image

TJ Svitavy B - SK Vysoké Mýto B   3:2 (2:2)

Branky: Surma, Vágner

Sestava: Bačkovský,D. Fišer, Dvořák,Kryda, Škeřík,Holub,Kavka, Hájek, Vágner,Surma, Sedlák (Pospíšil, Prušek, Paďour)

V 10. kole zajížděla naše rezerva do Svitav,kde se v Lánech na umělé trávě utkala s taktéž rezervním domácím týmem. My jsme chtěli navázat na vítězství z minulého týdne a konečně taky prolomit sérii nezdarů na hřištích našich soupeřů. Uběhly sotva tři minuty a už jsme prohrávali...To jsme téměř u rohového praporku nedokázali ubránit domácího hráče,ten se dokázal s míčem otočit k naší brance a jeho možná spíše centr zapadl přesně do našeho horního rohu branky. Tento moment nás ale překvapivě nezlomil,ba naopak. Od této chvíle jsme převzali iniciativu a byli jsme jasně lepším týmem. Dobře jsme kombinovali, hráli jsme po zemi,v pohybu a hlavně nabídka hráčů v křídelních prostorech znamenala hrozbu pro domácí. A i díky tomu jsme brzo skóre otočili v náš prospěch,po pěkných brankách Honzy Surmy a Alexe Vágnera.. Přidali jsme i třetí branku,ale tu nám neprávem pomezní rozhodčí upřel pro údajný Sedlákův ofsajd... A tak na druhé straně po ztrátě ve středu hřiště a střele domácích kousek za hranicí "šestnáctky" bylo srovnáno na 2:2. Těsně před přestávkou se do zápasu vložil i hlavní rozhodčí Doskočil, který domácím odpustil jasnou penaltu po faulu na Alexe Vágnera. Těžko říci,do jaké míry na nás tento moment dolehl, protože hned zkraje druhého poločasu domácí skóre otočili na 3:2. To jsme opět chybovali na straně našeho pokutového území a domácí hráč nás potrestal další nechytatelnou ranou. Od této chvíle se svitavští stáhli do defenzívy a my jsme se museli složitě probíjet do jejich zhuštěné obrany. Šancí už tolik nebylo,ale jednu obrovskou jsme přeci jen ještě měli. To když těsně před koncem propadl centrovaný míč k úplně osamocenému Surmovi,ten zcela sám a neatakován se mohl brankáře zeptat "kam"...,ale trestuhodně tuhle gólovku zazdil, a z gólmana domácích udělal hrdinu. Zápas jsme tak prohráli a opět nemáme ani bod. Určitě nebudeme házet vinu na rozhodčí,ale penalta v náš prospěch se rozhodně kopat měla.V našem podání je to celý podzim bohužel pořád stejná písnička. Vytváříme si velké množství gólových šancí,ale jejich proměňování je opravdu velká bída... To nás pak stojí lepší výsledky a hlavně body, které nám zoufale chybí. Do konce podzimní části nám zbývají už jen tři kola a tak je teď potřeba zmobilizovat veškeré zbývající síly a pokusit se urvat co nejvíce bodů. Už žádná hra na krásu,ale bojovat na krev a zápasy doslova vydřít!!! Nic jiného nám teď nezbývá.

Tomáš Sedlák

imageSK Vysoké Mýto B - SK Polička   3:1 (0:1)

Branky: 68. Valášek, 69. Hájek, 70. Sedlák

Sestava: Bačkovský, D. Fišer, Valášek, Žák, Škeřík, Vágner, Hájek, Kavka, Holub, Surma, Sedlák  (Prušek, Paďour, Pospíšil)

Po několikazápasové odmlce v psaní referátů o zápasech našeho B týmu,se vracíme zpět a to zejména na přání našeho věrného fanouška,srdcaře, Honzy Vlčka.., takže snad potěšíme nejen jeho.. Poslední zápasy rezervy, řečeno upřímně, byly jedna velká bída. Naše špatná tréninková morálka, se v odehraných zápasech jednoznačně projevila. A to hlavně na bídné koncovce, protože to co jsme dokázali zahodit za šance v zápasech v Zámrsku,s Přeloučí,s Tuněchody a zejména v Pardubičkách bylo až neuvěřitelné... No a díky tomu jsme v zápasech nebodovali a potopili se až téměř ke dnu tabulky,kam rozhodně nepatříme. Co je nám platné, že nás soupeři po zápasech chválí,jak jsme hráli dobře, když body nemáme... Naše mužstvo zkrátka ještě nemá takovou kvalitu a výkonnost,aby dokázalo zápasy zvládat bez větších výkyvů. Kádr zdaleka není tak široký a pokud se nelze opřít o nějaké hráče z A týmu,sestavu dáváme těžko dohromady a na naší hře je to znát.. Přitom hráči jako David Fišer,Jirka Hájek,Petr Škeřík a naši další mladí hráči mají potenciál hrát někdy výš než jen v A třídě. Zajímavé jistě je i to, že dle umístění v tabulce, mají podobné problémy i v Ústí a Letohradu, kde by B týmy rozhodně neměly patřit na chvost tabulky.. A teď již k zápasu. V 9. kole jsme přivítali na svém hřišti tým Poličky. Věděli jsme, že soupeř patří k tomu " lepšímu" v soutěži i když by jistě své dosavadní umístění v tabulce rád vylepšil. Od začátku bylo vidět, že je to zkušené mužstvo, které dlouhá léta brázdilo vody v krajském přeboru. My jsme se opět snažili o kombinační fotbal,ale v první půli nám chyběl zejména v ofenzivních řadách patřičný pohyb a větší rvavost. A jak už se nám stává,po jedné naší chybě soupeř z brejku skóroval 0:1. V poločase jsme si však o všem promluvili a do druhé půle jsme vstoupili o poznání lépe. Přidali jsme na pohybu, vpředu jsme neztráceli laciné míče a soupeře jsme nutili běhat bez míče. Přesto však mohla znovu udeřit Polička,ale v této těžké chvíli nás tentokrát skvěle podržel Šimon Bačkovský. A známé "nedáš dostaneš" platilo trojnásob..A to když jsme soupeři zasadili těžké K.O. v podobě tří vstřelených branek v rozmezí 3 minut!!!!!  Nejprve udeřil hlavou Vráťa Valášek,hned po něm po krásné akci Jirka Hájek a třetí hřebík zatloukl Tomáš Sedlák. Z tohoto těžkého úderu se už soupeř nevzpamatoval a my tak po dlouhé době slavili vítězství... Za druhou půli zaslouží pochvalu všichni hráči, snad se nikdo nebude zlobit když zvlášť vypíchnu Vráťu Valáška a Michala Žáka. Oba dávali naší hře od začátku utkání řád, jasně a precizně kocirovali naší hru a přesně tady bylo vidět,jak vypadá naše hra s kvalitním doplněním z A týmu... Tak uvidíme za týden,kdy nás čeká zápas na "umělce" ve Svitavách,s tamní rezervou,kde to bývá vždy složité..

image1.A třída - 2.kolo - 11.8.2018
SK Vysoké Mýto B - FK Letohrad B   2:0 (0:0)

Branky: Podmajerský (PK), Sedlák

Sestava SK VM:  Bačkovský, Průšek, Valášek, Dvořák, Škeřík, Vágner, Podmajersky, Benda, Hájek, Kavka, Sedlák  (Pospíšil, Paďour)

Ve druhém kole 1.A třídy se poprvé v nové sezóně představil na domácí půdě náš B tým, který přivítal rezervu Letohradu. My,povzbuzeni slušným výsledkem z prvního kola jsme chtěli tento úspěch jednoznačně potvrdit domácím tříbodovým ziskem. Věděli jsme však, že soupeř disponuje mladým a velmi běhavým mužstvem, což pro nás zvláště v tomhle tropickém počasí nebyla příjemná zpráva. Do zápasu jsme však vstoupili velmi aktivně, dobře jsme kombinovali a chtěli tím pádem brát soupeři co největší množství sil. Ve 12. minutě po rohovém kopu se do vzduchu "vyšrouboval" Vráťa Valášek,ale jeho gólovou hlavičku brankář Letohradu skvěle vyrazil mimo tyče. O chvilku později po našem dalším rohu pro změnu hlavičkoval Tomáš Sedlák,ale opět k naší smůle míč skončil pouze na břevně hostující branky. Co se soupeře týká, potvrdil své přednosti mladého a běhavého týmu. Po několika našich zbytečných ztrátách se hnal do nebezpečných brejků,ale ty naštěstí do gólového zakončení nedotáhl. Do šaten se tak šlo za bezgóloveho stavu a bylo jasné, že úvodní gól jednomu z mužstev hodně pomůže. Druhá půle se hrála opět za úmorného vedra a síly rychle ubývaly. Oba týmy se snažily hrát ze zabezpečených obran s jasným úmyslem neinkasovat. My jsme se snažili o kombinaci a finální přihrávky z našich útočných stran, soupeř dál vyrážel k nebezpečným brejkům. Ani jednomu z týmů se však v zakončení příliš nedařilo. Až v 71. minutě byl v hostujícím vápně podražen Martin Kavka a kopala se penalta. K té se postavil nejzkušenější Míra Podmajersky a poslal mužstvo do důležitého vedení 1:0. Soupeř poté musel hru otevřít a snažil se o vyrovnání. Díky tomu už nebyl vzadu tolik důsledný a to se mu nakonec stalo osudným. V 83. minutě vyslal na půlce do úniku Míra Podmajersky Sedláka,ten obešel brankáře a uklidnil náš tým 2:0. Letohradští pak ještě krásnou střelou orazítkovali tyč naší branky,ale to bylo již vše a my jsme tak vydřeli těžké a náročné tři body. Zápas byl ve vedru velmi náročný, zvláště když jsme ho odehráli jen na 12 hráčů. Za to patří všem dík, že se "kousli" a velmi těžký zápas s houževnatým soupeřem odbojovali. Zvláštní poděkování ještě Vráťovi s Bendičem, kteří nám pomohli a i díky nim jsme zápas odehráli....Snad se marodka jak u A týmu tak i u nás co nejdříve vyprázdní.. Za týden nás čeká zápas v sousedním Zámrsku, který vstoupil do soutěže též velmi dobře, takže se těšíme a s pokorou a odhodláním k zápasu přistoupíme.

image1.A třída - 1.kolo - 11.8.2018
TJ Sokol Rosice n.L. -  SK Vysoké Mýto B   2:2 (1:0)   PK 4:5

Branky: Vágner, Sedlák

Sestava SK VM:  Bačkovský - D.Fišer, M.Dvořák, Chadima, Škeřík, Vágner, Hájek, Podmajerský, Jagob, Sedlák, Kavka (Prušek, Židík)

Stejně jako naše A mužstvo,vstoupilo o tomto víkendu do další mistrovské sezóny v A. třídě i naše "béčko". V týmu došlo během letní přestávky k několika změnám,tou hlavní bylo, že se mužstva ujal trenér Martin Kavka. K prvnímu zápasu jsme zajížděli na horkou půdu k nováčkovi v této soutěži a to na hřiště Sokola Rosice nad Labem. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, a tak panovala jistá obava,jak se nám podaří zápas zvládnout. Co nás čeká jsme však zjistili velmi záhy.. Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, předváděl opravdový 'nováčkovský elán' plný nasazení,agresivity a s tím jsme měli problémy. Nám se nedařilo přesně si přihrát,byli jsme málo pohybliví,důrazní a velmi málo jsme drželi míč na soupeřově polovině. Díky tomuto našemu 'handicapu' byla naše obrana pod neustálým tlakem a domácí příležitosti likvidovala s velikými obtížemi.. Ve 25. minutě se navíc nešťastně zranil Marek Chadima a naše už tak dost přetížená obrana dostala další trhlinu... Všechno vygradovalo o chvilku později,to když ve 26. minutě absolutně neškodný nakop téměř z poloviny hřiště,propadl nešťastně našemu mladému brankáři Šimonovi Bačkovskému do branky 1:0. My jsme za celý první poločas byli do ofenzivy dosti bezzubí, sráželo nás velké množství nepřesností a malá agresivita v osobních soubojích. Do šaten jsme tedy odcházeli s jednogólovým mankem a k předváděné hře jsme si měli rozhodně co říci... Druhý poločas jsme však po rázné domluvě začali velmi aktivně a byli jsme to najednou my,kdo diktoval tempo hry. Bylo nás plné hřiště,velmi dobře jsme kombinovali a role se rázem zcela otočily. Již v 50. minutě měl vyrovnání na kopačce Tomáš Sedlák, kterého perfektní přihrávkou vybídl Míra Podmajerský,ale domácí brankář špičkou míč se štěstím vykopl. O chvíli později už ale bylo vyrovnáno. Na pravé straně se individuálně prosadil Michal Jagob a přesným centrem našel na zadní tyči Alexe Vágnera. Ten rychle zpracoval a zavěsil 1:1. Zdálo by se, že nám v tu chvíli hrálo všechno do karet, dobrý výkon, vyrovnání,ale právě v tuto dobu jsme dostali tvrdý direkt. To po naší laciné ztrátě na soupeřově polovině domácí podnikli rychlý brejk, který nakonec skončil až v naší brance 2:1. Mohlo by se zdát, že jsme po této ráně šli do kolen,ale opak byl pravdou. Naopak jsme ještě zvýšili obrátky, zejména naši mladí hráči hýřili velkým pohybem a bylo jednoznačně vidět,jak domácí borci tahají za kratší konec.. Sice jsme neměli jednu velkou šanci za druhou,ale trpělivou kombinací, chutí a již zmíněným pohybem jsme domácím brali zbytky fyzických sil. A těsně před koncem jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. To před vápnem zakombinovali "veteráni" Podmajerský se Sedlákem, Míra nádherně prostrčil míč mezi zkoprnělé obránce a Tomáš chladnokrevně vyrovnal 2:2. Zápas pak už došel do neoblíbeného penaltového rozstřelu,kde své zaváhání u prvního gólu napravil Šimon Bačkovský a vychytal nám pěkný bod navíc. Je ale třeba se zamyslet, proč jsme již první půli nehráli s takovým nasazením,jako půli druhou, protože příště by se nám to mohlo zle vrátit.. Naším nejlepším hráčem byl jednoznačně Martin Dvořák, který držel naši obranu po kupě, zejména v první půli zabránil několika domácím šancím, příkladně bojoval, dřel, vyhrával souboje a díky tomu jsme v poločase prohrávali pouze o gól.Za druhý poločas zaslouží však pochvalu i ostatní. Dva body tedy s pokorou bereme a teď se musíme dobře připravit na první domácí zápas s rezervou Letohradu, která je vždycky velmi nevyzpytatelná... Tímto zveme všechny fanoušky na nedělní zápas.