SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Mladší elévové

 

 

 

 

Dnem 20.10. skončily venkovní tréninky.
V hale začnem 6.11 od 16:00 v ISŠT (karosářské učiliště).

 

 

 

 

7. mistrovský turnaj Choceň - 22.10.2017

 

Na poslední turnaj jsme zajížděli do nedaleké Chocně. Tentokrát bude hodnocení velmi stručné.

 

A: Turnaj se klukům hrubě nepovedl. První zápas Svitavy a jednoznačná prohra 9:0. Naše totální bezzubost. Tady mě kluci připadali, že jsou poprvé na fotbale. Druhý zápas Choceň a remíza 7:7 (branky David 3x, Martin 2x, Šíma1x, Pepa 1x). Z Chocní to máme dlouhodobě velmi vyrovnané což se opět potvrdilo. Bohužel 3 branky padly po našich obrovských chybách. Poslední zápas sezony byl proti České Třebové a prohra 8:6 (David 4x, Martin 1x, Maty 1x). Opět z mého pohledu strašná divočina to není fotbal, ale tenis. Za co jsem kluky chválil v minulém turnaji to tentokrát totálně selhalo OBRANA. Pro mě obrovská škoda, ale hold takový je život. 

 

B: Béčko nemělo na turnaji brankáře a tak kdo chtěl si jít zkusit zachytat, dostal příležitost. První zápas Svitavy a prohra 5:4 (branky Robin 2x, Michal 1x, Láďa 1x) brankář Šíma. Celkem vyrovnané utkání se šťastným koncem pro Svitavy. Druhý zápas a domácí Choceň to bylo jednoznačné. Prohra 11:2 (branky Robin 1x, Láďa 1x) brankář David. Třetí utkání s Českou Třebovou a tentokrát šťastná výhra 5:4 (branky Vojta 3x, Robin 2x). v brance Martin. Tentokrát jsem udělal pár změn Pepík šel do áčka, aby si zkusil jaký je rozdíl v úrovni A a B, a taky za odměnu jak táhl béčko celý podzim. Naopak do béčka šel Robin, který se vrátil po nemoci, Honzík Š a Vojta, proto aby si zkusili tým táhnout, což se částečně splnilo. U béčka ovšem dávám prostor i hráčům novým, kteří teprve začínají proto ty výsledky nemají takovou vypovídající hodnotu, ale chci ať si zahrají všichni.

 

Za podzim všem děkuji především tatínkům, kteří se zapojili do tréninků a pomáhají na turnajích. DÍK váš trenér (P.S. omluvte zpoždění za hodnocení) 

 

 

 

 

 

6. mistrovský turnaj Nemošice - 15.10.2017

 

Hodnocení by mělo začít ještě před samotným turnajem a mohlo by se jmenovat Dobrodružná cesta do Nemošic. Jelikož se nám v Chrudimi rozbil autobus a my musely řešit logistiku, byl náš úvod do turnaje trochu zběsilý.

A: dle rozpisu se mohlo zdát, že se jedná o lehký turnaj se snadnými soupeři, ale podcenění je nejhorší fotbalová vlastnost. Kluky jsem od začátku nabádal k tomu, že samo se ještě nikdy nic nevyhrálo. Především naše úvodní zápasy jsou katastrofa, ale tentokrát možná i díky autobusu, vstoupili kluci do utkání koncentrovaně, snažili se kombinovat a především dávali góly. Výsledek 7:2 proti Hlinsku byl dobrý vstup do turnaje (David 3, Šíma 2, Martin 1, Vojta 1). Zde musím pochválit Davida, za perfektní spolupráci v útoku, kde několikrát přihrával spoluhráčům před prázdnou bránu. SUPER. Druhý zápas jsme hráli proti domácím Nemošicím. Hra byla vyrovnaná s naší mírnou převahou. Bohužel co jsme dokázali v prvním utkání, tedy proměňovat brankové příležitosti, to se nám tady úplně nedařilo. Byl z toho pouze jeden vstřelený gól. Ovšem i to by na výhru stačilo, kdyby do osudu zápasu nevstoupil rozhodčí a neodpískal spornou malou domů, za kterou proti nám nařídil penaltu. Tu domácí proměnili a byl z toho výsledek 1:1 (Martin 1). Pro nás ovšem znamenal výsledek spíš ztrátu. Za druhý zápas zaslouží pochvalu všichni dobré nasazení a bojovnost, ale nejdůležitější byla proměněná šance Martina, který dokázal z první šance skórovat. Trocha křivdy nás zřejmě nabudilo k parádnímu výkonu v posledním utkání, kde naším soupeřem byl Lanškroun (jednou nás letos porazil a to 7:1) Vítězství 2:1 bylo dobrou satisfakcí. Zápas to byl spíš tuhý boj než nějaké pohledné kombinace, ale výsledek se počítá. Z turnaje si odnášíme pozitiva hlavně v bránění, kde 4 obdržené branky ze tří zápasů, z toho jeden z penalty je víc než slušné.

 

B: Tady to už, bylo trochu horší. S Hlinskem výsledek 6:3 (Pepa 3x) byl jednoznačnou záležitostí, kde jsme pořád jen dotahovali. Druhý zápas s Nemošicemi a průběh podobný jako v prvním utkání poločas pro nás 0:2 a zdálo se rozhodnuto. Kluci ovšem zabojovali a dokázali srovnat na 2:2 (Pepa 2x). Kluci zjistili, že žádný zápas není ztracený. Za mě obrovská pochvala. Třetí zápas proti Lanškrounu a výsledek 3:4 z našeho pohledu. Těsné, ale prohra. Bohužel. Asi se budu opakovat  u kluků vidím chuť, zápal, nasazení, ale bohužel chybí trocha fotbalovosti. Paďouři létají pořád v oblacích, Honza se snaží o rozehrávku, ale né vždy to vyjde, Pepík bere fotbal jako individuální sport. Celkově máme hodně prostoru ke zlepšení, ale nic nevzdáváme.

 

Váš trenér 

 

 

5. mistrovský turnaj v Hlinsku - 8.10.2017

Pokud se mě zdálo, že na turnaji ve Vysokém Mýtě bylo nepříznivé počasí tak v Hlinsku byla naprostá katastrofa. Zima, déšť, terén na bahenní lázně a ne na fotbal. Za mě by snad ani neměli kluci na takových to terénech hrávat.

A: První zápas jsme odehráli proti Chrudimi a opět jako už tradičně se nám úvodní zápas nepovedl. Prohra 4:1 ( branka David) mluví sice jednoznačně, ale my neproměnily spoustu šancí a dostaly hodně laciných gólů. Pozitivem bylo, že kombinaci kterou se snažím kluky naučit na tréninku pomalu začínají přenášet do hry (někdy až po důrazném napomenutí). Druhý zápas proti soupeři z Chocně začal pro nás opět prach bídně po poločase stav 1:3 a opět důrazná domluva hráčům. Kluci se dokázali vzchopit srovnat na 3:3 a já věřil ve famózní obrat, bohužel v poslední minutě jsme si dali vlastní gól a pak dostali ještě jeden. Konečný výsledek 3:5 (branky David 3x). Pro mě ovšem bylo pozitivní, že hra měla vzestupnou tendenci. Na tu jsme navázali v posledním utkání kdy jsme Hlinsko přejeli na půl plynu 8:3. Za zmínku stojí, že Sebík coby brankář šel do útoku a dal 2 góly zbylé přidali David 4x, Vojta 2. 

 

B: Tentokrát se na béčku sešla odlišná sestava než na turnaji v Mýtě a Lanškrouně. Chyběli Honza N. a V a V Paďourovi. Otázka tedy zněla, kdo bude hrát v obraně. Netradičně jsem tam tedy postavil Michala K. , Tobíka K. a Honzu Š. a čekal co se bude dít. Na úvod soupeř z Chrudimi a kdo neviděl neuvěří. První půle klasická šmudlaná (chumel kluků a všichni chtějí balon), ovšem po poločasové domluvě předvedli kluci něco na co jsem byl opravdu pyšný. Začali kombinovat, balon šel od hráče ke hráči a  kluci z Chrudimi pouze přihlíželi. Výsledek 3:1 (branky Pepa 2x, Michal K. 1x) a dobrý vstup do turnaje. Dále se nám již tak nedařilo. Druhý zápas 2:11 pro Choceň. Tady byl soupeř jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Posledním soupeřem bylo domácí Hlinsko a výsledek 1:7 (branka Pepa). Spoustu gólů po našich chybách v rozehrávce.

Tak jak mělo Áčko na turnaji vzestupnou herní a výsledkovou tendenci, tak béčko mělo pravý opak. Ovšem výsledky jdou stranou důležitá je předvedená hra, která mě potěšila (tedy né vždy moje hlasivky by mohly vyprávět). Každopádně musím konstatovat, že turnaj mi ukázal, že cesta na které jsme vede správným směrem. Jen je potřeba se nevzdávat a vydržet.

 

Váš trenér Jaroslav Matula  

 

 

4. mistrovský turnaj v Lanškrouně - 30.9.2017

Tak výlet do Lanškrouna se nám hrubě nepovedl. Los tohoto turnaje byl přetěžký a nám se nepovedlo z hola nic a je z toho 0 bodů jak pro A tak pro B.

 

Výsledky A: 

Lanškroun-VM       7:1  GOL- Martin

Pardubice B-VM   13:1  GOL - Adam
Pardubice A-VM   13:2  GOLY  - Láďa 1, Vojta 1

Kluci se sice snažili, ale bohužel kvalita byla na straně soupeře. Nedá se nic dělat pouze tvrdě pracovat na tréninku

 

Výsledky B:

Lanškroun-VM       4:3  GOLY Honza 1, Pepa 2
Pardubice B-VM     5:1  GOL Pepa 1
Pardubice A-VM   16:2  GOLY Pepa 1 , Tobík Kouřim 1

Opět to samé pouze snaha výsledky neudělá. No nic nejlépe takový turnaj hodit rychle za hlavu a vzhůru k lepším zítřkům.

 

Váš trenér

 

 

3. mistrovský turnaj ve Vysokém Mýtě - 23.9.2017

Turnaj 23.9 se odehrál na našem stadionu za nepříliš dobrého počasí. Mé očekávání bylo dosti vysoké (u Ačka 7 bodů a u Bečka 4 body). Tak se na to podíváme postupně.

 

A: Prvním soupeřem byl tým Chrudimi, který jsme už letos jednou porazili. Čekal jsem vyrovnané utkání, bohužel kluci byli duchem nepřítomni možná ještě v posteli nebo se jim prostě nechtělo a to nikomu!!!! Hra byla bez pohybu, chuti hrát, prostě totální katastrofa. Tentokrát ani Seb v brance mužstvo nepodržel. Výsledkem byla jednoznačná prohra 9:1 (David 1x). Po menší domluvě a krátké přestávce šli borci na tým Nemošic. Soupeře jsem neznal, ale po naší první tragedii jsem byl bez nějakých iluzí. Kluci ovšem dokázali, že první zápas byl pouze úletem. Nastoupili jako vyměnění hra měla parametry, z naší strany byly náznaky kombinace. Zápas to byl vyrovnaný, my možná měly více gólových šancí. Vítězství 4:3 ovšem po úvodním fiasku beru všemi deseti (branky David 3x, Šíma1x). Posledním soupeřem bylo družstvo České Třebové a to byl náš nejlepší výkon na turnaji. S přehledem jsme vyhrály 5:1, opět byly k vidění kombinační akce, nechybělo nasazení, kluci dokonce začali plnit udělované pokyny. Třebovou jsme držely dostatečně daleko od naší brány. Za tento zápas musím pochválit všechny. Tak si představuji zvládnuté utkání. Celkem musím konstatovat, že 6 získaných bodů je dobrý výsledek, ale nedostatky tam jsou, na těch budeme pracovat na trénincích. Ukazuje se, že kluci pomalu, ale jistě dokáží (když chtějí) plnit pokyny a přeci jenom vidím zlepšení v přenesení tréninkových prvků do zápasu. Kombinační akce na dva dotyky po ose Šíma - Maty - David - Robin, kde Robin přestřelil prázdnou branku měla parametry z úplně jiné soutěže. Jen tak dál.

 

B: Očekávání nebyla taková jako u A, ale hned prvním zápasem mě kluci ukázali, že chuť tam je a  nasazení a bojovnost nechybí. Remíza 3:3 (branky Pepík 3x) byla pro nás trochu nešťastná, jelikož jsme dostali gól na 3:3 deset vteřin před koncem utkání. Za mě absolutní pochvala. Tady se mohli kluci z Ačka učit co je to bojovnost. Druhý zápas výhra 2:1 nad Nemošicemi a opět pochvala za nasazení a bojovnost. Peťka v bráně byl čaroděj, který zamkl klec a skoro vše pochytal. Vstřelené dvě branky na vítězství stačily. Poslední zápas byl proti České Třebové výsledek prohra 4:3 (branky Pepík 3x) jde z části na moji hlavu, protože jsem chtěl dát prostor Peťkovi v útoku a do branky se nikdo nehrnul. A jak se říká bez brankáře nejde vyhrát, tak nám se přesně toto stalo. Bohužel místo nastřílených minimálně 8 gólů a klidného utkání z toho bylo fotbalové trauma. Družstvo jako Česká Třebová B musíme porážet (bez nějaké urážky soupeře, ale minule výhra nad ČT 7:2).  Konečný výsledek 4 body z turnaje je pěkné bohužel prohra v posledním zápase mě trochu mrzí. Celkově klukům nelze upřít snaha, akorát tomu chybí trocha lehkosti a fotbalovosti. Prostě je na čem pracovat.

 

                                                                                                                                             Váš trenér Jaroslav Matula

 

 

INFO

Turnaj 23.9.2017 se koná na našem stadionu sraz kluků v 8:30 A a 9:00 B.
Rodiče přijďte podpořit kluky. Nominaci pošlu SMS-kou.

Samostudium pro kluky:

 

 

2. mistrovský turnaj v Pardubicích - 16.9.2017

Tento víkend nás nečekal vůbec jednoduchý los turnaje, soupeři Pardubice, Choceň a Hlinsko, jsou obzvláště těžcí soupeři. Tím pádem jsem neměl velké očekávání co se bodů týče.
A - Do turnaje jsme vstoupili proti Hlinsku. Ukázalo se, že naše mužstvo má přeci jenom nějakou kvalitu a soupeře jasně přehrálo 9:1. Branky vstřelili David H. 5x, Robin M 2x a Šíma a Láďa P. po jednom. Druhý zápas byl těžší oříšek postavili jsme se proti Pardubicím A, které je kvalitativně asi někde jinde což se ukázalo při hře a taky na výsledku 1:13 z našeho pohledu. Čestný gól dal Vojta H.. Posledním zápasem, bylo utkání s Chocní a zde musím pochválit kluky za bojovnost a nasazení. Choceň se mi zdá o proti nám fotbalovější, mi se jí však dokázali vyrovnat. Výsledek 6:6 mluví za vše. Branky vstřelil David 6x. Hra tady měla slušné parametry a kdyby jsme dokázali proměnit další šance mohli i vyhrát. Největší pochvalu za A ovšem zaslouží Sebík Ryčl, který ač nováček předváděl velice slušné výkony v brance. Výsledek 4 body z turnaje je solidní těší mě že mladší ročníky Robin, Sebastián jsou pro tým přínos a ne pouze do počtu.

B - Kluci, kteří jezdí za naše B si jdou především zahrát a posbírat nějaké zkušenosti, což se odráží na výsledcích. První zápas proti Hlinsku s výsledkem 3:8, branky vstřelili 2x Pepík H. a 1x Michal K. Druhý zápas proti Pardubicím skončilo 0:17. Toto bych přešel bez hodnocení. Posledním soupeřem byla Choceň výsledek 1:11 sice hovoří v jasnou záležitost, ale minimálně 7 branek bylo po našich fatálních chybách. Jedinou branku vstřelil Pepík H. Celkově musíme u hráčů béčka naučit základní fotbalové návyky a dovednosti. Pochvala tentokrát patří Peteru, který jako brankář dokázal přes množství obdržených branek jich dokázal spoustu pochytat. Mužstvu chybělo nasazení a chuť se s výsledkem poprat. Bohužel. Je zde obrovský prostor pro zlepšení jen je potřeba na nelehké cestě vydržet.

                                                                                                                                       Váš trenér Jaroslav Matula

 

 

Sobotní turnaj v Chrudimi budu hodnotit A i B samostatně.

 

A - na Klukách bylo znát, že mužstvo se teprve skládá a buduje. Osa týmu David, Šíma, Marťas, Adam byla jasná od nich jsem očekával, že tým potáhnou, což se i plnilo. Ovšem byly doplněni mladšími Robin, Péter, Honza, které musím pochválit, že se s těžkými soupeři dokázali vyrovnat. Jediná výtka je k útočníkům, kteří musí myslet nejen na útočení, ale i na bránění. Platí zde klasické HESLO dopředu můžeš,ale do zadu musíš. Výsledek 1 výhra a 2 prohry odpovídá momentální situaci, ale já očekávám od dalších turnajů pouze zlepšení.
B - upřímně jsem žádná velká očekávání od našeho béčka neměl. Nechal jsem zde některé kluky od starších Vojta, Franta a kolem nich postavil spoustu nezkušených. Bylo jasné, že od začátku to až tak fotbalové nebude, což se naplnilo. Ovšem postupem času se hra i výkon zlepšoval. Pepík, s Frantou a Vojtou přenesly pokyny na trávník a ono to náhodou šlo. Pochvala jde Honzovi, který dokáže plnit trenérovi pokyny a jako obránce z něj jednou bude neprostupná zeď to samé se dá říct o Tobíkovi Kouřimovi. Opět jediná výtka je na chování některých jedinců, kteří místo o snahu hrát fotbal, je snaha oto aby dostal trenér infarkt, ale na tom zapracujem. Výsledek 2 prohry a 1 výhra odpovídá naší situaci, ale platí zde to samé jako u A, očekávám pouze zlepšení.

                                                                                                                                           Váš trenér Jaroslav Matula

A mužstvo

Letohrad - VM    5:1

branky: Melichar 1x

Chrudim - VM    3:4

branky: Holub 2x, R. Matula 1x, Sýs 1x

Česká Třebová - VM   6:3

branky: Holub 2x, Melichar 1x

 

 

B mužstvo

Libchavy - VM   18:0

Chrudim – VM     8:1

branku: Navrátil 1x

Česká Třebová - VM   2:7

branky: Kopecký 1x, Harvan 3x, Hunal 3x

 

 

Domácí úkol 6.9 na pátek 8.9.

https://www.stream.cz/sportovni-okamziky/10017658-101-sekund-manchester-united-bayern-mnichov-1999

Kdo vyhrál

Výsledek zápasu

Kdy padly rozhodující góly

 

INFO

Ve středu 6.9.2017 přátelské utkání s Chocní na našem stadionu.

Sraz hráčů v 16:00. Sebou chrániče, kopačky, pití. Účast všech nutná budou hrát 2 družstva (A, B).

 

1. mistrovský turnaj bude v sobotu  9.9.2017 v Chrudimi začátek 9:00 hod.

Odjezd od Stadionu SK VM v 7:45 od zadní brány. Sebou chrániče, kopačky, pití a svačinu.

Nominace bude upřesněna ve středu pokud někdo nemůže napište SMS trenérovi. 

 

 

Sezóna podzim 2017

první trénink v pondělí 28.8.2017 od 16:00 účast rodičů nutná

Dále pak tréninky vždy pondělí, středa, pátek od 16:00

Trenér Jaroslav Matula, tel. 777024552, email: jjj.matula@gmail.com

 

 

TOPlist