Česká liga U12 - 6.kolo - 16.9.2017
FK Čáslav - SK Vysoké Mýto    3:3  (2:2, 1:1, 0:0)
Branky: 9´Martinec (p), 28´Šeda, 38´Mošner
Sestava: Michal Jeřábek - Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Padevět, Tomáš Bis

Třetí utkání sezóny jsme odehráli na známém atletickém stadiónu v Čáslavi na nepříliš kvalitní travnaté ploše. K utkání jsme odjeli posílení vydařeným vstupem do soutěže, ale současně oslabení o dva nemocné hráče, a tak na lavičku musela i dvojice „zraněných“ hráčů. Domácí tým nás v první třetině zaskočil jednoduchostí hry, rychlým přechodem a dobře zahrávanými standartními situacemi. Právě po rohovém kopu ve 4. minutě se domácí ujali vedení a následně ještě dvě slibné šance nevyužili. Postupem času jsme však začali získávat převahu, v 9. minutě byl brankařem v samostatném průniku faulován Matyáš Šeda a Míra Martinec z penalty s přehledem vyrovnal. Ve 20. minutě Petr Štanglica zamířil pouze do břevna, ale ve 28. minutě jsme již vedli, když Pavel Kuta z levé strany nezištně uvolnil na zadní tyči Matyáše Šedu - 1:2. Když už jsme se chystali "do šaten", přišel v nastavení první třetiny trestný kop a domácí hráč se trefil nechytatelně 2:2. Po vyrovnané první třetině jsme zbytek utkání byli aktivnější a domácí hrozili pouze z brejků. V 33. minutě opět zvonila tyč po střele Filipa Řeháka, v 38. minutě jsme se už radovali, to když se ujala tečovaná střela Honzy Mošnera. Následovaly další možnosti k odskočení o dva góly, ale bez úspěšného zakončení. Domácí pak rovněž zahrozili, nejprve v 46. minutě Michal Jeřábek vytáhl další trestný kop, ale v 54. minutě už bylo srovnáno, rovněž tečovaný míč zapadl do horního rohu 3:3. Třetí třetina byla ve znamení zahazovaní pouze našich šancí – postupně Mokrejš, Mošner (opět tyč v 75. minutě), Meduna, Štanglica a když v poslední minutě Jiří Mokrejš krásně uvolnil Filipa Řeháka a ten trefil pouze golmana, rozešly se oba týmy smírně. Na našich hráčích bylo vidět velké zklamání, ale klukům není co vytknout - vysoké nasazení většiny hráčů, bojovnost, snaha o kombinace, ale naše koncovka dnes byla buď ukvapená nebo nepřesná. Věříme, že se do příštího týdne dáme zdravotně dohromady a smůla v koncovce se nebude opakovat!

Pavel Řehák - trenér

imageČeská liga U12 - 5.kolo - 10.9.2017
SK Vysoké Mýto - MFK Chrudim    3:2  (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 71´a 87´Řehák, 1´Mokrejš
Sestava: Michal Jeřábek - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Padevět, Ondřej Stodola

V neděli dopoledne jsme se představili v nové sezóně poprvé před domácím publikem a věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání. Tým MFK Chrudim se před sezónou změnil k nepoznání a po nevydařeném utkání doma s FC Hradec Králové přijel určitě bodovat. Utkání jsme zahájili ve velkém stylu a hned v první minutě jsme využili zaváhání soupeře ve středu hřiště a Jirka Mokrejš otevřel skóre přízemní střelou. Bohužel to bylo brankově na dlouho vše a hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště s množství soubojů, v těch jsme na útočné polovině tentokrát zaostávali a tím se nemohli dostat do většího tlaku. Zahrávali jsme sice velké množství rohů, ale bohužel bez gólového zakončení. Bezchybně pracovala naše defenziva v čele s Pavlem Kutou, Mírou Martincem a Míšou Staňkem, a tak se soupeř do vyložených šancí také nedostával. Na začátku druhé třetiny přišlo zaváhání našeho „benjamínka“ v brance, který tak pomohl hostům k vyrovnání, v dalších minutách však Míša Jeřábek tým několikrát podržel a připsal si i rozhodující gólovou přihrávku! V této fázi utkání se oba týmy snažily překlopit vedení na svoji stranu, ale neúspěšně. Branky přinesla až poslední třetina, opět jsme šli do vedení v 71.minutě, když Radek Padevět uvolnil Filipa Řeháka a ten podél golmana upravil na 2:1. Soupeř opět odpověděl a v 80. minutě z dorážky srovnal, ale v 87. minutě Míša Jeřábek poslal do brejku Filipa Řeháka, který po kličce golmanovi do prázdné branky strhl vedení na naši stranu - 3:2! Následný nápor hostů jsme ustáli a mohli slavit další výhru, tentokrát byla po bojovném výkonu našich borců hodně vydřená a soupeř na našem hřišti potvrdil svoji kvalitu! Utkání velmi dobré úrovně se hrálo před skvělou kulisou, za což opět patří poděkování všem našim fanouškům!

Ondrášovka Cup/Ždírec n. Doubravou  6.9.2017

SK Vysoké Mýto - FC Velké Meziříčí       2:0  Štolba, Řehák
SK Vysoké Mýto - FC Velká Bíteš           5:1  Meduna, Mokrejš, Martinec, Padevět, Mošner
SK Vysoké Mýto - FC Nový HK                2:0  Šeda, Řehák

SK Vysoké Mýto: Michal Jeřábek - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák,
Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Padevět, Ondřej Stodola

Ve středu 6.9.2017 jsme ve Ždírci nad Doubravou vstoupili do nového ročníku Ondrášovka Cup. Ačkoli jsme v loňské sezóně obsadili celkově 7. místo, museli jsme letos zahajovat již v předkole, které jsme výsledkově zvládli a postoupili do dalšího kola (kvalifikace - Vyškov 18.10.2017). K předvedené hře máme stále řadu výhrad, a to hlavně ve zbytečných ztrátách a špatné komunikaci mezi hráči, naproti tomu jsme zlepšili zakončení.

image
Česká liga U12 - 4.kolo - 3.9.2017
MFK Trutnov - SK Vysoké Mýto   3:7 (1:2, 0:2, 2:3)
Branky:  62´a 74´Mokrejš, 8´Staněk, 11´Mošner, 46´Řehák, 54´ vlastní, 83´Šeda
Sestava: Michal Jeřábek - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák,
Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Ondřej Stodola

V neděli odpoledne nás v Trutnově čekal premiérový vstup do ligové soutěže žáků (skupina D) a jako nováček soutěže jsme si určitě nepočínali. Přes zvýšenou nervozitu některých hráčů jsme do utkání vstoupili hodně aktivně, byla vidět chuť a od úvodu jsme si připravovali šance. Proměnili jsme až tu čtvrtou, když se v 8. minutě ze střední vzdálenosti krásně trefil Michal Staněk. Následovala sice neproměněná penalta, ale v 11. minutě jsme již vedli 0:2, to když se prosadil Honza Mošner střelou na bližší tyč. Ve 13. minutě se radovali domácí po proměněném pokutovém kopu a tím trochu přibrzdili naši aktivitu, přesto jsme si v závěru první třicetiminutovky (hraje se 3x30 minut!) další šance připravili. Potřebný klid jsme získali v druhé polovině druhé třicetiminutovky, to se nejprve v 46. minutě z dálky pod břevno trefil Filip Řehák a následně v 54. minutě po rohovém kopu donutil Míra Martinec domácí k vlastní brance! Když v poslední části utkání dvakrát skóroval Jiří Mokrejš (hlavně jeho první branka na zadní tyč byla výstavní), vypadalo to na poklidný závěr utkání, ale ten jsme si trochu pokazili v 79. a 81. minutě, kdy jsme svoji pasivitou umožnili domácím výsledek zkorigovat. Poslední slovo jsme opět měli my, když Matyáš Šeda svým důrazem v 83. minutě upravil na konečných 3:7 !
Kluci odehráli ve vysokém tempu prakticky celých 90. minut, dokázali vyhrávat osobní souboje a tím se dostávat do přečíslení a zakončení. Naproti tomu jsme chybovali v jednoduché kombinaci, což nás stálo hodně sil a v koncovce jsme rovněž mohli být přesvědčivější, ale to snad s přibývající zápasovou praxí zlepšíme. Všem hráčům za předvedený výkon děkujeme a už se těšíme na první domácí utkání, kdy v neděli 10.9. od 10 hodin hostíme tým MFK Chrudim. Děkujeme rovněž všem rodičům a fanouškům, hrálo se nám jako doma!

image     image

image     image

Přípravná utkání:

6.9.2017 Ždírec nad Doubravou - předkvalifikace Ondrášovka Cup U12 od 9:30 (v případě postupu: 18.10.2017 Vyškov - kvalifikace)

Mistrovská utkání:

Zahajujeme 3.9.2017 v Trutnově a ostatní los v sekci ROZLOSOVÁNÍ

Příprava 16.8.2017:
VM U 12 - Žďár n. S.  3:1 - Mošner, Řehák, Mokrejš
VM U 12 - VM U13      1:0 - Kuta

Na úvod přípravy jsme společně s U13 sehráli vzájemně miniturnaj s hráči Žďáru nad Sázavou U13/U12 (1x35 minut). Na týmu byla vidět nerozehranost a velký tréninkový deficit, a to hlavně v druhém utkání. Naopak výkon některých hráčů je příslibem a tak se určitě všichni těšíme na soustředění, kde kluci tvrdě zapracují, neboť mistrovská utkání se hrají 3x30 minut! Celkově prospěšné a vydařené vystoupení!