kop. Černík však lapil míč do své moci a rychle rozehrál na Kopřivu, ten dlouhým křížem vyslal do šance Bendu. Lukáš Benda střelu jen naznačil a zasekl míč pod sebe, jenže tam mu ho Dosoudil urazil pryč. V půlce poločasu měli hosté obrovskou šanci, kdy si pro centr šel Černík, jenže před ním ho stihl uhrát Lička, Žák však zblokoval na roh. Ve 30.minutě rozjel akci Tomášek, přihrál na Bendu, ten hledal ve vápně Michala Žáka, kterému ale nekopla noha. Posledních 5 minut před poločasem bylo vyrovnáno. V domácím vápně byl údajně faulován Říha a následnou penaltu proměnil Lička na 1:1.   Ve druhém poločase byla vidět snaha domácího mužstva o vstřelení branky. Po deseti minutách hry zahrával přímý kop Pavel Tomášek. Jeho dobrou střelu k tyči však Víšek s obtíží vyrazil mimo branku. Co se nepovedlo Mýtu tak se v 68 minutě dokonale povedlo hostům. Míč se po centru dostal k volnému Ličkovi, který věděl, jak si v takové situaci počínat a s chladnou hlavou přeloboval Černíka na 1:2. Mýto mohlo odpovědět v 79.minutě, kdy byl po centru Rezka ve vápně faulován Kopřiva. Sám se postavil k pokutovému kopu, ale Víšek ho vychytal a tak se skóre neměnilo. Domácí poté hru otevřeli ve snaze vyrovnat, což to se nepovedlo a naopak minutu před koncem zvýšil Veliký na konečných 1:3. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli 3.6. do Dvora Králové nad Labem.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol,  Filip Wimmer

 

 
 
 
 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 19.5.2018 - 10,15 hod. - 26.kolo

FK Letohrad

1:0

SK Vysoké Mýto

                (1:0)                

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 26´Kabourek

Hl.rozhodčí : Štuk Jaromír         ŽK :  2 : 2                    Diváků : 150

 

FK Letohrad :  Volšík – P. Štěpán, Jeníček, Vaniš, Šponar  – J. Štěpán, Čada (87´Stejskal) , Kail (19´Preclík ,73´Hiller), Macek,, – Kabourek, Jedlička (82´Vaníček)

 

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák, Valášek, Dvořák, Fišer M.(40´Škeřík), Rezek (63´Motl),Trnka (75´Fikejz), Wimmer, Tomášek(75´Kakrda), Kopřiva   Štěpánek

 

Po parádním zápase s Kolínem zajíždělo Vysoké Mýto do Letohradu a vědělo, že ho nečeká nic lehkého. Letohrad měl úvodní rozehru a hned na hosty vlétl. V první minutě zahrával Letohrad přímý kop z dobré pozice, Vojta Černík si tak připsal první ostřejší zákrok. Letohrad dobře věděl, co chce hrát a tak hned od prvních soubojů do svého soupeře nevybíravě zajížděl. První takový faul přišel ve 4.minutě, kdy byl zraněn Martin Fišer. Vysoké Mýto bylo silné na míči a sebevědomě kombinovalo.   V 8.minutě přišel faul na Rezka, ale Kopřiva z přímého kopu branku netrefil. Velká šance hostů přišla v 19.minutě. Adam Kopřiva hledal ve vápně Tomáše Rezka, který tygřím skokem o kousek nedosáhl. Vzápětí Mýto ztratilo míč na polovině soupeře a pustilo Letohrad do brejku, dlouhou přihrávku na Kabourka přečetl Černík a chtěl odkopnout, jenže trefil pouze domácího útočníka. Balón se příhodně odrazil k Jedličkovi, kterému v cestě do prázdné brány stál jen Žák. A stál úspěšně, míč naštěstí zblokoval na roh. Ve 26.minutě, hosté špatně rozehráli na půlce, Kabourek si naběhl za obranu, dostal dobrý míč, který si navedl a překonal Černíka - 1:0 pro Letohrad. Zápas se odehrával především mezi vápny, Mýto brzdily nepřesnosti. Většina hostujícího snažení troskotala na vápně, kde byla domácími takticky vybudována vozová hradba. I ta však byla překonána, stejně jako Volšík. Ve 41. minutě zavezl míč do vápna Štěpánek, našel Tomáška, který ještě přiťukl na vápno Wimmerovi, jeho projektil však pouze rozezvučel břevno a tak byli hosté stále o gól pozadu. Se začátkem druhého poločasu začalo velké obléhání domácí brány. I přes výraznou aktivitu, se Vysoké Mýto nemohlo dostat do žádné velké šance. Chyběl svižný náběh, překvapivé řešení nebo zakončení ze střední vzdálenosti. Nutno podotknout, že se o to hodně zasloužili domácí, kteří urputně bránili, nevypouštěli souboje a Mýto zkrátka do ničeho nepustili. A tak jediná a zároveň vyložená šance přišla v 81.minutě, Radim Fikejz si vyměnil míč s Wimmerem a poslal do vápna prudký centr, který si našel Pavel Štěpánek, ale jeho i dobrá hlavička trefila pouze nohy, přesouvajícího se Volšíka. Vysoké Mýto tak po 6ti vyhraných zápasech, zažívá hořkost porážky. Pro Radima Fikejze a Pavla Dvořáka je to první prohra, od jejich nástupu na vysokomýtskou lavičku. V dalším zápase vyzveme v sobotu 26.5.od 17,00 hod. na domácím hřišti ambiciózní Zbuzany 1905.

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol,  Filip Wimmer

 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 12.5.2018 - 17,00 hod. - 25.kolo

SK Vysoké Mýto

3:0

FK Kolín

 

 

          

(1:0) 

     

 

 

             

 
 
 

Branky : 28´Wimmer, 49´Valášek, 55´Štěpánek  

 

Hl.rozhodčí : Jeníček Marek               ŽK :  2 : 0           ČK :  0 : 0            Diváků : 210

 

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák, Valášek, Dvořák, Fišer M. (84´Fišer D.) Benda (79´Rezek) ,Trnka (89´Škeřík), Wimmer, Tomášek (86´Hájek), Kopřiva   Štěpánek (75´ Štanglica)

 

FK Kolín:   Pellegrini – Šourek, Biško, Nešpor, Seifert (66‘ Puk) – Živný, Vácha (82´Novák), Němeček, Čapek (85´Záhora), Mlynka (60‘ Křelina) – Veselý (76´Šindelář)

 

V sobotu se ve Vysokém Mýtě strhla bitva o druhé místo v tabulce divize „C“. Do Mýta přijel velmi ambiciózní Kolín, který potřeboval vyhrát, aby se dotáhl bodově právě na druhé Mýto. To však chtělo odskočit na 6 bodů. Od začátku utkání byli aktivnější domácí, kteří drželi častěji míč na svých kopačkách. První střelecký pokus měl Lukáš Benda, který se dostal k míči po špatné rozehrávce hostů. Byl však vychytán gólmanem Pellegrinim. Ve 3.minutě vyslal Wimmer do šance Kopřivu, tomu však na poslední chvíli šlápl do cesty Nešpor a nepustil ho ke střele. První velká šance přišla v 10. minutě, kdy byl Adam Kopřiva faulován, k následnému přímému kopu z dobré pozice se sám postavil, vypálil, ale Pellegrini byl na svém místě. O dvě minuty později se na pravé straně prodral k centru Benda, kdy nejdříve nasadil housličky Seifertovi a následně přelstil Nešpora, jeho centr si na zadní tyči zpracoval Tomášek a nastřelil směrem na Štěpánka. Chybělo opravdu jen pár centimetrů, aby propukla černobílá radost. Po dvaceti minutách hry mělo Mýto další šanci, Tomášek se snažil křížným pasem najít Kopřivu, k odraženému míči se dostal Wimmer a před ním se otevřela dálnice, když se na konci svodidla zužovala, přišla jen střela nad. Kolín měl velkou šanci ve 23.minutě.Domácí obrana si nepohlídala náběh Mlynky, ale výborně jim vypomohl Černík a včasným výběhem odhlavičkoval míč do menšího nebezpečí. Poté ale prohrál další souboj se Živným, kterému se naskytovala jistá šance uklidit míč do odkryté branky. Jenže to nedopustil Lukáš Trnka, který bez lítosti odklidil míč i s protihráčem do bezpečí. Po autovém vhazování přeci jen přišel do Černíkova vápna centr, který byl odklizen. Následná špatná malá domů vyhnala Černíka opět mimo bránu a sražený pokus se dostal na kopačku Čapka. Před něj se však jako závora spustil Valášek a hokejově střelu zblokoval. Mýto už dostalo míč pod kontrolu, konkrétně Wimmer - Kopřiva – Tomášek. Ti vyťukali hosty a Tomášek přes půl hřiště, jen tak z ničeho nic, přihrál prostorový balón do předu a Benda běžel sám na bránu. No, neběžel úplně sám, na paty mu urputně šlapal Vácha, ale Lukáš Benda se před něj dobře dostal a parádně zakončil. Pellegrini už byl překonán, ale ještě stihl za sebou máchnout rukou a míč po vzoru Haška vyrazil. Mýto cítilo šanci, protože příležitostí si dokázalo vytvořit dost, chyběl gól, ten přinesla 28. minuta. Kolín rozvíjel postupný útok, do kterého se však vložil Michal Žák a předskočením protihráče dokázal vytvořit přečíslení 4na3. Zatáhl balon do vápna, pak přihrál pod sebe na Filipa Wimmera, který zpoza vápna uklidil balon k tyči - 1:0 pro Mýto. Hra se nám v další fázi vyrovnala a Kolín se snažil o držení míče a vytváření šancí. Jenže pár minut před koncem poločasu se až příliš nad balonem rozpakoval Němeček. Myslel si, že si v klidu vyjede s míčem ke své brance a v poklidu rozehraje, jenže….to se úplně nezamlouvalo Lukáši Trnkovi, který mu pod nohy přijel saněmi a rázem se řítil sám na branku. Před vápnem byl však dostižen a zastaven Biškem a v jeho snažení pokračoval Štěpánek. Zatáhl do vápna, zasekl a nechal projet Němečka a následně přihrával Tomáškovi, kterému k doklepnutí chybělo několik centimetrů. Mýto chtělo i po přestávce pokračovat v aktivitě. A tak hned ve 49.minutě zahrával Tomášek standartní situaci. Nejvýš se dostal Vráťa Valášek, jehož hlavička zapadla k tyči a Mýto vede již 2:0. A mohlo být veseleji. Vzápětí výborně po rychlém přechodu do útoku, odcentroval Benda na Štěpánka, který měl dobrou příležitost, hlavou však trestuhodně přestřelil. V 55.minutě už však veseleji bylo, po kombinaci na levé straně dostal Michal Žák s Adamem Kopřivou do šance Pavla Štěpánka, ten si pokryl míč a vstříc Pellegrinimu si věděl rady a dává na konečných 3:0. V 66. minutě zahrávalo Mýto standartní situaci po faulu na Filipa Wimmera. Míč si postavil Pavel Tomášek, ale provětral jen základy postavené zdi. Dále se zápas spíše dohrával mezi vápny a nikdo se už dopředu nehnal. Těsně před koncem prostrčil Wimmer na Rezka a ten se prodral do velké šance, hostující gólman mu však skórovat nedovolil a tak Vysoké Mýto zaslouženě vyhrálo 3:0 a získalo tak šesti bodový náskok na třetí Kolín. V příštím kole nás čeká okresní derby na půdě zachraňujícího se Letohradu a to v sobotu 19.5.od 10,15 hod. 

                                                                                                                                      Jiří Koukol,  Filip Wimmer

 

 
 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 5.5.2018 - 17,00 hod. - 24.kolo

image

SK Vysoké Mýto

3:2

FK Čechie Vykáň

 

 

       

  (2:2)    

   

 

 

 

 
 

Branky : 14´Benda, 25´Štěpánek,  83´Fikejz    9´ a 43´Dalekorej

 

Hl.rozhodčí : Štuk Jaromír          ŽK :  3 : 4             Diváků : 120

 

SK  Vysoké Mýto :  Krátký – Žák, Valášek, Trnka (56´Kakrda), Fišer M. – Benda (66´Motl), Wimmer, Tomášek, Kopřiva (90´Hájek), Rezek (56´Štanglica)  – Štěpánek (79´Fikejz)

 

FK Vykáň:  Sova  – Beneš, Olmr, Šplíchal, Říha – Vobořil, D. Jarolím, Koutenský ,Žampa (82´Dlouhý), Moravec  – Dalekorej

 

Vysoké Mýto vstoupilo do zápasu s poslední Vykání s omlazenými a přeskupenými obrannými řadami. Vojtu Černíka v bráně vystřídal Vojta Krátký a namísto kapitána Honzy Dvořáka šel do zápasu Tomáš Rezek, na stopera se tak posunul Lukáš Trnka. Kapitánskou pásku si na levou paži premiérově v divizi navlékl Vráťa Valášek. Po vydařeném posledním zápase v Živanicích přišlo na vysokomýtské tribuny plno lidí s očekáváním povinného a hlavně lehkého vítězství proti soupeři, který bojuje o záchranu. Jenže každý takový fanoušek se šeredně spletl. Zápas začal vlažně z obou stran. Oba týmy potřebovaly v zápase bodovat a tak se začátek nesl ve znamení oťukávání soupeře. Výrazně aktivněji oťukávali domácí, kteří měli míč na kopačkách častěji. Jenže plno nepřesností brzdilo jejich snahu. Jedna taková nepřesnost přišla v 8.minutě, kdy se po chybě v rozehrávce hosté vrhli do brejku, na jehož konci si našel míč ve vápně Krátkého Dalekorej a s přispěním tyče dostal Mýto do stavu, který pod novou trenérskou dvojící ještě nepoznalo  0:1 pro Vykáň. Jenže se ukázal černobílý charakter, když hned o 4 minuty později si na dlouhý aut Martina Fišera naběhl Pavel Štěpánek a nacentroval do vápna, kde se k hlavičce prodral Lukáš Benda. Jeho první pokus ještě gólman vyrazil, jenže pouze do míst, kam se první dostal Benda. Ve 14.minutě tak bylo srovnáno na 1:1. Domácí byli při chuti, vzápětí rozjel parádní akci Tomášek, vybídl Štěpánka, kterého však Sova vychytal. O pár minut později se však už domácí radovali. Ke střele se ve vápně dostal Adam Kopřiva, jeho projektil však Sova vyráží pouze ke Štěpánkovi, který tentokrát v nelehké situaci prostřelil hostujícího gólmana a tak Mýto vedlo 2 : 1. Poté však jakoby se uspokojilo s podařeným obratem a padlo do jakési letargie, kdy jim dlouho trvala rozehrávka, přihrávky jen zřídka našly cíl a velmi ulehčovalo Vykáni přechod do brejků, které hosté hráli výborně. Trestem byla 43.minuta, kdy se nakupilo až příliš chyb najednou. Dva nerazantní odkopy, laxní souboje, pozdní přistupování k hráčům hostí nakonec vyústila ke šťastnému odrazu, kde se nejlépe zorientoval Dalekorej a překonal vybíhajícího Krátkého - 2:2. Minutu před poločasem ještě mohli domácí korigovat, jenže Adam Kopřiva z přímého kopu trefil zeď, čímž poločas skončil. Spokojenější byli jistě hosté a méně spokojení byli hlavně domácí trenéři, ti o přestávce udělali takový průvan, že se musely třást i za hřištěm stojící túje. Světe div se, bylo to znát. Krom chvějících se stromů se chvěla také hostující brána, protože Kopřiva hned v 47.minutě orazítkoval pravou tyč hostující brány.

O minutu později pak dobře Mýto zakombinovalo, kdy se po ose Tomášek- Benda- Kopřiva- Wimmer dostal do velké šance Tomáš Rezek. Místo střely míč zasekl a následně mu ho hostující obrana urazila do zámezí. Další velkou šanci měl v 58.minutě Pavel Tomášek, kterému se po přihrávce Štěpánka, kulatý nesmysl zamotal mezi nohama tak, že si ho nedokázal naštelovat na střelu. Mýtu se rozhodně nedá upřít snaha, jenže scházela lehkost, kterou by se černobílá ofenzíva dostala do obraného bloku soupeře. Na posledních 15 minut hry navolil hostující trenér taktiku “park the bus” a začalo obléhání. Na to se už z lavičky nemohl dívat trenér Radim Fikejz, který se poslal na hřiště. Tři minuty se rozkoukával a poté si našel po rohu hlavičku Valáška, kterou usměrnil přesně za záda Sovy. Poté se už jen šel sklouznout k rohovému praporku a všichni černobílí s ním. Mýto tak deset minut před koncem vedlo 3:2. Svůj náskok si už pohlídalo a ze zápasu vydřelo důležité 3 body. SK Vysoké Mýto se tak dotáhlo na první Živanice a už ztrácí pouze bod ! 

Další zápas však hrajeme opět doma v sobotu 12.5. od 17,00 hod. s našim nejbližším pronásledovatelem, kterým je  FK Kolín !!

 

                                                                                                                                      Jiří Koukol,  Filip Wimmer

 

 
 
 
 
 
 

image

Fortuna Divize C  - sobota 28.4.2018 - 17,00 hod. - 23.kolo

TJ Sokol Živanice

0:1

SK Vysoké Mýto

 

 

       

  (0:0)    

   

 

 

                                                     

 
 

Branky :  53´Benda

Hl.rozhodčí : Ondřej Čechlovský          ŽK :  0 : 1           ČK :  0 : 0            Diváků : 185

TJ Sokol Živanice :  Ptáček - Buriánek, Ferčák (21´ Novotný), Zdeňka, Motyčka - T. Kakrda, Herzán, Gorol (76´ Bukač), Polák - Petrus, Ujec (76´ D. Pánek)

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák (63´Kakrda),Valášek,Dvořák,Fišer M. – Benda (70´Rezek),Wimmer (90´Fikejz),Tomášek(85´Motl),Trnka,Kopřiva - Štěpánek (77´Štanglica)

Do Živanic jsme zajížděli s jedinou změnou v sestavě oproti poslednímu zápasu, do obrany se vrátil Michal Žák. Oba týmy vstupovaly do zápasu takticky velmi dobře připraveni a na hřišti to bylo vidět. I přes výraznou opatrnost si oba týmy vypracovali celkem dost příležitostí k ohrožení brány. Hned ve 4. Minutě se dral do vápna Benda, jeho zajímavý centr však Štěpánka přelétl. Domácí nechtěli zůstat pozadu a tak se podobným centrem prezentoval o 4 minuty později Petrus. Vůbec největší šance celé pevní půle přišla v 10. Minutě, kdy se Pavel Štěpánek na půlce zbavil dvou soupeřů a vytvořil rychlou situaci dva na jednoho. Přihrál Bendovi, který se náhle ocitl tváří v tvář domácímu gólmanovi, obloučkem ho překonal, jenže na poslední chvíli z brankové čáry vykopl Motyčka a zachránil Živanice od první inkasované branky. Velmi sporný moment přišel ve 20. Minutě v domácím vápně, to když si hlavou posunul balon Kopřiva a byl sražen Zdeňkou, je však fakt, že hlavní sudí Čechlovský držel po celý zápas tvrdý metra tak i v tomto sporném případě píšťalka mlčela. Další povedený moment hostí přišel o 3 minuty déle, po trestném kopu Adama Kopřivy se ocitl v dobré pozici osamocený Vráťa Valášek, hlavičkou však minul. Ve 29. Minutě zahrozili Živanice, na konci brejku dva na dva přišel přízemní centr Petruse, Kakrda o pár centimetrů nedosáhl. Těsně před poločasem se střelecky připomněl i náš nejlepší zakončovatel, Adam Kopřiva z přímého kopu orazítkoval jednu z tyčí domácí branky.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Živanice, Dobrých pět minut obehrávali vápno a Mýto se nemohlo dostat do souvislejšího držení míče. Výsledkem byl centr do Černíkova vápna, který si na zadní tyči našel Ujec, ale nedokázal usměrnit míč do branky. Další minuty pak patřili Mýtu, které chtělo ukázat, že také umí držet míč, s gólovým rozdílem na konci. Michal Žák v 53. Minutě prostrčil do vápna na Lukáše Bendu, který šel podruhé vstříc Ptáčkovi, tentokrát ho už technicky překonal a všichni příznivci Vysokého Mýta se mohli jít radovat a taky šli !!!??  Mýto vedlo 1:0. Živanice se hru snažili rázem zjednodušit a mnohem víc míčů začalo létat přes hlavu záložníků až na útočníky Petruse s Ujcem. Jenže naše stoperská dvojice, Honza Dvořák a Vráťa Valášek, pořádala letecký den a svůj vzdušný prostor čistili lépe než Ruské stíhačky v Sýrii. Navíc s pozemní podporou Lukáše Trnky naše obrana působila jako pevnost. Ohrožení tak nepřinesl ani trestný kop Gorola nad bránu Vojty Černíka. Jenže domácí zatápěli pod kotlem čím dál víc a tak měl zápas velmi svižný spád, jelikož ani černobílá ofenziva nechtěla zaostat. Do poslední patnáctiminutovky vstoupili domácí dvojitým střídáním a do útoku šlo všechno, co mělo ruce a nohy. Sympaticky zasáhli i vysokomýtští trenéři Fikejz s Dvořákem, kteří nechtěli jen bránit výsledek 1:0, ale naopak do zápasu poslali ofenzivní trio: Štanglica, Motl, Rezek, kteří měli přidat pojistku do domácí kasy. Dařilo se, Štanglica obral na půlce o míč Herzána, následně se mu do cesty postavil strom v podobě Zdeňky, Mýto však dostalo výhodu, protože sám na bránu pokračoval Pavel Tomášek, mířil na horní vikýř, jenže o milimetry minul. Dvě minuty měl pak obrovskou příležitost na srovnání domácí Zdeňka, který hlavičkoval zblízka do odkryté brány hostů. Ale kde se vzal, tu se vzal Vojta Černík a míč skvěle vyrazil o následné dorážky se postarala černobílá obrana a míč odklidila do bezpečí. Poslední šanci zápasu měli však hosté, když Kopřiva zasáhl malou domů domácích a ke střele se dostal Štanglica, jenže nedokázal překonat Ptáčka. Mrzet ho to však nemusí, protože nic víc už se v zápase nestalo a Mýto bere 3 body ze souboje s lídrem Divize. Pro nezaujatého i zaujatého fanouška ve prospěch Vysokého Mýta, to musel být parádní zápas se spoustou brankových příležitostí. Po fantastickém týmovém výkonu tak snižujeme náskok lídra v čele na pouhé 4 body a vytváříme tak novou a hlavně ještě zajímavou zápletku 7 kol před koncem soutěže. Tímto zápasem jsme dali jasně najevo, že jsme ještě vůbec nic nezabalili a budeme se chtít porvat o samé čelo Divize C ! Přijďte nás proto povzbudit do domácího zápasu, který odehrajeme v sobotu 5.5. od 17,00 hod .proti Vykáni. 

 
                                                                                                                                     Jiří Koukol, Filip Wimmer
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 21.4.2018 - 17,00 hod. - 22.kolo

image

SK Vysoké Mýto

3:1

FK Kratonohy

 

 

       

  (1:0)  

   

 

 

  

 

 

Branky : 21´Wimmer, 72´Kakrda, 81´Kopřiva – 60´Krejčík

 

Hl.rozhodčí : Tesař Tomáš          ŽK :  2 : 2              Diváků : 170

 

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Škeřík (68´Kakrda), Valášek, Dvořák, Fišer M. – Benda (62´Štanglica), Wimmer(68´Rezek), Trnka, Tomášek, Kopřiva  – Štěpánek (87´Hájek)

 

FK Kratonohy:   Mačí - Kuťák (56´Čihák), Kabeláč, Kouřil, Novák (89´Strasser) - Kraják, Krejčík, Brunclík (79´Trnka), Čada, Tulach (61´Ličman, 84´Kábrt) - Jimmy

 

Vysoké Mýto přivítalo v teplém počasí Kratonohy. Ze začátku utkání bylo k vidění plno nepřesností, které oběma týmům bránily dostat se k ohrožení soupeřovy brány. První šanci měli domácí a to až ve 13.minutě po faulu na Filipa Wimmera. K zahrávání přímého kopu se postavil Adam Kopřiva, ale trefil pouze zeď. Obě mužstva se snažili překonávat soupeře dlouhými nákopy a tak pro oko diváka zápas nemusel být tolik záživný. Ve 21.minutě takhle nakopl balón Martin Fišer do prostoru, kam se jako první dostal Filip Wimmer. Podařilo se mu oběhnout hostujícího gólmana, který poté omylem smetl vlastního hráče a na Wimmera tak zívala dálnice až do odkryté branky  - 1:0 pro Mýto. 

Oba týmy po změně stran dávaly důraz hlavně na přesnost a bylo to znát. V 60.minutě si Čada narazil s Jimmym a přihrál samotnému Krejčíkovi, jenž překonal  Vojtu Černíka - 1:1. V 64.minutě mohlo být ještě hůř, to když Krejčík našel před bránou domácích samotného Krajáka, jenže toho skvělým zákrokem vychytal Vojta Černík. Do další šance se dostal Pavel Tomášek  v 72.minutě, jeho střela byla sražena ke Štanglicovi, který na zádní tyči našel Vojtu Kakrdu, ten si zpracoval a s přehledem převrátil výsledek opět na stranu  Mýta - 2:1. Pojistku pro Mýto přinesla až 81.minuta, kdy utekl po pravé straně Pavel Štěpánek a naservíroval míč do vápna pro Adama Kopřivu. Ten si věděl rady a to už v 6. zápase v řadě a zvýšil na konečných - 3:1. SK Vysoké Mýto tak především díky poslední dvacetiminutovce hry zlomilo výsledek zápasu na svoji stranu a ze zápasu bere všechny tři důležité body !! K dalšímu zápasu zajíždíme na půdu lídra divize „C“ a to do Živanic, které už týden vede náš bývalý trenér Roman Oliva.

  

 
                                                                                                                                                 Jiří Koukol, Filip Wimmer
 
 
 
 
 
 
 

image

Fortuna Divize C  - neděle 15.4.2018 - 10,15 hod. - 21.kolo

 FK Pardubice B

2:2

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:2)

PK 2:4        

 

 

                                             

 
 

Branky :  64´Gašpar, 88´Jarosz - 3´Kopřiva (p.k.), 6´Štěpánek

 

Hl.rozhodčí : Milner Michal        ŽK :  0 : 1           ČK :  0 : 0            Diváků : 100

 

FK Pardubice B : Šmíd – Spěvák, Lněnička, Řehák, Březina (87´Jirka) – Jarosz, Kudrna, Gašpar (84´ Barbarič), Novák – Huf, Šafařík (65´Vašek)

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák, Valášek, Dvořák, Fišer M. – Benda (69´Rezek), Wimmer (90´Hájek),Trnka, Tomášek, Kopřiva - Štěpánek (81´Fikejz)

 

image

Vysoké Mýto vstoupilo v neděli na hlavním hřišti v Pardubicích velmi aktivně do zápasu s tamější rezervou. Hned ve 3.minutě byl po přihrávce Štěpánka ve vápně podražen Kopřiva a pískala se penalta. Tu s přehledem Adam Kopřiva sám proměnil - 0:1 pro Mýto. V 6.minutě bylo ještě veseleji, když si Filip Wimmer vyměnil míč s Lukášem Bendou a ve vápně našel Pavla Štěpánka. Ten tečovanou ranou zvýšil na 2:0. Pardubice mohly korigovat stav utkání v 16.minutě. Parádní centr našel samotného Hufa, ale Černík chytil střelu svoji „třetí nohou“ a nedopustil snížení. No, pravdou je,že  se po tomto zákroku netvářil úplně šťastně, ale rozchodil to a naštěstí mohl pokračovat v zápase. Ve 31.minutě pak zahrozilo Mýto, když si Štěpánek narazil s Wimmerem a před bránou hledal Lukáše Bendu, nechybělo mnoho a před ním uklidil do vlastní branky balón domácí Lněnička. Výborným zákrokem se blýskl Šmíd a míč vyrazil. Bohužel pro hosty chyběl Bendovi půl krok, aby se dostal k dorážce jako první a zavěsil. Obrovskou šanci měli ve 36.minutě domácí. Po dobrém centru do šestnáctky hlavičkoval Huf, ale skvělým zákrokem svůj tým podržel opět Vojta Černík. O 3 minuty déle mělo Vysoké Mýto po faulu na Tomáška standartní situaci z poza vápna. Adam Kopřiva však jen vyprášil Šmídovi rukavice a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 pro Mýto. Druhý poločas se povedl lépe domácím, v 53.minutě měli první šanci, kdy pálil Gašpar, ale Černík parádně vyrazil nad branku.V 61.minutě se dostali domácí do brejku a Gašpar šel dokonce sám na Černíka. Čert se však zdál být dnes neprůstřelný a reflexivně vyráží. Jenže do třetice to Gašparovi vyšlo. Po dvou nešťastných odrazech si míč navedl a bez problému snížil na 1:2. V 67.minutě po faulu na Filipa Wimmera, kopal  Honza Dvořák přímý kop. Jeho dobrou střelu srazila zeď na roh. Na Kopřivův centr od rohového praporku si naběhl Martin Fišer hlavou však o pár centimetrů minul. Vzápětí na druhé straně ve vyložené pozici Jarosz přestřelil. V 77.minutě se musel opět ukázat i Šmíd, protože po Kopřivově rohu se k odraženému míči dostal Martin Fišer, který nepříjemně vypálil. Téměř vzápětí se ve vápně dral do zakončení Štěpánek, seběhla se k němu hned dvojice obránců, i přes ně dokázal vystřelit, bohužel však těsně vedle. O pár minut déle pálil Huf, ale Vojta Černík opět z bezprostřední blízkosti reflexivně chytá. Až 89.minuta přinesla gól, po naší chybné rozehrávce na půlce přišel do hostujícího vápna míč, který si našel Jarosz a trefil se přesně na konečných 2:2. Zápas tak dospěl až do penaltového rozstřelu. K našim úspěšným střelcům přidal Černík dvě chycené penalty a Mýto tak bere druhý bod navíc. No….je to škoda, ztratili jsme vedení pár minut před koncem. Na druhou stranu však musíme uznat, že Pardubice měly spoustu šancí, ve kterých nás skvěle podržel Vojta Černík. Sečteno podtrženo, dva body z půdy nejlepšího jarního celku Divize „C“ bereme !!!  V dalším zápase doma v sobotu 21.4.od 17,00 hod. přivítáme mužstvo FK Kratonohy.

 
 
                                                                                                                                                 Jiří Koukol, Filip Wimmer
 
 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 7.4.2018 - 16,30 hod. - 20.kolo

image

 SK Vysoké Mýto

1:0

FK Čáslav

 

 

          

  (1:0)

      

 

 

                                             

 

 

Branky :  33´Kopřiva

 

Hl.rozhodčí : Haleš Vladan          ŽK :  1 : 2           ČK :  0 : 0            Diváků : 150

 

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák, Valášek, Dvořák, Fišer M. – Benda (71´D.Fišer, 90´Škeřík), Wimmer (89´Hájek), Kopřiva, Trnka, Štěpánek (87´Mach) – Štanglica (76´Fikejz)

FK Čáslav: Kubát – Vebr, Kunášek, Fuxa, Richard – Strnad (66´Dastych), Jícha, Vocel, Kořínek, Petrů – Černík J.(75´Ronovský)

 

Během týdne před zápasem s Čáslaví se toho hodně událo. V pondělí 2.4. 2018 nás navždy opustil náš hlasatel Josef Boban Khýn. Náš klub nepřišel jen o výborného hlasatele, ale také o největšího srdcaře. Boby  s týmem jezdil téměř ke všem venkovním zápasům. Především však přicházíme o skvělého člověka a vyjímečného kamaráda.. Do zápasu proto vstupujeme s černými páskami a minutou ticha na počest jeho památce !!
Den před sobotním zápasem převzalo naše první mužstvo trenérské duo Radim Fikejz a Pavel Dvořák, protože po oboustranné dohodě u týmu skončil trenér Václav Pišta. Do boje proti Čáslavi jsme šli s velmi omlazenou sestavou s věkovým průměrem něco přes 23 let. Od začátku utkání to bylo právě Vysoké Mýto, které se snažilo o zasazení první rány. Ve 3.minutě byl před vápnem faulován Kopřiva, přímý volný kop sám zakončil bohužel nepřesně - nad bránu Kubáta. V 10.minutě pak po kombinaci vyslal Wimmer Štěpánka, který se řítil vstříc gólmanovi, jeho zpětnou přihrávku však hosté dokázali odvrátit. Další vývoj utkání byl především o soubojích mezi vápny a to až do 33.minuty, kdy jsme se dostali do šance přes naši levou stranu. Žák prostrčil na Bendu a ten nacentroval přes hostujícího obránce. V tu dobu už ve vzduchu visel Adam Kopřiva, který má parádní střeleckou fazonku a tak se z takové pozice nemýlil - 1:0 pro Mýto. 

V druhém poločase se oba týmy řídily heslem, když nenecháme soupeře vystřelit, nemůžeme dostat gól. Střely na bránu ve druhém poločase byly 0:0. I přes to se našly ojedinělé situace, kdy k ohrožení brány došlo. V 54.minutě nepříjemný Kopřivův centr sebral před Dvořákem, Kubát. Čáslav měla svoji největší šanci v 68.minutě, kdy hlavičkoval Černík těsně vedle naší branky. O 8 minut déle pak domácí nedokázali vyřešit situaci 3 na 3, kdy finální přihrávku zablokoval hostující Fuxa. Černobílá obrana fungovala skvěle, Čáslav se do vápna Černíka spíše nedostávala, veškeré centry odvrátila, zbylé náznaky šancí sesbíral Vojta Černík sám. Více se tak už nestalo a Vysoké Mýto si z dnešního zápasu připisuje důležité 3 body. Věřme, že tento zápas bude dobrým odrazovým můstkem do dalších bojů !!! Navázat na dnešní vítězství se pokusíme za týden nezvykle dopoledne v neděli a to na půdě Pardubické rezervy.

 
                                                                                                                                     Jiří Koukol, Filip Wimmer
 
 
 
 
 
 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 31.3.2018 - 10,30 hod. - 19.kolo

FK Brandýs n.L.

2:2

SK Vysoké Mýto

                    (1:2)           PK 4:3

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení zápasu - trenér Pišta :  Vstup do zápasu nám vyšel na výbornou, brzy jsme se dostali do vedení a měli nad zápasem kontrolu. Domácí postupně vyrovnali skóre i herní obraz, ale těsně před poločasem jsme se opět dostali do vedení. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří byli po vyrovnávající brance nebezpečnější. Od 73. minuty, kdy byl vyloučen domácí Kubeš, jsme opět získali kontrolu na hrou, ale do vážnější šance jsme se nedostali. Penalty zvládli lépe domácí a získali bod navíc. My si získaného bodu z doslova pekelného prostředí vážíme.

 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 24.3.2018 - 15,00 hod. - 18.kolo

image

SK Vysoké Mýto

2:1

MFK Trutnov

 

 

          

(1:1)

 

 

 

  Branky: 15´Kopřiva, 49´Štěpánek - 24´Marks                    165 diváků     

 

Hodnocení zápasu - trenér Pišta : V úvodních 15 ti minutách jsme byli lepší a zaslouženě se dostali do vedení. Po vstřelení vyrovnávací branky byli lepší hosté, ale naštěstí druhý gól nepřidali. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice dobře a ve 49. minutě jsme se dostali do vedení 2:1. Naše vedení jsme mohli několikrát navýšit, ale všechny šance, kterých jsme měli víc než dost, jsme bohužel neproměnili. Hosté hrozili ze standardních situací, ale už se jim nepodařilo vstřelit branku a díky tomu jsme si připsali jinak zasloužené vítězství proti velmi houževnatému soupeři.

 

 

 

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 17.3.2018 - 10,30 hod. - 17.kolo

FK Jiskra Mšeno

3:1

SK Vysoké Mýto

 (0:1)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Branky : 62´Dvořák(vlastní), 85´Rozkovec (pen.), 87´Krejčík – 15´Kopřiva

 

Hl. rozhodčí :  Štefan Michal       ŽK : 1 : 2           ČK : 0 : 0           Diváků : 70

 

FK Jiskra Mšeno : Masařík – Hrčíř, Váňa, Hušek, Matzelt –  Hartman, Rozkovec, Koblížek, Pelta(61´Čížek) –  Krejčík, Just

 

SK Vysoké Mýto:  Černík  -  Kakrda, Dvořák, Fišer M. ,Žák – Štěpánek(76´Benda),Tomášek ,Valášek, Kopřiva, Rezek (61´Hájek) –  Fikejz (81´Mach)

 

V sobotu jsme odehráli zápas na umělé trávě v Břízkách v Jablonci nad Nisou. Utkání se odehrálo za podmínek ,které hraničily s regulérností. I když to bylo na umělé trávě. Hřiště se před zápasem dokonce dvakrát uklízelo. V průběhu první půlky stále chumelilo, ale zápas se nakonec odehrál celý. Mýto začalo lépe a domácí mužstvo tím zřejmě zaskočilo. Hned v 15.minutě se z trestného kopu prosadil střelou, která se otřela o tyč Adam Kopřiva  0 : 1. To byl nečekaný vstup do zápasu. Ale i nadále jsme byli aktivní a přicházely i další šance. Další velkou příležitost na skórování měl Radim Fikejz. Domácí se dostali k zakončení až před koncem poločasu. O poločase se nešlo ani do kabin a zápas po uklizení všech lajn na hřišti pokračoval druhou půlkou. Druhý poločas jsme začali opět lépe a domácí Mšeno bylo pod tlakem. Nejlepší akce přišla v 59. minutě, kdy se po výborné přihrávce do vápna prosadil Tomáš Rezek. Domácí gólman ho však v malém vápně vychytal. A opět se naplnilo otřepané nedáš, dostaneš. Z protiútoku se dostalo Mšeno k vápnu a centr z pravé strany si do vlastní branky nešťastně srazil Honza Dvořák 1 : 1. Po vyrovnání se Mýto rychle oklepalo a i nadále se snažilo strhnout výhru na svou stranu. Po stažení zezadu na půlce měl dostat jasnou kartu domácí stoper Hušek, ale rozhodčí byl k exligovému hráči benevolentní. Jeho zákrok nepotrestal druhou žlutou kartou !!?? V 75.miniutě se mohl po střele za vápnem prosadit Vojta Kakrda. Jeho dobrá střela však skončila pouze na břevně branky Masaříka. Potom již vzal do rukou vše hlavní rozhodčí Štefan. Stoper Mýta Martin Fišer čistě odhlavičkoval míč ve vápně a přes něj upadl domácí útočník Krejčí. Jak s červenou kartou hlavní rozhodčí váhal, tak tentokráte nééé. Hned nařídil pokutový kop pro domácí. Penaltu proměnil Rozkovec  ve vedoucí branku Mšena 2 : 1. Dvě minuty před koncem se po samostatné akci do odevřené obrany Mýta prosadil útočník Krejčí na konečných 3 : 1. Přes tento výsledek zaslouží hráči pochvalu za předvedený výkon a bojovnost jak proti počasí tak proti jiným vlivům…. Teď se již musíme soustředit a připravit se dobře na sobotní zápas, který se odehraje 24.3. od 15,00 hod. s mužstvem MFK Trutnov.

 

 

image     image

image    

 

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - neděle 13. 8. 2017 - 17,00 hod. - 1.kolo

image

SK Vysoké Mýto

1:1

FK Turnov

 

 

          

  (1:0)

PK 4:2 

 

 

                                             

 

Branky : 34´M.Fišer - 78´M.Fišer (vlastní)

Hl.rozhodčí :  Štuk Jaromír         ŽK : 2 : 2            Diváků : 220

SK Vysoké Mýto : Černík - Kakrda, Fišer M., Dvořák, Žák - Štěpánek (75. Fišer D.), Tomášek, Valášek (80. Trnka), Wimmer (46. Hájek) - Fikejz, Mach (65. Kopřiva)

FK Turnov :  Hýka - Šimek, Novotný, Kordík, Beníšek - P.Havel (46´Papoušek), Benek, Petrlák (73´Dlouhý), Cigánek - Horák, Houžvička (62´Tomašov)

 

Hodnocení trenéra Pišty: Po celé utkání jsme byli ve všech činnostech horší a to, že jsme dnes získali dva body, je malý zázrak. Hosté velmi dobře bránili a vyráželi do rychlých a velmi nebezpečných protiútoků při našich ztrátách. My jsme dokázali kombinovat pouze na vlastní polovině a za celý zápas jsme si nevytvořili ani jednu gólovou příležitost, naopak hosté mohli vstřelit i pět branek, kdyby lépe řešili finální fázi. Do dalších zápasů musíme o sto procent zlepšit úplně všechno, jinak schytáme debakl. Toto nebyl výkon hodný Vysokého Mýta a pevně věříme, že v příštích zápasech si své renomé napravíme.

 

 

 

 

 

 

 

Přípravný zápas A mužstva  3.3.2018

FC Rychnov n.K. (KP) - SK Vysoké Mýto    0:6 (0:2)

Branky : 63´a 85´Mach, 29´Žák, 37´Fikejz, 58´Wimmer, 78´Valášek

Sestava SK VM :  Čermík - Kakrda (65´Žák), Dvořák (65´Trnka), Trnka (46´M.Fišer), Žák (46´Škeřík) -                   Wimmer, Tomášek, Valášek, Hájek - Mach, Fikejz  

                                                           

Hodnocení zápasu - trenér Pišta : Poslední přípravné utkání jsme herně i výsledkově zvládli, i když jsme mohli vstřelit ještě více branek. Na jarní část sezóny jsme více než dobře připraveni.

 
 
 
 
 
 
 

Přípravný zápas A mužstva  24.2.2018

FK Mohelnice (MSFL) - SK Vysoké Mýto    1:0 (0:0)

Branku : 

Sestava SK VM : Krátký - Kakrda (46. Fišer D.), Dvořák (60. Trnka), Trnka (46. Fišer M.), Žák (46. Škeřík) - Rezek (46. Benda), Valášek (60. Dvořák), Tomášek, Wimmer - Fikejz (65. Štěpánek), Štěpánek (46. Mach)                                                                  

Hodnocení zápasu - trenér Pišta : V prvním poločase jsme měli mírnou herní i územní převahu a dokázali jsme se dostat do několika velice slibných příležitostí, ale ve finální fázi nám scházela přesnost. Ve druhém poločase převzali taktovku domácí, kteří více drželi míč, ale do výraznějšího ohrožení naší branky se nedostali. U našich brejkových akcí nám scházela lepší kvalita provedení a rychlost. Minutu před koncem jsme nedohráli standardní situaci a domácí nakonec vstřelili vítěznou branku. Dnes jsme spokojení s herním projevem v prvním poločase, musíme však pracovat na finální fázi našich útočných akcí a být přesnější při zakončení.

 
 

 Soustředění - Strážné

image   image

image   image

image   image

image   image

 

 
 
 

imagePřípravný zápas A mužstva  10.2.2018

FC Vrchlabí (KP) - SK Vysoké Mýto    0:3 (0:0)

Branky : 55´, 62´ a 78´ Štěpánek

Sestava SK VM : Černík (46. Krátký) - Kakrda (46. Fišer D.), Dvořák (46. Trnka), Valášek (46. Fišer M.), Žák

(46. Škeřík) - Štěpánek (46. Benda), Kopřiva (46. Hájek), Tomášek, Wimmer - Mach (46. Kopřiva), Benda

(46. Štěpánek)

                                                                  

Hodnocení zápasu - trenér Pišta : Celý zápas jsme měli velkou herní převahu, kterou jsme dokázali vyjádřit gólově až ve druhém poločase. Kromě třech vstřelených gólů jsme ještě hodně šancí neproměnili. Naopak domácím jsme vážnější ohrožení branky nedovolili a s předvedeným herním projevem a taktickým výkonem jsme velmi spokojeni. 

 
 
 

Přípravný zápas A mužstva  3.2.2018

FK Převýšov (ČFL) - SK Vysoké Mýto    5:0 (2:0)

Branky : 26´, 47´a 85´Korba, 2´Černý, 80´Labík

Sestava SK VM : Krátký (46´Černík) - Kakrda (46´Žák, 85´Trnka), Dvořák, Trnka (46´M.Fišer), D.Fišer (46´Škeřík) - Motl (35´Jandera), Kopřiva, Valášek (46´Mach), Wimmer (65´Hájek), Hájek (46´Benda) - Štěpánek (65´D.Fišer)

                                                                    

Hodnocení zápasu trenérem Pištou : V dnešním zápase jsme totálně propadli ve všech činnostech a utrpěli herní i výsledkový debakl, který mohl být ještě výraznější. Chyběl nám pohyb, nedokázali jsme udržet míč, prohrávali osobní souboje a k tomu vyráběli nepochopitelné chyby v jednoduché rozehrávce a dostali jsme tři góly ze standardních situací. Za devadesát minut jsme pouze dvakrát vystřelili na branku a do větší šance se vůbec nedostali. Je třeba se honem rychle vrátit nohama zpátky na zem a tvrdě pracovat jako na začátku přípravy. Nechť je nám tato facka dostatečným ponaučením a důrazným varováním do budoucna.

 
 
 
   
image

Přípravný zápas A mužstva  27.1.2018

FC Hradec Králové - SK Vysoké Mýto    5:0 (2:0)

Branky : 1´a 26´Pázler, 48´Kundrt, 60´Martinec, 63´Miker 

Sestava SK VM : Krátký - Kakrda (46´D.Fišer), Fikejz (60´M.Fišer), M.Fišer (46´Trnka), Žák (46´Škeřík) - Benda,

Kopřiva, Valášek (60´Štěpánek), Dvořák, Jandera (75´Žák) - Štěpánek (46´Mach)    

                                                                    

Hodnocení zápasu trenérem Pištou : Do zápasu jsme vstoupili velice špatně a domácí se dostali do vedení 1:0 po třiceti vteřinách, když potrestali naši špatnou rozehrávku ve středu hřiště. Hradec byl nadále ve všech herních činnostech o krok před námi, přehrával nás a ve 26. minutě vsítil druhou branku - 2:0. Náš výkon s přibývajícím časem rostl a přišly i dvě velmi dobré příležitosti ke vstřelení gólu, ale bohužel jsme nedali. Druhý poločas jsme opět zaspali začátek a domácí vedli už 3:0. Poté domácí přidali ještě dvě branky a nakonec zcela zaslouženě zvítězil 5:0. I přes naši velkou snahu jsme dnes celý zápas tahali za kratší konec, navíc jsme vyrobili velké množství chyb v jednoduchých přihrávkách a tím sami sebe dostávali pod tlak. Celý tým však odevzdal maximum a zaslouží pochvalu za přístup a předvedený výkon.

 Foto zde: (z webu FC HK)

 

 

image

Přípravný zápas A mužstva  24.1.2018

SK Benátky nad Jizerou (ČFL) - SK Vysoké Mýto    1:1 (1:0)

Branky : 45´Skuhravý - 61´Kopřiva 

Sestava SK VM :   Krátký - Kakrda, Dvořák, Žák (46´Fikejz), Škeřík (46´Žák, 65´Škeřík) - Jandera (46´Benda),

Kopřiva, Valášek, Tomášek (80´Motl), Motl (65´Jandera) - Fikejz (46´Štěpánek)  

                                                                    

Hodnocení zápasu trenérem Pištou : Úvodních 25 minut patřilo domácím, kteří nás dostali pod tlak a zahrávali velké množství standardních situací, které jsme však dokázali ubránit. S přibývajícím časem se náš výkon zlepšoval a přišly i dvě šance, které jsme neproměnili. Ve 30. minutě nás podržel brankář Krátký, který chytil penaltu. V 45. minutě jsme trestuhodně nedobránili standardní situaci a osamocený Skuhravý pohodlně skóroval - 1:0. Druhý poločas jsme začali domácí vysoko napadat a výsledkem bylo v 61. minutě zcela zasloužené vyrovnání, kdy po výborné přihrávce Motla přiťukl Žák míč Kopřivovi, který vyrovnal - 1:1. Celý druhý poločas jsme byli aktivnější, silnější v kombinaci a měli více šancí. V samotném závěru jsme mohli strhnout vedení na svoji stranu, ale Fikejz trefil pouze boční síť. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon, zejména ve druhém poločase.

image  

 
 
 
  Den     Datum    Čas      Přípravné zápasy  jaro 2018 - muži A             
   SO       20.1.   10,00   FK Agria Choceň - SK Vysoké Mýto  

      ZRUŠENO        

   ST       24.1.   18,00   SK Benátky n.J. - SK Vysoké Mýto

               1:1 (1:0)

   SO       27.1.   10,00   FC Hradec Králové - SK Vysoké Mýto 

    5:0 (2:0)

   SO        3.2.   16,00   SK Převýšov -  SK Vysoké Mýto 

    5:0 (2:0)

   ST    7. - 11.2.     Soustředění   
   SO       17.2.   14,00   Žďár n. Sazavou - SK Vysoké Mýto              ZRUŠENO 
   SO       24.2.   11,00   Mohelnice -  SK Vysoké Mýto                 1:0 (0:0)
   SO        3.3.   14,00   SK Vysoké Mýto - Rychnov n. K.                 0:6 (0:2)

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 18.11. 2017 - 13,30 hod. - 15.kolo

image

SK Vysoké Mýto

5:1

 Spartak Chrastava

 

 

          

  (4:0)  

      

 

 

                                             

 
 

Branky: 6´ a 83´Kopřiva, 12´a 33´Fikejz, 40´Rezek    71´Štajner

 

Hl. rozhodčí :  Opočenský Vojtěch              ŽK : 1 : 3            Diváků : 150

 

SK Vysoké Mýto:  Černík - Kakrda, Dvořák,Trnka,Hock (84´Hájek)  – Motl (67´Benda),Tomášek ,Valášek, Kopřiva (87´Škeřík), Rezek (78´Fišer M.)    Fikejz (63´Štěpánek)

 

TJ Spartak Chrastava : Zoul – Čuřík, Kopecký, Culek, Henzl – Radzinevičius, Suk, Štajner, Rozmajzl, Kouba – Řezka (68´Beneš)

 

K poslednímu podzimnímu utkání přijela do Vysokého Mýta Chrastava. Domácí si nemohli přát lepší začátek, po super obřím slalomu se do vápna dostal Hock, na zadní tyči našel Motla, který v 6. minutě připravil gól pro Adama Kopřivu - 1:0. O 5 minut později, pak Kopřiva vyslal do samostatného úniku Radima Fikejze, který na přední tyči nachytal Zoula a černobílí tak vedli už 2:0. Ve 14. minutě pak zahrozili i hosté, když Rozmajzl pálil přesně, jenomže do jeho střely padl obětavě Honza Dvořák a míč zblokoval. Ve 34. minutě si Adam Kopřiva přehodil obránce a byl faulován, na jeho snahu však opět navázal Radim Fikejz, ten dopřál romantickou koupel hostující obraně a v klidu posílá Mýto do tříbrankového vedení 3:0 .Chrastava se snažila o zkorigování stavu, jenže černobílý obranný val pracoval výborně. Ve 38. minutě se po rohu k odraženému míči dostal Radzinevičius, jeho bombu však neskutečně vyrazil Vojta Černík. Lapil i následný roh a založil rychlý brejk, který táhl Motl, z rohu vápna to pak zkusil Vojta Kakrda. Jeho dobrou střelu v pádu ještě forhendem tečoval Rezek a Mýto tak ve 40.minutě vede jž 4:0! 

Druhý poločas začala lépe Chrastava, která vykombinovala domácí defenzívu a Rozmajzl šel sám na Černíka. Domácí gólman nepřipouští snížení a to ani z následujícího rohového kopu. V 56. minutě pak utekl Adam Kopřiva po křídle obraně hostí, ale na jeho centr Radim Fikejz nedosáhl. Poté si vzal Vojta Kakrda míč, přes 2 modré hráče se dostal až před vápno, na jeho práci navázal centrem Rezek, jenže Kopřiva v dobré pozici trefil jen Zoula. O minutu později přijel Trnka na saních pod nohy Koubka a pískala se penalta, kterou Jiří Štajner s přehledem proměnil. V 79. minutě se vstříc Černíkovi řítil Rozmajzl,ale gólman, který svými schopnostmi jasně přesahuje úroveň divize opět výborně chytá. Pět minut před koncem měl obrovskou šanci Benda, ale bohužel neproměnil, odražený míč vzápětí do brány dopravil Adam Kopřiva. Poslední podzimní zápas jsme hlavně díky parádnímu prvnímu poločasu vyhráli a přezimujeme tak na 2 místě !!!

                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                         Filip Wimmer

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - neděle 12.11.2017 - 10,15 hod. - 14.kolo

FK Admira Praha

2:1

SK Vysoké Mýto

 (0:1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 75. Vosický, 86. Čácha – 37. Kopřiva pen.

Hl. rozhodčí :  Michal Štefan       ŽK : 4 : 2           ČK : 0 : 1            Diváků : 120

FK Admira Praha: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Fric – Mošna – Majer (68. Panýrek), Čácha, Michálek (89. Turák), Zahálka – Pavlata (84. Horák).

SK Vysoké Mýto:  Černík  -  Kakrda, Dvořák, Žák (55.Štěpánek) ,Hock – Wimmer,Tomášek (88.Benda) ,Valášek (80.Trnka), Kopřiva,Rezek (75.Motl) –  Fikejz

V neděli dopoledne jsme odehráli poslední zápas na venkovním hřišti a to na neoblíbeném hřišti v Kobylisích na Admiře. Nedařilo se nám zde ani v minulosti a teď jsme to opět potvrdili, že zde v neděli po ránu hrát opravdu neumíme. Domácí mužstvo bylo aktivní hned od začátku. Hned v 9.minutě po rohu zahraném dobře do branky. Naštěstí si s touto střelou poradil Vojta Černík. Bylo to s pomocí břevna, ale to nevadilo. O par minut déle prošel centr zprava  a naštěstí prošel celým vápnem bez domácí teče. Hra se potom vyrovnala a odehrávala se převážně uprostřed hřiště. Dobrá příležitost pro Mýto přišla až po půlhodině hry. Přihrávku do vápna dostal Radim Fikejz. Balón si posunul a byl přitom faulován domácím hráčem. Rozhodčí nezaváhal a odpískal pokutový kop. Ten s přehledem poměnil Adam Kopřiva 0 : 1. Byla to sice první střela na domácí branku, ale gólová. Do poločasu se již nic nezměnilo a tak se odcházelo do kabin s jedno brankovým vedením. Admira začala i druhý poločas lépe a snažila se o vyrovnání. Mýto odpovědělo v 63.minutě dobrou akcí po kombinaci Kopřiva, Valášek. Vráťova střela šla však vedle domácí branky. V 73.minutě viděl druhou žlutou kartu za faul na půlce Filip Wimmer a následně i červenou. Admira oslabení Mýta využila o pár minut déle. Ve vápně se prosadil na zadní tyči Vosický a srovnal na 1 : 1. Pět minut před koncem dokonal dílo zkázy Čácha přesnou střelou k tyči na konečných  2 : 1. V posední minutě měl ještě možnost na srovnání Radim Fikejz. Jeho dobrou střelu však domácí brankář Víšek zneškodnil. Tak že bohužel odjíždíme z Prahy opět bez bodů. K poslednímu letošnímu zápasu nastoupíme doma v sobotu 18.11. již od 13,30 hod. proti Spartaku Chrastava.

                                                                                                                                     Jiří Koukol - vedoucí mužstva

 

image    image

image    image

 

 

 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 4.11. 2017 - 14,00 hod. - 13.kolo

SK Vysoké Mýto

0:0

TJ Dvůr Králové

 

 

          

  

      

 

 

                                             

 
 

Hl. rozhodčí :  Šťastný Vít            ŽK : 1 : 2           ČK : 0 : 0            Diváků : 140

 

SK Vysoké Mýto:  Černík  - Černík  - Kakrda,Dvořák,Žák ,Hock – Wimmer(69´Motl),Tomášek ,Valášek, Kopřiva,Štěpánek(86´Mach)    Fikejz

 

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš , Poděbradský – O. Vaníček, Karal, Tauchman,Vitebský(87´Křížek)Tomeš (90´Rejl) – O. Ujec(83 ´Janouch).

 

Že život neplyne v samých radovánkách, se přesvědčilo oko zaujatého i nezaujatého diváka ve Vysokém Mýtě, kam přijel Dvůr Králové. Utkání svázané taktikami z obou stran, přineslo pouze pár šancí a střel mířených mezi tři tyče ještě méně. Přitom se do jedné obrovské šance dostalo Vysoké Mýto hned ve 3. minutě. Vojta Černík rychle rozehrál, Štěpánek přihrál Adamu Kopřivovi, který postupoval z vápna úplně sám na hostujícího gólmana. Většina domácích příznivců se už radovala, hostující trenéři vztekle házeli kšiltovkami, jenže Adam trefil pouze tyč. Dále to byl boj uprostřed hřiště. Oba týmy se v defenzívě dostávaly rychle pod balon a tak se hrálo do plných. Proto další šance přišla.. v prvním poločase už žádná vlastně nepřišla. Ve druhém poločase se pak pálilo o něco více, jenže málo projektilů, letělo přesně a žádný nebyl dost silný na překonání jednoho nebo druhého gólmana. Hosté měli jeden propagační pokus z půlky hřiště a jeden, který Černík v klidu pokryl. Mýto mělo zase několik centrů, které nenašly cíl. Velice dobře vypálil 10 minut před koncem zápasu z přímého kopu Motl. Jenže jeho rána skončila pár centimetrů od pravé hostující tyče. Utkání skončilo plichtou a šlo se do penalt. Vysoké Mýto bylo úspěšnější a připisuje si tak dva body. K dalšímu zápasu zajíždíme opět do Prahy a to na hřiště FK Admira.

 

                                                                                                                                                                  Filip Wimmer

 
 
 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 28.10. 2017 - 10,15 hod. - 12.kolo

FK Zbuzany

0:1

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  nedohráno

      

 

 

                                             

 

 Branky : 12´Wimmer

Hl. rozhodčí :  Cichra Matěj               ŽK : 0 : 1           ČK : 1 : 0            Diváků : 100

FK Zbuzany 1953: Winter - Maleček, Dosoudil, Karda, Barciaga  –  Hřebeček, Lička,  Šírl - Laušman,  Kincl,Říha.                                                                                                                  SK Vysoké Mýto:  Černík  - Kakrda,Dvořák,Žák ,Hock – Wimmer,Tomášek ,Valášek, Kopřiva,Benda   Fikejz

Do 36. minuty to vypadalo na normální zápas. Lehce nervózní trenéři pochodovali kolem střídaček, 22 špinavých hráčů pobíhalo po hřišti a fanoušci natěšeně čekali, že budou padat góly. Pojďme ale pěkně od začátku...Do Prahy přijelo Vysoké Mýto, které potřebovalo v zápase vyhrát, protože v našlapané tabulce Divize C není prostor ztrácet body. Zbuzany do zápasu ale také vstupovali s myšlenkou zisku tří bodů a předskočení Mýta v tabulce. Lépe však začali hosté. Hned v 50 vteřině po sklepnutí Fikejze odcentroval Benda, před Wimmerem, na kterého zývala prázdná brána, byl míč včas odklizen. Ve 12 minutě vyšla Mýtu souhra, kdy Žák pasem oslovil trio Kopřiva, Fikejz, Wimmer, kteří vykombinovali domácí obranu a po pěkné přihrávce Fikejze dokázál domácího golmana překonat Wimmer - 0:1! Poté taktovku převzali domácí. Nejprve měl dobrou hlavičku exligista Kincl, Černík chytá. O pár minut déle nebezpečně střílel Laušman, Černík skvěle chytá. Ve 25 minutě znovu nebezpečně hlavičkoval Kincl, Černík chytá. Byly to však ojedinělé šance, vysokomýtská obrana fungovala výborně a držela nabušenou sestavu Zbuzan, bývalými ligovými hráči, daleko od své kasy. Poté přišla 36 minuta. Valášek na půlce odebral balón Ličkovi a Tomášek si to namířil směr - domácí brána. Před vápnem předal míč Kopřivovi, který tvrdě vystřelil. Domácí stopeři v domnění, že jejich brankář míč udrží v náruči přestali hrát. Winter míč neudržel a Adam Kopřiva pokračoval za volným balónem. Jenže domácí golman byl v souboji dříve a Adam už nedokázal úplně stáhnout nohu - došlo ke kontaktu (proboha lidi, kdo to viděl ví, že Kopřiva nešel oběma nohama do Wintera tak, jak to v diskuzích na internetu barvitě popisují nejspíše ti, kteří situaci vůbec neviděli). Pochopitelně se to však nelíbilo nikomu z domácích hráčů, kteří to šli Adamovi vysvětlit (čekalo se klasické postrkování hráčů a nějaká lidová hláška, jak to tak ve vypjatých chvílích bývá). Jenže Radek Šírl si nejspíše zapomněl vzít prášky nebo si jich vzal naopak moc a Adama napadl. Nejprve ho poslal na zem, následně mu nakopal tak, jak jsem to u něho ani v repre neviděl. Právem viděl červenou kartu, což se mu tedy nezamlouvalo a tak se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a to doslova. Hlavní sudí nestihl kartu ani zapsat a už ležel na zemi. Po Insultaci rozhodčího tak bylo utkání ukončeno a Mýto si připisuje 3 body. Příjemný zážitek to rozhodně nebyl pro nikoho z přítomných, tohle na fotbal zkrátka nepatří !!! V příštím zápase přivítáme v sobotu doma Dvůr Králové.

                                                                                                                                                    Filip Wimmer

 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 21.10. 2017 - 15,30 hod. - 11.kolo

image

SK Vysoké Mýto

2:0

FK Letohrad

 

 

          

  (2:0)

      

 

 

                                             

 
 

Branky : 32´Hock, 45´Tomášek

Hl. rozhodčí :  Tryzna Lukáš               ŽK : 2 : 5           Diváků : 185

Vysoké Mýto: Černík  - Kakrda (90´Benda),Dvořák,Fikejz,Hock – Tomášek (89´Trnka),Valášek,Wimmer (70´Motl), Kopřiva, Rezek (82´Žák) – Mach (62´Štěpánek)

FK Letohrad: Nakládal  – Štěpán P., Krystl, Vaniš (14´Kopecký) , Macek -Šponar (62´Hiller), Kail, Týfa (51´Kabourek), Štěpán J. – Tichý , Černík (75´Čada)

Po dvou venkovních zápasech hostilo Vysoké Mýto Letohrad. Domácí do derby vstupovali psychicky nahoře, zatímco hosté byli dole a to hlavně tabulkově. A tak právě černobilí přispěchali s první šancí. Ve 3' se už Lukáš Mach viděl, jak doklepává míč do prázdné brány, jenže Wimmerova přihrávka nenašla cíl. O deset minut déle, pak Wimmer prostrčil na Macha, jehož dobrá střela šla pouze pár centimetrů vedle pravé tyče. Ve 32' Mýto udeřilo! Spolupráce Adama Kopřivy a Tomáše Rezka vedla k nebezpečné šanci, hostující obrana pak dostala míč pouze ke Kakrdovi, který parádní střelou trefil tyč, odražený míč si však našel Mário Hock, který v nelehké pozici dokázal trefit přesně a domácí vedli 1:0! Tvrdá hra Letohradu vedla k sérii volných kopů, jenže Mýtu se nedařilo vstřelit druhý gól. Těsně před poločasem si výborně navedl míč Adam Kopřiva, ale byl zastaven faulem. K zahrávání přímého kopu se postavil Tomášek a skrytou střelou zvyšuje na 2:0! Ve druhém poločase si Mýto hlavně hlídalo bezpečný náskok a Letohrad do ničeho nepouštělo. Hosté chtěli snížit, otevírali hru a černobílí chodili do brejků. Do jednoho takového se dostal Štěpánek, ale Nakládala nepřekonal. V závěru měl ještě dobrou střelu Motl, ale ani on nedokázal překonat hostujícího gólmana. Vysoké Mýto tak v poklidu sáhlo po dalších třech bodech a osamostatnilo se na 2.příčce divize „C“. Za týden v sobotu v 10,15 hod. nás čeká nováček soutěže mužstvo  FK Zbuzany 1953 !!!

 

                                                                                                                                                            Wimmer Filip

 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - neděle 15.10. 2017 - 15,30 hod. - 10.kolo

FK Kolín

2:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (2:1)

      

 

 

                                             

 
 

Branky : 24´a 45´Janecký  -  29´a  63´Rezek,75´Štěpánek

 

Hl. rozhodčí :  Cichra Matěj               ŽK : 3 : 2           ČK : 0 : 0            Diváků : 150

 

FK Kolín: Kadlec – Živný, Šourek, Nešpor, Seifert – Veselý (63´Jindřich), Čapek (86´O. Puk), Němeček (83´Záhora) – Vácha, Janecký, Mlynka (77´ M. Puk)
Vysoké Mýto: Černík  - Kakrda,Dvořák,Fikejz,Hock – Tomášek (92´Hájek),Valášek,Wimmer (69´Motl), Kopřiva (90´Fišer D.), Rezek (83´Benda) – Mach (46´Štěpánek).

 

K druhému venkovnímu utkání v řadě jsme zajížděli do Kolína. Modrobílí měli o dva body více a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva o každý metr trávy. V krásném počasí diváci viděli opatrný začátek. Po rohovém kopu domácích šli v 5' hosté do zajímavého brejku. Kopřiva přihrál Wimmerovi, ten se odpoutal od obránce, ale jeho pokus pokryl Kadlec. Až do 20' se bojovalo spíše uprostřed hřiště a obě defenzívy dokázali zastavit rozvíjející se útoky. Poté měli domácí slušnou akci, ale na zadní tyči nepřekonal Veselý Krátkého. Ve 24' dostal do vápna míč Janecký. Při jeho bránění nešťastně podklouzl na nestabilním terénu Honza Dvořák, čehož domácí forward využil - 1:0. Vysoké Mýto však našlo odpověď hned za pět minut, kdy Adam Kopřiva rychle rozehrál aut do vápna, Wimmer patou prodloužil na Tomáše Rezka, který si v souboji s Kadlecem počínal zkušeně a z velké blízkosti ho dokázal netrefit - 1:1 !! Obě mužstva se poté stáhla a chtěla hlavně neinkasovat. Mýto mělo ve 43' volný přímý kop, jenže jeho rozehrávka se nepovedla a domácí vyrazili na steč. Při centru do malého vápna zaspal nejprve Krátký, který nevyběhl a poté všichni hostující hráči, protože pouštěli míč do zámezí, jenže ještě před tím, než tam došel si ho vzal Lukáš Živný, který centrem našel Janeckého a ten ve 45.minutě vrací domácím vedení na 2 : 1. 

 

Do druhého poločasu se opět vstoupilo velmi opatrně. Moc šancí nebylo, týmy spíše dobývali území. Jako první zahrozili hosté. Po dobrém rohovém kopu se dostal k hlavičce Radim Fikejz, jenže minul. Poté se musel předvést i na druhé straně Krátký, který v dobré šanci vychytal Janečka. V 63' se pustil do 5 protihráčů Adam Kopřiva, když viděl, že si nevybral úplně snadnou cestu, přistrčil míč Filipu Wimmerovi, ten načechral centr do vápna, kde na něj snad 5 vteřin ve vzduchu čekal Rezek, který z podobné situace dával gól Blažkovi, proto překonat Kadlece nebyl žádný problém. Svým druhým gólem v zápase podruhé vyrovnává !!!.. 63' a bylo 2:2. Domácím jakoby došel kyslík a hosté toho chtěli využít. Na další roh si výborně naskočil Fikejz, ale tentokrát jeho anglické kladivo zastavil reflexivně Kadlec. V 75' pak bylo veselo. Kopřiva narazil Pavlu Štěpánkovi, ten z voleje trefil nechytatelně a završil vysokomýtský obrat. Domácí se chtěli nadechnout k závěrečnému tlaku, ale obrana fungovala skvěle a naopak si ještě hosté mohli pojistit vítězství. V 86' si do třetice našel rohový kop Radim Fikejz, jeho hlava však přibila břevno pevněji k tyčím. Více se v tomto zápase už nestalo a tak si Vysoké Mýto odváží sakra důležité 3 body a díky zaváhání soupeřů se vrací na dělené 2. až 4. místo Divize C !!!... Příští týden nás na domácí půdě čeká okresní derby s posledním Letohradem  !!!

 

                                                                                                                                                            Wimmer Filip

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 8.10. 2017 - 10,15 hod. - 9.kolo

FK Čechie Vykáň

1:2

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (1:1)

      

 

 

                                             

 

Branky : 23´Dalekorej  - 8´Mach, 60´Rezek

Hl. rozhodčí :  Novotný               ŽK : 2 : 1           ČK : 0 : 0            Diváků : 100

FK Čechie Vykáň: Stehno – Beneš (75´Pařízek), Reiter, Kubek (72´Olmr), Stejskal – Šedivý, L. Jarolím, D. Jarolím, Koutenský – Dalekorej, Dlouhý (66´ Žampa)

SK Vysoké Mýto: Černík  - Kakrda, Žák (58´Tomášek), Fikejz, Hock – Benda (56´Motl),Valášek,Wimmer, Kopřiva, Rezek (76´Fišer D.) – Mach (66´Štěpánek).

Sobotní ranní zápas na malém hřišti u nováčka soutěže patřil hostům. Mýto vstoupilo do zápasu velmi svižně a po několika náznacích šlo v 8. minutě do vedení. Lukáš Mach si narazil s Adamem Kopřivou a tváří v tvář Stehnovi si počínal zkušeně 1:0! Aktivita Mýta neupadala. Wimmer běžel dvakrát proti domácí kase, ale pokaždé byl zastaven posledním hráčem. K dobrým náběhům se dostal i Lukáš Benda. Mýto následně zužovala nepřesnost v zakončení, která několikrát nabila domácí Vykáni. Nejprve se na Krátkého sám řítil ex Hamburský David Jarolím, kterého vychytal stejně jako o několik minut déle Stejskala. Na střelu Dalekoreje  z 23. minuty už však nedosáhl a bylo vyrovnáno na 1 : 1. Hra se poté vyrovnala a bojovalo se hlavně mezi vápny.      Do druhého poločasu opět vstoupili lépe hosté z Mýta. Po dobré kombinaci poslal do vápna míč střídající David Motl, našel tam přesně Tomáše Rezka, který vrací Mýtu vedení v 60. minutě na 2:1. Vykáň se zbylých 30 minut snažila o vyrovnání, ale hostující obrana v čele s Krátkým odolala a Mýto odváží z Vykáně velmi důležité 3 body. Premiéra nového trenéra Pavla Matějky tak byla tříbodová. Příští týden nás čeká velice těžký soupeř a to FK Kolín !!??

                                                                                                                                     Jiří Koukol - vedoucí mužstva
 
 
 
 
 

 

Fortuna Divize C  - sobota 30.9.2017 - 16,00 hod. - 8.kolo

image

SK Vysoké Mýto

1:2

TJ Sokol Živanice

 (1:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 33´Hock - 85´D.Pánek, 92´Novák      

 

Hl. rozhodčí :   Tesař Tomáš            ŽK : 1:4      ČK : 1:0            Diváků :  330

 

SK Vysoké Mýto: Černík (46´Krátký) - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Benda, Wimmer, Valášek (72´Fikejz), Kopřiva, Rezek (82´Mach) - Štěpánek (90´D.Fišer)

 

TJ Sokol Živanice : Ptáček - Zdeňka (73´Bukač), Ferčák (46´Novák), Gorol, Kakrda, Buriánek, Hundák (57´F.Pánek), Petrus, Polák, Ujec (68´D.Pánek), Motyčka

 

V rámci 8. kola Divize C přijely do Vysokého Mýta první Živanice. Domácí po dvou bodově nezvládnutých zápasech nutně potřebovali vyhrát, aby se dostali zpět na první příčky divize. Začalo se vlažně, černobilí proměnili hned první akci. To si tak ve 33. minutě naskočil na krátko zahraný roh Mário Hock a bylo veselo - 1:0. Poté se do šancí dostali i hosté, ale Vojta Černík si se střelou z vápna i s hlavičkou z bezprostřední blízkosti výborně poradil.

Do druhého poločasu nemohl Černík ze zdravotních důvodů nastoupit a pustil do kasy Krátkeho. Živanice zabrali, jenže šance mělo spíše Mýto. Nejprve Hock v těžké pozici nezamířil hlavou přesně. Poté Kakrda křížnou střelou netrefil a ani Benda nedokázal překonat Ptáčka. V 85. minutě vyrovnal hostující Pánek, kdy domácí nepohlídali jeho náběh do vápna. V 92. minutě dostal opravdu hodně přísnou druhou žlutou Honza Dvořák a odešel sledovat zápas do sprch. V 95. minutě pak Novák vstřelil vítězný gól Živanic a v Mýtě bylo zle..... Do hořké atmosféry přišla další zpráva a to taková, že se Roman Oliva rozhodl ukončit svou dloholetou spolupráci s SK V.M  !!?? 

 

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 23.9.2017 - 16,30 hod. - 7.kolo

FK Kratonohy

2:1

SK Vysoké Mýto

 (2:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 23´Kouřil, 28´Novák - 54´Valášek

 

Hl. rozhodčí :  Pekař               ŽK : 2 : 4                  Diváků : 150

 

FK Kratonohy: Mačí – Štěpán, Kouřil, Kábrt, Haupt (90´Strasser) – Kraják (89´Jimmy), Čada, Klapka (71´Jošt), Novák – Brunclík (74´Ličman), Štoček (89´Karanský)

 

SK Vysoké Mýto: Černík  - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Štěpánek ,Valášek (69´Benda), Wimmer, Kopřiva, Rezek (69´ Mach) - Fikejz.

 

Sobotní zápas v Kratonohách se odehrál za vytrvalého deště na podmáčeném hřišti. Hrálo se vyrovnané utkání s množstvím ostrých zákroků z obou stran, ale to se na tomto terénu nebylo ani co divit. K prvnímu vážnému falu došlo ve 12.minutě. Tomáš Rezek byl faulován ve vápně a rozhodčí k údivu domácích odpískal penaltu. K té se postavil Radim Fikejz. S jeho střelou si však poradil dobře domácí gólman Mačí. O pár minut déle se o změnu skóre na druhé straně postaral nedávno ještě Mýtský stoper Kouřil na 1 : 0. To ještě nebylo vše, když se ve 28.minutě prosadil Mýtský odchovanec v barvách Kratonoh Novák a zvýšil na 2 : 0. Po faulu ve vápně na Fikejze se měla pískat další penalta, ale tentokráte již píšťalka sudího Pekaře mlčela. Do kabin se tak odcházelo s jasným výsledkem, ale herní projev tomu neodpovídal. Do druhého poločasu vstoupilo Mýto s jasnou snahou změnit výsledek. To se povedlo v krátké době. Po střele levou nohou se přesně trefil Vráťa Valašek 2 : 1. Na vyrovnání tak byla ještě celá dlouhá půlhodina. Domácí jsme přehrávali, ale bohužel bez brankového zakončení. Nejblíže k vyrovnání měl Radim Fikejz v poslední minutě. Jeho střela se však těsně nevešla mezi tyče domácí branky. Tak i přes dobrý výkon odjíždíme bohužel bez bodů. A to nás v sobotu nečeká opět nic snadného. Přijede k nám vedoucí mužstvo divize „C“ Živanice. Zápas se hraje již od 16,00 hod.!!??

 
                                                                                                                                     Jiří Koukol - vedoucí mužstva
 
 
 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 16.9.2017 - 16,30 hod. - 6.kolo

image

SK Vysoké Mýto

1:2

FK Pardubice B

 (0:0)

 

 

 

 

 

 

 

 
  

Branky : 68' Benda - 53' a 56' Rybička 

 

Hl.rozhodčí :  Štuk Jaromír            ŽK :  1:1           Diváků : 110

 

SK  Vysoké Mýto : Černík - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Tomášek, Kopřiva - Rezek (56' Mach), Fikejz, Benda – Štěpánek (78' Dostál) 

FK Pardubice B: Šmíd - Prosek, Tulach, Spěvák, Kudrna, Fusek (89´Jirka), Látla, Řehák, Bydžovský (78´Zelenka), Rybička (82´Jirásek), Sokol

 

V pochmurném počasí přivítalo Vysoké Mýto rezervu Pardubic. Jelikož v minulém kole Mýto v průběhu zápasu dotahovalo dvoubrankové manko, dnes nechtělo inkasovat jako první. Počáteční aktivita byla proto velká a Vysoké Mýto si dokázalo vytvořit i několik šancí, jenže scházelo přesnější zakončení. A tak se hra vyrovnala. Pardubice se čím dál více posunovali ke kase Vojty Černíka. Jenže ani ony si nedokázali vytvořit takovou šanci, kterou by dokázaly překonat domácího gólmana. Druhá část prvního poločasu byla tedy spíše bojem uprostřed hřiště a veškeré potencionální útoky ztroskotávaly na dobře bránících defenzívách. Až 5 minut před poločasem se hostům povedlo dostat do vápna a na zadní tyči vyplul Pavel Sokol, ke kterému i přistál míč. Naštěstí pro domácí nezamířil přesně. Hned na druhé straně se dostal do úniku Pavel Štěpánek, kterého vychytal hostující Šmíd, odražený míč si sebral Rezek, jenže svým centrem nenašel ve vápně vůbec nikoho. Po ne příliš pestrém prvním poločasu se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili jednoznačně lépe hosté, kteří nachytali černobílé ještě duchem přítomné někde mezi kabinou a hřištěm. Domácí zaspali téměř deset minut a poté jim dalších deset minut trvalo, než se dostali zpět do tempa zápasu. Jenže Pardubice tento čas využili na výbornou. Po sérii krátkých přihrávek u lajny, přišel dlouhý pas za obranu Mýta, který Žák nedokázal odvrátit skluzem, před jedním z hostů. Ten se proto řítil sám na Vojtu Černíka. Jenže se neřítil sám. Pomáhal mu Rybička a tak se na Čerta řítili hned dva protirháči. 53' Rybička Petr 0:1. Zdálo se to jako dobrým budíčkem pro domácí, jenže nebyl a tak přispěchal hostující kanonýr s druhým. Na malou chvilku dostal od domácí obrany vteřinku prostoru, jenže Rybička ji proměnil v nechytatelnou střelu k tyči a rázem to bylo v 56' 0:2. Vysoké Mýto se záhy nadechlo k velkému tlaku, kdy hosty zatlačili až do vápna s výjimkou jednoho protihráče. Jeden z centrů propadl na zadní tyč, kde stál připravený Benda a ten se nemýlil. 68' Lukáš Benda 1:2. Jenže s dalšími centry si dokázala hostující defenzíva poradit a Mýto bylo bezradné. Do velice přehuštěného prostoru ve vápně se jim nedařilo a nedařilo proklouznout a hru čím dál více otevírali, až otevřeli úplně. A tak přišla práce pro Černíka, který bravůrně vychytal Řeháka a udržel ještě černobílé šance na vyrovnání. To však nepřišlo a tak Pardubice vyloupily stadion U Loučné a odvážejí všechny tři body.

Příštím zápasem nám začíná velmi těžká série zápasů s čelem tabulky. Začínáme za týden v Kratonohách !!..

 

                                                                                                                                                                  Filip Wimmer 

 
 
 
 
 

image

Fortuna Divize C  - neděle 10.10. 2017 - 17,00 hod. - 5.kolo

FK Čáslav

2:2

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:0)

      PK 2:4

 

 

                                             

 
 
 

Branky : 61´Vančura, 67´Jícha - 73´ a 80´Fikejz

Hl.rozhodčí :  Novotný Miroslav             ŽK : 3 : 2           Diváků : 150

FK Čáslav: Kubát - Skokan, Kunášek, L. Vebr, Hannich - J. Petrů - Dastych (88. Strnad), Stránský (66. Vocel), Vančura (84. Špičák), Kořínek – Jícha              

SK Vysoké Mýto: Krátký - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Benda (86. Valášek), Kopřiva, Tomášek, Rezek (72. Mach) - Fikejz, Štěpánek.

Zápas v Čáslavy jsme začali dobře a hned ve 2.minutě se do dobré příležitosti dostal Pavel Štěpánek. Bohužel bez brankového zakončení. Domácí odpověděli hlavičkou hráče Petrů. S tou si však dobře poradil Vojta Krátký a střelu vyrazil nad břevno. Na konci poločasu mělo Mýto sérií rohových kopů, ale opět bez brankového zakončení. Druhý poločas začali lépe domácí, když po špatném vyběhnutí byl již brankář Mýta Krátký překonán. Z brankové čáry vše včasným odkopnutím vyřešil Pavel Tomášek. V 60.minutě se mohlo měnit skóre ,po trestném kopu se hlavou prosadil Honza Dvořák. Jeho střelu však domácí brankář Kubát zneškodnil. O minutu později se však na druhé straně prosadil Vančura a domácí šli do vedení 1 : 0. V 67.minutě už bylo pro Mýto zle, když se na dvakrát prosadil útočník Jícha 2 : 0. Potom však přišel nečekaný kontr Mýta v podání kapitána Radima Fikejze. Ten se během šesti minut trefil hned dvakrát a srovnal na konečných 2 : 2. Následoval tak penaltový rozstřel. V něm se velice zadařilo gólmanovy  Mýta. Vojta Krátký chytil hned dvě penalty a postaral se tak o cenný dvou bodový zisk z hřiště v Čáslavi. Další zápas hostíme doma v sobotu 16.9. od 16,30 hod. „B“ mužstvo Pardubic.

                                                                                                                                     Jiří Koukol - vedoucí mužstva
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 2.10. 2017 - 17,00 hod. - 4.kolo

image

SK Vysoké Mýto

2:0

FK Brandýs n.L.

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 6´Tomášek, 82´Fikejz (PK)

Hl.rozhodčí :  Svoboda Radek      ŽK : 0 : 4            Diváků : 225

SK Vysoké Mýto : Černík - Žák, Fikejz, Dvořák, Hock - Benda (89´Kakrda), Wimmer, Tomášek (78´Valášek), Kopřiva, Rezek (74´Mach) - Štěpánek

FK Brandýs n.L. : Janáček - Baloun (9´Krajíček), Stross, Reichert, Bohdan, Moravský, Kubeš, Urban, Folwarczny, Stross, Kovařík (43´Braborec)

Druhé domácí utkání nové sezony jsme odehráli s Brandýsem nad Labem. S tímto soupeřem jsme se již jednou v této sezoně utkali, v rámci MOL Cupu a vyhráli jsme jednoznačně 5:0. Kdo čekal, že i tento zápas bude klidnou písemkou pro domácí, ten se spletl. Zápas Mýto rozehrálo výborně. Štěpánkovu střelu levou nohou Janáček ještě stihnul před brankovou čarou. Po faulu na Mária Hocka si však postavil míč Pavel Tomášek. Chytře obstřelil zeď a Janáček jen sledoval, jak se mu za zády vlní síť. 6. minuta a domáci jdou do vedení 1:0. Na dlouhou dobu to bylo to jediné, čemu mohli diváci zatleskat. Do další šance se totiž dostal až ve 35. minutě Lukáš Benda, který si našel Rezkův centr, po dobré hlavičce však zabránil gólu reflexivně Janáček. Vysokomýtskou kombinaci brzdily nepřesnosti a tak žádné další šance k vidění nebyly. Do kabin se jde za stavu 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí a hned ve druhé minutě druhého poločasu se dostal k hlavičce Radim Fikejz, jenže Janáček byl na zemi včas. O deset minut déle zase prsty vytlačil Wimmerovu střelu nad břevno. Ani na podruhé ho nepřekonal Radim Fikejz, když si opět hlavou našel Tomáškův centr. A tak k útoku zatroubili také hosté. Vojta Černík musel vytáhnout dva důležité zákroky, aby udržel tříbodový stav ve prospěch Vysokého Mýta. Uklidnění pro domácí přišlo až v 82. minutě, když po Kopřivově centru zahrál ve vápně jeden z hostí rukou a pískala se jasná penalta. Na puntík si míč postavil Radim Fikejz a bylo to 2:0. Poté se utkání už jen dohrávalo. Nelehký zápas s bojujícím soupeřem jsme zvládli a za týden nás čeká Čáslav !!

                                                                                                                                                                  Filip Wimmer 

  

 

 

image

Fortuna Divize C  - neděle 27.8.2017 - 17,00 hod. - 3.kolo

MFK Trutnov

1:1

SK Vysoké Mýto

 (1:1)   PK 5:4

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Branky : 43´Kejzlar - 16´Kopřiva

 

Hl.rozhodčí :  Švorc             ŽK : 2 : 2           Diváků : 180

 

MFK Trutnov:  Šťastný – Turner,Makovský, Macek,Mařas –  O.Tobiaš (86´ J.Tobiaš), Marks,  Holubec,Zezula – Čech (75´ Kamitz), Kejzlar

 

SK  Vysoké Mýto : Černík – Hock, Dvořák, Fikejz,Žák – Kakrda (46´Motl, 81´Valášek),   Tomášek, Wimmer (75´Mach),Kopřiva, Benda - Štěpánek

 

Zápas na hřišti MFK Trutnov jsme začali velice dobře. Hned ve 15.minutě se střelecky prosadil krásnou střelou pod břevno Adam Kopřiva na 0 : 1. Potom následovaly další dobré příležitosti na navýšení skóre, ale bohužel bez brankového zakončení. Domácí mužstvo se tak dostalo do hry a brankovou příležitost měl Kejzlar. Jeho střelu z malého vápna dobře vychytal Vojta Černík. Před koncem poločasu se podařilo domácímu Trutnovu skórovat po standartní situaci. Z trestného kopu se prosadil Kejzlar, kdy odražená střela od zdi skončila u tyče branky Mýta 1 : 1. Mýto do  druhého poločasu vystřídalo a na hřiště přišel David Motl. Po krátkém pobytu na hřišti se hned mohl střelecky prosadit. Jeho střela však skončila jen na břevně domácí branky. K odraženému balónu se dostal Lukáš Benda a odkrytou prázdnou branku trestuhodně hlavou přestřelil. Další velká příležitost na vstřelení branky byla po trestném kopu Adama Kopřivy. Jeho dobrou střelu k tyči však gólman Šťastný se štěstím vyrazil a udržel naděje Trutnova na dobrý výsledek. V závěru zápasu se obě mužstva snažila strhnout výhru na svojí stranu, ale již se to nikomu nepodařilo. Následoval tak oblíbený penaltový rozstřel. V něm selhal hned v první sérii Radim Fikejz, kdy střela šla vedle tyče domácí branky. A tak si nakonec odvážíme místo tří bodů pouze jeden bod !!?? Další zápas hostíme doma v sobotu 2.9. od 17,00 hod. nováčka soutěže a to mužstvo Brandýsa nad Labem.

                                                                                                                                             
                                                                                                                                     Jiří Koukol - vedoucí mužstva
 
 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 19. 8. 2017 - 17,00 hod. - 2.kolo

SK Vysoké Mýto

3:1

Jiskra Mšeno

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 15´Kopřiva, 83´Wimmer, 86´Benda - 77´Čížek

Hl.rozhodčí :  Novotný Zbyněk         ŽK : 0 : 0            Diváků : 285

SK Vysoké Mýto : Černík - Žák, Fikejz, Dvořák, Hock (86´M.Fišer) - Benda (88´D.Fišer), Wimmer, Tomášek, Kopřiva, Kakrda (70´Motl) - Mach (79´Valášek)

Jiskra Mšeno : Masařík - Váňa, Bém, Rozkovec, Veselouš (64´Čížek), Krejčík, Just, Pelta (86´Hartman), Helm, Žemba, Štemberk (90´Hrnčíř)

V rámci 2. kola divize C přijelo do Vysokého Mýta Mšeno. Od začátku byla vidět snaha domácích o vyšší aktivitu, která vyústila ve 20. minutě. To když Michal Žák na pravé straně nasadil housličky jednomu z hostů a přízemním centrem přesně našel Adama Kopřivu, který poslal Mýto do vedení. Jak to tak bývá, hra se vyrovnala, ale šancí bylo jako šafránu. Mšenu se nedařilo výraznější ohrožení Černíkovy branky a tak hráč Pelta trefil po rohu Vysokého Mýta břevno vlastní branky !! Nic výraznějšího se již do poločasu nekonalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí. 

 

Druhý poločas hosté výrazně přidali. A to tak, že se Vysoké Mýto nemohlo dobrých 20 minut vymanit z jejich zámku. Domácím se dlouhou dobu nedařilo kombinovat, nedokázali udržet balon a tím pádem se dostávali pod čím dál větší tlak. Obrana dlouho odolávala, Vojta Černík se blýskl několika skvělými zákroky. Překonal ho až střídající Čížek, který si v 75. minutě našel centr a hlavou vyrovnal. Zdálo se, že je zle. Černobílí se však oklepali a vyrazili na steč. Střela Fikejze ještě nevedla k radosti domácích, k té vedla klička Mária Hocka, který poslal na párek zpátky do Jablonce Čížka a následně poslal i Wimmera, toho však samotného na kasu. Jasně nervózní domácí příznivci museli chvilku počkat, než Filip Wimmer doběhl s míčem od půlky hřiště až k bráně, kde v zápětí vymetl pavučinky a na stadionu vypukla obrovská radost v 73minutě bylo 2:1. Pokus hostů o další vyrovnání se nekonal, protože táhli opět domácí. Hock vyhrál na půli hřiště dva důležité souboje a milimetrovou přihrávkou vysílá Lukáše Bendu vstříc Masaříkovi. Benda kličkou nechá ležet hostujícího golmana na zemi a zavěšuje do prázdné kasy na konečných 3:1. 

Bylo to velmi těžké utkání. Mšeno si vedlo výborně. Důležité však je, že 3 body zůstávají ve Vysokém Mýtě !!! 

 
                                                                                                                                                                 Filip Wimmer 
 
 
 
 
 
 
 

image

Fortuna Divize C  - neděle 13. 8. 2017 - 17,00 hod. - 1.kolo

FK Turnov

1:2

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 83´Houžvička - 63´Fikejz (PK), 72´Štěpánek

Hl.rozhodčí :  Kazda Jan          ŽK : 3 : 2            Diváků : 233

FK Turnov :  Hýka - Kordík,Šimek, P.Havel (73´Š.Havel), Benek, Beníšek, Papoušek, Dlouhý (43´Houžvička), Horák, Petrlák, Novotný

SK Vysoké Mýto : Černík - Žák (80´Mach), Hock, Kopřiva (92´M.Fišer), Tomášek, Benda (84´Valášek), Rezek (36´Motl), Štěpánek (88´Kakrda), Wimmer, Dvořák, Fikejz      

 

K prvnímu utkání nové sezóny jsme zajíždeli do Turnova. Vlažný začátek a zkoumání Soupeře vydrželo, až do 20. Minuty, kdy Wimmer poslal Štěpánka vstříc Hykovi. Turnovský golman však nepřipustil vedení Mýta. I Turnov si vypracoval nějaké šance, ale Vojta Černík neměl větší problémy ubránit svoji svatyni. Na druhé straně se neujal pokus Wimmera, ani Tomáškův přízemní centr. A tak se šlo do kabin za stavu 0:0. 

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří byli lepší na balónu a přišla odměna. Po Bendově centru střílel Motl, ale domácí stoper zastavil míč rukou. K penaltě se postavil Fikejz a bez problému proměnil - 1:0. O deset minut později už to bylo 2:0, když Wimmer s Kopřivou a Bendou vykombinovali akci pro Štěpánka, který zvyšuje skóre ve prospěch hostů. Následně se Turnov nadechl k tlaku a tlačil hosty hlouběji a hlouběji k jejich brance. Obrana v Čele s Honzou Dvořákem a Radimem Fikejzem dlouho odolávala, ale v 83. Minutě se dostal k centru Houžvička, který překonal i Černíka. Vojta Černík v závěru Mýto podržel a to i proti nebezpečné střele Papouška. Vyhecovaný a těžký první divizní zápas nové sezóny jsme zvládli a vezeme 3 body, na které se budeme snažit navázat v sobotu proti Jiskře Mšeno na domácím hřišti. 

                                                                                                                                                                Filip Wimmer 
 

 

image

Přípravný zápas A mužstva  - 5.8.2017
1.FC Žamberk - SK Vysoké Mýto   0:6 (0:3)

Branky: Štěpánek 2x, Mach, Wimmer, Kopřiva, Benda

Sestava SK VM: Černík - Kakrda, Fikejz, Žák, Hock - Rezek, Tomášek, Wimmer, Kopřiva, Benda - Štěpánek (Krátký, Valášek, Fišer D., Fišer M., Mach, Malinský M., Škeřík, Hájek)

   

 Přípravný zápas A mužstva  29.7.2017

 SK Vysoké Mýto - FK Převýšov     0:3 (0:2)

 Sestava: Krátký - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Tomášek, Wimmer, Kopřiva, Fikejz, Benda - Mach  

 (Černík, D,Fišer, Štěpánek, Hájek, Škeřík, Jandera)  

   

  

image1.kolo  MOL Cupu - 25.7.2017
SK Vysoké Mýto - FK Pardubice   1:2 (0:1)

Branky: 86´Dvořák - 4´Petráň, 76´Jeřábek

Sestava SK VM: Černík - Žák, Trnka, Dvořák, Hock - Benda, Kopřiva, Wimmer, Tomášek (74´Mach), Hájek

(45´Motl) - Štěpánek

   

 
 
image

Přípravný zápas A mužstva  19.7.2017

FK Mohelnice - SK Vysoké Mýto    1:2 (1:0)

Branky: Štěpánek, Kopřiva

Sestava: Krátký - Škeřík, Trnka, Valášek, Žák - Jandera, Wimmer, Kopřiva, Hájek - Benda, Mach

(Černík, Tomášek, Hock, Dvořák, Rezek, Fikejz, Štěpánek)  

 

 

 

 

 
Realizační týmy SK Vysoké Mýto  - podzim 2017/2018
 
A muži - Oliva, Fikejz, Kučera, Koukol, Stratílek
B muži - Podmajerský, Sedlák, Paďour
Dorost U17 - Mazal, Mráz, Koblížek
Starší žáci U15 - Jílek, Stoukal, Kanta
Mladší žáci U13 - Brychta, Novák, Švejdová
Mladší žáci U12 - Mokrejš, Novotný, Řehák, Švejdová
Starší elévové - Kovařík, Seidl, Křížek, Tupec
Mladší elévové - Matula, Chadima
Bambíny - Peška
 
 
 
  
 
 
imagePředkolo MOL Cupu - 16.7.2017
FK Brandýs n.L. - SK Vysoké Mýto   0:5 (0:2)

Branky: 15´, 56´, 62´a 89´Štěpánek, 30´Kopřiva

Sestava SK VM: Černík - Tomášek, Dvořák, Žák, Hock (81´D.Fišer) - Rezek (72´Hájek), Wimmer, Kopřiva,

Benda (85´Jandera) - Fikejz, Štěpánek

Diváků: 235 

Výsledky našich divizních soupeřů z předkola MOL Cupu:                                                                                                                        Česká Lípa - Kolín 1:3,  Nový Bor - Trutnov 1:5,  Slatiňany - Letohrad 3:1,  Trutnov - Živanice 0:2,  Brná - Zbuzany 2:9,                                Č.Kostelec - Dvůr Králové 0:0 (PK 5:4),  Vykáň - Chrastava 2:1,  Mšeno - Kratonohy 3:2,  Aritma Praha - Čáslav 0:2,                                   Neratovice - Admira Praha 2:1

 

 

 

Změny v kádru A mužstva

 

Odchody : Lukáš Živný - FK Kolín, Michal Kouřil - FK Kratonohy, Erik Zavřel - trenér mládežnických brankářů Čína

 

Do přípravy se zapojili tito noví hráči: Jiří Hájek, Petr Škeřík - oba dorost Chrudim, Vojtěch Kakrda - FK Pardubice,

Jan Horáček, Erik Jandera - oba dorost SK Vysoké Mýto, Adam Dostál - návrat po zranění

 

 

 

 

image

Přípravný zápas A mužstva  12.7.2017

FK Čáslav - SK Vysoké Mýto    2:0 (1:0)

Sestava: Krátký - Škeřík, Žák, Dvořák, Hock (46´D.Fišer) - Tomášek (46´Benda), Hájek, Kopřiva, Fikejz,

Rezek (46´Jandera) - Mach (46´Štěpánek)

 
 
 
 
 
 
 
 
 A mužstvo - divize C  2017/2018 (podzim)

 

V 1.kole nové sezóny zajíždí naše mužstvo v neděli 13.8. do Turnova (začátek v 17,00 hod.).

Doma se představí poprvé ve 2.kole, kdy v sobotu 19.8. hostíme Jiskru Mšeno (17,00 hod.).

Na podzimní program A mužstva se můžete podívat  zde   

(Termíny a časy se ještě upřesňují - vše bude postupně doplněno)

 

 

 

 

Den

Datum

Čas

Přípravné zápasy A týmu 

ST

12.7.

17,00

Čáslav - Vysoké Mýto (hřiště obec Vrdy)

NE

16.7.

17,00

Brandýs n.L. - Vysoké Mýto (předkolo MOL Cup)

ST

19.7.

17,30

Mohelnice - Vysoké Mýto 

SO

22.7.

 

(1.kolo MOL Cup) nebo Benátky n.J.

ST

26.7.

17,00

Vysoké Mýto - Třebeš

SO

29.7.

10,15

Vysoké Mýto - Převýšov

SO

5.8. 

17,00 

Žamberk - Vysoké Mýto 

Den

Datum

Čas

Přípravné zápasy B týmu 

NE

30.7.

17,00

Vysoké Mýto B - Sruby

NE

6.8.

17,00

Vysoké Mýto B - Česká Třebová

 

 

 

 

 

 

image

Předkolo poháru MOL CUP 2017/2018  - neděle 16.července 17,00 hod.                                            FK Brandýs n.L. - SK Vysoké Mýto                                                              Vítěz tohoto utkání bude doma hostit v 1.kole tým FK Pardubice (v sobotu 22.července od 17,00 hod.) 

 

 

image

 

Pět nových týmů bude působit v divizní skupině C v příští sezóně. Pojďme si je představit.

FK Admira Praha  (přeřazení z divize A – 3.místo)

Tento pražský klub působil v nedávné době i v ČFL (sezóny 2013/14 a 2014/15). Po sestupu byl pro sezónu 2015/16 zařazen do divizní skupiny C, čímž jsme měli možnost se s tímto soupeřem dvakrát utkat. V Praze jsme podlehli 0:1, doma jsme pak Admiru rozstříleli 6:0. V minulé sezóně hrála Admira divizní skupinu A, kde skončila na velmi pěkném třetím místě (bilance 18 4 3 5  skóre 64:26)

FK Jiskra Mšeno – Jablonec n.J.  (postup z 1.místa Libereckého KP)

I přes to, že v sezóně 2012/13 skončilo Mšeno v divizní skupině C na třetím místě, pro sezónu další přihlásilo tým pouze do krajského přeboru. Zde se po tři roky pohybovalo převážně ve středu tabulky (šesté, čtvrté a jedenácté místo). Jiné to však bylo v uplynulé sezóně. Mšeno Liberecký krajský přebor suverénně vyhrálo (na druhou Českou Lípu mělo náskok 14 bodů) a postoupilo zpět do divize.   

FK Brandýs n.L.  (postup z 1.místa Středočeského přeboru)

Hned tři mužstva nakonec postoupila ze Středočeského přeboru. Z prvního místa tým s bohatou historií – Brandýs n.L. Ten hrál v 90 letech minulého století I.národní ligu (druhá nejvyšší soutěž) a v sezóně 1991/92 dokonce bojoval se Zbrojovkou Brno o postup do soutěže nejvyšší. Poté však začaly klub sužovat finanční problémy a mužstvo se propadalo soutěžemi níže. Před čtyřmi lety hrál Brandýs dokonce okresní přebor! Následovaly však 4 postupy ve čtyřech sezónách a v Brandýse se mohou opět těšit na Divizi. 

FK Čechie Vykáň  (postup ze 2.místa Středočeského přeboru)

Druhým postupujícím ze Středních Čech je Vykáň. Také ta doslova prolétla z okresního přeboru (2012/13) až do divize. V kádru Vykáně jsme v minulé sezóně mohli sledovat hned několik bývalých prvoligových hráčů a to jak fotbalových (bratři Lukáš a David Jarolímové či Lukáš Zelenka) tak i futsalových (např. Martin Dlouhý). Určitě nás čeká velmi atraktivní soupeř !

FK Zbuzany 1953  (postup ze 3.místa Středočeského přeboru)

Další „dravcem“ na fotbalové mapě Středočeského kraje jsou v posledních sezónách Zbuzany. O týmu z okresu Praha-Západ platí to samé jako o Vykáni. Co rok to postup o třídu výše (taktéž až z okresního přeboru). I zde se sází na ligové hráče a to ještě ve větší míře. Nikomu není třeba představovat tato jména – Kamil Čontofalský, Jan Klíma, Radek Šírl, Mário Lička či Marek Kincl ! Prostě Zbuzany (nakonec se v divizi C objevili místo odřeknuvších US Praha) budou pro diváky jistě velkým lákadlem.

 

 
 
 
 
 
 

Sezóna  2016/2017

 

 

 
 

image

Divize C  - středa 14.6.2017 - 18,00 hod. - 30.kolo

TJ Dvůr Králové

1:2

SK Vysoké Mýto

 

 

           

     (1:1)

 

 

 

  Branky: 16´Janouch - 10´Trnka, 63´Fikejz

 

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 10.6.2017 - 17,00 hod. - 29.kolo

image

SK Vysoké Mýto

0:0

SK Ostrá

PK 4:5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 3.6.2017 - 17,00 hod. - 28.kolo

FK Letohrad

1:1

SK Vysoké Mýto

 (0:1)   PK 5:3

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 48´Kabourek - 17´Kopřiva

Hl.rozhodčí :  Matyš Jakub            ŽK : 2 : 2                Diváků : 120

FK Letohrad: Satoria – Macek, Krystl, Vaniš, Šponar  – Procházka (Slodičák), J.Štěpán, Tichý, Černohorský (74.Konečný) – Čada, Kabourek

SK Vysoké Mýto: Černík – Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Tomášek (70.Trnka) , Fikejz (65.Rezek), Wimmer, Motl (80.Mach) – Kopřiva, Štěpánek

Ve velkém vedru jsme odehráli sobotní zápas v Letohradě. Narozdíl od předešlých utkání nevstoupilo Vysoké Mýto do zápasu aktivněji. A tak bylo v úvodu rušno více před Černíkem. Poté však hosté převzali otěže utkání a dobrou kombinační hrou zamkli Letohrad na jejich polovině, pozemní převaha pak vygradovala ve vstřelenou branku. Adam Kopřiva si patou přiťukl balón do vápna a střelou na přední tyč překonal golmana! Hosté byli aktivnější i nadále, jenže letohradští je zastavovali za cenu faulů, které sudí netrestal kartami. Ze začátku druhého poločasu se povedlo domácím vyrovnání. Hra se poté dost vyrovnala a promněnila ve válku uprostřed hřiště. Povolnost rozhodčího v udělování žlutých karet vedla až v ostrý faul na Fikejze, který po tomto zákroku v zápase dohrál. Na Mýtu byla vidět snaha převážit výsledek na svoji stranu. Letohrad se však semknul a utkání gradovalo. Pár minut před koncem měl možnost rozhodnout Kopřiva, jeho hlavička skončila pouze v náruči golmana Satoria. Zápas tak skončil remízou a následovali pokutové kopy. V nich byli šťastnější domácí, kteří si připsali o bod více! 

 

                                                                                                                                       Wimmer Filip

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 27.5.2017 - 17,00 hod. - 27.kolo

image

SK Vysoké Mýto

4:0

FK Kolín

 

 

          

  (2:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 5´Rezek, 31´Kopřiva, 71´Motl, 75´Štěpánek

Hl.rozhodčí :  Šulcová Lucie             ŽK : 0 : 2                Diváků : 210

SK  Vysoké Mýto : Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Tomášek, Wimmer, Fikejz (80´Mach), Kopřiva, Rezek (56´Motl) - Štěpánek

FK Kolín : Ptáček - Čapek, Němeček, Brunclík (84´Saulich), Štoček (62´Bora), Puk, Biško, Nešpor, Jindřich (41´Volavka), Puk, Vácha (77´Nekolný)

Sobotní zápas byl soubojem sousedních týmů v tabulce, kdy do Vysokého Mýta přijel jen o jeden bod horší Kolín. Nejspíše se jednalo o poslední utkání A týmu na hřišti č.2. A jak je dobrým zvykem z posledních zápasů i tentokrát se domácím podařilo vstoupit do zápasu gólem. V 5. minutě si na Štěpánkovu žabičku do malého vápna naběhl Tomáš Rezek a nekompromisně zavěsil pod víko – 1:0. Kolín však ukazoval svoji kvalitu, hrál s míčem, ale k většímu ohrožení brány se prakticky nedostal. Tak se na steč vydali opět domácí. Po dobré kombinaci přišel pár metrů před vápnem faul na Fikejze. Míč si postavil Adam Kopřiva a technickou střelou přes zeď nedal Ptáčkovi šanci – 2:0. Výborně fungující vysokomýtská obrana byla překonána až 10 minut před koncem. S hlavičkou Váchy si  poradil Vojta Černík. I další centry, které se snažili najít modrý dres v jeho pokutovém území si bez problému sesbíral a tak se domácí mohli soustředit na útok. Ve 40. minutě se mezi tři hráče vydal Tomášek, krásně je vymotal a poté předložil míč Wimmerovi, toho však vychytal Ptáček. Já už vážně nevím, co víc bych chtěl (poznámka redakce).

Do druhého poločasu se vydali hosté stíhat dvoubrankové manko. Jenže druhý poločas byl bitvou spíše uprostřed hříště a to až do 71. minuty, kdy po krásné kombinaci Mýta odcentroval Živný, ale se střelou Štěpánka si výborně poradil Špaček, stejně tak s následnou hlavičkou Fikejze. Míč se nakonec dostal až k Davidu Motlovi, který si počkal a následně prostřelil vše, co stálo v cestě. A když si o čtyři minuty poradil s Ptáčkem Štěpánek, třepetal se míč v hostující síti po čtvrté. Po výhře nad Kolínem tak Vysoké Mýto udělalo  důležitý krok v boji o konečné umístění na bedně.  

 

                                                                                                                                       Wimmer Filip

 

 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 20.5.2017 - 17,00 hod. - 26.kolo

image

SK Vysoké Mýto

3:1

Přední Kopanina

 

 

          

  (1:1)

 

 

 

                                             

 

Branky :  12´Mach, 75´vlastní, 90´Fikejz – 32´Pospíšil

 

Hl.rozhodčí : Hocek Petr      ŽK :  0:5   ČK :  0:1      Diváků : 160

 

SK  Vysoké Mýto Černík – Živný, Trnka, Dvořák, Žák – Benda (78' Tomášek), Wimmer, Kopřiva (87' Kouřil), Motl (56' Motl) – Mach (56' Štěpánek), Fikejz

 

FC Přední Kopanina: Švarc - Flaks, Pešír, Bláha, Sýkora (74. Vik) - Melničuk, Shejbal - Blažek, Pospíšil, Kolář (86. Levý) - Honcharenko

 

V pochmurném počasí přivítalo Vysoké Mýto zachraňující se Přední Kopaninu. Mýto zaváhalo vícekrát než se před zahájením jarní části čekalo. Po každé však s týmem ze spodní části tabulky a tak hned od začátku byla vidět snaha domácích nepřipustit před vlastními fanoušky nějaké komplikace. Odměnou za výraznou aktivitu jim byl gól po krásné akci, kdy Kopřiva nejprve vybídl Živného dlouhým pasem, který následně odcentroval a Lukáš Mach již věděl, jak se na malém mlíku zachovat. 12. minuta - 1:0. Zdálo se, že to bude poklidné utkání. Jenže Kopanina se ani zdaleka nevzdala a i oni ukázali, že umí pořádně  přiložit pod kotlem. Nejprve ve 28. minutě díky třem slepeným rohům zamkli černobílé ve výsostném území Vojty Černíka, ten však ukázal, že se nehodlá koukat na radující se hosty, jenže o 5 minut déle už kapituloval. Po krásném sklepnutí Melničuka ho parádně přehodil Pospíšil. Ve 37. minutě se snažil rozhodčímu poradit hostující Pešír, hlavní arbitr tuto radu ohodnotil žlutou kartou, jenže v zápase to byla druhá cenná rada od stejného hráče a tak si mohl jít zazpívat do sprchy hodně předčasně. Zdálo se, že dále to bude jednoznačný průběh. Jenže červená karta zápasu spíše ublížila.

Do druhého poločasu se Přední Kopanina vydala bránit výsledek zaručující alespoň bod a penaltový rozstřel. Domácí se snažili a dobývali Švarcovu svatyni, jenže blok v barvách Barcelony se pohyboval velmi organizovaně a bylo velmi těžké dostat se na dostřel brány.  Blízko byl Štěpánek, který se zužitkoval dobrou Žákovu přihrávku, jenže těsně minul. V 75. minutě přišlo rozuzlení zápasu. Radim Fikejz si počínal zkušeně na rohovém praporku a vybojoval rohový kop. Adam Kopřiva vyslal do vápna centr, který opravdu velmi lehce škrtnul Benda a jelikož se hostující stoper Bláha ve druhém poločase nepodíval blíže k Černíkově kase, prozkoušel alespoň vlastního golmana. Ten však jeho snahu nedocenil, poté se už jen společně dívali na oslavující domácí hráče, trenéry, fanoušky. Hosté se v závěru ještě pokoušeli o pokus vyrovnat, ale naopak jim v 90. minutě naložil třetí banán na cestu Radim Fikejz a tak se Vysokomýtští hooligens vrhli do ulic oslavovat 3 body.

                                                                                                                 

                                                                                                                                                     Wimmer Filip

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - neděle 14.5.2017 - 17,00 hod. - 25.kolo

MFK Trutnov

3:3

SK Vysoké Mýto

 (2:1)   PK 6:5

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 3´Štěpánek ,65´a 71´Fikejz

Hl.rozhodčí :  Vnuk Josef             ŽK : 0 : 1           ČK : 0 : 0            Diváků : 105

MFK Trutnov:  Šťastný – Vyhnánek (80´Tobiaš),Makovský, Kovář,Mařas –  Havlina (23´Čech), Marks, Kamitz,Zezula (85´Kejzlar) – Holubec,Tauchman (70´Křižovič)

SK  Vysoké Mýto : Zavřel – Živný,Dvořák, Kouřil,Žák – Tomášek (63´Rezek) ,Wimmer,Kopřiva,Trnka (63´Fikejz) – Benda(83´Motl),Štěpánek (87´Mach)

Zápas na hřišti MFK Trutnov, který hraje o záchranu jsme začali velice dobře. Hned ve 3.minutě se střelecky prosadil Pavel Štěpánek na 0 : 1. Domácí však dokázali rychle odpovědět.  V 9.minutě se po rohu hlavou prosadil Tauchman a vyrovnal na 1 : 1. Potom se do dobrých příležitostí dostaly Benda a opět  Štěpánek, ale bohužel bez brankového zakončení. Před koncem poločasu se podařilo domácímu Trutnovu znovu skórovat po standartní situaci  2 : 1. Mýtu se povedlo ve druhém poločase střídání v 63.minutě. Na hřiště přišli hned dva zkušení hráči Fikejz a Rezek. Po krátkém pobytu na hřišti se hned prosadil gólově Radim Fikejz a srovnal na 2 : 2. O pár minut déle stejný hráč již poslal hostující Mýto do vedení  2 : 3. Do dalších šancí se dostaly Benda a Rezek. Tu největší však měl pět minut před koncem stoper Michal Kouřil. Po samostatné akci však ztroskotal na dobře chytajícím brankaři. Gólman Šťastný ve druhé půlce držel naděje Trutnova na lepší výsledek. Ten přišel po dlouhém nastavení hlavního rozhodčího v 96.minutě ,vyrovnáním na konečných 3 : 3. V penaltovém rozstřelu selhal v šesté sérií  Filip Wimmer. Po jasných třech bodech si tak nakonec odvážíme pouze jeden bod !!?? Další zápas hostíme v sobotu další mužstvo ohrožené sestupem Přední Kopaninu. Snad se již podaří bodovat naplno na novém hřišti.

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 6.5.2017 - 17,00 hod. - 24.kolo

image

SK Vysoké Mýto

3:0

Sokol Živanice

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

 

Branky :  6´Štěpánek, 75´Kopřiva,92´Benda

Hl.rozhodčí : Čechlovský Ondřej          ŽK :  2 : 2        ČK :  0 : 1          Diváků : 165

 

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Žák, Kouřil, Dvořák, Živný – Rezek (73´Benda), Wimmer, Kopřiva (85´Trnka), Štěpánek (90´Motl) – Fikejz, Mach (67´Tomášek)

 

TJ Sokol Živanice: Volšík (42´Vašíček) – Novotný (46´Novák), Buriánek, Ferčák (66´Ujec), Motyčka – Polák, Herzán, Gorol, Janecký (78´Hundák) – Kakrda, Petrus (42´Vašíček)

 

Sobotní zápas o druhé místo v tabulce se odehrál proti mužstvu TJ Sokol Živanice. Za pěkného slunného počasí začalo domácí

mužstvo lépe. Hned v 6.minutě se k centru zprava dostal Pavel Štěpánek. Jeho centr zapadl do šibenice za záda vyběhnutého gólmana Volšíka 1 : 0. Vyrovnání však mohlo přijít velice rychle. V 10.minutě se z pětadvaceti metrů trefil Gorol naštěstí jen do tyčky domácí branky. K dalším příležitostem k zakončení se Mýto dostalo střelami Fikejze a Wimmera těsně nad hostující branku. V 35.minutě se zleva dobře uvolnil Rezek, jeho dobrá přihrávka  před branku však nenašla žádného adresáta. Ve 40.minutě přišla chyba hostujícího brankáře Volšíka. Balón chytil mimo vápno a po druhé žluté následovala i červená ( první byla po faulu na útočníka Macha ). Z následujícího trestného kopu Radima Fikejze se hned do zápasu dostal střídající brankář Vašíček a střelu chytá.

Úvod druhého poločasu se podařil hostujícím Živanicím. Ve 49.minutě vyrazil střelu brankář Zavřel jen před sebe a z dorážky hostujícího hráče byl domácí gólman překonán. Na brankové čáře vše zmařil dobře postavený stoper Kouřil. Střelu vykopává a vyrovnání se tak naštěstí nekonalo. Mýto odpovědělo v 53.minutě po centru Štěpánka se k zakončení dostal Fikejz. Jeho střela hlavou šla však nad hostující branku. V 75.minutě se již skóre měnilo, když se z trestného kopu prosadil s pomocí hostujícího obránce Adam Kopřiva 2 : 0. Živanice se snažili o snížení a tím se otevíral prostor v obraně pro hráče Mýta. V 86.minutě šel po samostatné akci Benda sám na gólmana, který jeho střelu vyráží a s dorážkou si neporadil Pavel Štěpánek. O dvě minuty déle šel sám na branku Živanic Filip Wimmer, ale opět ho vychytal brankář Vašíček. Vše zakončil v nastaveném čase Lukáš Benda.     Po individuální akci se prosadil z levé strany a střelou na zadní tyč završil domácí výhru 3 : 0.    Hostující Živanice tak musí byt spokojené, že skóre zápasu nebylo ještě podstatně vyšší. K dalšímu venkovnímu zápasu zajíždíme v neděli a to na hřiště sestupem ohroženým Trutnovem.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 29.4.2017 - 10,15 hod. - 23.kolo

FK Kratonohy

2:1

SK Vysoké Mýto

 (1:0) 

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky :  3´a 52´Peterka - 61´Mach (penalta)

Hl. Rozhodčí: Němec Václav       ŽK: 2:4        Diváků: 110

 

FK Kratonohy: Ordelt – Haupt, Němeček, Strasser, Kejmar, Tulach (90´Šejvl), Franz (67´Jilemnický), Jiroutek, Novák, Peterka (82´Pražák), Pago (70´Habrman)

 

SK Vysoké Mýto: Zavřel – Živný, Dvořák, Kouřil, Žák – Tomášek (46' Wimmer), Kopřiva, Motl, Rezek (74' Benda) – Fikejz (57' Mach), Štěpánek

 

K dalšímu utkání jsme zajížděli na půdu Kratonoh, které díky malému bodovému zisku z jarní části řeší problém, ohledně udržení se v Divizi i pro příští sezonu. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. V 6. minutě udělal na půlce hřiště o pár doteků navíc Motl a o balon záhy přišel, domácí vůbec neváhali a hned se vrhli do otevřené obrany a po průnikové přihrávce už to byl souboj pouze mezi Peterkou a Zavřelem, ze kterého vyšel vítězně domácí kanonýr – 1:0. Ve 12. minutě se dostalo do šance také Mýto, když Fikejz hledal centrem ze strany někoho, kdo by nasměroval míč za záda Ordelta. Bohužel hosté chyběli na správných místech a ani domácím se nepovedlo překonat svého golmana a tak se skóre neměnilo. Po půl hodině hry byl Fikejz jasně faulován v pokutovém uzemí, ale k překvapení  všech, kteří věřili ve Fair-play, píšťalka mlčela.

 

Na další šanci se tak čekalo až do 52. minuty, domácím však přinesla radost. Novák si postavil míč k rohovému praporku a přesně našel hlavu Peterky, který ho nasměřoval do nechytatelných míst Zavřelovy brány – 2:0. Vysoké Mýto se snažilo s výsledkem něco udělat, ale do šancí se prakticky nedostalo až v 59. minutě, si pokryl ve vápně balon Kopřiva, jenže byl faulován. Zákrok, který snad nešel neodpískat odpískán byl a Lukáš Mach snižuje z penalty na 2:1. Zbytek zápasu se dohrával daleko od obou branek a tak domácí získali první tři jarní body. Celý zápas byl bojem daleko od obou branek, hodně sporných momentů, které rozhodčí přisuzoval domácím. Kdyby se hrálo na fauly, tak by Mýto jasně vyhrálo, protože pan rozhodčí byl mockrát jediným, který nějaký faul viděl. Fotbal se však hraje na góly, kterých jsme dnes moc nedali a po vlastních chybách a nedůsledných situacích dva inkasovali. Nezbývá než zvednout hlavy a začít makat, protože za týden vyzveme doma Živanice!

 

                                                                                                                                                                 Wimmer Filip

 

  

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 22.4.2017 - 17,00 hod. - 22.kolo

image

SK Vysoké Mýto

4:0

FK Pardubice B

 

 

          

  (3:0)

 

 

 

                                             

 

Branky :  6´Rezek, 24´Fikejz, 37´Štěpánek, 86´Mach 

Hl.rozhodčí : Dobrý Jan     ŽK :  0 : 1           Diváků : 100

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Živný, Kouřil, Dvořák, Žák – Tomášek (80´M.Fišer), Trnka (46´Mach), Kopřiva (84´D.Fišer), Rezek (56´Motl) – Štěpánek,  

FK Pardubice B : Letáček - F.Pánek, Jedlička, Řehák, Zelenka - Slezák, Prokopec, Málek (61´Matuška), Jirka (76´Kmetík) - D.Pánek, Gašpar (70´Barbarič) 

V chladném sobotním odpoledni přijeli do Vysokého Mýta Pardubice. Výrazně omlazený tým musel hned od začátku přihlížet velké aktivitě domácích. Kdo přišel včas, nelitoval. Domácí vlétli na svého soupeře a odměnou jim byl gól v 6. minutě, kdy se ke Štěpánkovu centru z pravé strany probojoval Tomáš Rezek a pohotově vymetl pavučinky Letáčkovy svatyně – 1:0. O dvě minuty déle se ke střele dostal Živný. Svojí „jedovkou“ prostřelil i hostujícího golmana, ale radost mu zkazil Řehák, který vykopával z brankové čáry. Poté se hra lehce vyrovnala. Mýto lišácky nechávalo  vyniknout také hosty, jenže ti se moc k ničemu neměli a tak si taktovku přebralo zase na svoji stranu. Konkrétně Žák, který svým centrem našel ve vápně Pavla Štěpánka, s jehož volejem si Letáček ještě poradil. Ale Radim Fikejz si počínal jako zkušený kanonýr a přesně věděl, kde má stát. 22. minuta – 2:0. Mýto bylo při chuti. Ve 26. minutě, ze strany vyzval Rezek Štěpánka, jenže míč se opět třepetal pouze v ochranné síti za tou sítí správnou. Ve 32. minutě se dostali poprvé do šance Pardubice. Aut z levé strany prošel až před branku, následnou střelu však Vojta Černík pouze očima doprovodil mimo svoji pravou tyč. O pět minut déle Fikejz vyhrál ve vápně hlavičkový souboj a k míči se ve 37. minutě dostal Pavel Štěpánek, jehož bomba se otřela o tyč, ale zastavena byla až v síti – 3:0. Velmi aktivní Pavel Štěpánek opět připomenul Pardubicím, jaká chyba byla pustit ho, když se ve 43. minutě ujal odraženého míče po rohu hostů a po super obřím slalomu předložil míč Adamu Kopřivovi, který mírným obloučkem překonal golmana, jenže těsně minul.

 

Vysoké Mýto ve druhém poločase drželo hlavně balón, to ale neznamenalo, že šance nepřicházely, naopak! Hned po svém příchodu na hřiště se ukázal David Motl, který z voleje těsně minul. V 71. minutě se po ose Dvořák – Kopřiva – Motl – Fikejz vezl další gól, ale výbornou hlavičku Radima Fikejze zastavil skvělým zákrokem Letáček. Do další šance se o pár minut později dostal Lukáš Mach, který také nemířil mezi tři tyče. Vysoké Mýto vstoupilo do poslední desetiminutovky se snahou vstřelit ještě jednu branku. Velmi blízko k tomu byl Radim Fikejz, který vypálil z 20ti metrů, Letáček byl však připraven. Poté se připomněl Lukáš Živný, který posadil míč na hlavu Štěpánkovi, ale ten svým anglickým kladivem přestřelil. Mýto se přeci jen dočkalo, pár minut před koncem vyslal Štěpánek samotného Macha, který se jako medvěd prodral ke gólovému zakončení a jako medvěd oslavil. Vysoké Mýto tak v poklidu získalo důležité tři body a v příštím kole zajíždí na půdu zachraňujících se Kratonoh!

                                                                                                                       

                                                                                                                          Wimmer Filip – 2. asistent vedoucího

 

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 15.4.2017 - 17,00 hod. - 21.kolo

FK Čáslav

0:0

SK Vysoké Mýto

PK 6:5 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hl.rozhodčí : Zadinová Olga          ŽK : 2 : 1      Diváků : 110      Střely celkem : 2:3      Rohové kopy:   9:6

FK Čáslav :  Kubát – Bodlák, Růžička, Kunášek, Dastych – Hanych, Pícha, Strnad, Vebr – Špičák , Maxa (Antoš, Komma, Hronovský)

SK Vysoké Mýto : Černík – Tomášek, Kouřil, Dvořák, Žák – Benda, Kopřiva, Trnka, Rezek – Štěpánek, Fikejz (Motl, Mach, Fišer)

Šlágr 23. Kola jsme odehráli za deštivého počasí v Čáslavi. Pouhých 110 diváků vidělo, celý první poločas, bitvu zejména v prostředku hřiště. První vážnější situaci viděli až v 16.minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Rezek, jehož centr byl zablokován na roh. Další vážnější situace přišla až ve 29 minutě. Adam Kopřiva posílá do samostatného úniku Radima Fikejze, který obloučkem přehodil nejen Kubáta, ale i jeho branku.  Těsně před poločasovým hvizdem se domácí Vebr dostal k hlavičce z rohového kopu. Jeho pokus chytá Černík.

Druhý poločas začali hosté výrazně aktivněji. Hned v 49.minutě se dostal Štěpánek do samostatného úniku, ale nedovoleným zákrokem na hraně vápna byl zastaven domácím Růžičkou. Rozhodčí Zadinová byla pro domácí milosrdná a vytáhla pouze žlutou kartu. Z přímého kopu Fikejz zvolil spíše likvidaci zdi, místo technického zakončení. Následná dobrá dorážka Trnky skončila těsně vedle. Na čím dál více těžším terénu zápas připomínal spíše bitevní pole. V 70. Minutě se připomněli domácí, kdy letěl do vápna přímý kop, ale výborné čtení hry Černíka zamezilo v ohrožení svatyně hostů. O pár chvil déle to domácí zkoušeli z dálky, ale hokejovým zákrokem zablokoval střelu Žák. Více zajímavých situací zápas nepřinesl a tak se po konečném hvizdu rozhodčí, hráči rozběhli ke střídačce na poradu před pokutovými kopy. Více štěstí při penaltách měli domácí, kteří nakonec vydolovali bod navíc.

                                                                                                                                                         Valášek, Wimmer  

 

 

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - středa 12.4.2017 - 17,00 hod. - dohrávka 17.kola

FK Turnov

0:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             

 

Branky : 19´Benda, 50´a 76´Fikejz    

Hl.rozhodčí :  Leška Martin                  ŽK : 2 : 2                  Diváků : 160

FK Turnov :  Hýka - Kordík,Tvrdý (71´Sedláček),Beníšek (81´Drahovzal), Novotný – Horák (81´Svoboda),Dlouhý (60 Šulc), Šimek, Špína (76´Veber) – Havel, Benek

SK Vysoké Mýto : Černík - Tomášek, Kouřil, Dvořák, Žák  - Benda (78´Motl), Wimmer, Kopřiva, Rezek (81´Mach) - Štěpánek(85´Fišer M.), Fikejz (89´Zavřel)

Ve středu 12.4. se odehrála dohrávka odloženého zápasu v Turnově. Mýto vstoupilo do zápasu aktivně. Již v 18.minutě se po přihrávce zprava prosadil střelou na zadní tyč Lukáš Benda 0 : 1. O pár minut déle přišly další dvě šance. Nejprve po střele Kopřivy, kterou gólman vyrazil a k dorážce se dostal Radim Fikejz. Jeho střela šla však nad domácí branku. Další střela Fikejze za vápnem se opět nevešla do branky Turnova. Domácí zahrozili až po půlhodině hry a hned z toho byla velká příležitost. Střelu na branku vyrazil gólman Vojta Černík a dorážku vykopával z prázdné branky naštěstí Pavel Tomášek. Ve 42.minutě domácí zahrozili po rohu, když z malého vápna branku Mýta přestřelili. V poslední minutě měl gólovku Tomáš Rezek. Jeho střelu na hranici vápna domácí gólman chytá. Úvod druhé půlky vyšel lépe Mýtu. V 50.minutě se po pravé straně po samostatné akci uvolnil Pavel Štěpánek. Před odkrytou brankou našel osamoceného kapitána Fikejze a ten s přehledem navýšil na  0 : 2. V 75.minutě bylo vše dokonáno, když se po narážečce s Tomášem Rezkem opět prosadil v zakončení Radim Fikejz na konečných  0 : 3. Tyto tři body ze hřiště Turnova jsou velice cenné.K dalšímu zápasu zajíždíme v tomto „anglickém“ týdnu již v sobotu a to na horkou půdu hřiště FK Čáslav. Zde půjde o důležité body v boji o přední umístění v divizi „C“ pro obě mužstva.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 8.4.2017 - 16,30 hod. - 20.kolo

image

SK Vysoké Mýto

1:1

Jiskra Ústí n.O.

 

 

          

  (1:1)

 PK 4:3

 

 

                                             

 

Branky :  2´Hock –  30´Nágl

Hl.rozhodčí : Brychta Ondřej          ŽK :  2 : 4           ČK :  0 : 0            Diváků : 585

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Hock, Kouřil, Dvořák, Živný(46´Žák) – Rezek (72´Mach), Wimmer, Kopřiva,Tomášek – Fikejz, Štěpánek

TJ Ústí nad Orlicí : Krátký – Coufal, Chleboun, Strnad, Langer – Opina (66´Kukla) – Vaňous (88´Hegr), Falta, Souček, Smejkal (90´Skalický) - Nágl

Sobotní derby s Ústím se odehrálo za velké podpory diváků, když se jich sešlo skoro 600 !! Za této krásné atmosféry se hrálo opravdu vyrovnané utkání až dokonce. Domácí Mýto začalo lépe a hned ve 2.minutě se po rohu prosadil hlavou Marián Hock na vedení 1 : 0. Potom se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Ke změně došlo ve 30.minutě,když se po zaváhání v domácí obraně prosadil hostující útočník Nagl a vyrovnal na 1 : 1. Do konce poločasu se již nic podstatného nestalo. Druhý poločas začalo Mýto opět lépe. V 52.minutě se k rozehrání trestného kopu postavil Radim Fikejz. Jeho střela přes zeď směřovala do branky, ale dobře si s ní poradil brankář Krátký. O pár minut déle se prosadil střelou za vápnem Filip Wimmer. Hostující gólman opět střelu s obtížemi vyrazil na roh. K dalšímu zakončení se dostal Tomáš Rezek, ale opět bez vstřelení branky. Domácí mužstvo se i přes velký tlak v druhém poločase k dalšímu gólu nedostalo. V závěru zápasu naopak hosté mohli dát rozhodující branku, ale výborným zákrokem tomu zabránil domácí gólman Zavřel. Zápas tak skočil nerozhodně a následovaly pokutové kopy. Hned první neproměnil hostující Falta, když ho vychytal domácí gólman. Poté domácí střelci Fikejz,Wimmer,Mach a Tomášek své penalty proměnili. Další zaváhání přišlo u posledních kopů. Neproměnil opět hostující hráč a to Souček, kdy přestřelil branku Mýta. Vše bylo rozhodnuto a domácí mužstvo si tak zaslouženě připsalo bod navíc. Za tento vyrovnaný a opravdu pěkný zápas z obou stran si domácí Mýto výhru zasloužilo. K dalšímu zápasu zajíždíme již ve středu, kdy se odehraje dohrávka na hřišti v Turnově.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

image

Fortuna Divize C  - sobota 1.4.2017 - 10,15 hod. - 19.kolo

Sparta Kutná Hora

2:1

SK Vysoké Mýto

(2:1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 23´Skokan,42´Frejlach pen. – 19´Kopřiva

Hl.rozhodčí :  Cupl                  ŽK :  5 : 1                 Diváků : 145

Sparta Kutná Hora: Kadlec - M. Frejlach, Skokan, Franc, Dudla - Šesták (46. Hačka), Kulhánek (72. Piskač), Šindelář (85. Semrád), Nekvinda - Vocel, Černý (61. Záleský, 90. Cimr                                            

SK Vysoké Mýto: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák (40. Hock) - Tomášek, Motl (72. Mach), Kopřiva, Rezek (81. Benda) - Štěpánek, Fikejz

V sobotu dopoledne jsme odehráli další smolný zápas se Spartou Kutná Hora. Vstup do zápasu se nám povedl a v 19.minutě se pěknou střelou k tyči prosadil Adam Kopřiva 0 : 1. Domácí Kutná Hora odpověděla rychlím vyrovnáním. Ve 23.minutě se po rohu prosadil sraženou střelou Skokan na 1 : 1. V závěru prvního poločasu se za údajný faul ve vápně gólmana Černíka pískal pokutový kop. Ten proměnil Frejlach na konečných 2 : 1. Druhý poločas se převážně odehrál na polovičce domácí Sparty. I přes několik dobrý příležitostí se nám však nepodařilo vyrovnat. Po další ztrátě nás v sobotu čeká derby s Jiskrou Ústí n O. V 16,30 hod. tak přivítáme vedoucí mužstvo divize „C“ a budeme doufat, že vše odčiníme s plným bodovým ziskem.

 

                                                                                                                                              Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

 
 

Fortuna Divize C  - středa 29.3.2017 - 16,30 hod. - dohrávka 16.kola

image

SK Vysoké Mýto

0:3

Spartak Chrastava

(0:0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Branky : 50´,87´Řezka, 75´Suk

Hl.rozhodčí : Šob Aleš                    ŽK : 1 : 0            Diváků : 225

 

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Živný, Kouřil, Dvořák, Žák – Tomášek, Motl, Kopřiva, Rezek  - Fikejz (74´Hock), Štěpánek

TJ Chrastava: Zoul – Rozmajzl, Čurgali, Melichar, Henzl – Suk (90´Wolf), Sandr, Štajner, Kouba – Beneš, Řezka (89´Sandr)

 

Středeční dohrávka s Chrastavou nedopadla pro domácí mužstvo vůbec dobře. Mýto se hned od začátku snažilo si  vytvořit převahu. Hosté však bránily v zóně před vápnem a tak se přes ně špatně dostávalo. V 17.minutě se z pravé strany uvolnil Štěpánek. Jeho střela však skončila jen na boční síti. O pár minut déle se po rohu hlavou prosadil Fikejz, ale jeho hlavičku gólman chytá. Nejblíže k vstřelení branky bylo Mýto ve 34.minutě. Po trestném kopu Motla se ve vápně prosadil hlavou Dvořák. Brankář Zoul s obtížemi střelu vyrazil ven. Do konce poločasu se již žádná větší akce nekonala. Vstup do druhého poločasu se podařil hostující Chrastavě velice dobře. První střela zápasu na branku v 50.minutě a hned znamenala branku. Prosadil se útočník Řezka na 0 :1. Odpověď mohla přijít v 56.minutě po dobré střele Kopřivy za hranicí vápna. Opět si s ní však poradil hostující gólman. Mýto vrhlo všechny síly do útočení. Další příležitost skórovat měl Motl. Otřepané nedáš dostaneš se naplnilo v 75.minutě. Střelou z pravé strany se prosadil záložník Suk 0 : 2. Na závěr zápasu ještě skóroval opět Řezka na konečných 0 : 3. Mýtu tento zápas nevyšel. První poločas výborný a druhý tragédie !!?? Hostující Chrastava předvedla jak se z minima dají udělat krásné tři body. Vše se musíme pokusit odčinit v dalším zápase v sobotu a to na hřišti Sparty Kutná Hora.

 

                                                                                                                                              Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 25.3.2017 - 15,00 hod. - 18.kolo

image

SK Vysoké Mýto

5:0

FK Náchod

 

 

          

  (3:0)

 

 

 

                                             

 
 
Branky : 28´Kopřiva, 35´Štěpánek, 40´Fikejz, 50´Rezek, 53´Tomášek

Hl.rozhodčí : Krupa Jan          ŽK :  1 : 4     Diváků : 145

SK  Vysoké Mýto :  Černík– Žák (58´Hock),Kouřil (78´Trnka),Dvořák, Živný – Rezek (64´Valášek),Motl,Kopřiva,Tomášek – Fikejz (58´Benda),Štěpánek (81´Fišer)

FK Náchod: Vik (58´Hladík), Moravec, Schärfer, Brich, Petr, Simon, Káva, Vaněček (72´Pípek), Malý, Kingsley (58´Soumar), Jimmy

    

    

Úvodní zápas jarní sezóny jsme bohužel pro nezpůsobilá hřiště odehráli až tuto sobotu s FK Náchod. Od začátku bylo na domácím Mýtu vidět natěšení na první zápas. Do šancí se hned dvakrát dostal Pavel Štěpánek, ale bohužel ještě bez brankového zakončení. Hostující mužstvo odpovědělo dobrou střelou těsně vedle branky Černíka. Ve 28.minutě se již skóre měnilo po pěkné akci z levé strany se přesnou střelou z hranice vápna prosadil Adam Kopřiva 1 : 0. Ve 35.minutě již bylo 2 : 0 po samostatné akci dobře hrajícího Pavla Štěpánka. Na závěr prvního poločasu ještě přesně z vápna zakončil Radim Fikejz. Do kabin se tak odcházelo s velice příznivým výsledkem 3 : 0. Do druhého poločasu opět vstoupilo domácí Mýto. Již v 50.minutě se po krásně rozehrané akci dostal k zakončení Tomáš Rezek a hlavou zvyšuje na 4 : 0. Po dalším povedeném centru se z pravé strany prosadil Pavel Tomášek na již hrozivý výsledek pro hosty z Náchoda 5 : 0. To ještě nebylo vše. Hned po střídání v 64. minutě se hlavou mohl prosadit Vráťa Valášek, ale těsně minul branku hostí. Domácí Mýto se i nadále snažilo o další branky. Nastřelilo tyč a do velkých příležitostí se dostali opět Valášek a Benda. Pro Náchod se však již skóre neměnilo. Mýto tak úvodní zápas zvládlo velice dobře. Již tuto středu nás čeká na domácím hřišti další zápas. Bude to dohrávka s mužstvem z Chrastavy od 16,30 hod.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 
imagePřípravné utkání A mužstva - 11.3.2017
SK Vysoké Mýto - 1.FC Žamberk    5:0 (3:0)
Branky: Mach 2, Fikejz 2, Tomášek
Sestava: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Rezek, Wimmer, Kopřiva, Tomášek - Štěpánek, Fikejz 
(Zavřel, D.Fišer, M.Fišer, Trnka, Valášek, Motl, Benda, Mach)  

 

 

 

 

Ambicemi se Vysoké Mýto netají. Možnost postupu visí ve vzduchu.

 

image

Žádné schovávání. Trenér Roman Oliva prozradil, co se bude dít, když mužstvo vyhraje. Cesta je ale dlouhá.

Být spokojen se zimní přípravou se nestává příliš často. Ale pokud trénujete Vysoké Mýto, jsou předpoklady, že to bude mít vysokou úroveň.
Docházka na jedničku, zdravá konkurence v týmu, tudíž všichni makají na plné obrátky. Co víc si přát.
Trenér Roman Oliva nešetřil chválou. Proč taky. Nemá důvod. Je to vidět i na výsledcích v přípravných utkáních, kdy Mýto ani jednou neprohrálo, a že tedy hrálo s velmi 
kvalitními celky. Už jen zbývá zužitkovat všechno během jarní části divize C. Vysoké Mýto se řadí mezi favority na celkové vítězství. „Kdybychom byli vskutku první, nahoru bychom šli," netají se ambicemi trenér Oliva.

Před pár dny jste mluvil o spokojenosti se zimní přípravou. Trvá to?
Mohu říci, že opravdu ano. Všechno bylo naprosto v pořádku. Co jsme chtěli, jsme odpracovali. Jsem spokojený.

Vyladili jste všechny detaily?
Nevím, jestli jsme vyladili úplně všechno, protože máme problémy s hřištěm. Vše se nám zkomplikovalo tím, že máme hrací plochu číslo jedna zavřenou. Náhradní hřiště je ve stavu, v jakém je. Je problematické, ještě jsme na něm prakticky nebyli. Ale nedá se nic dělat.

Existuje tedy i možnost, že by se sobotní utkání s Chrastavou nehrálo?
Pokud by bylo opravdu nepříznivé počasí, hřiště by bylo jako 
bazén. V ideálním stavu není, ale my hrát chceme, tak doufám, že nebudou nikterak velké přeháňky, aby se stav hrací plochy zhoršil oproti tomu, jak je to nyní.

Na rozdíl od hřiště jste na sezonu, zdá se, připraveni velmi dobře. Že se blíží jarní výkop, je cítit kabinou?
Zima byla dlouhá. Každý už se těší, aby to začalo. Samozřejmě bude hodně důležité, aby se nám podařil vstup.

Máte pravdu. Ocitáte se v trojlístku favoritů, který má na to soutěž vyhrát. Jak tenhle fakt vnímá okolí ve Vysokém Mýtě?
Já dojíždím, takže to úplně nevím. Ale samozřejmě se o tom dost mluví. My si z toho dvakrát velkou vědu neděláme. Když se to povede, budeme rádi. Když ne, kácet se z toho taky nebudeme.

Vyklidit pozice v první trojce ale asi nehodláte, tam se udržet chcete…
V žádném případě ne. To je jasné.

Nosíte v hlavě sestavu, která vyběhne proti Chrastavě na trávník?
Víceméně ji mám připravenou. Pouze mě trápí zranění Mária Hocka. Nahrazené ale jeho místo máme. Jeden otazník ještě mám na jeden post, protože kvalita obou hráčů je opravdu dobrá, takže je pouze otázka, kdo příležitost v prvním utkání dostane.

Když nahlédneme do budoucnosti, pokud byste dotáhli jaro na první místo, visí ve vzduchu možnost, že by Mýto uvažovalo o postupu do třetí nejvyšší české soutěže?
My se o tom opravdu moc nebavíme. Cítíme, že jsme nahoře, že se to může povést. Kdybychom byli vskutku první, nahoru bychom šli.

Prvotním cílem to není?
My chceme být co nejvýše. Co bude potom, se bude řešit poté.

Při sobotním startu bude vaše svěřence prohánět v dresu Chrastavy Jiří Štajner. Těžko říci, jak v zimě trénoval, ale hned na úvod tahák pro lidi…
Je to jedna z velkých postav českého fotbalu. Jeho kariéra byla úžasná. Co se týče fotbalových kvalit, je pořád na vysoké úrovni.

Nehodláte mu věnovat výraznější pečlivost?
Nebudeme. K tomu nemáme důvod.

Soupiska – brankáři: Vojtěch Černík (1988), Erik Zavřel (1994). Obránci: Lukáš Trnka (1996), Michal Žák (1990), Marián Hock (1990), Lukáš Živný (1992), Roman Konečný (1984), Martin Fišer (1994), Michal Kouřil (1989), David Fišer (1994). Záložníci: Adam Kopřiva (1994), Vratislav Valášek (1993), Pavel Tomášek (1992), David Motl (1995), Tomáš Rezek (1984), Pavel Štěpánek (1994), Filip Wimmer (1996), Jan Dvořák (1992). Útočníci: Lukáš Mach (1984), Lukáš Benda (1995), Radim Fikejz (1987).
Realizační tým – trenér: Roman Oliva. Asistent: Radim Fikejz. Vedoucí týmu: Jiří Koukol. Masér: Jiří Stratílek.
Změny v kádru – příchody: nikdo. Odchody: nikdo.
Přípravné zápasy: – Jaroměř 4:0, – 
Kolín 2:2, – Převýšov 1:0, – Choceň 3:0, – Trutnov 2:2, – Vrchlabí 7:2, – Vrchovina Nové Město n. M. 1:1, – Ždírec nad Doubravou 5:0, – Bystřice nad Pernštejnem 0:0.

 

(rozhovor přinesl Orlický deník)
 
 
 
 
image
Přípravné utkání A mužstva - 4.3.2017
SK Vysoké Mýto - SK Bystřice n.P     0:0
Sestava: Zavřel (Černík) - Živný (D.Fišer), Kouřil (Trnka), Dvořák (Valášek), Žák (M.Fišer) - Tomášek, Kopřiva, Rezek, Motl - Benda (Mach), Štěpánek     
 
 
 
 
image
Přípravné utkání A mužstva - 25.2.2017
SK Vysoké Mýto - Tatran Ždírec nad Doubravou      5:0 (3:0)
Branky: Štěpánek 3, Fikejz 2
Sestava: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák - Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Rezek - Fikejz, Štěpánek
(Zavřel, D.Fišer, M.Fišer, Trnka, Valášek, Motl, Benda, Mach) 
 
 
 
image
Přípravné utkání A mužstva - 19.2.2017
SFK Vrchovina Nové Město na M.  - SK Vysoké Mýto    1:1 (0:1)
Branka: Kopřiva (penalta)
Sestava: Zavřel (Černík) - Živný (D.Fišer), Trnka (Kouřil), Dvořák (Valášek), Žák (M.Fišer) - Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Motl (Rezek) - Fikejz (Benda), Štěpánek (Mach)
 
 
 

Zimní soustředění A mužstva 2017

 Foto:  (přípravný zápas s Vrchlabím, příprava na UMT, běžky)  

 Běžecké závody dvojic:  1.Kopřiva,Tomášek   2.Wimmer,Valášek   3.Dvořák,Hock  

 

 image 

  image   image

   image   image

image

   image

 

 
 
 
imagePřípravný zápas A mužstva 11.2.2017

FC Vrchlabí - SK Vysoké Mýto   2:7  (0:4)   

Branky: Motl 2, Tomášek 2, Fikejz, Štěpánek, Kopřiva

Sestava: Černík (Zavřel) -  Fišer D.,Kouřil (Valášek), Dvořák (Trnka), Hock (Fišer M.) -Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Motl - Fikejz (Štěpánek), Benda 

  

image

Přípravný zápas A mužstva 8.2.2017
MFK Trutnov - SK Vysoké Mýto    2:2  (0:1) 

Branky: Fikejz, Mach

Sestava: Zavřel (Černík) - Živný, Valášek, Dvořák, Fišer M.(Hock) - Tomášek, Kouřil, Kopřiva, Rezek (Motl) - Fikejz (Štěpánek), Mach (Zavřel)  

 

 
 
Přípravný zápas A mužstva 4.2.2017
FK Agria Choceň - SK Vysoké Mýto    0:3  (0:1) 

Branky: Wimmer, Benda, Kouřil

Sestava: Černík – Živný, Kouřil, Dvořák, Hock - Tomášek, Kopřiva, Wimmer, Rezek - Mach, Fikejz 

(Zavřel, Benda, M.Fišer, D.Fišer, Valášek, Trnka) 

 
 
 
Přípravný zápas A mužstva 28.1.2017
SK Vysoké Mýto - FK Převýšov    1:0  (0:0) 

Branky: 74´Mach

Sestava: Zavřel (Černík) - Živný (Hock),Trnka (Valášek), Dvořák (Kouřil), Fišer D. (Fišer M.) - Motl (Rezek), Wimmer, Kopřiva, Jandera (Živný) -Benda (Mach), Fikejz (Štěpánek)   

 
 

image

Přípravný zápas A mužstva 21.1.2017  
FK Kolín - SK Vysoké Mýto    2:2  (0:2) 

Branky: Štěpánek, Valášek

Sestava: Černík  – M.Fišer (Živný), Valášek (Dvořák), Kouřil (Trnka), Hock - Hanáček (Jandera), Wimmer(Tomášek), Kopřiva, Rezek (Motl) - Štěpánek, Benda 

 

Přípravný zápas A mužstva 15.1.2017 - UMT Choceň 
SK Vysoké Mýto - FK Jaroměř    4:0  (1:0) 

Branky: Štěpánek 2, Tomášek, Wimmer

Sestava: Černík (46´Zavřel) – Živný (46´Fišer M.),Trnka, Dvořák (46´Kouřil), Fišer D. (46´Hock) – Motl (46´Rezek), Wimmer (46´Kopřiva),Tomášek (46´Valášek), Jandera (46´Hanáček) – Fikejz, Benda (46´Štěpánek)

 

 
 

Přípravu s A týmem zahájili i dvě nové tváře. Dag Hanáček z Přelouče (30 let - levé foto) a Erik Jandera (18 let) z našeho dorostu.

   

 

 

  

Den

Datum

Čas

Zimní přípravné období

Hřiště

NE

15.1.

 14,00 

 SK Vysoké Mýto - Jaroměř

UMT  Choceň

SO

21.1.

10,15

FK Kolín - SK Vysoké Mýto 

UMT  Kolín

SO

28.1.

16,30

SK Vysoké Mýto - SK Převýšov

UMT  Pardubice

SO

4.2.

 10,00 

SK Choceň -  SK Vysoké Mýto 

UMT  Choceň

ST

8.2.

12.2.

Soustředění Smejkalovy boudy

Kněžice

SO

11.2.

 10,00

FK Vrchlabí - SK Vysoké Mýto

UMT  Vrchlabí 

NE

19.2.

13,30

SFK Vrchovina - SK Vysoké Mýto

UMT  Pardubice

SO

25.2.

16,00

 SK Vysoké Mýto - FK Ždírec n. D

UMT  Pardubice

SO

4.3.

14,00

 SK Vysoké Mýto - Bystřice n. P.

SK Vysoké Mýto

 

 

Áčko na brigádě

V sobotu skončila pro A tým úspěšně podzimní část sezóny a již v útery naopak aktivně zahájili závěrečnou etapu rekonstrukce zázemí našeho stadiónu.Obnovou projdou sociální zařízení (sprchy,WC) a skladovací prostory pro fotbalové pomůcky.

image

image  image  image

 

 

 
 

Divize C  -  Sobota 19.11. ve 13,30 hod. - 13.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

5:0

TJ Dvůr Králové

 

 

          

  (2:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 7´Fikejz,28´Mach,70´Kopřiva,77´Štěpánek,88´Benda

Hl.rozhodčí : Hanousek Karel          ŽK :  0 : 0           Diváků : 110

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Živný,Kouřil,Dvořák, Konečný – Rezek (73´Tomášek), Wimmer (85´Trnka), Kopřiva, Štěpánek (82´Motl) – Fikejz, Mach (87´Benda)

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Tomeš, Novák(53´Janouch), Kruliš, Hruška – Dvořák(70´Voldán), O. Vaníček, Fejk, Otradovský (53´ Řežábek), Vitebský (60´Škoda) – Pavlásek

Poslední podzimní zápas se podařil podle očekávání velice dobře. Mýto se na ukončení rozstřílelo na soupeře, který nepaří mezi oblíbené. První šanci měli hosté ze Dvora hned ve 2.minutě a naštěstí byla opravdu ojedinělá. Hned v 7.minutě se krásně uvolnil Radim Fikejz a po samostatné akci zakončil na vedení 1 : 0. O pár minut déle se k zakončení dostal Adam Kopřiva, ale jeho střelu bohužel zastavila tyč hostující branky.  Další vyloženou šanci měl po rohu na hlavě Kouřil. Vše vynahradil Lukáš Mach, který se ve 28.minutě trefil krásně hlavou na 2 : 0.  Ve 35.minutě po centru do vápna se domácí na třikrát ve vápně opět neprosadili. Všechny další příležitosti na skórování mohl zakončit kapitán Fikejz. Po dobrém centru Štěpánka však šla jeho hlavička těsně vedle. Hostující Dvůr  tak musel být spokojený s tímto poločasovým výsledkem. Skóre zápasu mělo být podstatně vyšší. Úvod druhého poločasu se odehrával opět po vedením  domácího Mýta.  V 60.minutě našel krásnou přihrávkou Rezek spoluhráče Štěpánka, ale ten v koncovce selhal a dal vedle hostující branky. To v 70. minutě se již skóre měnilo. Ve vápně se střelecky prosadili Kopřiva a Mach. Po jeho střele se k zakončení dostal Adam Kopřiva a zvýšil na 3 : 0. To ještě nebylo vše, když se v 77.minutě prosadil Pavel Štěpánek navýšil skóre na 4 : 0. Definitivní tečku za zápasem udělal střídající Lukáš Benda. V 88.minutě se po minutovém pobytu na hřišti prosadil hlavou po centru z levé strany Davida Motla na konečných 5 : 0. Tento krásný výsledek je úplně ideální tečkou na zakončení podzimu. Jako druhé mužstvo divize „C“ tak budeme čekat na jistě zdárné jaro 2017. Všem hráčům, divákům a vedení SK přejeme vše nejlepší do Nového roku.

 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 12.11.2016 - 14,00 hod. - 14.kolo 

Sp.sdružení Ostrá

3:0

SK Vysoké Mýto

(1:0)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Branky : 6´Petlička,66´Herzán,68´Vobořil

Hl.rozhodčí : Mrkáček Michal        ŽK : 0 : 3           Diváků : 130

S.S. Ostrá : Havránek - Poběrežský, Hochmeister, Kouba, Bureš – Petlička(79´Hudec), Mařík(90´Habrun), Moudrý, Vobořil, Řezníček(73´Muller) - Herzán(84´ Pánek) 

SK  Vysoké Mýto :  Černík –  Živný,Kouřil,Dvořák(77´Trnka),Konečný – Tomášek(68´Rezek), Kopřiva,Wimmer, Štěpánek(84´Zavřel) – Fikejz,Mach(73´Benda)

Zápas na hřišti nejlepšího nováčka jsme začali velice dobře. Hned ve 2.minutě mělo Mýto gól na kopačkách. Po chybě v domácí obraně se v zakončení prosadil Wimmer. Překonal i domácího brankaře, ale střelu zastavila tyčka. Z následující dorážky se již zakončit nepodařilo. Jak se později ukázalo byl tento okamžik opravdu klíčový pro celý zápas. V 6.minutě bylo vše jinak. Do střelecké pozice se dostal Petlička a střelou k tyči otevřel skóre na 1 : 0. O pár minut déle měl ještě dobrou střelu Lukáš Mach, ale nevešla se mezi tyče branky Ostré. Po půlhodině hry se domácí dostali do vyložené šance a však bez brankového zakončení. Před koncem poločasu Mýto zahrozilo ještě po rohovém kopu. I druhý poločas jsme začali aktivně a snažili se o vyrovnání. Vytvořili jsme i několik standartních situací. Opět se ukázalo otřepané nedáš dostaneš. Mýto po snaze o vyrovnání nebylo tak pozorné směrem dozadu a domácí Ostrá hned trestala. V 66.minutě se prosadil Herzán 2 : 0    a v 68.minutě vše uzavřel hlavou Vobořil 3 : 0. Před koncem zápasu měli ještě domácí dvě velké příležitosti na navýšení skóre, ale už se tak naštěstí nestalo. Pro Mýto je tento výsledek velice krutý a ve fotbale se to bohužel stává. Poslední zápas podzimu odehrajeme doma v sobotu již ve 13,30 hod.se Dvorem Králové. Snad se podaří uhrát nějaké ty body ke zdárně rozehranému podzimu a Mýto si tak pojistí druhé místo v divizi „C“.

 
 
 
 
 

Divize C  -  Sobota 5.11. ve 14,00 hod. - 13.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

FK Letohrad

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 47´Wimmer

Hl.rozhodčí :  Křiž Jiří              ŽK : 0 : 4         Diváků : 210

SK  Vysoké Mýto :  Černík – Žák,Kouřil,Dvořák,Živný– Štěpánek, Wimmer,Kopřiva(87´Trnka),Tomášek (88´Konečný) – Fikejz,Mach(83´Motl)

FK Letohrad : Ehrenberger – Šponar, Krystl, Kail, P. Štěpán(83´Stejskal) – Černohorský (54´Hiller),Linhart,Čada, J. Štěpán – Lorenc(60´Macek),Kabourek (73´Dvořáček)  

Domácí derby s Letohradem jsme začali velice dobře a aktivně. Soupeře jsme od začátku nepustili k žádné akci. Mýto mělo v úvodu hned velkou příležitost na skórování. V 6. minutě měl po rohu velkou šanci Radim Fikejz. S jeho dobrou hlavičkou si však poradil brankář Ehrenberger. Hra se potom odehrávala převážně na polovině hostujícího Letohradu. Další velkou příležitost na vstřelení branky měl Lukáš Mach. Po trestném kopu Tomáška se ve 26. minutě prosadil ve vápně, ale jeho střelu bohužel zastavila tyč hostující branky. Celý poločas se tak převážně odehrával na polovině hostů z Letohradu. Před koncem poločasu se ještě z pravé strany dostal k zakončení Štěpánek. Úvod druhého poločasu se podařil domácímu Mýtu famózně. Hned ve 47. minutě se po pravé straně dostal do vápna dobře kapitán Radim Fikejz. Zpětnou přihrávkou našel lépe postaveného Filipa Wimmera a ten se krásnou střelou z malého vápna gólově prosadil na vedení 1 : 0. Tlak domácího Mýta byl pořád větší a bylo otázkou, kdy se skóre navýší. Šance ve vápně měli Mach a hlavně po rohu Pavel Štěpánek, kterého vychytal gólman hostí. Před koncem zápasu se hosté snažili o vyrovnání, ale do žádné šance na vstřelení branky se nedostali. Zápas tak skončil hubenou výhrou domácích i přesto, že příležitostí na vstřelení branky bylo ještě několik. Se třemi body je tak po dvou remízách velká spokojenost. K předposlednímu zápasu zajíždíme v sobotu na hřiště zatím nejlepšího nováčka v divizi „C“ a to mužstvo z Ostré. 

 

 

 

image

Divize C  -  Neděle  30.10. ve 14,30 hod. - 12.kolo 

FK Kolín

0:0

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (PK 3:5)

 

 

 

                                             

 

 
 
 
 

image

Divize C  -  Sobota 22.10. v 15,30 hod. - 11.kolo 

FK Přední Kopanina

0:0

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (PK 5:6)

 

 

 

                                             

 

Hl.rozhodčí : Nehasil Lukáš           ŽK : 2 : 1             Diváků : 56

FC Přední Kopanina : Švarc - Vik (72´ Tržický), Hemzáček, Melničuk, Bláha – Flaks,Sýkora Čihák, Poláček (76´Blažek)-Podkul,Vašut

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel – Žák,Kouřil,Dvořák, Hock – Rezek (70´Motl), Kopřiva (76´Konečný), Tomášek, Štěpánek (84´Živný) – Fikejz,Mach

Sobotní zápas ve vzdálené Přední Kopanině se odehrál za opravdu podzimního počasí. Mýto se hned od začátku tlačilo před domácí vápno. Do dobrých příležitostí se dostali oba útočníci Mach a Fikejz. V 10.minutě měl dobrou střelu Adam Kopřiva. Domácí Kopanina se dostala ve 20.minutě k ojedinělé akci. Po trestném kopu a hlavičce Bláhy zvonilo břevno branky Zavřela. Domácí brankař Švarc držel dobrými zákroky celý první poločas nerozhodný výsledek. Ve druhém poločase se Mýto natlačilo před vápno Kopaniny, ale vše končilo již v zárodku. Žádná gólová šance se tak nepodařila. Před koncem však zahrozil domácí Blažek dobrou střelou s kterou si naštěstí na dvakrát poradil gólman Mýta Erik Zavřel. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou. A šlo se na penaltový rozstřel. Všech pět prvních střelců se prosadilo a tak rozhodnutí přinesla až šestá série. V té zaváhal domácí  Blažek a Zavřel jeho střelu vychytal. Alespoň dva body tak Mýto uhájilo, ale po neproměněných šancích je to ztráta bodu. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli 30.10. ve 14,30 na hřiště FK Kolín.

                                                                                                                                              Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

Divize C  -  Sobota 15.10. v 16,00 hod. - 10.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

MFK Trutnov

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 29´Fikejz

Hl.rozhodčí : Průcha Miroslav              ŽK : 1 : 2           Diváků : 185

SK  Vysoké Mýto :  Zavřel– Živný,Kouřil,Dvořák, Hock – Rezek (86´Konečný), Wimmer,Tomášek (88´Trnka), Štěpánek(89´Kopřiva) –Fikejz (46´Motl),Mach

MFK Trutnov :  Šťastný – Tobiaš, Kejzlar,Vyhnálek, Turner – Zezula, Mařas, Kamitz  (74´ Huynh), Marks, P. Holubec (52´ Tauchman) – J. Matějka

Tento zápas bylo velice důležité nepodcenit soupeře, který se překvapivě pohybuje na úplném spodku divizní tabulky. Od začátku bylo Mýto aktivní a nenechalo nic náhodě. V 8. minutě měl dobrou střelu Rezek, kterou gólman Šťastný jen vyrazil. S dorážkou si bohužel neporadil útočník Mach. O pár minut déle se po přihrávce Tomáška prosadil dobrou hlavičkou Hock, ale gólman hostí jí se štěstím vyrazil. Ve 29. minutě se po faulu na Macha ve vápně pískala penalta. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Radim Fikejz 1 : 0. Ve 35. minutě byl jasný faul ve vápně na Fikejze,ale píšťalka hlavního rozhodčího Průchy mlčela. První poločas tak skončil pro hosty jen tímto lichotivým výsledkem. Ve druhém poločase se domácí mužstvo snažilo vstřelit gól na potvrzení výsledku. Příležitostí bylo několik. Byl to Marin Hock hlavou a hlavně Tomáš Rezek ,který branku i dal, ale pro údajný ofsajd nebyla uznána. Hostující mužstvo z Trutnova si tak odvezlo pouze jedno brankovou porážku, i když výsledek měl být podstatně jiný a  s vyšším skórem pro domácí. Důležité tři body,ale i tak v Mýtě zůstaly. Fotbal takový bohužel je a neproměněné šance o to více mrzí. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu na vzdálené hřiště nováčka v divizi Přední Kopaninu.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 

image

Divize C  -  Sobota 8.10. v 16,00 hod. - 9.kolo 

Sokol Živanice

0:1

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 15´Mach

Hl.rozhodčí : Štuk Jaromír       ŽK : 3 : 2              Diváků : 100

TJ Sokol Živanice : Volšík (41´Vašíček) - Buriánek, Sůra, Motyčka, Norek - Kakrda (69´Hundák), Herzán, Gorol (71´ O. Ujec),Janecký - M. Ujec, Petrus

SK  Vysoké Mýto :  Černík– Živný,Kouřil,Dvořák, Hock – Rezek (71´Motl), Wimmer (87´Trnka), Tomášek, Štěpánek (90´Benda) – Fikejz, Mach (85´Konečný)

V Živanicích se očekával velice vyrovnaný zápas a to se také potvrdilo. První příležitost měli domácí ve 4.minutě. Do dobré střeli za vápnem se dostal Herzán. S touto příležitostí si však dobře poradil gólman Vojta Černík a střelu vyrazil na roh. V 15.minutě se podařila pěkná akce hostům z Mýta. Po přihrávce Tomáše Rezka, který našel volného Macha. Lukáš se ve vápně uvolnil a střelou mezi nohy brankáře Volšíka dal na vedení 0 : 1. Před koncem poločasu se v malém vápně prosadil opět Mach a byl faulován domácím brankářem. Penalta se, ale nepískala a naopak se při tomto zákroku zranil sám brankář. Musel být odnesen na nosítkách a byl vystřídán náhradním gólmanem Vašíčkem. Do kabin tak odcházeli spokojení hlavně hráči Mýta. Druhý poločas se očekával velký tlak domácích na vyrovnání. Ten byl, ale eliminován hlavně dobrou hrou ve středu hřiště a jistě hrající obranou, kterou dobře řídil Honza Dvořák. Nejproduktivnější útočné duo divize Ujec, Petrus se tak k ničemu vážnému nedostalo. Naopak se do dobrých šancí dostali Wimmer a Štěpánek, který byl zastaven až před hranicí vápna faulem. Z obou stran hraný opravdu kvalitní fotbal tak skončil výhrou hostí a ziskem důležitých tří bodů pro Mýto. Další domácí zápas odehrajeme v sobotu 15.10. v 16,00 hod. s posledním mužstvem divize „C“ Trutnovem a tak bude hlavním úkolem potvrdit body přivezené právě ze hřiště Živanic !!??

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

Divize C  -  Sobota 1.10. v 16,30 hod. - 8.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

FK Kratonohy

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 28´Dvořák

Hl.rozhodčí : Hocek Petr              ŽK : 3 : 4           ČK : 0 : 0            Diváků : 220 

SK  Vysoké Mýto:  Černík– Živný, Kouřil,Žák(50´Trnka),Hock – Rezek (73´Štěpánek),Dvořák,Tomášek,Wimmer (90´Motl) – Fikejz,Mach (85´Konečný)

FK Kratonohy: Mačí – Hrůša (79´Jilemnický), Drozd, Němeček, Kejmar – Pražák (46´Tulach),, Čada, Jiroutek (61´Franc), Jošt - Klátil, Kořínek

Sobotní domácí zápas za pěkného podzimního počasí jsme začali s navrátilcem do základní sestavy kapitánem Radimem Fikejzem. Hosté začali aktivně a hra byla vyrovnaná z obou stran. První šanci měli hosté z Kratonoh a byl to útočník Kořínek. Domácí Mýto se po několika standartních situacích prosadilo po rohu. Ten zahrál dobře ve 28.minutě Pavel Tomášek. Na hlavu si naskočil Honza Dvořák a krásně dal na vedení 1 : 0. Nikdo asi nečekal, že to bude v tomto zápase vše. Do poločasu se ještě mohl prosadit Mach a za hosty Klátil, ale oba bez brankového zakončení. I druhý poločas se hosté snažili o vyrovnání. Hra byla vyrovnaná a odehrávala se převážně ve středu hřiště. V 74.minutě měl největší příležitost na skórování Marián Hock. Opět po rohu se dobře trefil hlavou pod břevno, ale proti byl gólman Mačí a bravurním zákrokem zachránil šance hostujících Kratonoh. Do konce zápasu se již nic závažného nestalo a tak si domácí Mýto tři důležité body uhájilo. Další zápas zajíždíme v sobotu na horkou půdu na vedoucí mužstvo divize „C“ do Živanic.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

  

image

Divize C  -  Sobota 24. 9. v 16,30 hod. - 7.kolo 

FK Pardubice B

1:3

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:1)

 

 

 

                                             

 
 

Branky : 59´Kayamba – 37´ a 49´Mach, 58´Rezek

Hl.rozhodčí : Průcha Miroslav        ŽK : 2 : 1             Diváků : 90

FK Pardubice „B“: Hrnčíř - Jedlička, Řehák, Prokopec (19´Panchartek),(70´Šejvl), Pánek (83´Karvánek) - Bláha, Málek, Gašpar(74´Slezák), Jirka (70´Fusek) – Kayamba,Valenta

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Kouřil, Dvořák,Trnka (62´Benda),Konečný (76´Motl )– Rezek (72´Hock), Kopřiva, Tomášek, Štěpánek(88´Fišer D.) –Živný, Mach (89´Fišer M.)

Zápas v Pardubicích jsme začali velice dobře hned ve 2.minutě se po rohu prosadil Lukáš Živný a hlavou trefil břevno domácí branky. První čtvrt hodinu jsme domácí mužstvo přehrávali. Pardubice se dostali do hry , až okolo dvacáté minuty. Do dvou dobrých šancí se dostal Kayamba a Bláha. Obě střely z hranice vápna však obránci Mýta dobře zblokovali. Ve 37.minutě se po rohu již skóre měnilo. Ve vápně si dobře na centr naskočil Lukáš Mach a hlavou s pomocí břevna dává na 0 : 1.Do poločasu měl ještě dobrou střelu z trestného kopu Konečný. Vstup do druhého poločasu jsme měli opět lepší. Ve 49.minutě se opakovala situace z prvního poločasu. Po rohovém kopu se po druhé hlavou krásně prosadil Lukáš Mach a navýšil skóre na 0 : 2. V 58.minutě se ve vápně po samostatné akci prosadil Tomáš Rezek a bylo již 0 : 3. Odpověď domácích přišla hned z dalšího útoku. Po samostatné akci se prosadila posila z „A“ mužstva Kayamba a snížil na konečných 1 : 3. Zbytek zápasu už se odehrál celkem v poklidu a bez vážnějších šancí na obou stranách. Důležité tři body si tak odváží zaslouženě Mýto. Další domácí zápas 1.10. od 16,30 hod. přivítáme nováčka divize „C“ a to vítěze královéhradeckého kraje FK Kratonohy.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 

Divize C  -  sobota 17.9.2016 - 17,00 hod. - 6.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

0:3

FK Čáslav

(0:1)

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Branky : 11´pen.,67´Špičák,90´Antoš

Hl.rozhodčí : Krupa Jan             ŽK : 0 : 3              ČK : 10´Žák              Diváků : 180

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Kouřil, Žák, Dvořák ,Hock – Motl (71´Rezek), Kopřiva (71´Konečný) ,Tomášek, Wimmer  – Živný, Mach (71´Štěpánek)

FK Čáslav: Kubát - Bodlák, Růžička, Jeníček, Kunášek – Král (69´Maxa), Strnad (74´Frejlach), L. Vebr (54´Antoš), Hannich (87´Dastych) – Špičák (89´Martínek)

Zápas začala Čáslav aktivně s vysokým napadáním domácího mužstva. Vyplatilo se jí to v 10.minutě.o střele do tyče se balón odrazil zpět do vápna a následující střelu zastavil na brankové čáře stoper Michal Žák. Následovala červená karta a pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Špičák na 0 : 1. Mýto přeskupilo po odchodu stopera zadní řady a začalo být herně lepším mužstvem. Vyrovnání mohlo přijít ve 25.minutě po krásné střele z levé strany od Davida Motla. Balón padal pod břevno, ale bravurním zákrokem ho gólman Kubát vytáhl na roh. Další šance následovaly, ale bohužel končily před vápnem. Před koncem poločasu se po dobré příležitosti mohlo odcházet do kabin za nerozhodného výsledku. Po přihrávce Živného se do vyložené šance dostal Wimmer. Střelu z malého vápna uspěchal a netrefil ani branku Čáslavi. Druhý poločas začalo domácí Mýto aktivně, i když bylo jen v deseti a hostující mužstvo přehrávalo. V 67.minutě,ale přišla chyba v domácí obraně a tu hned potrestal opět Špičák a navýšil skóre na 0 : 2. V domácím mužstvu poté následovalo trojité střídání. Přineslo herní oživení, ale brankové zakončení se i nadále nedařilo. Na konci zápasu se ještě prosadil hostující Antoš a dal na konečných 0 : 3. Tento výsledek je velice krutý a neodpovídá určitě vývoji celého zápasu. Mýto i přes to ,že odehrálo skoro celý zápas v deseti mělo smůlu v koncovce a bude se muset snažit navázat na ty lepší chvíle v dalším zápase v Pardubicích.

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 10.9.2016 - 17,00 hod. - 5.kolo 

Jiskra Ústí n.O.

2:1

SK Vysoké Mýto

(2:0)

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Branky : 21´Opina,34´Strnad – 74´Konečný

 

Hl.rozhodčí : Machýček Lukáš        ŽK : 3 : 3           Diváků : 300

 

TJ Ústí nad Orlicí : Krátký – Coufal, Chleboun , Strnad, Langer –Vaňous (82´Hegr), Opina (70´Brabec) Falta ,Nágl – Souček (89´Kopecký), Ráb (66´Kukla)

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Žák, Kouřil, Hock –       Motl (59´Rezek), Dvořák,Tomášek,Wimmer (65´Konečný) – Štěpánek (75´Konečný),Mach (55´Kopřiva)

 

 

Sobotní okresní derby začalo za krásného slunečného počasí a totální defenzivy domácího Ústí. Od úvodu bylo Mýto aktivní a snažilo se o hru hlavně ve středu hřiště, kde bohužel vše končilo. Domácí mužstvo bránilo až v šesti lidech a tak se těžko dalo za obranu dostat. Z ojedinělé akce, ale jako první zahrozilo Ústí. Na hranici vápna se uvolnil Opina a přesnou střelou k tyči otevřel skóre 1 : 0.  Mýto odpovědělo dobrou akci Štěpánka, ale bohužel bez brankového zakončení. Ve 34.minutě se po rohu prosadil nikým nehlídaný Strnad a hlavou přesně trefil šibenici hostující branky. Před koncem poločasu mohl alespoň snížit Wimmer, ale v dobré příležitosti selhal. Do kabin se tak odcházelo za nepříznivého stavu 2 : 0. Druhý poločas bylo Mýto opět aktívní, ale pouze po vápno. Snaha byla odměněna alespoň penaltou, která se pískala po faulu ve vápně na Rezka. Penaltu proměnil Roman Konečný a snížil tak v 74.minutě na 2 : 1. Zdálo se ještě dost času na vyrovnání, ale častým střídáním a přerušováním hry se podařilo Jiskře těsný výsledek uhájit. Pro Mýto je tento zápas velkým zklamáním. V sobotu 17.září doma přivítáme třetí mužstvo a to FK Čáslav s Petrem Jeníčkem.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 

Divize C  -  Sobota 3.9. v 17,00 hod. - 4.kolo 

image

SK Vysoké Mýto

1:0

Sparta Kutná Hora

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 2´Hock

 

Hl.rozhodčí : Šálková Helena         ŽK : 2 : 4                Diváků : 160

 

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Žák,Dvořák,Hock – Motl(91´Zavřel),Kopřiva,Tomášek,Wimmer(88´Konečný) –Štěpánek,(70´Rezek) Mach(92´Trnka)

 

Sparta Kutná Hora: Ptáček – Šesták(83´ Hačka),, Franc, Regner, Nekvinda – Vácha,Piskač (46´ Hradílek), Šindelář, Urban – Kulhánek, Cimr (75´Vocel)

 

Sobotní zápas se Spartou Kutná Hora jsme začali velice dobře. Po rohu se hned ve 2.minutě hlavou prosadil Marián Hock a dal vítězný gól na 1 : 0. Celý první poločas bylo Mýto lepší a mělo balón pevně pod kontrolou. Hrozba pro Spartu K.H. byla hlavně ze standartních situací. Ve 38.minutě zahrozili domácí opět po rohu. K zakončení se dostal Lukáš Mach. Jeho střelu gólman Ptáček vyrazil a poradil si i s dorážkou Lukáše Živného. To bylo v prvním poločase vše a do kabin se odcházelo s těsným vedením Mýta. Druhý poločas hosté přidali a herně se zlepšili. Do žádné vyložené šance se naštěstí nedostali. Až před koncem zápasu zahrozil střelou z pravé strany Vácha. Vojta Černík dobrým zákrokem možnost na vyrovnání odmítnul. V nastaveném čase se ještě mohlo měnit skóre po dalekonosné střele Adama Kopřivy. Dobrá střela však skončila jen na břevně hostující Kutné Hory. Tři body tak domácí Mýto uhájilo. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu 10.září k derby do Ústí nad Orlicí, kde se utkají první dvě mužstva divize „C“.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
 
 

image

Divize C  -  sobota 27.8.2016 - 17,00 hod. - 3.kolo 

FK Náchod

1:1

SK Vysoké Mýto

(0:0)

 

 

 

PK  6:5 

 

 

 

 

Branky : 72´Jimmy – 64´Fikejz

 

Hl.rozhodčí : Šťastný Vít      ŽK : 3 : 1           ČK : 0 : 1            Diváků : 400

 

FK Náchod: Baláž -  Malý, Kabrt, Rolko, Punar (58´ Jimmy),  - Simon,Hable (86´ Petr), Brich, Moravec (91´ Panenka) -  Káva (58´Omovie), Zinke (90´Rompotl)

 

SK  Vysoké Mýto:  Černík– Živný, Žák,Fikejz,Hock – Rezek (55´Kopřiva), Dvořák, Tomášek, Wimmer – Štěpánek (75´Konečný),Mach

 

Zápas v Náchodě jsme začali hned v první minutě velkou brankovou příležitostí. Domácí Hable jí nabídnul našemu útočníkovi Lukáši Machovi špatnou rozehrou. Mach šel sám na brankáře Baláže a situaci řešil obstřelením gólmana, ale netrefil ani poloprázdnou branku. O pár minut déle se mohli prosadit gólově hned dva hráči Mýta a to Tomášek a Rezek. Oba ztroskotali na dobře chytajícím domácím brankáři. Tyto neproměněné šance z úvodu zápasu se nám v závěru pěkně nevyplatili a k takovému konci nemuselo dojít. Domácí Náchod se dostal do ohrožení branky Černíka, až po  půlhodině hry střelou Zinkeho. Do kabin se tak odcházelo s bezbrankovým výsledkem 0 : 0. Také druhý poločas jsme začali lépe a aktivněji. Hned v úvodu měl opět dobrou příležitost Tomáš Rezek. V 64.minutě se po pěkné přihrávce dostal k balónu Wimmer a po dobré kličce ve vápně a uvolnění byl faulován. Hlavní rozhodčí Šťastný neváhal a odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Radim Fikejz 0 : 1. V 70.mimutě se mohlo skóre navýšit po zakončení Pavla Štěpánka. Proti byla tyč domácí branky. V 72.minutě přišel trest za neproměněné šance. Ve vápně se prosadil hlavou střídající Jimmy a srovnal na 1 : 1. V 85.minutě po závaru ve vápně Mýta byl faulován Hable. Kapitán Fikejz viděl červenou kartu a ještě byl nařízen pokutový kop. Ten díky výbornému zákroku brankáře Vojty Černíka útočník Zinke neproměnil. Zápas tak skončil remízou a následoval penaltový rozstřel. Hned v první sérií zaváhal Honza Dvořák a přestřelil. Ve druhé sérií zaváhali i domácí a gólman Mýta střelu Simona chytil. Rozhodnutí přišlo v sedmé sérií, když Pavel Tomášek nastřelil jen tyč branky Náchoda. Domácí Brich poslední penaltu proměnil a tak bod navíc zůstal v Náchodě. Mýto musí mrzet neproměněné šance z úvodu utkání a vyloučení kapitána Fikejze. Z tohoto utkání a po jeho průběhu měli být tři body povinností a ztráty je velká škoda. Další domácí zápas odehrajeme v sobotu 3.září od 17,00 hod. se Spartou Kutná Hora, která má také 7 bodový zisk.

 

                                                                                                                                               Jiří Koukol - vedoucí týmu

 

 

 

 

Divize C  -  Sobota 20.8. v 17,00 hod. - 2.kolo