SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Mladší elévové

 

 

 

 

6. mistrovský turnaj 14.10.2018

 

Hrálo se za krásného nedělního dopoledne na hřišti v Nemošicích. Soupeři byli Nemošice, Polička a Letohrad - Libchavy.

 

Béčko: první utkání a po týdnu opět Polička a naše výhra 9:4. Za zmínku z tohoto utkání stojí famózní koncert, od teď už našeho koncového útočníka, Davči Dvořák, který vstřelil 5 branek. Pozoruhodné je, že se se mnou vsadil, že dá za turnaj 5 gólů (tak to stihl hned v prvním zápase). Dále je pak potřeba vědět, že Davča není žádný šutér, který by pálil z půlky hřiště vše na bránu, ale góly byly vstřelené po přihrávkách ostatních kluků, což mě velice těší. Ve druhém zápase to, už žádná htiparáda nebyla a proti Letohradu jsme jednoznačně prohráli a to 0:5. Bohužel i takové zápasy jsou. V posledním zápase turnaje jsme se střetli s domácími Nemošicemi a utkání skončilo naší výhrou 8:4. Tady naopak musím pochválit úplně všechny, protože branky dokázali vstřelit i kluci, pro které to byla gólová premiéra Danča Doležal, Péťa "Mesi" Hoang, atd. V béčku to je taková výsledková divočina, ale kluky to baví góly padají diváky to taky baví, není problém. Já bych viděl zodpovědnější bránění,ale to chce čas. 

 

Ačko: Na úvod Polička a po posledním turnaji, kde mě bral infarkt právě s Poličkou, jsem kluky upozorňoval jak nemáme hrát. Výsledek minulý týden poločas 0:5, tentokrát 0:4. Prostě na tohoto soupeře neumíme. Opět vyrovnaný zápas a opět poločasový debakl, konečný výsledek prohra 2:5. Tady už jsem rezignoval (myšleno jen na soupeře Poličky). V dalším zápase nás čekaly Libchavy. Nepříjemný soupeř, ale statečně jsme se s nimi popasovali a zasloužená remíza 1:1. Tady jediné co se mi nelíbí je chování rozhodčích, kdy kluky pískají dorostenci, kteří nedokážou poznat faul. Evidentní strkání soupeře přejde rozhodčí bez povšimnutí, V dospělé kategorii bych si s tím hravě poradil, ale tady nevím co klukům říct. Strkejte taky mě nepřijde úplně optimální trenérské řešení. Od toho by tam měl být rozhodčí, který ty kluky na fauly upozorní!!!! Bohužel. V posledním zápase na nás čekaly domácí Nemošice a to je absolutně nečitelný soupeř. Jednou s ním hrajeme vyrovnanou partii a tady jednoznačné vítězství 6:2. Toto utkání jsme kontrolovali od začátku do konce a dali jsme pár výstavních branek. Jedna po secvičeném rohu kdy Robin Matula v náběhu na první tyč nastavil nohu a nedal brankáři šanci. Druhá po rychlé kombinaci Šimek, Matula, Vašek, kde posledně jmenovaný uklízel do prázdné branky. Prostě paráda. Konec dobrý všechno dobré. Turnaj výsledkově slušný, herně taky slušné, není co dodat. Neusnout na vavřínech a dále pracovat.

 

Váš trenér

 

 

 

 

 

5. mistrovský turnaj Moravská Třebová

 

Na turnaj jsme zajížděli do Moravské Třebové a čekali nás velice silní soupeři z Lanškrouna, Poličky a Moravské Třebové - Ústí n Orl..

 

Béčko: úvodní zápas jsme hráli proti Lanškrounu, bohužel z tohoto turnaje nemám výsledky a výsledek tohoto utkání si nepamatuji, ale Lanškroun je silný tak to byla asi prohra. Druhé utkání bylo proti týmu Poličky tam je obrovský rozdíl mezi jejich Ačkem a Béčkem. Toto utkání jsme vyhráli.Nakonec utkání proti Ústí n Orl. A co si pamatuji tak to bylo velice vyrovnané, dokonce i velmi bojovné a to z obou stran. Nakonec naše výhra 6:5, tady to mělo pěkné parametry. Kluci se opravdu vyhecovali. U béčka vidím postupný výkonnostní vzestup.

 

Ačko: První zápas Lanškroun a naše prohra. V pořádku pokud je soupeř silnější a prohraje se, tak soupeři vysmeknu poklonu a klukům řeknu, že byl prostě soupeř silnější, což byl tento případ. Ovšem co se dělo ve druhém utkání to mě hlava nebere ještě teď. Soupeřem nám byla Polička a v celku vyrovnaném prvním poločase byl stav 5:0 pro Poličku!!!! Jak nejsem klidný tak naše poločasové představení mě vyhnalo tepovou frekvenci ke 200. To co bylo o přestávce nebyla přestávková bouře, ale můj slovní tajfún a ve druhém poločase nastal pravý opak kdy Polička bránila zuby nehty vedení nakonec jsme sice prohráli s výsledkem 4:6. Za první poločas si kluci vyslechli své, za druhý pochvala. Od teď vím, že kluci jsou schopni porazit každého, ale musí hrát na 100%. V posledním utkání jsme hráli s družstvem Moravské Třebové a po pěkném utkání zasloužená remíza 1:1. Tento turnaj se výsledkově nepovedl uplně nejlépe, ale mě ukázal hodně.

 

Váš Trenér

 

 

 

 

 

4. mistrovský turnaj 29.9.2018

 

Tentokrát jsme se představili na domácím trávníku soupeřem nám byly týmy Poličky, Lanškrouna a Letohradu-Libchav (dělené družstvo)

 

Béčko: na úvod musím zmínit, že jsme nebyli v nejsilnější sestavě jednak jsem přesunul některé kluky do áčka a také byly omluvenky a proto dostali příležitost kluci, kteří letos ještě nehráli. A čekal jsem co se bude dít. Na úvod Polička a pěkná remíza 1:1. Ve druhém utkání Lanškroun a naše drtivá prohra 0:9. Tady nebylo co řešit ti nás přejeli jak parní válec. V posledním utkání Letohrad celkem vyrovnané, ale nakonec prohra 1:3. Rozhodly drobné chyby. Z výsledků je patrné že tady byla chyba v útoku, bohužel absencí bylo příliš. Celkově to nebylo příliš fotbalové, ale kluky musíme zapojovat ať se taky otrkají.

 

Ačko: Prvním soupeřem Polička a naše prohra 1:4. Tady to byl náš nejslabší výkon v letošní sezóně. Kluci absolutně bez nasazení, bez pohybu, oni snad byly ještě v posteli. Druhé  utkání a naše výhra nad Lanškrounem 4:3. V tomto zápase se kluci přeci jenom vzbudili a dokázali porazit velmi silný Lanškroun. Nerad vyzdvihuji jednotlivce, ale tentokrát musím pochválit Peťku Baniariho, který dokázal famózními zákroky udržet naši výhru, bez něj by to skončilo 8:4 pro Lanškroun. Jen poznámka Lanškroun prohrál POPRVÉ V TÉTO SEZÓNĚ. V posledním utkání jsme nastoupili proti Libchavám a bohužel jsme zopakovali bezkrevný výkon z prvního utkání. Výsledkem byla prohra 2:7. Celkem vzato jedna výhra a dvě porážky je slabé. Nejde mě tak o výsledky jako takové, ale mrzí mě fakt, že kluci jsou schopní zápas odchodit a nebojovat. Bohužel vidím tam pořád spoustu nedostatků. Především v tom, že většina utkání se odehrává na naší polovině. Nejsme schopní soupeře zatlačit před jeho bránu a je jedno jak silný soupeř proti nám hraje.

 

Váš trenér

 

 

 

 

 

3. mistrovský turnaj 22.9.2018

 

Turnaj pořádala Chrudim a opět jsme se střetli s Pardubicemi, dále pak s domácí Chrudimí a Nemošicemi.

 

Béčko: K prvnímu utkání jsme nastoupili s domácí Chrudimí a výsledek 3:2 pro nás znamenalo těsné vítězství. Ve druhém jsme se utkali s Pardubicemi a jestli jsem si myslel, že výsledek 3:2 je těsné vítězství tak výsledek s Pardubicemi a naše vítězství 6:5 je sice stejně těsné, ale na mě až moc divoké. Ale za obě utkání patří klukům absolutní pochvala za nasazení, bohužel pro trenéra stojí taková utkání dvojnásobek nervů a hlasivek, ale super. Ve třetím už našim eléváčkům došel dech a jednoznačná prohra 1:7 od Nemošic. Tady to bylo pro trenéra klidnější, ale při pohledu na soupeře a klučinu, který vypadal, že je tak o 3 až 4 roky starší si myslím, že se kluci rvali statečně bohužel nebyly síly. U některých kluků je vidět pokrok skoro, až neuvěřitelný jiným to samozřejmě déle trvá, ale ta fotbalovost v nich je a na tom se dá stavět.

 

Áčko: Jestli jsem si u béčka nevydechl první dva zápasy tak áčko bylo o nervy od začátku do konce. První zápas a remíza s Chrudimí 6:6, dále utkání s Pce a remíza 3:3 a na závěr těsná prohra s Nemošicemi 4:5. Jednotlivé zápasy nemá cenu hodnotit. Vše bylo hodně vyrovnané. Je vidět, že kluci můžou hrát s každým, akorát se jim musí chtít. Některé akce se klukům daří a vypadají dokonce i fotbalově, ale vázne nám rozehrávka od brány a celkem bránění moc nefunguje. Musíme na tom zapracovat.

 

Váš trenér

 

 

 

 

2. mistrovský turnaj 15.9.2018

 

Turnaj se uskutečnil v Pardubicích za velmi příjemného počasí. Utkali jsme se postupně s Pardubicemi, Chocní a Lanškrounem.

 

Béčko: Kluci mě velice mile překvapují nejen ti co přišli z bambín, ale nově příchozí Štěpán Filip, Petr Hoang, ... První zápas s Pardubicemi a naše prohra 2:4. V celku vyrovnaný zápas, rozhodlo pár našich chyb, ale kluci se teprve dostávali do tempa. Druhý zápas a jednoznačná výhra nad Chocní 9:4. V posledním utkání jsme změřili síly s Lanškrounem a vítězství 6:2. Celkem 2 vítězství a jedna prohra. Výsledkově dobré, ovšem nějaká negativa tam jsou, ale ty budou vždy. Individuálně jsou kluci šikovní, ovšem vázne nám kombinace. Na tom budeme muset zapracovat.

 

Ačko: Tady byl průběh opačný první zápas a výhra nad Pardubicemi 4:2. V druhém zápase výhra nad Chocní 5:3. Do této doby bylo vše optimální. Pak ovšem nastal zápas s Lanškrounem, který nás přejel 8:1 a ukázal v čem máme značný problém - nasazení, bojovnost, důraz. Kluci v prvních dvou utkáních dokázali kombinací, organizací hry soupeře porazit a mysleli si, že to bude vždy stačit a ono nestačí. Opět poučení pro trenéra, že na tréninku je sice pěkné trénovat přihrávky, kombinace, ale je taky potřeba zapojit trénink nasazení a bojovnosti a osobních soubojů. Na všem se již pracuje, tak uvidíme.

 

Váš trenér

 

 

 

 

1. mistrovský turnaj 8.9.2018

 

Na první turnaj jsme zajížděli do Hlinska. Soupeři nám měli být Hlinsko, Chrudim a Pardubice. Což jsou velice těžcí soupeři.

K samotnému turnaji.

Béčko bylo poskládané z hráčů, kteří v loňském roce hráli za bambíny. V prvním zápas proti Chrudimi, bylo znát, že kluci se teprve rozkoukávají a bez většího odporu jsme prohráli 0:7. Ve druhém utkání jsme ovšem kluci zabrali a dokázali uhrát cenou remízu s Pardubicemi a to 4:4. Bylo znát neuvěřitelné zlepšení oproti prvnímu zápasu. V posledním utkání pak proběhla gólová přestřelka s Hlinskem, bohužel s lepším výsledkem pro soupeře. Naše prohra 5:6, ale opět herně to bylo opět o třídu výš než ve druhém utkání. Za mě velká pochvala, jen se to chce pořádně vyhrát.

 

Áčko - tady jsem čekal, že kluci kteří spolu hrají druhým rokem předvedou víc (bráno výsledkově). Bohužel jsme před turnajem neměli žádné přípravné utkání (moje vina) tak byly kluci nerozehraní. V prvním zápase proto podlehli Chrudimi 4:5. Ve druhém jsme si ovšem spravili chuť a porazili Pardubice vysoko 8:0. V posledním zápase jsme se střetli s Hlinskem a prohráli 7:3. Herně to nebylo špatné, ale v Hlinsku mají velmi dobrého brankáře, který se často zapojuje do hry a vytváří tak přečíslovací situace, se kterými si nedokáží naši ještě poradit (musíme na tom zapracovat). Celkový dojem je ovšem pozitivní, kluci hráli dobře, jen je potřeba přetavit to do výsledku.

 

Váš trenér

 

 

 

Sezóna podzim 2018

první trénink v úterý 28.8.2018 od 16:00 účast rodičů nutná

Dále pak tréninky vždy úterý, čtvrtek od 16:00

Trenér Jaroslav Matula, tel. 777024552, email: jjj.matula@gmail.com

 

 

 

 

 

   ------------------------

 

 

 

 

 

13. Mistrovský turnaj Ústí nad Orlicí - 13.5.2018

 

Na turnaj jsme zajížděli do Ústí a jelikož se stala funkcionářská chyba přijeli jsme tam dle původního termínu v sobotu ve 13:00. Bohužel jsme se dozvěděli, že je turnaj přeložen na neděli ráno. Na druhý pokus už vše dopadlo, jen sestava se malinko změnila protože ne všichni mají vyhrazen pro fotbal celý víkend (mě nevyjímaje), to ovšem budu muset probrat z vedením klubu. Teď k samotnému turnaji. 

 

Ačko: První utkání a očekával jsem tým Ústí nad Orlicí, ale nevím jak to kombinují s Moravskou Třebovou, ale tentokrát se proti našemu áčku postavila Mor. Třebová a dostala příděl 7:1 (David 5x, Martin 2x). Do branky se tentokrát postavil Maty, jelikož nejel ani jeden brankář. Druhé utkání a pro změnu příděl do naší branky od Lanškrouna a to 2:9 (naše branky David 1x, Fanda 1x). V tomto utkání se nedařilo vůbec nic. a proto dopadlo jak dopadlo. Chytal Martin. Ve třetím utkání jsme se střetli s týmem Nemošic a skončilo to remízou 6:6 (David 5x, Martin 1x). Opět chytal Maty. Výsledek turnaje jedna výhra, jedna prohra, jedna remíza. Celkem slušné na to že jsme neměli brankáře. Nikdy u fotbalu nevyzdvihuji jednotlivce, ale tentokrát musím pochválit Matyho jak se dokázal popasovat s rolí brankaře.

 

Béčko: tady již třetí turnaj zkouším sehrát kluky mladších ročníků osa Šimek, Smrček, Matula se jeví jako příslib do budoucna. První utkání a soupeř Ústí nad Orlicí a prohra 4:8 (Péťa 2x, Šimek 1x, Michal 1x). Opět jsme neměli brankáře a do branky se postavil Šimon Sýs. Soupeř byl silný, ale kluci vzdorovali statečně. Velká pochvala. Druhý zápas proti Lanškrounu v brance David Holub a naše vítězství 4:2 (Šíma 2x, Vojta 1x, Kovařík 1x). Tady kluci odehrály opět velmi kvalitní utkání. Posledním soupeřem byly Nemošice a vítězství 4:1 (Robin 2x, Smrček 1x,) v brance opět David. V tomto utkání se do toho opřeli mladší kluci a dokázali, že vkládaná důvěra se začíná vracet. Soustředěným výkonem dokázali zvítězit. Celkem mám z béčka radost, Kluci dokáží zodpovědně bránit a  konečně taky pravidelně dávat góly. Výsledek jedna prohra a dvě výhry jsou slušným výsledkem. Taky si zde někteří kluci z áčka zkusili zachytat a poradili si s tím nadmíru dobře.

 

 

 

 

 

11. Mistrovský turnaj Vysoké Mýto - 29.4.2018

 

Letos podruhé jsme pořádali turnaj na domácím hřišti. Po dvou nepovedených turnajích jsem očekával, konečně nějaké zlepšení. 

 

Ačko: na úvod jsme měli soupeře z ČT, bez větších problémů kluci toto utkání zvládli a jednoznačnou výhrou 6:1 dokázali, že fotbal umí (David 3, Martin 1, Fanda 1). Ale jasná výhra dokázala kluky uchlácholit. Druhé utkání proti Ustí n Orl., byly pěkné gólové hody. Výsledek 9:7 pro nás je všechno možné jen ne fotbalový výsledek (David 5x, Martin 2x, Šíma 2x). Ofenziva fungovala stoprocentně ale ty obdržené branky. Sebík 2x "sledoval vše jen ne balon" a lehce inkasoval. Naštěstí jsme celý zápas vedli o 2 a více gólů tak to až tak velké drama nebylo. Posledním soupeřem byly Svitavy a tady jsem očekával příděl, který se dostavil. Bohužel Svitavy jsou velmi silný soupeř, se kterým jsme schopni hrát vyrovnanou hru až ve chvíli, kdy prohráváme o pět gólů. Myslím si ovšem, že hrát s takovými soupeři kluky dost posiluje, protože vidí své slabiny, na kterých musí pracovat.

 

Béčko: První soupeř ČT a naše prohra 2:4. Tady jsem byl dosti rozčarován, jelikož tyto soupeře by jsme měli porážet, ale bohužel někdy se prostě nedaří a toto byl zrovna takový zápas. Branky Péťa 2x. Druhý zápas proti Mor. Třebové (Mor. Tř a UO mají každý po jednom týmu), zde spíš šťastná výhra 3:2, budu se opakovat, ale taková vyrovnané utkání kde není do konce nic jasné kluky nejvíc posílí, především v bojovnosti a nasazení. Každopádně vítězství se počítá. Branky bohužel nevím. Poslední utkání proti týmu Svitav a prohra 2:11. K tomu není co říct. Maximálně pogratulovat soupeři.

 

Celkem se nám turnaj povedl jak herně (áčko) tak organizačně, opět děkuji rodičům a kamarádům kteří pomohli. 

 

 

 

 

 

10. Mistrovský turnaj Svitavy - 22.4.2018

 

V neděli 22.4 jsme zajížděli na turnaj do Svitav. Dle rozlosování to vypadalo na nejtěžší možný turnaj. Soupeři Svitavy a Pardubice A jsou výkonnostně úplně někde jinde a Letohrad je na stejné úrovni jako my. No každopádně dopadlo to trochu jinak. Především Pardubice se nezúčastnily - tomu nerozumím, pokud se jedná o oficiální soutěž nechápu jak můžou jet někam jinam. Teď k samotným utkáním ikdyž tady toho taky není moc k hodnocení.

 

Ačko: První zápas náklep od Svitav 3:10. Na obranu kluků, beru tuto prohru na sebe. Jelikož nebyl k dispozici brankář postavil jsem do brány Fandu. Bohužel z něj brankář asi nikdy nebude i když to zkouší dlouho. Za toto příkoří a špatný trenérský tah jsem se Fandovi omluvil. Od teď vím, že pokud není brankář musím to operativně vyřešit prostřídáním hráčů z pole. Druhý zápas Letohrad  a výsledek 2:5 a opět hrůzostrašné bránění, ale to bych se opakoval. Třetí zápas se nehrál. Suma sumárum dvě prohry, mnoho chyb v obraně, tragedie v bráně a málo produktivní útok.

 

Béčko: První zápas Svitavy a neuvěřitelná remíza 7:7 (Pepa 6x, Robin 1x). Tady to bylo pro diváky zajímavé a pro trenéry na mrtvici. Pepa ukázal, že když má den dokáže nasázet spousty gólů. Druhý zápas Libchavy (Letohrad nemá béčko a jezdí za ně Libchavy). Bylo poznat že tým Libchav má jeden mančaft a výkonnostně by měl hrávat spíš s áčkem než béčkem. Kvalita byla na straně Libchav a jednoznačně náš porazili 2:9. Tady nebyla šance. 

 

Takové turnaje ukáží trenérovi kde jsou největší slabiny týmu. U nás to je jednoznačně rozehrávka od brány. Vždyť mi byly pořád před naší bránou a nemohli se dostat za půlku. Bohužel chtělo by to více se věnovat brankářům a rozehrávce - úkol pro mě.    

 

Váš trenér

 

 

 

 

 

9. Mistrovský turnaj Česká Třebová - 14.4.2018

 

Tentokrát referát z turnaje bude velmi stručný. Jelikož i trenéři mají své dny, nemohl jsem se turnaje zúčastnit (vlastní fotbalové povinnosti).

 

Ačko: Už sestava byla dost pozměněná a nedalo se očekávat vůbec nic. Chyběl Seb nemoc, David rodinné důvody. Do brány šel tedy Fanda, do útoku Šíma atd. Výsledky VM:Pce B 1:4 (Šíma 1x), VM:ČT 5:3 (Šíma 4x, Martin 1x) a VM:Svitavy 1:9 (Láďa P. 1x). Netřeba víc hodnotit uvidíme příště.

 

Béčko: Tady opět promluvila různá indispozice hráčů a sestava se protočila. Za zmínku stojí zapojení hráčů bambín (Najman, Horák). Výsledky VM:Pce B 1:6 (Tobík 1x), VM:ČT 4:2 (Šíma 3x, Tobík 1x), VM:Svitavy 0:10. Jen pro vysvětlení do béčka se zapojili i hráči áčka. 

 

Naše výsledky jsou jako na horské dráze tak uvidíme příště. Váš trenér Jaroslav Matula

 

P.S. Děkuji J. Melicharovi za perfektní výkon na střídačce, i když ho to stálo trochu nervů :))

 

 

 

 

 

 

8. Mistrovský turnaj Vysoké Mýto - 7.4.2018

 

První jarní turnaj se konal na našem stadionu za velmi příjemného jarního počasí. Z turnaje jsem měl velké obavy. Jelikož jsme na trávě absolvovali pouze 2 tréninky a přátelské utkání neproběhlo žádné. Jímala mě hrůza co se bude dít a dělo se toho opravdu hodně.

 

Áčko: První utkání proběhlo proti soupeři z České Třebové. Nevím kde kluci trénovali, ale výkon předváděný na hřišti byl výkonem snů. Jasná výhra 5:0 (David 5x) mě doslova a do písmene vyrazil dech.Prostě paráda se vším všudy. Nejen Davidovi góly s těmi tak nějak i počítám, ale hlavně předvedená hra v obraně, kde jsme soupeře do ničeho nepustili a pěkná nula je super. Druhé utkání proti Pardubicím B měl trochu více dramatičtější průběh, ale konečný výsledek 8:3 (David 5x, Martin 1x, Šíma 1x, Hunal 1x) mluví opět v náš prospěch. Posledním soupeřem bylo družstvo Nemošic, které dokázalo taky oba soupeře porazit a proto měla proběhnout bitva o vítěze turnaje. Skauti podali informace o nebezpečných hráčích a střelcích :) . Nic z toho ovšem nebylo potřeba, jelikož rozjetá vysokomýtská lokomotiva jela na plné obrátky soupeře deklasovala 9:1 (David 5x, Martin 2x, Šíma 1x, Maty 1x). Za turnaj patří všem hráčům pochvala. Dokonale secvičené rozehrávky od branky (Sebík), rychle vhozené auty (Maty), přesně rozehrané rohy (Šíma, Maty, Vojta) a samozřejmě David pět gólů v každém utkání . Tak nějak si představuji dokonalý výkon týmu PARÁDA. Jen jedno varování na konec MUSÍME BÝT STÁLE NOHAMA NA ZEMI, příští turnaj začíná opět od nuly.

 

Béčko: Jako tradičně u béčka nejsou má očekávání příliš velká. S Českou Třebovou jsme na podzim odehráli dvě utkání (7:2, 3:4) Očekával jsem tudíž vyrovnanou partii. Kluci ovšem nastoupili v podobném duchu jako Ačko a České Třebové dali 5:0 (Pepík 4x, Tobík 1x). Na rozdíl od Ačka ovšem nastoupil pocit uspokojení a kluci si mysleli, že další zápasy se vyhrají sami. Přestali běhat, přihrávat a bojovat. Z této kombinace nemohl být jiný výsledek než prohra s Pardubicemi B a to v poměru 1:4 (Robin 1x) (mě jako trenéra mohlo mrsknout). Kluci prostě toto utkání zazdili. Ne tak já, protože opravdu co nesnáším je lenost a pocit uspokojení. Proto proběhla pozápasová bouře, kde jsem klukům jasně nastínil, že tudy cesta nevede. Následoval diametrálně odlišný výkon proti Nemošicím a výhra 4:0 (Pepík 1x, Pétě 2x, Robin 1x) tady se dá hovořit o nějaké fotbalovosti, kdy si kluci dali přihrávku a zkoušeli kombinovat. Celkově bych měl být s výkonem béčka spokojený. Dvě výhry, jedna prohra je pěkné. Bohužel z pohledu trenéra vidím spoustu nedostatků a hodně práce. Takže hurá do ní, protože sezona teprve začíná. 

 

P.S. Všem rodičům, kteří pomohli z turnajem děkuji. Váš trenér Jaroslav Matula

 

 

 

 

 

 

Jarní program mistrovských turnajů + další informace jsou v sekci  "Rozlosování"  -  zde 

 

 

 

 

 

 

7. mistrovský turnaj Choceň - 22.10.2017

 

Na poslední turnaj jsme zajížděli do nedaleké Chocně. Tentokrát bude hodnocení velmi stručné.

 

A: Turnaj se klukům hrubě nepovedl. První zápas Svitavy a jednoznačná prohra 9:0. Naše totální bezzubost. Tady mě kluci připadali, že jsou poprvé na fotbale. Druhý zápas Choceň a remíza 7:7 (branky David 3x, Martin 2x, Šíma1x, Pepa 1x). Z Chocní to máme dlouhodobě velmi vyrovnané což se opět potvrdilo. Bohužel 3 branky padly po našich obrovských chybách. Poslední zápas sezony byl proti České Třebové a prohra 8:6 (David 4x, Martin 1x, Maty 1x). Opět z mého pohledu strašná divočina to není fotbal, ale tenis. Za co jsem kluky chválil v minulém turnaji to tentokrát totálně selhalo OBRANA. Pro mě obrovská škoda, ale hold takový je život. 

 

B: Béčko nemělo na turnaji brankáře a tak kdo chtěl si jít zkusit zachytat, dostal příležitost. První zápas Svitavy a prohra 5:4 (branky Robin 2x, Michal 1x, Láďa 1x) brankář Šíma. Celkem vyrovnané utkání se šťastným koncem pro Svitavy. Druhý zápas a domácí Choceň to bylo jednoznačné. Prohra 11:2 (branky Robin 1x, Láďa 1x) brankář David. Třetí utkání s Českou Třebovou a tentokrát šťastná výhra 5:4 (branky Vojta 3x, Robin 2x). v brance Martin. Tentokrát jsem udělal pár změn Pepík šel do áčka, aby si zkusil jaký je rozdíl v úrovni A a B, a taky za odměnu jak táhl béčko celý podzim. Naopak do béčka šel Robin, který se vrátil po nemoci, Honzík Š a Vojta, proto aby si zkusili tým táhnout, což se částečně splnilo. U béčka ovšem dávám prostor i hráčům novým, kteří teprve začínají proto ty výsledky nemají takovou vypovídající hodnotu, ale chci ať si zahrají všichni.

 

Za podzim všem děkuji především tatínkům, kteří se zapojili do tréninků a pomáhají na turnajích. DÍK váš trenér (P.S. omluvte zpoždění za hodnocení) 

 

 

 

 

 

6. mistrovský turnaj Nemošice - 15.10.2017

 

Hodnocení by mělo začít ještě před samotným turnajem a mohlo by se jmenovat Dobrodružná cesta do Nemošic. Jelikož se nám v Chrudimi rozbil autobus a my musely řešit logistiku, byl náš úvod do turnaje trochu zběsilý.

A: dle rozpisu se mohlo zdát, že se jedná o lehký turnaj se snadnými soupeři, ale podcenění je nejhorší fotbalová vlastnost. Kluky jsem od začátku nabádal k tomu, že samo se ještě nikdy nic nevyhrálo. Především naše úvodní zápasy jsou katastrofa, ale tentokrát možná i díky autobusu, vstoupili kluci do utkání koncentrovaně, snažili se kombinovat a především dávali góly. Výsledek 7:2 proti Hlinsku byl dobrý vstup do turnaje (David 3, Šíma 2, Martin 1, Vojta 1). Zde musím pochválit Davida, za perfektní spolupráci v útoku, kde několikrát přihrával spoluhráčům před prázdnou bránu. SUPER. Druhý zápas jsme hráli proti domácím Nemošicím. Hra byla vyrovnaná s naší mírnou převahou. Bohužel co jsme dokázali v prvním utkání, tedy proměňovat brankové příležitosti, to se nám tady úplně nedařilo. Byl z toho pouze jeden vstřelený gól. Ovšem i to by na výhru stačilo, kdyby do osudu zápasu nevstoupil rozhodčí a neodpískal spornou malou domů, za kterou proti nám nařídil penaltu. Tu domácí proměnili a byl z toho výsledek 1:1 (Martin 1). Pro nás ovšem znamenal výsledek spíš ztrátu. Za druhý zápas zaslouží pochvalu všichni dobré nasazení a bojovnost, ale nejdůležitější byla proměněná šance Martina, který dokázal z první šance skórovat. Trocha křivdy nás zřejmě nabudilo k parádnímu výkonu v posledním utkání, kde naším soupeřem byl Lanškroun (jednou nás letos porazil a to 7:1) Vítězství 2:1 bylo dobrou satisfakcí. Zápas to byl spíš tuhý boj než nějaké pohledné kombinace, ale výsledek se počítá. Z turnaje si odnášíme pozitiva hlavně v bránění, kde 4 obdržené branky ze tří zápasů, z toho jeden z penalty je víc než slušné.

 

B: Tady to už, bylo trochu horší. S Hlinskem výsledek 6:3 (Pepa 3x) byl jednoznačnou záležitostí, kde jsme pořád jen dotahovali. Druhý zápas s Nemošicemi a průběh podobný jako v prvním utkání poločas pro nás 0:2 a zdálo se rozhodnuto. Kluci ovšem zabojovali a dokázali srovnat na 2:2 (Pepa 2x). Kluci zjistili, že žádný zápas není ztracený. Za mě obrovská pochvala. Třetí zápas proti Lanškrounu a výsledek 3:4 z našeho pohledu. Těsné, ale prohra. Bohužel. Asi se budu opakovat  u kluků vidím chuť, zápal, nasazení, ale bohužel chybí trocha fotbalovosti. Paďouři létají pořád v oblacích, Honza se snaží o rozehrávku, ale né vždy to vyjde, Pepík bere fotbal jako individuální sport. Celkově máme hodně prostoru ke zlepšení, ale nic nevzdáváme.

 

Váš trenér 

 

 

5. mistrovský turnaj v Hlinsku - 8.10.2017

Pokud se mě zdálo, že na turnaji ve Vysokém Mýtě bylo nepříznivé počasí tak v Hlinsku byla naprostá katastrofa. Zima, déšť, terén na bahenní lázně a ne na fotbal. Za mě by snad ani neměli kluci na takových to terénech hrávat.

A: První zápas jsme odehráli proti Chrudimi a opět jako už tradičně se nám úvodní zápas nepovedl. Prohra 4:1 ( branka David) mluví sice jednoznačně, ale my neproměnily spoustu šancí a dostaly hodně laciných gólů. Pozitivem bylo, že kombinaci kterou se snažím kluky naučit na tréninku pomalu začínají přenášet do hry (někdy až po důrazném napomenutí). Druhý zápas proti soupeři z Chocně začal pro nás opět prach bídně po poločase stav 1:3 a opět důrazná domluva hráčům. Kluci se dokázali vzchopit srovnat na 3:3 a já věřil ve famózní obrat, bohužel v poslední minutě jsme si dali vlastní gól a pak dostali ještě jeden. Konečný výsledek 3:5 (branky David 3x). Pro mě ovšem bylo pozitivní, že hra měla vzestupnou tendenci. Na tu jsme navázali v posledním utkání kdy jsme Hlinsko přejeli na půl plynu 8:3. Za zmínku stojí, že Sebík coby brankář šel do útoku a dal 2 góly zbylé přidali David 4x, Vojta 2. 

 

B: Tentokrát se na béčku sešla odlišná sestava než na turnaji v Mýtě a Lanškrouně. Chyběli Honza N. a V a V Paďourovi. Otázka tedy zněla, kdo bude hrát v obraně. Netradičně jsem tam tedy postavil Michala K. , Tobíka K. a Honzu Š. a čekal co se bude dít. Na úvod soupeř z Chrudimi a kdo neviděl neuvěří. První půle klasická šmudlaná (chumel kluků a všichni chtějí balon), ovšem po poločasové domluvě předvedli kluci něco na co jsem byl opravdu pyšný. Začali kombinovat, balon šel od hráče ke hráči a  kluci z Chrudimi pouze přihlíželi. Výsledek 3:1 (branky Pepa 2x, Michal K. 1x) a dobrý vstup do turnaje. Dále se nám již tak nedařilo. Druhý zápas 2:11 pro Choceň. Tady byl soupeř jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Posledním soupeřem bylo domácí Hlinsko a výsledek 1:7 (branka Pepa). Spoustu gólů po našich chybách v rozehrávce.

Tak jak mělo Áčko na turnaji vzestupnou herní a výsledkovou tendenci, tak béčko mělo pravý opak. Ovšem výsledky jdou stranou důležitá je předvedená hra, která mě potěšila (tedy né vždy moje hlasivky by mohly vyprávět). Každopádně musím konstatovat, že turnaj mi ukázal, že cesta na které jsme vede správným směrem. Jen je potřeba se nevzdávat a vydržet.

 

Váš trenér Jaroslav Matula  

 

 

4. mistrovský turnaj v Lanškrouně - 30.9.2017

Tak výlet do Lanškrouna se nám hrubě nepovedl. Los tohoto turnaje byl přetěžký a nám se nepovedlo z hola nic a je z toho 0 bodů jak pro A tak pro B.

 

Výsledky A: 

Lanškroun-VM       7:1  GOL- Martin

Pardubice B-VM   13:1  GOL - Adam
Pardubice A-VM   13:2  GOLY  - Láďa 1, Vojta 1

Kluci se sice snažili, ale bohužel kvalita byla na straně soupeře. Nedá se nic dělat pouze tvrdě pracovat na tréninku

 

Výsledky B:

Lanškroun-VM       4:3  GOLY Honza 1, Pepa 2
Pardubice B-VM     5:1  GOL Pepa 1
Pardubice A-VM   16:2  GOLY Pepa 1 , Tobík Kouřim 1

Opět to samé pouze snaha výsledky neudělá. No nic nejlépe takový turnaj hodit rychle za hlavu a vzhůru k lepším zítřkům.

 

Váš trenér

 

 

3. mistrovský turnaj ve Vysokém Mýtě - 23.9.2017

Turnaj 23.9 se odehrál na našem stadionu za nepříliš dobrého počasí. Mé očekávání bylo dosti vysoké (u Ačka 7 bodů a u Bečka 4 body). Tak se na to podíváme postupně.

 

A: Prvním soupeřem byl tým Chrudimi, který jsme už letos jednou porazili. Čekal jsem vyrovnané utkání, bohužel kluci byli duchem nepřítomni možná ještě v posteli nebo se jim prostě nechtělo a to nikomu!!!! Hra byla bez pohybu, chuti hrát, prostě totální katastrofa. Tentokrát ani Seb v brance mužstvo nepodržel. Výsledkem byla jednoznačná prohra 9:1 (David 1x). Po menší domluvě a krátké přestávce šli borci na tým Nemošic. Soupeře jsem neznal, ale po naší první tragedii jsem byl bez nějakých iluzí. Kluci ovšem dokázali, že první zápas byl pouze úletem. Nastoupili jako vyměnění hra měla parametry, z naší strany byly náznaky kombinace. Zápas to byl vyrovnaný, my možná měly více gólových šancí. Vítězství 4:3 ovšem po úvodním fiasku beru všemi deseti (branky David 3x, Šíma1x). Posledním soupeřem bylo družstvo České Třebové a to byl náš nejlepší výkon na turnaji. S přehledem jsme vyhrály 5:1, opět byly k vidění kombinační akce, nechybělo nasazení, kluci dokonce začali plnit udělované pokyny. Třebovou jsme držely dostatečně daleko od naší brány. Za tento zápas musím pochválit všechny. Tak si představuji zvládnuté utkání. Celkem musím konstatovat, že 6 získaných bodů je dobrý výsledek, ale nedostatky tam jsou, na těch budeme pracovat na trénincích. Ukazuje se, že kluci pomalu, ale jistě dokáží (když chtějí) plnit pokyny a přeci jenom vidím zlepšení v přenesení tréninkových prvků do zápasu. Kombinační akce na dva dotyky po ose Šíma - Maty - David - Robin, kde Robin přestřelil prázdnou branku měla parametry z úplně jiné soutěže. Jen tak dál.

 

B: Očekávání nebyla taková jako u A, ale hned prvním zápasem mě kluci ukázali, že chuť tam je a  nasazení a bojovnost nechybí. Remíza 3:3 (branky Pepík 3x) byla pro nás trochu nešťastná, jelikož jsme dostali gól na 3:3 deset vteřin před koncem utkání. Za mě absolutní pochvala. Tady se mohli kluci z Ačka učit co je to bojovnost. Druhý zápas výhra 2:1 nad Nemošicemi a opět pochvala za nasazení a bojovnost. Peťka v bráně byl čaroděj, který zamkl klec a skoro vše pochytal. Vstřelené dvě branky na vítězství stačily. Poslední zápas byl proti České Třebové výsledek prohra 4:3 (branky Pepík 3x) jde z části na moji hlavu, protože jsem chtěl dát prostor Peťkovi v útoku a do branky se nikdo nehrnul. A jak se říká bez brankáře nejde vyhrát, tak nám se přesně toto stalo. Bohužel místo nastřílených minimálně 8 gólů a klidného utkání z toho bylo fotbalové trauma. Družstvo jako Česká Třebová B musíme porážet (bez nějaké urážky soupeře, ale minule výhra nad ČT 7:2).  Konečný výsledek 4 body z turnaje je pěkné bohužel prohra v posledním zápase mě trochu mrzí. Celkově klukům nelze upřít snaha, akorát tomu chybí trocha lehkosti a fotbalovosti. Prostě je na čem pracovat.

 

                                                                                                                                             Váš trenér Jaroslav Matula

 

 

INFO

 

 

Turnaj 23.9.2017 se koná na našem stadionu sraz kluků v 8:30 A a 9:00 B.
Rodiče přijďte podpořit kluky. Nominaci pošlu SMS-kou.

Samostudium pro kluky:

 

 

2. mistrovský turnaj v Pardubicích - 16.9.2017

Tento víkend nás nečekal vůbec jednoduchý los turnaje, soupeři Pardubice, Choceň a Hlinsko, jsou obzvláště těžcí soupeři. Tím pádem jsem neměl velké očekávání co se bodů týče.
A - Do turnaje jsme vstoupili proti Hlinsku. Ukázalo se, že naše mužstvo má přeci jenom nějakou kvalitu a soupeře jasně přehrálo 9:1. Branky vstřelili David H. 5x, Robin M 2x a Šíma a Láďa P. po jednom. Druhý zápas byl těžší oříšek postavili jsme se proti Pardubicím A, které je kvalitativně asi někde jinde což se ukázalo při hře a taky na výsledku 1:13 z našeho pohledu. Čestný gól dal Vojta H.. Posledním zápasem, bylo utkání s Chocní a zde musím pochválit kluky za bojovnost a nasazení. Choceň se mi zdá o proti nám fotbalovější, mi se jí však dokázali vyrovnat. Výsledek 6:6 mluví za vše. Branky vstřelil David 6x. Hra tady měla slušné parametry a kdyby jsme dokázali proměnit další šance mohli i vyhrát. Největší pochvalu za A ovšem zaslouží Sebík Ryčl, který ač nováček předváděl velice slušné výkony v brance. Výsledek 4 body z turnaje je solidní těší mě že mladší ročníky Robin, Sebastián jsou pro tým přínos a ne pouze do počtu.

B - Kluci, kteří jezdí za naše B si jdou především zahrát a posbírat nějaké zkušenosti, což se odráží na výsledcích. První zápas proti Hlinsku s výsledkem 3:8, branky vstřelili 2x Pepík H. a 1x Michal K. Druhý zápas proti Pardubicím skončilo 0:17. Toto bych přešel bez hodnocení. Posledním soupeřem byla Choceň výsledek 1:11 sice hovoří v jasnou záležitost, ale minimálně 7 branek bylo po našich fatálních chybách. Jedinou branku vstřelil Pepík H. Celkově musíme u hráčů béčka naučit základní fotbalové návyky a dovednosti. Pochvala tentokrát patří Peteru, který jako brankář dokázal přes množství obdržených branek jich dokázal spoustu pochytat. Mužstvu chybělo nasazení a chuť se s výsledkem poprat. Bohužel. Je zde obrovský prostor pro zlepšení jen je potřeba na nelehké cestě vydržet.

                                                                                                                                       Váš trenér Jaroslav Matula

 

 

Sobotní turnaj v Chrudimi budu hodnotit A i B samostatně.

 

A - na Klukách bylo znát, že mužstvo se teprve skládá a buduje. Osa týmu David, Šíma, Marťas, Adam byla jasná od nich jsem očekával, že tým potáhnou, což se i plnilo. Ovšem byly doplněni mladšími Robin, Péter, Honza, které musím pochválit, že se s těžkými soupeři dokázali vyrovnat. Jediná výtka je k útočníkům, kteří musí myslet nejen na útočení, ale i na bránění. Platí zde klasické HESLO dopředu můžeš,ale do zadu musíš. Výsledek 1 výhra a 2 prohry odpovídá momentální situaci, ale já očekávám od dalších turnajů pouze zlepšení.
B - upřímně jsem žádná velká očekávání od našeho béčka neměl. Nechal jsem zde některé kluky od starších Vojta, Franta a kolem nich postavil spoustu nezkušených. Bylo jasné, že od začátku to až tak fotbalové nebude, což se naplnilo. Ovšem postupem času se hra i výkon zlepšoval. Pepík, s Frantou a Vojtou přenesly pokyny na trávník a ono to náhodou šlo. Pochvala jde Honzovi, který dokáže plnit trenérovi pokyny a jako obránce z něj jednou bude neprostupná zeď to samé se dá říct o Tobíkovi Kouřimovi. Opět jediná výtka je na chování některých jedinců, kteří místo o snahu hrát fotbal, je snaha oto aby dostal trenér infarkt, ale na tom zapracujem. Výsledek 2 prohry a 1 výhra odpovídá naší situaci, ale platí zde to samé jako u A, očekávám pouze zlepšení.

                                                                                                                                           Váš trenér Jaroslav Matula

A mužstvo

Letohrad - VM    5:1

branky: Melichar 1x

Chrudim - VM    3:4

branky: Holub 2x, R. Matula 1x, Sýs 1x

Česká Třebová - VM   6:3

branky: Holub 2x, Melichar 1x

 

 

B mužstvo

Libchavy - VM   18:0

Chrudim – VM     8:1

branku: Navrátil 1x

Česká Třebová - VM   2:7

branky: Kopecký 1x, Harvan 3x, Hunal 3x

 

 

Domácí úkol 6.9 na pátek 8.9.

https://www.stream.cz/sportovni-okamziky/10017658-101-sekund-manchester-united-bayern-mnichov-1999

Kdo vyhrál

Výsledek zápasu

Kdy padly rozhodující góly

 

INFO

Ve středu 6.9.2017 přátelské utkání s Chocní na našem stadionu.

Sraz hráčů v 16:00. Sebou chrániče, kopačky, pití. Účast všech nutná budou hrát 2 družstva (A, B).

 

1. mistrovský turnaj bude v sobotu  9.9.2017 v Chrudimi začátek 9:00 hod.

Odjezd od Stadionu SK VM v 7:45 od zadní brány. Sebou chrániče, kopačky, pití a svačinu.

Nominace bude upřesněna ve středu pokud někdo nemůže napište SMS trenérovi. 

 

 

Sezóna podzim 2017

první trénink v pondělí 28.8.2017 od 16:00 účast rodičů nutná

Dále pak tréninky vždy pondělí, středa, pátek od 16:00

Trenér Jaroslav Matula, tel. 777024552, email: jjj.matula@gmail.com

 

 

TOPlist