1.A třída - 6.kolo - 17.9.2017
SK Vysoké Mýto - TJ Svitavy B     3:0 (0:0)

Branky: Štanglica 3

Sestava SK VM:  Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M, Fišer D., Hájek, Krýda, Chadima M., Pospíšil, Surma, Štanglica  (Paďour, Mráz, Sedlák, Vostrčil, Horáček,Prušek)

V 6. kole hostilo naše B mužstvo tým doposud posledních Svitav, které v tabulce neměly ještě ani bod. Úkol zněl tedy jasně, získat povinné 3 body a předvést kvalitní výkon který by nám zajistil vítězství. Jak ale dobře víme, zápasy s " posledním"  nebývají nikdy lehké a tak bylo nejpodstatnější, apelovat na kluky aby soupeře v žádném případě nepodcenili a koncentrovali se na hru celý zápas. Utkání  jsme začali očekávaně s míčem na našich kopačkách, ale soupeř vycházel z hlubokého bloku a tak jsme skuliny v jeho obraně hledali velmi obtížně. Sice jsme hodně kombinovali, ale chyběla především mezihra ve středové řadě a tak chyběl tolik potřebný moment překvapení, který by hostující obranu překonal. Až ve 26. minutě se dral do první šance Surma, ale vhodný moment ke střele prováhal a poté už jej hostující obrana zablokovala. Svitavští se pokoušeli o rychlé brejky, ale s těmi si naše obrana věděla rady a Radek Kovařík v brance měl práce po skrovnu. Ve 34. minutě zatáhl po straně balón Šimon Štanglica, servíroval ho před branku parťákovi Surmovi, ale ten na míč před odkrytou brankou hostí o kousek nedosáhl. Do šaten se tak šlo za bezgólového stavu, a tak bylo nutné najít recept na dobře fungující obranu hostů. Druhý poločas se odehrával takřka ve stejném duchu jako ten první, v našem dresu se nenašel nikdo, kdo by vzal odpovědnost na sebe, obešel hráče a vytvořil tolik potřebné přečíslení. Naše kombinace byla v tomto utkání, stále stejná, daleko od branky, pomalá a nijak pro soupeře překvapující. A tak se asi chlapci vpředu naštvali a vzali to na sebe. V 71. minutě výborně Honza Surma udržel na půli  balón,dokázal se zbavit obránce a vyslal do gólovky rychlíka Šimona Štanglicu. Ten zachoval chladnou hlavu a zakončil přesně... 1:0. Tento moment určil další ráz hry, hosté museli opustit svou obranou ulitu a tlačit se více k naší brance. A to byla voda na náš mlýn.. V 85. minutě jsme podnikli rychlou akci po ose D.  Fišer, Sedlák a opět zakončující Šimon Štanglica, který se v souboji s hostujícím brankářem nemýlil.. 2:0. Poté už hosté neměli oč bojovat a tak jsme do rezignující obrany udeřili ještě jednou. Pepa Vostrčil vyslal do další gólovky znovu  Šimona a ten zkompletoval svůj hattrick.. 3:0.  Takže povinnost jsme splnili, ale nebylo to vůbec jednoduché, naše hra příliš fotbalové krásy neměla. Soupeř opravdu špatný nebyl a jistě nepatří na poslední místo tabulky. Pozitivum z tohoto zápasu je určitě střelecká forma Šimona Štanglici, který tak trošku splatil svůj dluh vůči mužstvu za neproměněné gólovky z minulých utkání. Jinak musíme dal tvrdě pracovat v tréninku, protože v takových zápasech bychom si měli umět vytvořit daleko více šancí, tedy zlepšit hlavně naší mezihru.  Jak se nám to podařilo,zjistíme už v neděli, kdy zajíždíme k dalšímu zápasu k nováčkovi do Horních Ředic.

Tomáš Sedlák

image

1.A třída - 5.kolo - 9.9.2017

TJ Mezilesí Načešice - SK Vysoké Mýto B   0:0   PK 2:4

Sestava SK VM: Krátký, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Krýda, Valášek, Chadima M., Hájek, Surma, Štanglica     (Dostál, Paďour, Mráz, Pospíšil, Horáček, Prušek)

V pátém kole čekala naše béčko cesta do Načešic. Už před zápasem bylo jasné, že nás čeká nepříjemný soupeř, který na svém málem nerovném hřišti body moc nerozdává. Bylo proto nutné připravit se na styl soupeře, který se prezentuje důrazným stylem a který také hodně těží ze standartních situací. Do zápasu jsme vstoupili vcelku aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách, ale do většího tlaku a šancí jsme se příliš nedostávali. Dost často i vinou nerovného terénu, který nám znemožňoval lepší kombinaci. Domácí dle našich předpokladů spoléhali na nakopávané míče, které ale naši stopeři velmi spolehlivě odvraceli. Bylo tedy jasné, že to bude spíše boj ne oku lahodící a že příliš branek padat nebude. Jednu obrovskou šanci jsme si ale v první půli přece jen vypracovali. To když ve dvacáté minutě po několika odrazech v domácím vápně vyplaval míč před osamoceným Šimonem Štanglicou, který ale trestuhodně z několika metrů branku minul..  Obraz hry se ve druhém poločase příliš nezměnil, stále jsme se snažili kombinovat a prokousat se domácí obranou k nějakému slušnému zakončení.. A tak přišla zase jedna velká šance, znovu ji měl na svědomí Šimon Štanglica, ale k naší smůle tentokrát z úhlu trefil pouze tyč domácí branky.  Závěr zápasu už připomínal divočinu, jednak spoustou vulgarit na adresu našich hráčů od místních "opilců" a jednak velmi podivnými výroky hlavního rozhodčího, který závěr zápasu absolutně nezvládl.. A tak jsme šli do penaltoveho rozstřelu zdravě naštvaní a po zásluze jsme v něm byli úspěšní. Zde je třeba vyzdvihnout jméno Martina Fišera, který zlomil své penaltove prokletí a svým pokutovým kopem na závěr nám přibalil na cestu bod navíc. Cestu domů jsme si pak v autobuse po zásluze užívali... Kluci tentokrát zápas odmakali, vyrovnali se domácím v důrazu, což bylo důležité a konečně byla zase vidět touha po dobrém vysledku. Poděkování klukům z áčka, v čele s Vráťou Valáškem, který byl příkladným kapitánem. Ještě jeden velký dík letí také pro naše skvělé fanoušky  Bendiče s Motlikem, kteří naše borce po celý zápas neúnavně povzbuzovali.  Tak teď zase neusnout na vavřínech a dobře a s pokorou se připravit na neděli, kdy hostime Svitavy B.

image
1.A třída - 4.kolo - 3.9.2017
SK Vysoké Mýto B - Sokol Dolní Újezd  2:3 (1:1)
Branky:  Chadima, Štanglica

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Krýda,Valášek, Chadima M., Hájek, Dostál, Štanglica  (Surma, Doležal, Paďour, Mráz, Pospíšil, Horáček, Prušek)

Ve 4. kole 1.A třídy změřilo naše béčko síly se soupeřem z Dolního Újezda. Náš protivník byl ještě loňským účastníkem KP a tak nás rozhodně nečekal lehký zápas, což se také záhy potvrdilo. Již samotný úvod naznačil, že se naši hoši moc dobře nevyspali, protože už v první minutě chyboval M. Fišer, ale hostující střela branku minula. V dalších minutách bylo vidět, že něco není s mužstvem v pořádku, hráli jsme bez patřičného pohybu i nasazení a co bylo do očí bijící, neskutečné množství pokažených a nepřesných přihrávek, ze  kterých soupeř úplně lacino profitoval..  A tak nemohlo přijít nic jiného, než "koleda, koleda" a hosté v 19. minutě otevřeli skóre,když na třikrát překonali bezmocného Kovaříka  0:1. Ve 27. minutě přišel nás bohužel jediný světlý okamžik, to když Dostál vybojoval zdánlivě ztracený míč, předložil ideálně Chadimovi a ten přesně zakončil 1:1.  Do druhé půle jsme prostřídali a změnili rozestavení s cílem zvrátit zápas na svoji stranu, ale všechna naše předsevzetí byla ta tam, to když neskutečně chyboval po pěti minutách Honza Pecháček, a hosté šli pohodlně do vedení 1:2.  Tenhle moment na nás dolehl jako černé sukno na královský hrad, protože místo tlaku, jsme byli víc a víc nepřesní, zbrklí, a ani naše nohy nebyli plné lehkosti.. I tak jsme si nějaké šance vypracovali, ale Štanglicu vychytal Janecký, Horáček hlavičkoval vedle branky, a když už Valášek pálil do odkryté branky, trefil do hlavy D. Fišera stojícího těsně před brankou..  A  tak jsme si hřebíček do rakve zatloukli sami, když naše obrana v 85. minutě faulovala ve vápně a hosté z penalty přidali pohodlně třetí branku 1:3. Zápas se poté už jen dohrával a na vítězství hostů nic nezměnila ani korekce výsledku, o který se postaral Šimon Štanglica 2:3.  Nutno říci, že jsme odehráli velice špatný zápas, ve kterém nám absolutně chybělo nasazení, touha porvat se o výsledek a tentokrát ani nás pohyb nebyl dobrý. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě, a my si musíme rychle uvědomit, že žádný protivník  se neporazí sám, že je potřeba se na hřišti vydat ze všech sil, bojovat a CHTÍT!!!!  vyhrát. Přísnější měřítko snesl jen Radek Kovařík, který ještě několik velkých šancí hostů skvěle zneškodnil.. Za týden nás čeká další těžký zápas v Načešicích, tak snad předvedeme zcela jiný výkon a nepojedeme domů s prázdnou.

image
1.A třída - 3.kolo - 26.8.2017
FC Nasavrky - SK Vysoké Mýto B   1:1 (1:1)   PK 3:4
Branku:  Surma

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Pecháček,M. Fišer, Horáček, Mráz, M.Chadima, Krýda, Jandera, Surma, Štanglica (Doležal, Paďour, Sedlák, Dostál, Pospíšil)

Poprvé v nové sezóně zajíždělo naše béčko na hřiště soupeře a to do Nasavrk. Našeho protivníka již známe z minulé sezóny a tak jsme dobře věděli, že nás čeká tým dobře narostlých 'chasníků', který se prezentuje jednoduchou hrou plnou důrazu a osobních soubojů. Zápas se hrál za úmorného vedra a již v 5 minutě měl dobrou šanci Mára Chadima, ale domácí branku pouze přestřelil. Náš tým se snažil kombinovat,což značně stěžoval velmi nerovný a tvrdý trávník. Naše kombinace byla zprvu dosti vlažná a nepřesná a po hrubce v naší obraně se domácí ujali vedení po brance O. Čechlovskeho. 1:0.  Nutno podotknout, že soupeř do té doby naší branku vůbec neohrozil. Až tato facka nás konečně probudila k větší aktivitě a pohybu a ve 24. minutě po parádní přihrávce Mary Chadimi vyrovnal Honza Surma. 1:1.Od této chvíle bylo jasné, že zápas si můžeme pokazit jen my sami, protože soupeř nás již před koncem první půle vůbec nestíhal. Po přestávce už jsme na hřišti jasně dominovali, ale bohužel i zahazovali jasné gólové šance.. Zejména Surma, sám proti gólmanovi - nic, pak střídající Adam Dostál dvakrát hlavou v jasných pozicích - nic.  Tady se znova ukázala ještě naše nezkušenost v zakončování, která nás připravuje o lepší výsledky.. Chce to zkrátka svůj čas a trpělivě s klukama na tom pracovat. Tentokrát nám penaltová loterie naštěstí vyšla, protože pouze bod z tohoto utkání by pro nás byl zatraceně málo. Velkou zásluhu na tom měl Radek Kovařík, který svými skoky a la "lasicka"  pro nás penalty vychytal. Čili, dva body máme i když měly být tři, ale je potřeba je brát s pokorou. Kondičně jsme opět byli perfektní, ale je ještě třeba zamakat na práci s míčem a zejména na zakončení. Pochvalu za tento zápas pro Maru Chadimu. Snad se nám něco podaří zlepšit do neděle, kdy doma hostíme od 17.00 hodin těžkého protivníka z Dolního Újezda. Tímto všechny naše fanoušky na toto utkání srdečně zveme.

image
1.A třída - 2.kolo - 20.8.2017
SK Vysoké Mýto B - SK Pardubičky   7:1 (3:1)
Branky:  Štanglica 3, Surma, Pospíšil, Dostál, vlastní

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Valášek, M. Fišer, D.Fišer, Pospíšil, M.Chadima, Krýda, Motl, Štanglica, Surma (Vostrčil, Paďour, Sedlák, Dostál, Horáček, Špinar)

Ke svému druhému mistrovskému zápasu nastoupilo naše béčko opět na domácím hřišti, tentokrát proti týmu SK Pardubicky. Do zápasu jsme šli s jasným cílem a to odčinit úvodní bodový nezdar ze zápasu s Přelouči. Po několikaminutovém oťukávání se taktovky chopil domácí celek a brzy se radoval z vedení. To když Štanglica byl tam kde být měl a z dorážky otevřel gólový účet  1:0. Domácí v klidu kombinovali a zanedlouho se radovali podruhé. To když pláchl obraně Surma, naservíroval míč parťákovi Štanglicovi a bylo to 2:0. Ve 30. minutě nastal krásný fotbalový moment a to když se David Motl opřel do odraženého balónu a jeho pumelice z poza vápna skončila pouze na břevně hostující branky. Ve 40. minutě si domácí útočné duo své gólové asistence vyměnilo a Štanglica vybídl ke skórování Surmu 3:0. Ještě před odchodem do šaten se hostům podařilo po ojedinělé akci snížit Libáňským na 3:1. Do druhé půle na hřiště vstoupilo takřka už pouze domácí mužstvo. Hned ve 47. minutě se prosadil hlavou Ondra Pospíšil 4:1. V další velké šanci se ocitl Mára Chadima, ale jeho střelu do prázdné brány se podařilo hostům srazit na roh. V 61. minutě dokončil svůj hattrick Šimon Stanglica 5:1. V této fázi zápasu se už hosté na hřišti nezmohli na nic a další branku přidal v 74. minutě střídající Adam Dostál 6:1. Poslední hřebíček do své rakve si hosté zasadili sami vlastní brankou 7:1.  Suma sumárum, zasloužené vítězství, opět velmi kvalitní fyzický výkon konečně podpořený mnoha vstřelenými brankami. Konečně se nám také  prosadila mladá tykadla v útoku, tak snad to vydrží, protože těžší zápasy jistě přijdou. Dále opět velký dík klukům z áčka, byli příkladným posílením. Již tuto sobotu se poprvé představíme na venkovním hřišti, na horké půdě v Nasavrkách, tak snad dovezeme nějaké body.

image
1.A třída - 1.kolo - 13. 8. 2017
SK Vysoké Mýto B - FK Přelouč    0:0   PK 4:5

Sestava SK VM: V. Krátký, Škeřík, Valášek, M. Fišer, Vostrčil, Jagob, Krýda, M. Chadima, Jandera, Surma, Štanglica   (Špinar, Doležal, Pospíšil, Mráz, Paďour, Sedlák)

První mistrovské utkání odehrálo naše béčko na domácím trávníku s týmem Přelouče. V prvním poločase byla znát nervozita z úvodu soutěže a důležitosti utkání. Naše mužstvo se nemohlo dostat do patřičného tempa a soupeř se k naší brance s velkým úsilím nedral. Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Po rázné domluvě v kabině začala "benfika" hrát ve velkém pohybu a soupeře doslova "vařila". Bohužel je stále zatím znát veliká nezkušenost zejména vpředu, kterou dokumentoval jedinou obrovskou šancí Šimon Štanglica, který z malého vápna nepochopitelně prázdnou branku překopl... Penalty už jsou bohužel pouze loterií, která nám tentokrát nevyšla.  Nicméně není třeba podléhat panice, ještě loňského účastníka KP  jsme fyzicky jasně přehráli a v tomto směru mít problémy jistě nebudeme. Chce to zkrátka trochu času, mužstvo je velmi mladé a stále si na sebe zvyká. V neposlední řadě je třeba poděkovat i klukům z A mužstva, kteří nám v zápase pomohli a zejména Škeřík odehrál výborný zápas.  Již tuto neděli budeme chtít složit reparát a opět na domácím hřišti sehrajeme další mistrák s Pardubičkami od 17. hodin. Opět tedy zveme naše příznivce a doufáme v plný bodový zisk.

image
Přípravný zápas B mužstva  - 6. 8. 2017
SK Vysoké Mýto B - FK Česká Třebová    0:1

Sestava SK VM: Špinar, Škeřík, Pecháček, M. Fišer, D. Fišer, Krýda, Chadima M., Hájek, Jagob, Štanglica, Surma. (Prušek, Sháněl, Doležal, Mráz, Paďour)

Svoji generalku na novou sezonu sehrálo naše B mužstvo s předním týmem krajského přeboru Českou Trebovou. Zápas byl vcelku vyrovnaný i když hosté prokázali svoje kvality. Škoda některých našich predfinalnich řešení, protože branku jsme v tomto utkání vstřelit určitě mohli. Teď už nás hned za týden čeká vstup do mistrovských utkání a ostrý start s týmem Přelouče, který sestoupil z krajského přeboru. Upozorňujeme všechny naše příznivce, že zápas se nehraje v Přelouči dle losu, ale z důvodu rekonstrukce tamního hřiště se utkání odehraje ve Vysokém Myte. Tímto tedy zveme všechny fanoušky na sobotní odpoledne na nás stadion a doufáme že do soutěže vstoupíme kvalitním výkonem a bodovým ziskem.

Přípravný zápas B mužstva  - 30.7.2017
SK Vysoké Mýto B - Sokol Sruby    4:0

Branky: Doležal, Surma, Škeřík, Paďour

Sestava:Kovařík (Špinar), Škeřík, Pecháček, M. Fišer, D.Fišer, Jandera, Hájek, Chadima, Jagob, Surma, Doležal (Štanglica, Prusek, Sháněl, Pospíšil, Mráz, Paďour).

V plném proudu už běží také příprava na novou sezónu našeho B týmu. Mužstvo prošlo kompletní obmenou realizačního týmu a i v hráčském kádru došlo k výrazným změnám. Přišlo mnoho nadějných mladíků z dorostu, dále i někteří  staronoví  hráči, kteří již dříve v Mýtě působili,ať už Honza Pecháček, nebo Mára Chadima,či nestárnoucí brankář Radek Kovařík. Všichni také doufáme v dobrou spolupráci s naším A mužstvem, kde zcela  nevytížení  hráči budou "Benfice" příležitostně pomáhat.  Mužstvo pod taktovkou Míry Podmajerského trénuje dvakrát týdně a oproti minulým přípravám se schází v hojném počtu. Doufejme tedy, že naše "béčko" bude bavit naše příznivce pěkným fotbalem a solidními výsledky v 1. A třídě.