SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Muži B
 
 
 
 
 
Zahájení zimní přípravy B mužstva  - pátek 9.února od 17,00 hod. na stadionu !!! 
 
 
 
 

 

Hodnocení hráčů B týmu

 

 

Tak a je to tady, vážení sportovní přátelé, vysokomýtského fotbalu zvláště. Přinášíme zde slíbené hodnocení hráčů našeho B týmu, který se po podzimní části letošního ročníku 1. A třídy prozatím umístil na velmi pěkném třetím místě a v poklidu tak přezimuje v popředí tabulky. Na jaře nás tak čeká tvrdá práce, protože jistě nebudeme chtít získané pozice opustit.. Takže, jdeme na to...

 

Brankáři :  

 

Radek Kovařík 

Na podzim byl "Kovy" naší jasnou jedničkou mezi tyčemi a tahle sázka na zkušenost se vyplatila. Ostřílený matador, který netrpí zápasovou nervozitou podával standardní výkony bez větších výkyvů formy. Jeho vysvědčení je zcela jasné, máme nejméně obdržených branek v celé soutěži.. Občas to chce jen více "přidat" na tréninku..

 

Jiří Prušek 

Jirka je mladičký gólman, který ve svých letech dokáže skvělé pobavit celou kabinu svými neuvěřitelnými příběhy a poznámkami.. Nejvíce vrásek přidělává hlavně trenérovi Mírovi Podmajerskému.. Co se týká jeho brankářských kvalit, tak za dobře chytajícím Radkem se do branky příliš nedostával. Jeho velký den ale přišel v Semaníně, kde dostal příležitost od začátku. Nutno říci že jsme měli obavy, jak se s tím popasuje, ale on to zvládl naprosto fantasticky a hlavně díky jemu jsme brali výhru 3:2.. Když bude dál poctivě makat a nerozptylovat se věcmi okolo, jeho chvíle určitě přijdou.

 

Obrana :

 

Petr Škeřík 

Ohromně poctivej kluk, mladej, s veškerou fotbalovou budoucnosti před sebou. Je to člen A týmu, ale díky nabité tamní sestavě chodil pravidelně za nás. Jeho pevné místo je na kraji obrany, kde vždycky s velikou chuti hraje. Abnormálně ho to táhne dopředu, velmi rád útočí a podporuje ofenzivu i když je to někdy na úkor jeho defenzivních povinností. Je velmi rychlý, s výbornou kondici. Tenhle kluk tady má určitě budoucnost.

 

Jan Pecháček

Kdysi stabilní stoper áčka z dřívějších dob, kterého zabrzdilo vážné zranění kolene. Před touto sezónou se po dlouhé době vrátil, za což jsme byli všichni rádi. Jeho fyzické parametry jsou na stopera perfektní, vyhrává hlavy a podstupuje těžké souboje, nebojí se přitvrdit. Občas si zkoušel hrát na "Messiho", ale to vážně není jeho parketa. V závěru podzimu opět vypadl kvůli zranění a jeho situace je prozatím nejasná. Doufáme, že se zase dokáže vrátit a na jaře nám bude vzadu tvrdit muziku..

 

Martin Fišer 

Marťas je další kluk z řad A mužstva, dá se říct že ve svých letech je už dost zkušenej, za bego hraje už několik sezón. Tenhle kluk je charakterově perfektní a kapitánskou funkci si svoji poctivosti určitě zaslouží. Na svoji pozici hraje s velkým přehledem, na stopera je i velmi rychlý. Zlepšit by určitě mohl mluvení, někdy je potřeba na kluky před sebou více zvýšit hlas. Všichni kdo ho vidíme hrát máme dojem, že by si v ácku zasloužil mnohem více prostoru na hřišti, vyzrál a určitě by to zvládl, tak snad se taky dočká.. 

 

David Fišer 

David je kapitola sama pro sebe. Tenhle frajer absolutně nemáv A třídě co dělat.. K tomu je ale potřeba dodat, že se mu musí chtít... Někdy do zápasů vstoupí jako profesor co se mu moc nechce, ale všichni přitom víme, že když se do toho obuje, dělá si z protihráčů legraci jak se mu zamane. Když na lajně nakopne svoji "motorku", nikdo nemá šanci ho zastavit. Je to přesně typ moderního beka, rychlý s dobrou technikou a velmi tvrdou střelou. Svoji pozici zvládal v pohodě, jediná věc na zlepšení je více chuti do hry. 

 

Lukáš Trnka 

Patří do A týmu, ale byl dlouho zraněný. Je to klasický stoper, důrazný a souboje s ním hodně bolí. Je to fajn kluk, perfektní do kabiny. Když bude zdravý, bude platný nejen v béčku. 

 

Jan Horáček 

Honza je jedním z mladých kluků, kteří přišli z dorostu. Jeho pozice je stoper, ale když bylo potřeba, zvládl zahrát i na kraji obrany. Určitě perspektivní hráč do budoucna, jeho jediným problémem je malá tréninková i zápasová účast. Když tohle zlepší, bude určitě platným hráčem schopným kdykoliv nastoupit. 

 

Josef Vostrčil 

Před tímhle hráčem klobouk dolů. V Mýte hraje spousty let, má odkopáo možná stovky zápasů. Byl mnoho let stabilním hráčem áčka a i teď, ve svých téměř 43 letech pořád hraje. Udivuje,v jaké je pořád kondici a jeho "pekáč buchet" na břiše mu v kabině téměř všichni tiše zavidime... Je to spolehlivý hráč, který může kdykoliv nastoupit a vždycky si to s vysokou kvalitou odehraje. Jednou to bude velké loučení, ale všichni věříme, že ještě vydrží a bude nám i na jaře dal pomáhat.

 

Záloha :

 

Ondřej Pospíšil 

Další naše mladá puška z dorostu. Ondra je poctivej kluk kterej se opravdu snaží a maká. Na začátku bylo dost patrné, že mu přechod do dospělého fotbalu dělá problémy, zejména důraz a rychlost. Postupem času se ale začal pomalu zlepšovat, přizpůsobovat a s přibývajícími zápasy to bude zase určitě lepší. V kabině nemá nejmenší problém, občas by i se staršími spoluhráči mohl prohodit pár slov.. 

 

Jan Mráz 

Honza je další z party dorostu. Tichej skromnej kluk. Někdy ho bylo potřeba nutit, aby byl více agresivní, aby více běhal a bojoval. Odehrál horší, ale i lepší zápasy. Když ustali svoji výkonnostní křivku, bude to ku prospěchu celého mužstva. Je to zajímavej hráč, ale musí to chtít více ukázat. 

 

Miroslav Krýda 

Míra "knedlik". Co říct o tomhle hráči.. Hraje v Mýte taky spoustu let, je stabilním členem základní sestavy a jede si to svoje.. Na hřišti má ve středu pole spíše defenzivní úkoly, odvádí tu neviditelnou černou práci, která je leckdy málo doceněna. Když nevymýšlí, vybojuje balón a odevzdá, v tom je jeho největší přínos pro mužstvo. 

 

Marek Chadima 

Další z řad pamětníků tehdejších krajských sezón A týmu. V létě se k nám do béčka vrátil ze Srubů. Ze začátku na něm byla vidět horší kondice, ale trenér ho dost "mučil", zápasy v přípravě hrál téměř bez střídání. Je to mozek naší střední zálohy, hráč, který by měl rozdávat přihrávky a vymýšlet nápadité akce. Někdy se to dařilo hůře, ale byly i zápasy, kde hrál famózně. Je to kvalitní hráč a určitě to v sobě má. 

 

Erik Jandera 

Další mladý z kádru A týmu. Je to velmi zajímavý hráč, ale čekalo se, že se u nás bude více prosazovat. Moc se mu to nedařilo, ale i díky častým zdravotním problémům. Jinak pohodový kluk,velmi chytrý a všichni budeme doufat, že na jaře začne prodávat svůj potenciál, který v něm bezesporu je. 

 

Jiří Hájek 

Jirka, další mladík z áčka. Nastupoval na kraji i ve středu zálohy a zatím těžko říct, kde mu to svědčí víc. Není líný na krok, velmi snaživý, ale i díky svému věku ještě není tolik efektivní. Potřebuje hrát a hrát. Pak bude určitě ještě lepší a bude svým spoluhráčům vytvářet brankové příležitosti. 

 

David Motl 

Tohle už je trošku jiný kalibr z A týmu. A už už to vypadalo, že jsou jeho dny v našem klubu u konce. Díky jedné zamotané lásce...,ale David naštěstí zůstal a za to jsme všichni moc rádi. Je to velmi kvalitní fotbalista, co si s míčem skvěle rozumí. Díky tomu v našich zápasech vynikal a býval jedním z nejlepších hráčů. Zejména zápas v Semaníně byl jeho, tam si jeho jméno budou pamatovat dlouho. Přesně tak jako on má vypadat posila z áčka, která je v zápasech vidět. Ke konci se dostal i do divizní sestavy, takže mu přejeme, ať si své místo drží i na jaře. 

 

Vratislav Valášek 

Vráťa Valášek, dneska stabilní hráč základní sestavy A týmu. Za tohohle kluka jsem strašně rád. Začínal tady jako mladej kluk ještě když se hrál v Mýte krajský přebor. Ohromně poctivej, férovej a správnej kluk, co nezkazí žádnou legraci. Ne vždycky tady měl u trenérů na růžích ustláno, ale svoji ohromnou pracovitosti a poctivosti je dneska tam, kde je. Tvrdě na sobě makal a svoje místo na slunci si těžce vydřel. Dneska je radost se na něj dívat, jak dokáže v klidu připravit o balón Štajnera, Ličku, Gorola... Odvádí neoblíbenou černou práci, ale to je právě jeho doména. Za nás když nastoupil, makal vždycky nadoraz a nevypustil jediný souboj. Je to srdcař a věříme že první tým bude z jeho hry ještě hodně dlouho profitovat. 

 

Adam Kopřiva 

Adam, další stabilní hráč z áčka. Za nás nastoupil jen v jednom zápase proti Luži, který jsme smolně prohráli. I tak se sluší mu tady poděkovat, málokdo možná ví, že tehdy za sebou měl v nohách celý sobotní náročný zápas proti Živanicím, přesto se rozhodl že nám chce sám od sebe pomoct. Tím že dneska patří k jasným pilířům základní sestavy A týmu ho v našem dresu uvidíme velmi těžko, ale kdykoli bude chtít, je vítán. 

 

Útok:

 

Lukáš Mach 

Platí přesně to samé jako u Adama Kopřivy. V tom zápase nastoupil taktéž a jeho přínos byl hlavně pro naše mladé útočníky, kteří mohli sledovat, jak udržet míč v těžkých soubojích, jak vyhrát hlavičkový souboj, jak být důrazný. Kdyby tehdy proměnil své šance, určitě bychom neodešli poraženi. Příkladně ale bojoval, rval se tvrdě o každý míč a soupeřova obrana s ním měla velké potíže. Takže "Machy", díky. 

 

Lukáš Benda 

Další stabilní z áčka. Pomáhal nám velmi často a dá se říci, že v každém zápase byl přínosem. U nás hrál v útoku a tam byl zřejmě spokojený. Je to gólový hráč, už dost zkušený a svou kvalitou převyšoval naší soutěž. Je třeba mu poděkovat za to, že byl ochoten nám pomoci i když strávil na fotbale s áčkem celou sobotu a místo volné neděle šel hrát i za nás, což by ne každý udělal. Po změně trenéra v A týmu ze sestavy vypadl ale on má na to se tam na jaře zase vrátit.. Možná má teď trošku "zaječí" úmysly, ale fotbalista výbornej a snad tady na jaře bude válet dal. 

 

Jan Surma 

Honza je další z party dorostenců. Ze začátku to s ním nebylo vůbec snadné, působil arogantně, nepřijímal kritiku a jednou byl z tréninku poslán domů. Od té chvíle se to v něm zlomilo, začal být pokorný, pracoval nejen na sobě, ale hlavně pro tým. Poctivě naslouchal pokynům které na hřišti měl a na jeho hře to bylo znát. U něj se dá říci že ze  všech kluků z dorostu se s přechodem do dospělého fotbalu vypořádal nejlépe. Po podzimní části patří do základní sestavy a je u něj předpoklad k dalšímu zlepšování. Zdobí ho dravost a rychlost, zapracovat je třeba na hře hlavou a určitým taktickým prvkům, ale to se všechno dá časem do pořádku. Honza nechyběl snad na jediném tréninku, poctivě trénuje a pozoruhodné u něj je, že na každý trénink i z něj domu běhá.. 

 

Pavel Štěpánek 

Pavel, další hvězda A týmu. Patří stabilně mezi základní kameny prvního týmu a tak jsme byli moc rádi, když jsme ho mohli využít i u nás. Je to kluk, kterej odjezdi zápas na krev, je rychlej, důraznej, nenechá vydechnout žádné obraně. Za nás exceloval zejména v zápase proti Pomezí, kterému nasázel hattrick a další šance ještě připravoval. Je to i skromnej kluk, pohodovej a v mužstvu velmi oblibenej. Pavle, díky. 

 

Šimon Stanglica 

To nejlepší nakonec.. Šíma je bezesporu výborný mladý hráč s velikou perspektivou. Je to asi nejrychlejší hráč v týmu i když by bylo zajímavé sledovat jeho závod na 100 metrů proti Davidu Fiserovi... Proto je jeho místo jasně v útoku kde tuto svou přednost hojně využíval. Dal hodně branek a zajistil nám poměrně hodně bodů. Je to flegmatik a někdy by bylo třeba více zápasy prožívat, více se rvát a dřít. Ke konci nám chyběl díky svým futsalovým povinnostem a tak u něj teď asi bude největší problém zjistit, jak to bude mít dal... Je to hráč s perspektivou do prvního týmu, ale musí se sám rozhodnout, kam ho to táhne více, zda na zelený pažit, nebo na palubovku...   

 

 

                                                                                                                                        Tomáš Sedlák - asistent trenéra

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 13.kolo - 4.11.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Rohovládová Bělá    2:1 (0:0)       

Branky: M. Fišer, Jandera

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, M. Fišer, Trnka, D. Fišer, Mráz, Hájek, Krýda, Jandera, Benda, Surma

(Prušek, Vostrčil, Paďour, Motl, Sedlák, Horáček, Pospíšil)

 

 

Ve 13. kole 1.A třídy mělo nastoupit naše béčko na hřišti soupeře, ale po domluvě ohledně terénu se změnilo pořadatelství a tak jsme svůj poslední zápas odehráli na svém stadionu. O to větší to byla motivace, abychom se pokusili zakončit výbornou podzimní část ještě jedním tříibodovým ziskem. Proti nám stál ale kvalitní tým, který se stejně jako my pohyboval v popředí tabulky. Naše obavy ale vzaly záhy za své, protože do zápasu jsme vletli jako uragan a předváděli jsme svižnou hru. První šance se zrodila hned v 7. minutě, to střílel z velmi dobre vzdálenosti Surma, ale jeho pokusu chyběla především razance a tak si hostující gólman zcela jistě oddychl. Již o tři minuty později měl ještě větší šanci Lukáš Benda, ale opět k naší smůle trefil pouze tyč hostující brány. Ve 13. minutě přišla vůbec největší naše šance první půle, to běžel na "kasu" úplně sám Honza Surma, ale své sólo nevyresil dobře a nás nepotěšil... A tohle byl takový náš podzimní komplex, měli jsme dobre uvody utkání, ale neproměnili jsme většinou počáteční velké šance a to velmi ovlivňovalo další průběh zápasů. Co se hostů týká, v první půli nás překvapili svojí pasivitou, žádnou jejich šanci nebylo třeba poznamenat, zřejmě jsme hráli velmi dobře...  I tak skončil první poločas bezgólovým skóre. V šatně jsme se snažili kluky spíše uklidnit a věřili jsme, že z dalších vypracovanych šancí už branku vstřelíme. Po zahájení druhého dějství bylo patrné, že u hostů v šatně proběhla důrazná domluva, protože jsme již nebyli tolik dominantní a šance ne a ne přijít.. Proto byl zanedlouho poslán do hry David Motl, který měl svými nápaditými akcemi šance klukům vpředu připravit. Jenže v 73. minutě přišel šok. Po nedůslednosti na naší levé straně obrany dokázal odcentrovat hostující hráč a jeho zcela volný kolega před naší bránou poslal svuj tým do vedení 0:1. Hosté se pak už pouze zatáhli a spoléhali na obranu. Tady ale bylo důležité, že mužstvo nic nezabalilo a neustále se pokoušelo s výsledkem něco udělat. A odměna za úsilí se dostavila v 85. minutě. Po výborně zahraném rohovém kopu Davida Motla se krásně prosadil náš kapitán Martin Fišer 1:1.  A když už se zase schylovalo k pokutovým kopům, vzal si ještě slovo Erik Jandera. Ten v poslední minutě napřáhl z pravého rohu pokutového území a jeho střela i za přispění teče hostujícího obránce skončila za bezmocným gólmanem 2:1. A tak jsme urvali na konec další cenné tři body, které nám vyšperkovaly velmi úspěšný podzim. V šatně tak opět duněl nás vítězný pokřik, tentokrát to Fíš zvládl opravdu perfektně.. Za toto utkání je potřeba pochválit celé mužstvo, které se po obdržené brance nesložilo, ale naopak prokázalo vůli po vítězství, za kterým si celý zápas cílevědomě šlo. Rád bych ještě vyzdvihl výkon mladých pušek, Honzy Mráze a Jirky Hájka, kteří zahráli opravdu velmi dobře. A David Motl se také podstatně zasloužil o obě dvě naše branky. Vysvědčení je tedy takové, že máme 26 bodů a můžeme být se svým vystoupením v soutěži spokojeni.  A ještě na závěr poděkování všem hráčům, kteří nastupovali, "áčkařům" obzvláště, díky vedení klubu za vytvořené podmínky a díky i věrné hrstce našich fanoušků, kteří na naše zápasy chodili. Čeká nás klidný zimní spánek... Ještě v příštích dnech se zde objeví hodnocení jednotlivých hráčů, kteří za nás na podzim nastoupili...., takže chlapci, těšte se... 

                                                                                                                                                              Tomáš Sedlák

 
 
 
 
1.A třída - 12.kolo - 29.10.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Pomezí     7:0 (1:0)       

Branky: Štěpánek 3, Benda 2, Surma, Vostrčil 

Sestava SK VM: Kovařík, D.Fišer, M.Fišer, Trnka, Škeřík, Hájek, Chadima, Pospíšil, Benda, Surma, Štěpánek (Krýda, Paďour, Mráz, Sedlák, Vostrčil, Horáček)  

 
 

Ve 12. kole 1.A třídy nastoupilo naše B mužstvo ke svému poslednímu utkání na domácím trávníku, proti týmu Pomezí. Soupeř se nacházel na posledním místě tabulky a tak bylo důležité jej nepodcenit, ale naopak hrát na maximum. Úvod zápasu nám vyšel perfektně. Již ve 4. minutě odcentroval z pravé strany do hostujícího vápna Pospíšil a Surma nadvakrát procpal míč do branky 1:0. Hosté si svou asi jedinou šanci vypracovali v 15. minutě, ale Radek Kovařík mužstvo v pravou chvíli podržel. Poté už jsme pevně drželi otěže ve svých rukách a hosty jsme jednoznačně přehrávali. Jenže zase ta koncovka... První poločas byl jeden velký festival zahozených šancí. Tak popořadě. Ve 35. minutě Pavel Štěpánek nádherně poslal do úniku Davida Fišera, ten postupoval zcela sám na branku hostů, ale jeho střela trefila pouze gólmana. Ve 44. minutě měl další gólovku na noze Lukáš Benda, ale ani on brankáře nepřekonal. A ve 45. minutě střílel velmi dobře Štěpánek, leč kousek scházel. Do šaten jsme tak odcházeli pouze s hubeným náskokem, který zápas nechával stále otevřeným. Oddechli jsme si ale hned zkraje druhé půle, když ve 48. minutě nastartoval k úprku Pavel Štěpánek a svůj nájezd perfektně zakončil 2:0. Od této chvíle bylo již vše jasné, hosté se poté nezmohli na žádný odpor a kluci hýřili dobrým pohybem a s chutí podnikali velmi pěkné kombinace. V 55. minutě si na svou osobu vykoledoval penaltu velmi aktivní Pavel Štěpánek a sám ji i bezpečně proměnil 3:0. V 58. minutě postupoval zprava Lukáš Benda, obešel brankáře a z těžkého úhlu trefil přesně 4:0. V 64. minutě vyslal Mára Chadima nádherně do dalšího úniku opět Pavla Štěpánka a ten nenechal nikoho na pochybách.. 5:0. Další obrovskou šanci měl Honza Mráz, ten ale v 71. minutě branku hostů z bezprostřední blízkosti překopl. Asi nejhezčí moment přišel v 73. minutě. To se za vápnem opřel do míče Lukáš Benda a jeho nádherná rána s pomocí břevna skončila v brance hostů po šesté.. 6:0. Poslední zásah v tomto utkání zaznamenal nestárnoucí Pepa Vostrčil, a právem byl hlasatelem označen za legendu.. 7:0. S výkonem v tomto utkání panuje velká spokojenost i když je třeba říci že soupeř nás příliš neprověřil.. Kluci ale zejména ve druhé půli ukázali velikou chuť, sebevědomí a i schopnost proměňovat vypracované šance. To, že to v nich je všichni víme, ale je potřeba takové výkony podávat i proti silnějším soupeřům, nebát se hrát a umět prodat svůj potenciál. Vynikající utkání odehrál zejména Pavel Štěpánek, který neúnavně "terorizoval" soupeřovu obranu a své šance s přehledem proměňoval. Tak snad si tuhle pohodu přenese zase do A týmu.. No a nás už teď čeká poslední podzimní zápas na pardubickém Dolíčku s týmem Rohovladové Bělé.. A dle postavení obou mužstev v tabulce bude mít zápas kvalitní náboj. Takže snad kluci odjezdi tento zápas na krev a zbytečně si nepokazí velmi dobrý dojem z dosavadního průběhu podzimu.. 

 
 

                                                                                                                                                      Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image1.A třída - 11.kolo - 22.10.2017
FK Letohrad B - SK Vysoké Mýto B    1:2 (0:0)       

Branky: Štanglica, vlastní

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Fišer M., Horáček, Fišer D., Jandera, Motl, Chadima M., Hájek, Benda, Surma (Krýda, Mráz, Štanglica, Pospíšil, Trnka)

 

 

V 11. kole zavítalo naše béčko taktéž k rezervě a to do Letohradu. Trochu obava byla z dopoledního výkopu v 10.15. na který nejsme zvyklí a dále ještě z nevyzpytatelného soupeře, který umí odehrát dobré zápasy. Bylo jasné že to bude běhavé utkání, jelikož obě mužstva tvoří převážně nadějní mladíci. Jelikož počasí bylo "pod psa", hrálo se na místy podmáčeném terénu, ale díky tomu bylo tempo hry na velmi vysoké úrovni. V první půli to byl spíše boj s vlastní kombinací od obou mužstev, bylo spoustu nepřesných přihrávek a zbytečně pokažených předfinálních situací. Největší šanci si vypracovali domácí, když trefili tyč brány Radka Kovaříka. Naši dobrou  šanci měl Mára Chadima, jehož rána jen těsně minula domácí svatyni. Do šaten se tak šlo za bezgólového stavu i když domácí měli optickou převahu.

Druhou půli se do nás domácí zakousli ještě více, byli důraznější v osobních soubojích a i jejich pohyb byl svěžejší než ten náš. Vyústění tohoto tlaku přišlo v 55. minutě, kdy naší obraně pláchl domácí útočník a svůj únik bezpečně proměnil 1:0. Nutno říci že domácí vedli zaslouženě. Mohlo by se zdát, že tento úder definitivně zlomil naše šance na úspěch v tomto utkání, ale opak byl pravdou. Začali jsme více běhat, do hry přišel žolík Štanglica a i střídající Lukáš Trnka byl ve středové řadě oživením naší hry. A tak po jednom z mála zaváhání Letohradskych hráčů v rozehrávce, postupoval v 69. minutě Mára Chadima se Šímou Štanglicou na jediného obránce domácích. Mára vyčkal na nejvhodnější okamžik, přihrál Simonovi do výborné pozice a ten i s trochou štěstí vyrovnal 1:1. Poté domácí opět trochu přitápěli, ale do vyložených šancí se přece jen nedostávali. Většinou se pokoušeli o centry ze stran do našeho pokutového území, s těmi si ale v tomto utkání výborně poradil naše "ještěrka", Radek Kovařík. Když už se schylovalo k penaltovému rozstřelu, přišel pro domácí velmi tvrdý direkt. V 90. minutě ještě centroval do domácího pokutového území Lukáš Trnka a domácí hráč ve snaze odklidit míč, ho hlavou neomylně poslal za vlastního brankáře 1:2. Tento šok už hráči Letohradu nedokázali vstřebat, zvláště když přišel na samém konci zápasu. Bylo to pro nás tentokrát šťastné vítězství, nutno uznat že domácí hráči po většinu zápasu byli aktivnější a prohrát si nejspíš nezasloužili. Nicméně na to se historie ptát nebude, do tabulky máme další 3 body a zůstáváme v nejužším kontaktu se samotnou špicí tabulky,což je těsně před koncem podzimu pozitivní. V kabině po zápase zazněl hurónský vítězný pokřik, který máme opravdu skvěle nacvičen a je vždy ozdobou našich vítězných zápasů..... V neděli doma hostíme prozatím poslední mužstvo tabulky Pomezí, takže doufáme že nepřijde žádné uspokojení a konečně potěšíme naše věrné fanoušky více, než v našich předešlých domácích utkáních. 

 

                                                                                                                                                      Tomáš Sedlák

 

 

 

 

 
 
image
1.A třída - 10.kolo - 14.10.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Kunčina   1:0 (0:0)       

Branku: D.Fišer

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Fišer M.,Vostrčil, Fišer D., Jandera, Chadima M., Benda, Hájek, Surma, Štěpánek   (Prušek, Paďour, Mráz, Pospíšil, Sedlák, Doležal)    

 

                                                                                                            

Za krásného slunného počasí hostilo naše B mužstvo v 10. kole 1.A třídy dalšího neznámého nováčka, Sokola Kunčinu. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, ale cíl byl jasný a to stoprocentně potvrdit vítězství ze Semanína. Sotva se stačila hrstka věrných fanoušků usadit, byla na světě šance jako hrom. Neuběhla pomalu ani minuta hry a na branku hostů pelášil úplně osamocený Lukáš Benda. Své sólo ale nevyřešil dobře a pouze trefil gólmana Kunčiny. Tento moment nás zřejmě poznamenal do dalšího průběhu, kdy se pro nás branka hostů stala zakletou... Sice jsme byli lepší na míči i pohybem, ale zase to proměňování šancí...   V 11.minutě měl dobrou střelu z vápna Pavel Štěpánek, ale na kýžený efekt nedosáhl. Další nebezpečnou střelu měl na svědomí Honza Surma ve 36. minutě, ale brankář hostí se vyznamenal. Další obrovskou šanci na změnu skóre měl opět "smolař" Bendis, to když ve 42. minutě po rohovém kopu a prodlouženém míči od Surmy hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale další fantastický zákrok předvedl gólman hostí. Ve druhém poločase se v 56. minutě připomněl nebezpečnou střelou Mára Chadima, ale ta se bohužel mezi tři tyče nevešla. V dalším průběhu zápasu jsme začali být čím dál více nervóznější, na naše kopačky se vkradala nepřesnost a zbrklost a hosté toho využívali k nebezpečným kontrům. Ty ale většinou vedly k rohovým kopům, které jsme někdy s velkými obtížemi odvraceli. Když už se zdálo, že utkání spěje pomalu do penaltového rozstřelu, přišel rozhodující moment utkání. To se v 81. minutě po levé straně pustil dopředu s míčem neohroženě Peťa Skerik, výborně si narazil nejprve se Surmou, druhou narážečku vyřešil se Sedlákem a nahrál napříč vápnem na volného Davida Fišera. Ač David překvapil všechny, že se v tomto prostoru nacházel..., s ledovým klidem míč zpracoval a přesnou ranou na vzdálenější tyč rozjasal náš tým  1:0.  Zápas už jsme pak dovedli do zdárného konce.  Tedy, povinnost jsme splnili, ale bylo to hodně hodně vydřené, chybí nám více lehkosti a kdybychom proměňovali naše šance z úvodu zápasů, nemuseli bychom se tolik nervovat do samých závěrů. Za tento zápas zaslouží pochvalu Honza Surma, který výborně plnil dané pokyny, byl silný v osobních soubojích a neztrácel míče. Jen tak dál.. Díky opět i "áčkařům".  Tento týden hrajeme v neděli dopoledne v Letohradě, tak snad neodjedeme bez bodů, náš předzápas obstarají v sobotu oba A týmy, které čeká taktéž vzájemný duel. 

                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                      Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image
1.A třída - 9.kolo - 7.10.2017
TJ Semanín - SK Vysoké Mýto B    2:3 (0:2)       

Branky: Štanglica 2, Motl

Sestava SK VM:  Prušek, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Mráz, Chadima M., Motl, Jandera, Surma, Štanglica     (Vostrčil, Paďour, Sedlák, Pospíšil, Horáček, Doležal)   

                                                                                                                                                            

V 9. kole 1.A třídy, zajíždělo naše béčko k dalšímu nováčkovi této sezóny, do Semanína. Úkol zněl jasně, po dlouhé době zase bodovat a zastavit tak propad ve vyrovnané tabulce. V Semaníně nás přivítalo ryze fotbalové prostředí... trávník připomínal spíše oraniště po nájezdu divočáků z nedalekých lesů.. Čili bylo jasné, že kombinace na takovém terénu bude velmi složitá a že bude rozhodovat, jak se vyrovnáme domácím v důrazu a nasazení...Ještě jedna velká premiéra se odehrála v našem brankovišti a to když se do branky postavil poprvé v této sezóně nás nadějný mladíček, Jirka Prušek. Od úvodního hvizdu jsme byli opět aktivní, ale spíše než se soupeřem, jsme bojovali s těžkým terénem. Naši hru řídil v tomto utkání neúnavný David Motl, který odehrál vynikající utkání a byl jednoznačně naším nejlepším hráčem. Domácí v první půli zahrozili dvěma nebezpečnými brejky, které ale výborně zneškodnil brankář Prušek. Závěr poločasu byl pro Semanín studenou sprchou. Nejprve po faulu na rohu "šestnáctky" zahrával David Motl trestný kop a zahrál ho tak, jak bylo třeba 0:1. No a do šatny jsme přibalili domácím ještě jeden "kousek".  To když Surma na půlce udržel míč, vyslal precizní uličkou do sóla raketu Štanglicu a ten zakončil podél gólmana přesně k tyči 0:2.  Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a netrvalo dlouho a radovali jsme se potřetí. Honza Surma vyslal tvrdou pumelici, kterou domácí brankář pouze vyrazil, ale Šimon Štanglica pohotově rozvlnil domácí síť potřetí 0:3. Nebyli bychom to ale my, aby jsme si zápas nezkomplikovali a tak po chybě stoperů pláchl domácí útočník a bylo to rázem 1:3. Najednou jsme znervózněli, domácích bylo plné hřiště. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme málo důrazní a po další chybě v našem pokutovém území domácí snížili na rozdíl jedné branky 2:3. Poté se hra přelévala na obě strany, domácí zahrávali mnoho standartních situaci, my zase hrozili z brejku do otevřené obrany Semanína. V obrovských šancích se ocitli nejprve Vostrčil a pak i Sedlák, ale oba trestuhodně domácí branku přestřelili.  A  tak jsme nakonec výsledek uhájili, ale sami jsme si zbytečné drama způsobili.  Přesto je potřeba říci, že naše vítězství je zasloužené, několik velkých šancí jsme ještě neproměnili. Kromě zmíněného Davida Motla zaslouží pochvalu i Jirka Prušek, který svou nelehkou premiéru v brance zvládl velmi dobře. Díky i klukům z A týmu, kteří nám opět pomohli, zvláště pak "Fišovi", který přes své dopravní peripetie nakonec do Semanina dorazil.... K dalšímu utkání nastoupime doma netradičně již v sobotu od 15. hodin, kdy hostíme dalšího nováčka, Kunčinu.. 

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image
1.A třída - 8.kolo - 1.10.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Luže     1:3 (0:0)       

Branku: Benda

Sestava SK VM:  Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M, Fišer D, Hájek, Valášek, Kopřiva A., Dostál, Benda, Mach (Surma, Chadima M., Štanglica, Pospíšil, Vostrčil, Mráz, Prušek)    

 

                                                                                                                                                                                          V  8.kole 1.A třídy, hostilo naše béčko dosavadního lídra tabulky z Luže. Po nevydařeném zápase v Ředicích jsme chtěli doma bodovat, přestože jsme nastoupili proti kvalitnímu soupeři, jehož kádr tvoří převážně bývalí hráči Chrudimi.. Do utkání jsme vstoupili aktivně, drželi jsme balón na svých kopačkách a soupeř spíše vyčkával v zatažené obraně. V první půli jsme měli rozhodně více ze hry, ale to co nás v současné době nejvíce trápí je proměňování vytvořených šancí..  To se opět v tomto utkání projevilo. Dokumentoval to ve 20. minutě Lukáš Mach, který postupoval sám na hostujícího brankáře, ale branku o malý kousek minul.. Další veliká šance přišla ve 27.  minutě. To David Fišer nacentroval na Lukáše Macha, ale bohužel ani tentokrát se "Machy"  neprosadil. Nutno podotknout, že jinak Lukáš odehrál velmi dobrý zápas a svoji práci na hrotu zvládl velmi dobře. Po přestávce neuběhly ani dvě minuty a na světě byl první gól. To Mach perfektně prostrčil míč na Lukáše Bendu a ten tváří v tvář brankáři hostů nezaváhal  1:0. V této fázi utkání se mohlo zdát, že už se nic nemůže stát, ale opak byl pravdou. Další branku jsme nepřidali a tak přišel z ničeho nic trest. Hosté zahrávali v 65. minutě  rohový kop, balón proletěl přes několik těl až na zadní tyč a tam ho pohodlně a nikým neatakován uklidil do branky hostující hráč  1:1. Po této brance jsme se nestačili ani "oklepat"  a soupeř už o gól vedl. V 68. minutě přišla nenápadná střela z poza vápna a brankář Kovařík nestačil zareagovat  1:2. Poté už to z naší strany byla opět taková křeč, kdy jsme se sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale zkušení hosté nás do šancí nepouštěli. Naopak v 77. minutě ještě jednou sami udeřili, po průniku po lajně přišla zpětná přihrávka před naší bránu a bylo hotovo.. 1:3.  Co k tomu říct.... Do zápasů takřka vždy vstoupíme aktivně, jsme lepší, ale chybí nám zúročeni tlaku jednou nebo dvěma brankami, pak by se nám jistě hrálo v lepší psychické pohodě a zápasy bychom tak lehce neztráceli. Čili, je třeba se soustředit na každou vypracovanou šanci a tu se snažit se stoprocentní koncentrací proměnit. Děkujeme klukům z áčka, kteří nám v zápase pomáhali,někteří měli v nohách těžký sobotní zápas se Živanicemi a přesto nám chtěli sami od sebe pomoci..., takže klobouček...  V sobotu zajíždíme k dalšímu nováčkovi do Semanína a je potřeba už zabrat, protože pohled na tabulku je zcela zřejmý.. 

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
image
1.A třída - 7.kolo - 25.9.2017
Horní Ředice - SK Vysoké Mýto B     2:1 (0:0)       

Branku: Benda

Sestava SK VM:  Krátký, Horáček, Pecháček, Fišer M, Fišer D, Škeřík, Krýda, Chadima M, Hájek, Surma, Štanglica      (Kovařík, Pospíšil, Benda, Valášek, Doležal, Vostrčil, Mráz)   

                                             

Letošní 7. kolo 1.A třídy nás poslalo k nováčkovi do Horních Ředic. Soupeř se kterým jsme se ještě nesetkali, byl tudíž pro nás velkou neznámou. Do utkání jsme nastoupili za velmi nevlídného počasí, které hru provázelo celý zápas. Z počátku to bylo spíše takové "oťukávání", snažili jsme se kombinovat a zjistit, co nám soupeř dovolí. Ten se soustředil spíše na precizní obranu a vyrážel do rychlých brejků. Byl to tedy spíše boj ve středu pole, kde docházelo k častým ztrátám na obou stranách. Šancí bylo pomálu, domácí měli pár nebezpečných rohových kopů, my zase několik rychlých akcí ze stran, ale scházela především přesnější finální fáze. A tak první půle mnoho vzruchu nenabídla a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Do druhé půle jsme nastoupili s touhou strhnout zápas na svou stranu. Do hry naskočili "áčkaři" Valášek s Bendou s vírou, že to přinese kýžený efekt. Jenomže v 63. minutě chyboval ve středu pole M.Chadima, domácí rychle přenesli míč do strany na Dědice a ten Krátkého prostřelil  1:0. Tento nečekaný moment zapůsobil zejména na naše mladíky. Domácí se poté sice zatáhli, nechali nás kombinovat, ale o šance jsme se připravovali sami svou nepřesností v předfinální fázi. A tak když v 79. minutě Horáček neodkopl balón v našem vápně, domácí získali velmi snadno dvoubrankový náskok  2:0. My už jsme stačili pouze snížit Bendou, ale tento gól přišel už bohužel pozdě... A tak jsme si neodvezli ani bod. V tomto utkání nám nelze upřít snahu, ale velké množství nepřesností a zbytečných ztrát nás připravilo o lepší výsledek. Za týden hostíme lídra tabulky z Luže, takže zveme všechny fanoušky na tento zápas a věříme, že předvedeme výkon, který nám přinese nějaké body do vyrovnané tabulky. 

 

                                                                                                                                                                 Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 6.kolo - 17.9.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Svitavy B     3:0 (0:0)       

Branky: Štanglica 3

Sestava SK VM:  Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M, Fišer D., Hájek, Krýda, Chadima M., Pospíšil, Surma, Štanglica  (Paďour, Mráz, Sedlák, Vostrčil, Horáček,Prušek)                                                                                     

                                                                                                                              

V 6. kole hostilo naše B mužstvo tým doposud posledních Svitav, které v tabulce neměly ještě ani bod. Úkol zněl tedy jasně, získat povinné 3 body a předvést kvalitní výkon který by nám zajistil vítězství. Jak ale dobře víme, zápasy s " posledním"  nebývají nikdy lehké a tak bylo nejpodstatnější, apelovat na kluky aby soupeře v žádném případě nepodcenili a koncentrovali se na hru celý zápas. Utkání  jsme začali očekávaně s míčem na našich kopačkách, ale soupeř vycházel z hlubokého bloku a tak jsme skuliny v jeho obraně hledali velmi obtížně. Sice jsme hodně kombinovali, ale chyběla především mezihra ve středové řadě a tak chyběl tolik potřebný moment překvapení, který by hostující obranu překonal. Až ve 26. minutě se dral do první šance Surma, ale vhodný moment ke střele prováhal a poté už jej hostující obrana zablokovala. Svitavští se pokoušeli o rychlé brejky, ale s těmi si naše obrana věděla rady a Radek Kovařík v brance měl práce po skrovnu. Ve 34. minutě zatáhl po straně balón Šimon Štanglica, servíroval ho před branku parťákovi Surmovi, ale ten na míč před odkrytou brankou hostí o kousek nedosáhl. Do šaten se tak šlo za bezgólového stavu, a tak bylo nutné najít recept na dobře fungující obranu hostů. Druhý poločas se odehrával takřka ve stejném duchu jako ten první, v našem dresu se nenašel nikdo, kdo by vzal odpovědnost na sebe, obešel hráče a vytvořil tolik potřebné přečíslení. Naše kombinace byla v tomto utkání, stále stejná, daleko od branky, pomalá a nijak pro soupeře překvapující. A tak se asi chlapci vpředu naštvali a vzali to na sebe. V 71. minutě výborně Honza Surma udržel na půli  balón,dokázal se zbavit obránce a vyslal do gólovky rychlíka Šimona Štanglicu. Ten zachoval chladnou hlavu a zakončil přesně... 1:0. Tento moment určil další ráz hry, hosté museli opustit svou obranou ulitu a tlačit se více k naší brance. A to byla voda na náš mlýn.. V 85. minutě jsme podnikli rychlou akci po ose D.  Fišer, Sedlák a opět zakončující Šimon Štanglica, který se v souboji s hostujícím brankářem nemýlil.. 2:0. Poté už hosté neměli oč bojovat a tak jsme do rezignující obrany udeřili ještě jednou. Pepa Vostrčil vyslal do další gólovky znovu  Šimona a ten zkompletoval svůj hattrick.. 3:0.  Takže povinnost jsme splnili, ale nebylo to vůbec jednoduché, naše hra příliš fotbalové krásy neměla. Soupeř opravdu špatný nebyl a jistě nepatří na poslední místo tabulky. Pozitivum z tohoto zápasu je určitě střelecká forma Šimona Štanglici, který tak trošku splatil svůj dluh vůči mužstvu za neproměněné gólovky z minulých utkání. Jinak musíme dal tvrdě pracovat v tréninku, protože v takových zápasech bychom si měli umět vytvořit daleko více šancí, tedy zlepšit hlavně naší mezihru.  Jak se nám to podařilo,zjistíme už v neděli, kdy zajíždíme k dalšímu zápasu k nováčkovi do Horních Ředic. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 

 

 

 

image

1.A třída - 5.kolo - 9.9.2017

TJ Mezilesí Načešice - SK Vysoké Mýto B    0:0   PK 2:4    

Sestava SK VM: Krátký, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Krýda, Valášek, Chadima M., Hájek, Surma, Štanglica     (Dostál, Paďour, Mráz, Pospíšil, Horáček, Prušek)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

V pátém kole čekala naše béčko cesta do Načešic. Už před zápasem bylo jasné, že nás čeká nepříjemný soupeř, který na svém málem nerovném hřišti body moc nerozdává. Bylo proto nutné připravit se na styl soupeře, který se prezentuje důrazným stylem a který také hodně těží ze standartních situací. Do zápasu jsme vstoupili vcelku aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách, ale do většího tlaku a šancí jsme se příliš nedostávali. Dost často i vinou nerovného terénu, který nám znemožňoval lepší kombinaci. Domácí dle našich předpokladů spoléhali na nakopávané míče, které ale naši stopeři velmi spolehlivě odvraceli. Bylo tedy jasné, že to bude spíše boj ne oku lahodící a že příliš branek padat nebude. Jednu obrovskou šanci jsme si ale v první půli přece jen vypracovali. To když ve dvacáté minutě po několika odrazech v domácím vápně vyplaval míč před osamoceným Šimonem Štanglicou, který ale trestuhodně z několika metrů branku minul..  Obraz hry se ve druhém poločase příliš nezměnil, stále jsme se snažili kombinovat a prokousat se domácí obranou k nějakému slušnému zakončení.. A tak přišla zase jedna velká šance, znovu ji měl na svědomí Šimon Štanglica, ale k naší smůle tentokrát z úhlu trefil pouze tyč domácí branky.  Závěr zápasu už připomínal divočinu, jednak spoustou vulgarit na adresu našich hráčů od místních "opilců" a jednak velmi podivnými výroky hlavního rozhodčího, který závěr zápasu absolutně nezvládl.. A tak jsme šli do penaltoveho rozstřelu zdravě naštvaní a po zásluze jsme v něm byli úspěšní. Zde je třeba vyzdvihnout jméno Martina Fišera, který zlomil své penaltove prokletí a svým pokutovým kopem na závěr nám přibalil na cestu bod navíc. Cestu domů jsme si pak v autobuse po zásluze užívali... Kluci tentokrát zápas odmakali, vyrovnali se domácím v důrazu, což bylo důležité a konečně byla zase vidět touha po dobrém vysledku. Poděkování klukům z áčka, v čele s Vráťou Valáškem, který byl příkladným kapitánem. Ještě jeden velký dík letí také pro naše skvělé fanoušky  Bendiče s Motlikem, kteří naše borce po celý zápas neúnavně povzbuzovali.  Tak teď zase neusnout na vavřínech a dobře a s pokorou se připravit na neděli, kdy hostime Svitavy B. 

 
 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 4.kolo - 3.9.2017
SK Vysoké Mýto B - Sokol Dolní Újezd  2:3 (1:1)   
Branky:  Chadima, Štanglica

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Krýda,Valášek, Chadima M., Hájek, Dostál, Štanglica  (Surma, Doležal, Paďour, Mráz, Pospíšil, Horáček, Prušek)  

 

                                                                                                                              

Ve 4. kole 1.A třídy změřilo naše béčko síly se soupeřem z Dolního Újezda. Náš protivník byl ještě loňským účastníkem KP a tak nás rozhodně nečekal lehký zápas, což se také záhy potvrdilo. Již samotný úvod naznačil, že se naši hoši moc dobře nevyspali, protože už v první minutě chyboval M. Fišer, ale hostující střela branku minula. V dalších minutách bylo vidět, že něco není s mužstvem v pořádku, hráli jsme bez patřičného pohybu i nasazení a co bylo do očí bijící, neskutečné množství pokažených a nepřesných přihrávek, ze  kterých soupeř úplně lacino profitoval..  A tak nemohlo přijít nic jiného, než "koleda, koleda" a hosté v 19. minutě otevřeli skóre,když na třikrát překonali bezmocného Kovaříka  0:1. Ve 27. minutě přišel nás bohužel jediný světlý okamžik, to když Dostál vybojoval zdánlivě ztracený míč, předložil ideálně Chadimovi a ten přesně zakončil 1:1.  Do druhé půle jsme prostřídali a změnili rozestavení s cílem zvrátit zápas na svoji stranu, ale všechna naše předsevzetí byla ta tam, to když neskutečně chyboval po pěti minutách Honza Pecháček, a hosté šli pohodlně do vedení 1:2.  Tenhle moment na nás dolehl jako černé sukno na královský hrad, protože místo tlaku, jsme byli víc a víc nepřesní, zbrklí, a ani naše nohy nebyli plné lehkosti.. I tak jsme si nějaké šance vypracovali, ale Štanglicu vychytal Janecký, Horáček hlavičkoval vedle branky, a když už Valášek pálil do odkryté branky, trefil do hlavy D. Fišera stojícího těsně před brankou..  A  tak jsme si hřebíček do rakve zatloukli sami, když naše obrana v 85. minutě faulovala ve vápně a hosté z penalty přidali pohodlně třetí branku 1:3. Zápas se poté už jen dohrával a na vítězství hostů nic nezměnila ani korekce výsledku, o který se postaral Šimon Štanglica 2:3.  Nutno říci, že jsme odehráli velice špatný zápas, ve kterém nám absolutně chybělo nasazení, touha porvat se o výsledek a tentokrát ani nás pohyb nebyl dobrý. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě, a my si musíme rychle uvědomit, že žádný protivník  se neporazí sám, že je potřeba se na hřišti vydat ze všech sil, bojovat a CHTÍT!!!!  vyhrát. Přísnější měřítko snesl jen Radek Kovařík, který ještě několik velkých šancí hostů skvěle zneškodnil.. Za týden nás čeká další těžký zápas v Načešicích, tak snad předvedeme zcela jiný výkon a nepojedeme domů s prázdnou. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
image
1.A třída - 3.kolo - 26.8.2017
FC Nasavrky - SK Vysoké Mýto B   1:1 (1:1)   PK 3:4
Branku:  Surma

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Pecháček,M. Fišer, Horáček, Mráz, M.Chadima, Krýda, Jandera, Surma, Štanglica (Doležal, Paďour, Sedlák, Dostál, Pospíšil)  

                                                                                                                

Poprvé v nové sezóně zajíždělo naše béčko na hřiště soupeře a to do Nasavrk. Našeho protivníka již známe z minulé sezóny a tak jsme dobře věděli, že nás čeká tým dobře narostlých 'chasníků', který se prezentuje jednoduchou hrou plnou důrazu a osobních soubojů. Zápas se hrál za úmorného vedra a již v 5 minutě měl dobrou šanci Mára Chadima, ale domácí branku pouze přestřelil. Náš tým se snažil kombinovat,což značně stěžoval velmi nerovný a tvrdý trávník. Naše kombinace byla zprvu dosti vlažná a nepřesná a po hrubce v naší obraně se domácí ujali vedení po brance O. Čechlovskeho. 1:0.  Nutno podotknout, že soupeř do té doby naší branku vůbec neohrozil. Až tato facka nás konečně probudila k větší aktivitě a pohybu a ve 24. minutě po parádní přihrávce Mary Chadimi vyrovnal Honza Surma. 1:1.Od této chvíle bylo jasné, že zápas si můžeme pokazit jen my sami, protože soupeř nás již před koncem první půle vůbec nestíhal. Po přestávce už jsme na hřišti jasně dominovali, ale bohužel i zahazovali jasné gólové šance.. Zejména Surma, sám proti gólmanovi - nic, pak střídající Adam Dostál dvakrát hlavou v jasných pozicích - nic.  Tady se znova ukázala ještě naše nezkušenost v zakončování, která nás připravuje o lepší výsledky.. Chce to zkrátka svůj čas a trpělivě s klukama na tom pracovat. Tentokrát nám penaltová loterie naštěstí vyšla, protože pouze bod z tohoto utkání by pro nás byl zatraceně málo. Velkou zásluhu na tom měl Radek Kovařík, který svými skoky a la "lasicka"  pro nás penalty vychytal. Čili, dva body máme i když měly být tři, ale je potřeba je brát s pokorou. Kondičně jsme opět byli perfektní, ale je ještě třeba zamakat na práci s míčem a zejména na zakončení. Pochvalu za tento zápas pro Maru Chadimu. Snad se nám něco podaří zlepšit do neděle, kdy doma hostíme od 17.00 hodin těžkého protivníka z Dolního Újezda. Tímto všechny naše fanoušky na toto utkání srdečně zveme. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image
1.A třída - 2.kolo - 20.8.2017
SK Vysoké Mýto B - SK Pardubičky   7:1 (3:1)
Branky:  Štanglica 3, Surma, Pospíšil, Dostál, vlastní

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Valášek, M. Fišer, D.Fišer, Pospíšil, M.Chadima, Krýda, Motl, Štanglica, Surma (Vostrčil, Paďour, Sedlák, Dostál, Horáček, Špinar)  

 
 

Ke svému druhému mistrovskému zápasu nastoupilo naše béčko opět na domácím hřišti, tentokrát proti týmu SK Pardubicky. Do zápasu jsme šli s jasným cílem a to odčinit úvodní bodový nezdar ze zápasu s Přelouči. Po několikaminutovém oťukávání se taktovky chopil domácí celek a brzy se radoval z vedení. To když Štanglica byl tam kde být měl a z dorážky otevřel gólový účet  1:0. Domácí v klidu kombinovali a zanedlouho se radovali podruhé. To když pláchl obraně Surma, naservíroval míč parťákovi Štanglicovi a bylo to 2:0. Ve 30. minutě nastal krásný fotbalový moment a to když se David Motl opřel do odraženého balónu a jeho pumelice z poza vápna skončila pouze na břevně hostující branky. Ve 40. minutě si domácí útočné duo své gólové asistence vyměnilo a Štanglica vybídl ke skórování Surmu 3:0. Ještě před odchodem do šaten se hostům podařilo po ojedinělé akci snížit Libáňským na 3:1. Do druhé půle na hřiště vstoupilo takřka už pouze domácí mužstvo. Hned ve 47. minutě se prosadil hlavou Ondra Pospíšil 4:1. V další velké šanci se ocitl Mára Chadima, ale jeho střelu do prázdné brány se podařilo hostům srazit na roh. V 61. minutě dokončil svůj hattrick Šimon Stanglica 5:1. V této fázi zápasu se už hosté na hřišti nezmohli na nic a další branku přidal v 74. minutě střídající Adam Dostál 6:1. Poslední hřebíček do své rakve si hosté zasadili sami vlastní brankou 7:1.  Suma sumárum, zasloužené vítězství, opět velmi kvalitní fyzický výkon konečně podpořený mnoha vstřelenými brankami. Konečně se nám také  prosadila mladá tykadla v útoku, tak snad to vydrží, protože těžší zápasy jistě přijdou. Dále opět velký dík klukům z áčka, byli příkladným posílením. Již tuto sobotu se poprvé představíme na venkovním hřišti, na horké půdě v Nasavrkách, tak snad dovezeme nějaké body. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 1.kolo - 13. 8. 2017
SK Vysoké Mýto B - FK Přelouč    0:0   PK 4:5 

Sestava SK VM: V. Krátký, Škeřík, Valášek, M. Fišer, Vostrčil, Jagob, Krýda, M. Chadima, Jandera, Surma, Štanglica   (Špinar, Doležal, Pospíšil, Mráz, Paďour, Sedlák)    

 
                                      

První mistrovské utkání odehrálo naše béčko na domácím trávníku s týmem Přelouče. V prvním poločase byla znát nervozita z úvodu soutěže a důležitosti utkání. Naše mužstvo se nemohlo dostat do patřičného tempa a soupeř se k naší brance s velkým úsilím nedral. Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Po rázné domluvě v kabině začala "benfika" hrát ve velkém pohybu a soupeře doslova "vařila". Bohužel je stále zatím znát veliká nezkušenost zejména vpředu, kterou dokumentoval jedinou obrovskou šancí Šimon Štanglica, který z malého vápna nepochopitelně prázdnou branku překopl... Penalty už jsou bohužel pouze loterií, která nám tentokrát nevyšla.  Nicméně není třeba podléhat panice, ještě loňského účastníka KP  jsme fyzicky jasně přehráli a v tomto směru mít problémy jistě nebudeme. Chce to zkrátka trochu času, mužstvo je velmi mladé a stále si na sebe zvyká. V neposlední řadě je třeba poděkovat i klukům z A mužstva, kteří nám v zápase pomohli a zejména Škeřík odehrál výborný zápas.  Již tuto neděli budeme chtít složit reparát a opět na domácím hřišti sehrajeme další mistrák s Pardubičkami od 17. hodin. Opět tedy zveme naše příznivce a doufáme v plný bodový zisk. 

                                                                                                                                                                 Tomáš Sedlák
 
 
 
 
 
image
Přípravný zápas B mužstva  - 6. 8. 2017
SK Vysoké Mýto B - FK Česká Třebová    0:1 

Sestava SK VM: Špinar, Škeřík, Pecháček, M. Fišer, D. Fišer, Krýda, Chadima M., Hájek, Jagob, Štanglica, Surma. (Prušek, Sháněl, Doležal, Mráz, Paďour)

 

 

Svoji generalku na novou sezonu sehrálo naše B mužstvo s předním týmem krajského přeboru Českou Trebovou. Zápas byl vcelku vyrovnaný i když hosté prokázali svoje kvality. Škoda některých našich predfinalnich řešení, protože branku jsme v tomto utkání vstřelit určitě mohli. Teď už nás hned za týden čeká vstup do mistrovských utkání a ostrý start s týmem Přelouče, který sestoupil z krajského přeboru. Upozorňujeme všechny naše příznivce, že zápas se nehraje v Přelouči dle losu, ale z důvodu rekonstrukce tamního hřiště se utkání odehraje ve Vysokém Myte. Tímto tedy zveme všechny fanoušky na sobotní odpoledne na nás stadion a doufáme že do soutěže vstoupíme kvalitním výkonem a bodovým ziskem. 

 

 

 
Přípravný zápas B mužstva  - 30.7.2017
SK Vysoké Mýto B - Sokol Sruby    4:0

Branky: Doležal, Surma, Škeřík, Paďour

Sestava:Kovařík (Špinar), Škeřík, Pecháček, M. Fišer, D.Fišer, Jandera, Hájek, Chadima, Jagob, Surma, Doležal (Štanglica, Prusek, Sháněl, Pospíšil, Mráz, Paďour).    

 
  

V plném proudu už běží také příprava na novou sezónu našeho B týmu. Mužstvo prošlo kompletní obmenou realizačního týmu a i v hráčském kádru došlo k výrazným změnám. Přišlo mnoho nadějných mladíků z dorostu, dále i někteří  staronoví  hráči, kteří již dříve v Mýtě působili,ať už Honza Pecháček, nebo Mára Chadima,či nestárnoucí brankář Radek Kovařík. Všichni také doufáme v dobrou spolupráci s naším A mužstvem, kde zcela  nevytížení  hráči budou "Benfice" příležitostně pomáhat.  Mužstvo pod taktovkou Míry Podmajerského trénuje dvakrát týdně a oproti minulým přípravám se schází v hojném počtu. Doufejme tedy, že naše "béčko" bude bavit naše příznivce pěkným fotbalem a solidními výsledky v 1. A třídě. 

 

 

 

 

TOPlist