Sraz mužstva před zápasem s Letohradem B  je v 15,45 hod !!!

image1.A třída - 1.kolo - 11.8.2018
TJ Sokol Rosice n.L. -  SK Vysoké Mýto B   2:2 (1:0)   PK 4:5

Branky: Vágner, Sedlák

Sestava SK VM:  Bačkovský - D.Fišer, M.Dvořák, Chadima, Škeřík, Vágner, Hájek, Podmajerský, Jagob, Sedlák, Kavka (Prušek, Židík)

Stejně jako naše A mužstvo,vstoupilo o tomto víkendu do další mistrovské sezóny v A. třídě i naše "béčko". V týmu došlo během letní přestávky k několika změnám,tou hlavní bylo, že se mužstva ujal trenér Martin Kavka. K prvnímu zápasu jsme zajížděli na horkou půdu k nováčkovi v této soutěži a to na hřiště Sokola Rosice nad Labem. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, a tak panovala jistá obava,jak se nám podaří zápas zvládnout. Co nás čeká jsme však zjistili velmi záhy.. Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, předváděl opravdový 'nováčkovský elán' plný nasazení,agresivity a s tím jsme měli problémy. Nám se nedařilo přesně si přihrát,byli jsme málo pohybliví,důrazní a velmi málo jsme drželi míč na soupeřově polovině. Díky tomuto našemu 'handicapu' byla naše obrana pod neustálým tlakem a domácí příležitosti likvidovala s velikými obtížemi.. Ve 25. minutě se navíc nešťastně zranil Marek Chadima a naše už tak dost přetížená obrana dostala další trhlinu... Všechno vygradovalo o chvilku později,to když ve 26. minutě absolutně neškodný nakop téměř z poloviny hřiště,propadl nešťastně našemu mladému brankáři Šimonovi Bačkovskému do branky 1:0. My jsme za celý první poločas byli do ofenzivy dosti bezzubí, sráželo nás velké množství nepřesností a malá agresivita v osobních soubojích. Do šaten jsme tedy odcházeli s jednogólovým mankem a k předváděné hře jsme si měli rozhodně co říci... Druhý poločas jsme však po rázné domluvě začali velmi aktivně a byli jsme to najednou my,kdo diktoval tempo hry. Bylo nás plné hřiště,velmi dobře jsme kombinovali a role se rázem zcela otočily. Již v 50. minutě měl vyrovnání na kopačce Tomáš Sedlák, kterého perfektní přihrávkou vybídl Míra Podmajerský,ale domácí brankář špičkou míč se štěstím vykopl. O chvíli později už ale bylo vyrovnáno. Na pravé straně se individuálně prosadil Michal Jagob a přesným centrem našel na zadní tyči Alexe Vágnera. Ten rychle zpracoval a zavěsil 1:1. Zdálo by se, že nám v tu chvíli hrálo všechno do karet, dobrý výkon, vyrovnání,ale právě v tuto dobu jsme dostali tvrdý direkt. To po naší laciné ztrátě na soupeřově polovině domácí podnikli rychlý brejk, který nakonec skončil až v naší brance 2:1. Mohlo by se zdát, že jsme po této ráně šli do kolen,ale opak byl pravdou. Naopak jsme ještě zvýšili obrátky, zejména naši mladí hráči hýřili velkým pohybem a bylo jednoznačně vidět,jak domácí borci tahají za kratší konec.. Sice jsme neměli jednu velkou šanci za druhou,ale trpělivou kombinací, chutí a již zmíněným pohybem jsme domácím brali zbytky fyzických sil. A těsně před koncem jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. To před vápnem zakombinovali "veteráni" Podmajerský se Sedlákem, Míra nádherně prostrčil míč mezi zkoprnělé obránce a Tomáš chladnokrevně vyrovnal 2:2. Zápas pak už došel do neoblíbeného penaltového rozstřelu,kde své zaváhání u prvního gólu napravil Šimon Bačkovský a vychytal nám pěkný bod navíc. Je ale třeba se zamyslet, proč jsme již první půli nehráli s takovým nasazením,jako půli druhou, protože příště by se nám to mohlo zle vrátit.. Naším nejlepším hráčem byl jednoznačně Martin Dvořák, který držel naši obranu po kupě, zejména v první půli zabránil několika domácím šancím, příkladně bojoval, dřel, vyhrával souboje a díky tomu jsme v poločase prohrávali pouze o gól.Za druhý poločas zaslouží však pochvalu i ostatní. Dva body tedy s pokorou bereme a teď se musíme dobře připravit na první domácí zápas s rezervou Letohradu, která je vždycky velmi nevyzpytatelná... Tímto zveme všechny fanoušky na nedělní zápas.