SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Muži A

 

 

 

 

Poločasové zhodnocení !

 

 

 

 

 

Tak je to za námi! Dá se říci, že to byla velká jízda s nepovedeným razítkem! 

 

Do 13. Kola to byl velký koncert v podání vysokomýtských fotbalistů, bohužel závěrečná tečka se nepovedla, i tak však máme do jarní části sezóny k dobru 3 body na druhý Náchod! Ani trenér týmu František Dvořák nepředpokládal takto povedený podzim. Po 10 kolech s pouhou jednou porážkou jsme vstupovali do poslední třetiny zdravě sebevědomí, zvládli jsme teddy utkání s Libiší, v Benátkách i doma se Dvorem.. Poté však přišel špatný výkon v Ostré a druhá porážka v sezóně, následně pak bodově nedotažený zápas s Náchodem. Jak podzim hodnotí trenér František Dvořák a předseda oddílu Ing. Miroslav Trnka … 

 

Trenér František Dvořák:

 

Před sezónou jste říkal, že hráči jsou připraveni dobře a Vysoké Mýto se může měřit i s těmi nejlepšími. Napadlo Vás v tu chvíli, že po podzimní části budeme v čele tabulky o 3 body?

Mým přáním bylo hrát v popředí tabulky s minimální ztrátou na čelo tabulky. Popravdě takto bodově povedený podzim jsem nečekal.

 

V základní hrací době jsme prohráli pouze dvě utkání, body jsme ztratili jen ve 3 zápasech (Letohrad, Ostrá, Náchod). Jistě Vás nejvíce mrzí ztráta s Letohradem a to ještě před vlastními fanoušky. Proč si myslíte, že jsme nezvládli zrovna tyto zápasy a především to domácí derby? 

Možná paradoxně mě daleko více mrzí prohra v Ostré. Před tímto utkáním jsem z týmu necítil potřebný respekt k soupeři. Byl to náš suverénně nejhorší výkon, ve kterém nebyla patrná vůle týmu po vítězství. V tu dobu totiž bylo jasné, že přezimujeme na prvním místě tabulky a mužstvu bohužel chyběla poctivost. Utkání s Letohradem byla pro nás facka. Po šesti výhrách naše koncentrace nebyla na nejvyšší úrovni. Ale z tohoto utkání jsme si vzali ponaučení, abychom do všech zápasů šli vždy s pokorou, protože každý tým má svoji kvalitu, kterou musíme vnímat a respektovat. Tato porážka nám naopak pomohla do dalších zápasů, až na již zmíněný zápas v Ostré. Zápas s Náchodem by se mi hodnotil daleko lépe, kdybychom zvládli penaltový rozstřel. Ale i bod má svoji váhu.

 

V čem byl tým během podzimní části sezony nejsilnější? Co byla největší přednost týmu?

Jednoznačně v šíři kádru. K dispozici bylo devatenáct hráčů do pole, protože Martin Fišer byl celý podzim zraněn a nemohl nastoupit ani k jednomu utkání. Když nás potkala zranění, tak nebyla absence zraněných hráčů na hřišti znát. Většinu vyrovnaných zápasů do vítězného konce zařídili právě střídající hráči. I proto si myslím, že jsme udrželi poměrně stabilní výkony v celé podzimní části. Jsem přesvědčen, že jediné co posouvá tým kupředu je konkurence v něm a vzájemný respekt.

 

Kde měl naopak slabiny?

Neřekl bych slabiny, ale naším největším nepřítelem bylo udržet koncentraci. Jak jinak si vysvětlit, že při obdržených šestnácti brankách jsme jich sedm inkasovali v posledních dvou utkáních. To není otázkou toho, že bychom zapomněli bránit, ale bohužel koncentrace nebyla na stoprocentní úrovni. Z toho je potřeba se ponaučit do jarních odvet.

 

Jaká bude zimní příprava a kdy se A tým v novém roce poprvé sejde?

Zimní příprava nám začne 8.1.2020 kdy budeme každou středu absolvovat tréninky zaměřené zejména na sílu a následnou regeneraci ve Fitku. První trénink na hřišti proběhne 21.1.2020. Domluveno máme šest přípravných utkání, z toho čtyři s mužstvy z vyšších soutěží.

 

Jaký bude plán Vysokého Mýta pro jarní část sezony? Přemýšlíte už takhle dopředu?

Plány jsou jedna věc a skutečnost druhá. Mým plánem je zvítězit v patnácti jarních utkáních 

 

 

 

 

Předseda oddílu Ing. Miroslav Trnka:

 

Je 11.8. Vysoké Mýto vstupuje do prvního utkání v nové sezoně, jak jste nad tím v tu chvíli přemýšlel? Co jste očekával, z čeho jste měl v tu chvíli třeba i strach?

Byl jsem v očekávání, jak po nevydařené jarní části uplynulého ročníku budeme konkurenceschopní v nové sezóně. Věřili jsme s trenéry, že jsme kádr vhodně doplnili, letní příprava splnila naše očekávání! Věděli jsme, že pokud zvládneme začátek soutěže v podobě dvou venkovních zápasů, může to být odrazový můstek k úspěšným výsledkům. To se potvrdilo, úspěšný start do soutěže tým nakopl ke skvělé vítězné sérii.

 

Co pro Vás bylo prioritou v nové sezoně? Co jste chtěl od týmu za každou cenu?

Jednoznačnou prioritou bylo mít pohromadě široký kádr! Přáli jsme si, aby vydrželo zdraví a apelovali na týmového ducha. Dále jsme chtěl, aby hráči byli sebevědomější a hlavně dostali ze sebe kvalitu, kterou v sobě beze sporu mají. To vše se víceméně naplnilo a proto i z těchto důvodů vedeme podzimní tabulku divizní skupiny C.

 

Nyní jsme na konci podzimu a Vysoké Mýto vede Divizi C o 3 body, co to pro Vás osobně znamená a jak se na tuto skutečnost dívá vedení?

Musím konstatovat, že jsem si podzim velmi užil. Musíme si uvědomit, že soutěž je velmi kvalitní! Z minulých let a nabytých zkušeností víme, že každý může porazit každého a proto si podzimního vedení velmi vážím. Musím ocenit i to, že hráči akceptovali herní styl trenéra Dvořáka a zjistili, že umíme soupeře přehrávat, což v minulosti nebývalo. Čtyřicet vstřelených branek je výbornou vizitkou a důkazem, že pro toto herní pojetí máme vhodné typy hráčů a můžeme být úspěšní!

Ve vedení samozřejmě panuje spokojenost, nicméně určitě nechceme usnout na vavřínech a budeme apelovat na kvalitní zimní přípravu, pro kterou má tým vytvořené potřebné podmínky.

 

Jak byste komplexně zhodnotil 1. Půlku sezony? Co Vás potěšilo, co Vás zarmoutilo?

Potěšil mě zlepšený herní projev týmu. Bezvadně zapadli noví hráči, kteří potvrdili kvalitu jakou jsme od nich očekávali. Konečně bylo znát, že tým je dlouhodobě spolu! Samozřejmě vždy jde o výsledek, takže počet získaných bodů, vstřelené a obdržené branky stojí určitě za zmínku také. Jistě si však i uvědomujeme, že zdaleka vše není zalité sluncem! Nevyhnuli jsme se výkyvům, ať už v individuálních výkonech, či v týmovém pojetí. Ale to vše s trenéry rozebereme po sezóně. Úspěšný podzim trochu degradují poslední dva zápasy, které se nám nepovedly herně a ani výsledkově. Mrzí mě, že nám nevydrželo do závěru u některých klíčových hráčů zdraví, ale na to se určitě vymlouvat nebudeme.

 

Ještě je dost brzy, ale máte už v tuhle chvíli nějaké plány týkající se změn v kádru?

Jak už jsem naznačil, vše podrobně nejdříve proberu s trenéry, vyhodnotíme přínos jednotlivých hráčů pro tým, chci vidět všechny dostupné statistiky a potom si řekneme co a jak dál. Ale myslím, že už teď můžu naznačit, že nějaký velký  zásah do fungujícího týmu nechystáme. Jde o to abychom přes zimní pauzu doléčily šrámy a do přípravy nastoupili co nejvíce kompletní.

 

Představme si, že je konec sezony a Vysoké Mýto je mistrem, co bude dál?  Chce se Mýto posunout o ligu výš? 

To je ještě strašně dlouhá cesta a my do jarní části nastoupíme velmi pokorní. Nemůžeme se, ale schovávat! Vedeme soutěž o tři body a chceme divizi vyhrát. Pokud budeme na vyšší soutěž ekonomicky a kvalitativně připraveni, určitě se tomu bránit nebudeme. Vstupoval jsem do vysokomýtského fotbalu, když se horko těžko zachraňoval v Krajském přeboru, udělal se tady obrovský kus práce, všechno chce svůj čas a myslím, že je ten správný okamžik se o třetí ligu poprat…

 

 

 

 

 

 
                    Divize C - 15.kolo - sobota 16.listopadu - 13,30 hod.
image
    SK Vysoké Mýto   2:2          FK Náchod
           (2:1)     PK 3:4    
 

 

 

Branky:  33´Benda, 44´Novák - 32´a 63´Rojšl

Rozhodčí:  Janíček    Žluté karty:  4:3     Diváci: 280

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka, Pekárek, Valášek (86´Kouřil), Stránský – Rezek (60´Štanglica), Tlapák (73´Mokrejš), Dvořák, Zavřel, Novák – Benda (60´Hrubý)

FK Náchod : Hladík (90´Baláž) - Moravec, Kabeláč, Podolník (77´Nejman), Rojšl, Hlava, Pražák (20´Kadavý), Malý, Petřík (58´Jahoda), Brich, Volf (58´Vencl) 

 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V posledním podzimním kole divize C jsme hostili druhý tým tabulky, Náchod. Dal se očekávat vyrovnaný a napínavý souboj dvou překvapivých lídrů, kterým podzim vyšel náramně.

Samotné utkání tyto předpoklady jen potvrdilo. Zápasu nechyběl náboj, nasazení, emoce, ale hlavně branky. A to ještě na každé straně po jedné neuznané. Diváci museli být spokojeni, i když domácí určitě méně, poněvadž penaltový rozstřel vyšel lépe pro hosty. První poločas vyšel lépe domácím, když museli ovšem skóre otáčet z 0:1 na 2:1. Nejprve se po půlhodině hry radovali hosté, kteří se z pokutového kopu dostali do vedení. Naštěstí tato branka domácí hráče nevykolejila, ale naopak nabudila k větší aktivitě, která byla korunována brankou Bendy po přesném centru Tlapáka. Minutu před přestávkou se domácí radovali podruhé, když centr Dvořáka usměrnil za záda hostujícího brankáře Novák.

V první pětiminutovce druhého poločasu byli hosté velmi nebezpeční, ale branky se nedočkali. Poté přebrali aktivitu domácí a několikrát se pokoušeli překonat náchodského brankáře. Po hodině hry se ovšem po hrubé chybě naší obrany dostali hosté do samostatného úniku, který zakončili nekompromisní ranou pod břevno. Po této vyrovnávací brance se oba týmy snažili strhnout vývoj utkání na svoji stranu, ale žádný ze závarů, zejména po standardních situacích, nedočkal. Zápas tak musely rozhodnout penalty, ve kterých se hosté ani jednou nemýlili a naopak domácí střelce dvakrát vychytal hostující brankář.

Proti nejlepší obraně soutěže jsme si vytvořili velké množství brankových příležitostí, ovšem dnes nás opustila dobrá produktivita, ze které nás naopak hosté dokonale vyškolili. Musíme uznat sílu soupeře, který není na druhém místě náhodou a bod z tohoto utkání brát s pokorou.

 

Foto:  https://bisradek.rajce.idnes.cz/Acko_VM-Nachod_2019_11_16/

 

 

  

 

 

 
 

image

                    Divize C - 14.kolo - sobota 9.listopadu - 14,00 hod.
        S.S. Ostrá   5:2     SK Vysoké Mýto
           (1:1)        
 Branky: 64´(PK), 75´a 92´Horák, 44´Řezníček, 49´Hošťálek - 16´Zavřel, 52´Hrubý

 

 

Branky:  64´(PK), 75´a 92´Horák, 44´Řezníček, 49´Hošťálek - 16´Zavřel, 52´Hrubý

Rozhodčí:  Hlaváček    Žluté karty:  6:2     Diváci: 110

 

S.S. Ostrá : Keller - Moudrý (27´Novotný), Hošťálek, Knobloch (87´Fingerhut), Mansfeld (85´Dozorec), Bejda, Horák, Smetana, Šimáček (82´Hudec), Řezníček, Poběrežský

SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka, Pekárek, Valášek, Stránský (66´Štanglica) – Wimmer (60´Benda), Tomášek (46´Rezek), Dvořák, Zavřel (76´Mokrejš), Tlapák (60´Novák) – Hrubý (69´Benda)

 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V předposledním kole podzimní části divize C jsme zajížděli k divokému zápasu do Ostré. Utkání se nám nevyvedlo jak výsledkově, tak herně a nadšeně hrající domácí si zaslouženě připsali tři body. V prvním poločase jsme se v 16. minutě dostali z první vážnější akce, Hrubý - Zavřel, do vedení. Tato branka nás bohužel ukolébala a domácích bylo rázem celé hřiště. Nám naopak chyběl pohyb a chuť vyrovnat se domácím v nasazení. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali těsně před přestávkou.

V úvodu druhého poločasu domácím vyšel rohový kop, po kterém se dostali do vedení. Tento stav trval pouze tři minuty. Vyrovnání zařídil Hrubý. Od tohoto okamžiku se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu. To se povedlo domácím v 63. po proměněné penaltě. Poté jsme přeskupili řady a snažili se o vyrovnání. Domácí ovšem využívali našich nepřesností ve hře k rychlým brejkům, které dokázali ještě dvakrát využít na konečných 5:2.

Utkání se mi nehodnotí dobře, protože na domácích byla po celé utkání vidět větší touha po zisku tří bodů. Domácím blahopřejeme k zaslouženému vítězství. Nezbývá nám než se z porážky poučit, oklepat a v příštím utkání navázat na naše předchozí povedená představení.

 

 

 

 

 

 
                    Divize C - 13.kolo - sobota 2.listopadu - 14,00 hod.

    SK Vysoké Mýto   4:1     TJ Dvůr Králové
           (2:0)        
 

 

 

Branky:  9´Wimmer, 20´Hrubý, 59´Tomášek (PK), 71´Novák - 61´Ujec 

Rozhodčí:  Pekař    Žluté karty:  2:2     Diváci: 110

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka, Valášek, Žák (77´Pekárek), Stránský – Wimmer (69´Rezek), Tomášek, Dvořák, Zavřel (87´D.Fišer), Tlapák (60´Novák) – Hrubý (69´Benda)

TJ Dvůr Králové : J.Vaníček - Kruliš (46´Chromek), Picha, Rejl (77´Macháček), Hruška (46´Friedl), Václavek, Karal, Knespl, Vitebský, Ujec, O.Vaníček

 

 

 

  

 

               Skóre otevřel pohotovou střelou Filip Wimmer.                   Na 2:0 zvyšoval hlavou Víťa Hrubý (11 branka v sezóně)       

 

    

 

         Naše mužstvo několikrát podržel gólman Vojta Černík.                   Neoblíbený soupeř ze Dvora Králové poražen 4:1 !!!

 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V předposledním domácím utkání podzimní části divize C jsme přivítali fotbalově neoblíbeného soupeře ze Dvora Králové.
Naším cílem bylo oplatit jarní domácí prohru s tímto soupeřem. Náš dílčí cíl se nám povedlo splnit, ovšem náš výkon nebyl takový,
jak by mohlo napovídat konečné skóre zápasu. Úvod utkání se nám vydařil, když se nejdříve zastřeloval v 7.minutě Dvořák, aby o minutu později otevřel Wimmer krásnou střelou skóre. Po této brance jsme přenechali iniciativu hostům, kteří dvakrát nechali vyniknout Černíka v naší brance a když byl již překonán, tak ho na brankové čáře zastoupil Valášek. To už bylo ale na ukazateli skóre 2:0,kdy se po ose Tomášek – Tlapák trefil Hrubý. Tímto výsledkem skončil i poločas.

Druhý poločas již tolik krásy nepobral. Oba týmy se předháněli v nepřesnostech a hra se odvíjela ve středu hřiště. Ohrožení branky bylo k vidění většinou po standardních situacích. Po jedné z nich a závaru v hostujícím pokutovém území,se ozvala píšťalka hlavního rozhodčího a následnou penaltu s přehledem proměnil Tomášek. O minutu se skóre měnilo znovu, ale na opačné straně, když hosté využili naší nekoncentrovanosti. Konečnou podobu bojovného zápasu napsali střídající hráči, konkrétně přihrávající Benda a přesně mířící Novák. Náš výkon nebyl z nejpovedenějších, ale i tak se nám podařilo soupeře přestřílet a vypracovat si poměrně velké množství střeleckých pozic, čehož si proti takovému týmu jakým je Dvůr Králové nesmírně vážíme. Výsledek je pro hosty krutý, ale takový je někdy fotbal.

 
Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/Acko_VM-Dvur_Kralove_nad_Labem_2019_11_02/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                    Divize C - 12.kolo - neděle 27.října - 14,30 hod.
     SK Benátky n.J.   1:3     SK Vysoké Mýto
           (0:1)        
 
 
 

Branky:  54´Macek -  35´Hock, 77´Benda, 86´Tomášek

Rozhodčí:  Plzák    Žluté karty:  3:1     Diváci: 150

 

SK Benátky n.J. : Bébr – Kysela (75´ Borkovec), Borovička, Komma (85´ Mižič), Sudek – Zabilanský (58´ O. Šimek), J. Šimek, Šimeček, Hrdina, Macek – Košek (46´ Kocourek)

SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka (83´ Žák), Valášek,Hock, Stránský – Wimmer (74´ Novák), Tomášek, Dvořák, Zavřel (83´ Rezek), Tlapák (88´ D.Fišer) – Hrubý (70´ Benda)

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

Na horkou půdu do Horek jsme v dalším kole divize C jeli hájit náskok na čele tabulky. S touhou urvat alespoň bod jsme odjížděli v dobrém rozpoložení. Po závěrečném hvizdu rozhodčího propukla v našem táboře obrovská vlna emocí, protože si odvážíme body všechny tři. A to i přesto ,že utkání bylo spíše remízové.

Úvod utkání tomu ovšem vůbec nenasvědčoval. Domácí byli od první minuty velice aktivní, agresivní a problémy nám dělal jejich vysoký presink. Zhruba po půlhodině jsme opticky hru vyrovnali a dostávali se i na dostřel domácí branky. Prvním varováním pro domácí byla střela Wimmera ze 34.minuty, která po zásahu domácího brankáře znamenala rohový kop. Z následné rozehry Tomáška jsme se radovali poprvé po zásahu Hocka. Do konce poločasu bylo k vidění několik dobrých příležitostí na obou stranách, ale ke změně skóre již nedošlo.

Druhý poločas začal opět pro domácí lépe a v 54.minutě se dočkali vyrovnání po střele Macka. Nadále se hrál agresivní, ale férový fotbal s mnoha souboji ve vysoké intenzitě. Divákům se musel zápas líbit. Jako velkou zbraní se, jako již poněkolikáté ukázal fakt, že disponujeme velice silnou lavičkou. Toto utkání opět rozhodli střídající hráči. Na 2:1 strhl naše vedení v 77.minutě Benda po centru Nováka. A definitivní podobu zápasu stanovil v 86.minutě Tomášek po přihrávce Bendy.

Je pro naše hráče dobrou vizitkou, že dokáží bodovat s takto silným týmem. Zatím jsme se nesetkali s lepším týmem z hlediska agresivity a síly než jsou Benátky a je pro nás potěšitelné, že jsme obstáli na výbornou.

 
 
 
 
 
 
 
                    Divize C - 11.kolo - sobota 19.října - 15,30 hod.

    SK Vysoké Mýto   3:1        TJ Sokol Libiš
          (3:0)         
 

 

Branky:  29´a 36´Hrubý, 45´Zavřel - 79´Macháček

Rozhodčí: Hrkal      Žluté karty:  0:4    Diváci: 150 

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Žák, Valášek, Hock, Stránský (80´Mokrejš) - Wimmer (60´Novák), Tomášek, Dvořák (71´Pekárek), Zavřel (68´Rezek), Tlapák - Hrubý (74´Benda)

TJ Sokol Libiš : Brožek - Macháček, Pešek, Bíba, Přibyl (78´Vetešník), Stibora (53´Hamada), Šobr, Kvída, Moltaš, Škoda (59´Beneš), Vaněk (74´Dušek) 

 

 

  

 

   

 

   

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V dalším kole podzimní části divize C jsme hostili tým ze spodních pater tabulky Libiš. Hosté ovšem v posledních pěti zápasech potvrzují vzestupnou formu a díky zlepšeným výkonům získali devět bodů. Kluci k tomuto utkání zejména v prvním poločase přistoupili zodpovědně a vypracovali si rozhodující náskok po dvou trefách Hrubého a jedné Zavřela. Šedesát minut bylo z naší strany opravdu kvalitních jak směrem dopředu,tak i co se týče defenzívy.Ovšem po zmiňované šedesáté minutě jsme veškerou aktivitu přenechali soupeři a ten nám zle zatápěl a hrozil nebezpečnými výpady do naší obrany.Zaslouženého snížení se hosté dočkali po rohovém kopu ze 79.minuty.I přes dvě velmi dobré příležitosti hostí se na ukazateli skóre již nic nezměnilo a připsali jsme si další tři body do tabulky.

 

 
 
 
 
 
 
 
                    Divize C - 10.kolo - neděle 13.října - 15,30 hod.
         FC Hlinsko   1:2     SK Vysoké Mýto
           (0:0)        
 
 

 

Branky:  75´ Jančura - 67´a 72´ Zavřel

Rozhodčí:  Zita    Žluté karty:  2:4     Diváci: 444 

 

FC Hlinsko: Jech - Klika, Křivka, Nevole, Volf, Hlouš (90´Gron), Jančura, Kyncl, Portyš, Christiner (73´Polívka), Solnička

SK Vysoké Mýto: Černík – Žák (70´Trnka), Valášek, Hock, Stránský – Mokrejč (62´Wimmer), Dvořák, Tomášek, Zavřel (80´Pekárek), Tlapák (62´Benda) – Hrubý (90´Štanglica) 

 
 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V dalších kole podzimní části divize C jsme zajížděli na horkou půdu do Hlinska, kde nás čekal houževnatý a výborně fyzicky i takticky připravený soupeř. Samotné utkání tyto předpovědi jen potvrdilo. V prvním poločase se hrál fotbal plný osobních soubojů a bez výraznějších šancí. Na naší straně stojí za zmínku pouze samostatný nájezd Hrubého, který ovšem mířil mimo tři tyče. Domácí se snažili dlouhými nákopy dostat do tlaku, ale naše obranná fáze fungovala spolehlivě.

Ve druhém poločase se hra trochu otevřela a začaly se rodit i šance. Tu první měli domácí, když jejich samostatný únik zlikvidoval Černík. Od šedesáté minuty po prostřídání jsme se začali prosazovat více do koncovky a zásluhou Zavřela se dostali do zaslouženého vedení 2:0. V tu chvíli se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto. Bohužel jsme soupeři dovolili snížit na rozdíl jedné branky , po chybě v rozehře. Konec utkání kluci zvládli a uskákali nákopy domácích. Vydřené, ale zasloužené vítězství, které se nerodilo lehce a je třeba ocenit výkon domácích, kteří byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

 
 
 
 
 
 
                    Divize C - 9.kolo - sobota 5.října - 16,00 hod.

    SK Vysoké Mýto   3:0     FK Velké Hamry
           (1:0)        
 
 

 

Branky:  31´a 84´Hrubý, 48´Tomášek

Rozhodčí:  Lafek     Žluté karty:  2:2     Diváci: 150 

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Žák (83´Trnka), Valášek, Hock, Stránský – Tlapák (72´Wimmer), Dvořák, Tomášek, Zavřel (85´Pekárek), Novák (53´Mokrejš) – Hrubý (87´Štanglica) 

FK Velké Hamry: Masařík - Štěpánek, Petržilka, Košťál, Žitka (62´Vencbauer), Černý (83´Javůrek M.), Linka, Kováčik (46´Javůrek P.), Krejčík, Rudolf, Radzinevičius (87´Tokár) 

 

    

 

   

 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V dalším domácím utkání jsme se střetli s velice silným týmem Velkých Hamrů. V utkání vysoké úrovně jsme si připsali zasloužené tři body.Úvod utkání a vlastně celý první poločas jsme byli lepším týmem a diktovali tempo hry, ale i hosté byli velice nebezpeční směrem dopředu. Naše defenzíva jim toho ale mnoho nedovolila. Z mnoha našich šancí se ujala až ve 31.minutě hlavička Hrubého po přesném centru Tlapáka . I hosté měli jednu velmi dobrou příležitost ,ale radost Rudolfovi zkazil výborným zákrokem Černík.

Vstup do druhého poločasu se nám opět vydařil a hned ve 48.minutě jsme zvýšili na dvougólový náskok střelou Tomáška, kterou nešťastně tečoval Košťál do protipohybu hostujícího brankáře. Po hodině hry se ke slovu dostávali i hosté, zejména Radzinevičius a Rudolf, kteří nám dělali velké problémy. Naštěstí všechny hostující šance končili buď vedle naší branky nebo na břevně. Nám se naopak otevíral prostor pro rychlé protiútoky, které jsme ovšem neřešili dostatečně kvalitně a konečnou podobu zápasu zajistil až v 84.minutě svým druhým gólem Hrubý. Připsali jsme si další tři cenné, ale zasloužené  body s velice kvalitním týmem.

 
Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/Acko_VM-Velke_Hamry_2019_10_05/
 
 
 
 
 
 
 
image
                    Divize C - 8.kolo - neděle 29.září - 14,30 hod.
         FK Čáslav   1:2     SK Vysoké Mýto
           (0:2)         
 
 
 

Branky:  63´Ronovský – 28´a 38´Hrubý

Rozhodčí: Klečka    Žluté karty: 2:1     Diváci: 130 

 

FK Čáslav :  Hartych – Richard (54´Kurka), Jelínek (85´Chábera), Vančura, Čuchal (81´Batelka), Mráz, Ronovský, Petrů (46´Král), Kořínek (68´Váňa), Strnad, Hannich

SK Vysoké Mýto: Černík – Žák (68´Trnka), Valášek, Hock, Stránský – Rezek (62´Wimmer), Dvořák, Tomášek, Zavřel (68´Tlapák), Novák (88´Mokrejš) – Hrubý (81´Benda)

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V dalším kole divize C jsme cestovali na horkou půdu do Čáslavi, která v předchozích čtyřech utkáních neokusila porážku.Úvodních dvacet minut utkání nám absolutně nevyšlo. Nemohli jsme se dostat do tempa, hra byla pomalá, do stran nebo dozadu a bez chuti ohrozit soupeřovu obranu. Domácí byli všude o krok dřív a byli lepším týmem. Jako blesk z čistého nebe proto byla branka Hrubého po zisku míče uprostřed hřiště Dvořákem ve 28.minutě.Za deset minut bylo ještě veseleji, když Hrubému nabídl vyloženou šanci Zavřel a ten prostřelil domácího brankáře podruhé.Za ošidného stavu 2:0 se šlo do kabin.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a řekl bych, že jsme začali přebírat otěže zápasu. Tak jako pro domácí v prvním, tak pro nás ve druhém poločase byla branka domácích jako blesk z čistého nebe. Naše obrana si vybrala slabší chvilku a domácí se dostali do zápasu po hodině hry .I přes několik závarů domácích se do konce utkání skóre již nezměnilo a proto jsme si připsali další body ze hřiště soupeře. Dnes jsme zvítězili ne fotbalovou kvalitou ,ale silou vůle. A proto si tohoto vítězství velice vážíme.

 
 
 
 
 
 
 
                    Divize C - 7.kolo - sobota 21.září - 16,30 hod.

    SK Vysoké Mýto   0:1         FK Letohrad
           (0:1)        
 
 

 

Branka:  38´Krejčí

Rozhodčí: Šob     Žluté karty: 1:2     Diváci: 277

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka (57´Tlapák), Žák, Hock (80´Valášek), Stránský (80´Wimmer) – Mokrejš (63´Benda), Dvořák, Tomášek, Zavřel, Rezek (63´Novák) – Hrubý 

FK Letohrad :  Martinovský - P.Štěpán, Krejčí, Kail, J.Štěpán - Lorenc, Chládek (90´Pokorný), Ráliš, Zbudil (70´Hiller), Kabourek, Trnka (88´Preclík) 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V sedmém kole jsme přivítali v okresním derby Letohrad, který na podzim na venkovních hřištích ještě neprohrál. Tuto bilanci bohužel pro nás potvrdil i v tomto zápase. Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si minimálně tři velmi dobré příležitosti ke vstřelení branky ,které jsme bohužel neproměnili. Po našem úvodním náporu se do hry začali dostávat i hosté, zejména ze standardních situací. Jednu z nich proměnili ve 38.minutě a rozhodli do osudu utkání.

Druhý poločas se nesl ve znamení vstřelit aspoň vyrovnávací branku. Soupeř ovšem velice pečlivě bránil a mnoho příležitostí ke skórování  nám nedovolil. Nám naopak chyběl moment překvapení, snaha se prosadit a hlavně tlak v pokutovém území. Bohužel bez vstřelené branky se vyhrát nedá a tak nám nezbývá než se pokusit v následujících zápasech o nápravu.

 
 
 
 
 
 
  image
                       Divize C - 6.kolo - sobota 14.září - 16,00 hod.
       MFK Trutnov   1:6     SK Vysoké Mýto
          (1:2)        
 
 
 

Branky:  44´Zezula - 2´Mokrejš, 3´Hrubý, 58´Trnka, 80´Zavřel, 83´Tomášek (PK), 90´Rezek

Rozhodčí: Toman    Žluté karty: 2:3     Diváci: 115 

 

MFK Trutnov :  Šťastný - Macek, Turner (59´Tobiáš), Makovský, Knap, Holubec, Brejcha (75´Dvořák), Zieris, Mařas, Doubic (68´Tomčík), Zezula

SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka, Žák, Hock, Stránský – Mokrejš (72´Rezek), Dvořák (87´Pekárek), Tomášek, Zavřel (87´Štanglica), Novák (74´Benda) – Hrubý (82´Tlapák)

 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V šestém kole jsme zajížděli na horkou půdu do Trutnova.Poslední dva vyhrané zápasy domácích (4:3 Náchod, 4:0 Poříčany),budily velký respekt a dal se tak očekávat tuhý boj.

Úvod utkání kluci zvládli na jedničku a již ve třetí minutě jsme  vedli 2:0 po brankách Mokrejše a Hrubého.Pro domácí obrovský šok a pro nás samozřejmě potřebný klid pro kombinaci.Diktovali jsme tempo hry a byli silnější na míči,ale bohužel nepřidali třetí branku,která by utkání pravděpodobně zlomila.Posledních deset minut prvního poločasu nás domácí dostali pod tlak a zaslouženě snížili na 2:1 těsně před přestávkou.

V druhém poločase se čekalo na kterou stranu se pomyslná miska vah převáží.Naštěstí jsme to byli my,konkrétně Trnka,který navýšil skóre již na 3:1.Tato branka byla zlomová, i když se domácí snažili s výsledkem ještě něco udělat,naše pozorná obrana jim toho moc  nedovolila.Novou krev a definitivní rozhodnutí opět přineslo naše střídání čerstvých hráčů,kteří do hry naskočili ve velkém stylu.V závěru jsme pečetili zaslouženou výhru Zavřelem,Tomáškem a Rezkem. V těžkém utkání jsme vydolovali velice cenné a zasloužené  tři body.

 

 
  
 
 
 
 
                       Divize C - 5.kolo - sobota 7.září - 17,00 hod.

image

    SK Vysoké Mýto   1:0         FC Horky n.J.
          (0:0)        
 
 

 

Branka:  77´ Hock

Rozhodčí: Hrkal    Žluté karty: 2:2     Diváci: 210 

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka, Žák, Hock, Stránský – Mokrejš (61´Rezek), Dvořák, Tomášek, Wimmer (85´Štanglica), Novák (79´Benda) – Hrubý 

 

FC Horky n.J. :  Durov -  Krčmář, Borek, Machů, Mynář, Bogatkin, Mbah (80´Tarasiuk), Šťastný, Zikmunda (78´Bílek), Kasík (65´Kovalov), Slicho

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

Ve druhém utkání na domácí půdě jsme přivítali tým z Horek nad Jizerou. Hosté se poučili ze dvou porážek ve Dvoře (0:5) a Náchodě (0:3) a nastoupili ze zabezpečené obrany a vyráželi do rychlých a nebezpečných protiútoků.

Po celé utkání jsme se nemohli prosadit do vyložených brankových příležitostí. Hosté nám toho směrem dopředu moc nedovolili a naopak to byli oni, kteří mohli v prvním poločase třikrát pohnout ukazatelem skóre. Naštěstí byl vždy připraven Vojta Černík a udržel čtvrtou nulu po sobě, na které má jednoznačně největší podíl.

Druhý poločas se odehrával zejména ve středu hřiště mezi vápny. Hosté již nebyli tolik nebezpeční. My jsme byli sice opticky více na míči, ale bez většího ohrožení branky. V 77.minutě přišlo rozhodnutí, po závaru ve vápně hostí se nejlépe orientoval Hock  a utkání rozhodl v náš prospěch z jediné naší střely za celý zápas mířící do brankového prostoru.

Bylo to jednoznačně nejtěžší podzimní utkání, a proto jsme rádi, že jsme jej výsledkově zvládli. Dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Že je rozhodně na čem pracovat nám dokonale tento zápas odhalil.

 

  

 

  

 
 
 
 
 
 
                       Divize C - 4.kolo - neděle 1.září - 17,00 hod.
       SK Nymburk   0:2      SK Vysoké Mýto
           (0:0)        
 

 

  

Branky:  59´Zavřel, 80´Wimmer

Rozhodčí: Šob    Žluté karty: 1:2     Diváci: 150

 

SK Nymburk:  Plaček - Műller, Vyskočil, Bejbl, Vobořil, Dudla, Škarecký, Bohdan, Dudek, Koubský (62´Hobík),

Vaníček (62´Korec)  

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Žák, Valášek (82´Trnka), Hock, Stránský – Mokrejš (68´Wimmer), Dvořák, Tomášek, 

Zavřel (82´Štanglica), Novák (68´Rezek) – Hrubý

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

V dalším kole divize C jsme zajížděli na půdu Nymburka, který měl na svém kontě pouze tři body a dal se tak očekávat těžký zápas. Předzápasové prognózy se potvrdily. Soupeř se zaměřil na defenzívu a přenechal ofenzívní snahu na nás. Kluci střídali velice kvalitní pasáže hry s méně kvalitními a proto se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu ,i když několik velice zajímavých příležitostí na naší straně bylo. Do druhého poločasu jsme šli s tím , že musíme být trpělivý, dostat soupeře pod tlak a donutit ho k chybám. Po hodině hry jsme se dostali do vedení po individuální akci Zavřela. Domácí po této brance otevřeli hru a tlačili se za vyrovnáním a tím nám umožňovali chodit do rychlých protiútoků. Bohužel naše řešení brejkových situací není dobré a není to první zápas, kdy nedokážeme využít přečíslení k navýšení skóre. Naštěstí jako již poněkolikáté utkání rozhodli střídající hráči.Na konečných 2:0 upravil Wimmer.V těžkém utkání jsme si připsali další tři body ze soupeřovy půdy, kterých si velice vážíme.

 

 

 

 

 

 

                     Divize C - 3.kolo - sobota 24.srpna - 17,00 hod.

    SK Vysoké Mýto   2:0    Sparta Kutná Hora
           (2:0)          
  

 

 

Branky:  9´Zavřell, 33´Hrubý

Rozhodčí: Mrkáček    Žluté karty: 2:2     Diváci: 225

 

SK Vysoké Mýto: Černík – Žák, Kouřil (60´Valášek), Hock, Stránský – Mokrejš (81´Štanglica), Dvořák (66´Trnka), Tomášek, Zavřel, Rezek (71´Novák) – Hrubý (83´Wimmer)

 

Sparta Kutná Hora:  Malý - Bílek (46´Marek), Exner, Saulich, Franc, Piskač, Nekvinda, Vlášek, Wolf (74´Kolůvek),

Cimr (46´Semrád), Šindelář 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

Třetí kolo divize C jsme premiérově odehráli na domácím trávníku. Naší snahou bylo potvrdit dvě venkovní výhry z Poříčan a Kolína. První poločas kluci odehráli velice kvalitně. Diktovali tempo a měli hru plně pod kontrolou. Zaslouženou odměnou byly dvě branky Zavřela a Hrubého. Je jen škoda, že se nepodařilo skóre navýšit na třígólový rozdíl. Příležitostí k tomu bylo dost.

První desetiminutovka druhého poločasu  změnu sil na hřišti nepřinesla. Opět se nám, ale nepodařilo z nabídnutých příležitostí navýšit skóre a hosté začali být nebezpeční i směrem dopředu. Nám viditelně docházely po úterním pohárovém utkání síly a tak se hrálo o to, kdo vstřelí následující branku. Nakonec se skóre již nezměnilo, přestože šancí bylo na obou stranách dost.

Důležité utkání jsme zvládli výsledkově a zejména v prvním poločase i herně na výbornou. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené.

 

 

 

  

 

   

 

Foto: Radek Bis  https://bisradek.rajce.idnes.cz/Acko_VM-Kutna_Hora_2019_08_24 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
               Divize C - 2.kolo - sobota 17.srpna - 10,15 hod.
          FK Kolín   0:2      SK Vysoké Mýto
            (0:1)        
  
 

 

Branky:  17´Hrubý, 77´Wimmer

Rozhodčí: Němec    Žluté karty: 2:3     Diváci: 100

 

FK Kolín: Kubát - Koděra, Šlehofer, Škoda, Čapek (46' Urban) - Vácha, Ondrušík, Vebr (46' Veselý), Šindelář (73' Zelenka), Němeček - Vondráček

 

SK Vysoké Mýto: Černík – D.Fišer (44´Žák), Dvořák, Kouřil, Hock – Mokrejš (71´Novák), Rezek (59´Wiimmer), Valášek, Tomášek (59´Tlapák),  Zavřel (76´Stránský) – Hrubý.

 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

Ve druhém kole jsme se představili na horké půdě kandidáta postupu,v Kolíně.Utkání vysoké úrovně jsme zvládli výsledkově výborně a odvážíme si překvapivé,ale zasloužené tři body.

Úvod utkání se nesl ve znamení náporu domácích.Po deseti minutách se hra vyrovnala a v 17.minutě jsme se dostali do vedení zásluhou centrujícího Mokrejše a na přední tyči hlavičkujícího Hrubého.Poté se hrál svižný fotbal se šancemi na obou stranách,kdy se vyznamenali oba brankáři.

Druhý poločas se nám vůbec nepovedl.Kolínští byli lepší ve všech herních činnostech.My jsme se nepochopitelně ztáhli před vlastní vápno a přenechali iniciativu domácím.Naštěstí,jako již poněkolikáté nám trn z paty vythli střídající hráči,kteří na ši hru výrazně oživili.Po ose Hrubý Wimmer jsme se dostali do dvoubrankového vedení a to již udrželi až do konce utkání.

Výkonu v tomto utkání chyběla lehkost a větší kvalita směrem dopředu.Nicméně si kluci dokázali,že mohou konkurovat i nejlepším týmům v divizi,když se ne všechno daří.

 

 

 

 

 

 
 
        Divize C - 1.kolo - neděle 11.srpna - 17,00 hod. (hřiště Vykáň)
       SK Poříčany   2:6      SK Vysoké Mýto
           (1:2)       
  

 

 

Branky:  21´Šmidrkal, 80´Touš  -  10´a 30´(PK) Tlapák, 57´Dvořák, 59´Zavřel, 87´Hrubý, 90´Benda  

Rozhodčí: Cihlář     Žluté karty: 3:3     Diváci: 240

 

SK Poříčany: Malík - Seifert, Kokoška (84´Holler), Ramšák (63´Červený), Janda, Puk, Gajdasz, Kotek (46´Touš), Bím (46´Prejsek), Pergl, Šmidrkal (73´Koula)   

 

SK Vysoké Mýto: Černík – D.Fišer (77´Trnka), Dvořák, Kouřil, Hock – Mokrejš (62´Novák), Rezek (66´Benda), Valášek, Zavřel – Tlapák (67´Tomášek), Hrubý.

 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka :

První podzimní utkání nás zavedlo na hřiště velmi malých rozměrů,do Vykáně,kde v azylu sehraje podzimní část sezóny tým Poříčan. Domácí tým počítal ztráty,když se jim minulý týden vykartovali v MOL Cupu opory týmu stoper Zdeňka a útočné eso Kacafírek. K tomu se přidalo zranění nové posily Zolotuchina. Domácí tak nastoupili značně oslabeni a náš tým toho dokázal dokonale využít.

První poločas byl zcela v naší režii a domácí hráči nestíhali útočné ataky. Skóre otevřel v 10.minutě Tlapák po přesném centru Mokrejše. Jedinou chybou v defenzívě za první poločas jsme si situaci zkomplikovali a domácí vyrovnali ve 21.minutě z pokutového kopu. Za necelých deset minut se situace obrátila v náš prospěch,když byl sestřelen v pokutovém území Hock a Tlapák s přehledem proměnil pokutový kop. Za tohoto stavu se šlo do kabin,i přesto,že jsme si vypracovali ještě jednu stoprocentní příležitost a mnoho dalších nadějných situací před domácí brankou.

Úvod druhého poločasu se nám hrubě nevydařil a dostali jsme se pod tlak domácích,kteří přeskupili řady a začali se tlačit před naši branku ve větším počtu hráčů. Neudrželi jsme míč na našich kopačkách a přenechali iniciativu domácím. Nicméně domácí si žádnou vyloženou šanci nevypracovali.Z tlaku nás dostala branka Dvořáka a následné zvýšení za dvě minuty Zavřelem na 4:1 se zdálo jako zlomové. Domácí sice vykřesali jiskřičku naděje deset minut před koncem a snížili ze standardní situace na 4:2,ale závěr patřil našim brejkovým situacím,ze kterých kosmeticky upravili skóre Hrubý a Benda na konečných 6:2.

Naše vítězství je zcela zasloužené a velice cenné. Nicméně do dalších zápasů se musíme vyvarovat ztrát koncentrace a hluchým míst ve hře,ke kterým v tomto utkání docházelo.

 

 

 

 

 

MOL Cup - předkolo - 3.8.2019

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Vysoké Mýto   0:5 (0:2) 

Branky: 53´a 74´Hrubý, 9´Tomášek (PK), 21´D.Fišer, 63´Tlapák (PK)

Sestava SK VM: Černík – D. Fišer, Žák, Kouřil, Hock (75' Stránský) – Rezek (65' Novák), Dvořák, Tomášek (58' Zavřel),

Tlapák, Mokrejš - Hrubý  

Naše vítězství v předkole MOL Cupu v Moravské Třebové znamená, že se v 1.kole můžeme těšit na zápas s druholigovým celkem
Pardubic ! Hrát se bude na našem stadionu ve středu 14.srpna od 17 hodin. 
 
 

 

 

 

image

Přípravný zápas A mužstva - 27.7.2019

SK Vysoké Mýto - FC Hradec Králové B    0:1 (0:1)  

Sestava SK VM: Černík (46' Bačkovský) - Fišer D. (46' Fišer M. ), Hock, Žák (46' Valášek), Dvořák, Stránský -

Novák (46' Rezek), Tomášek (46' Kouřill), Tlapák, Mokrejš (46' Štanglica) - Hrubý 

 

 

 

 

 

imagePřípravný zápas A mužstva - 21.7.2019

SK Vysoké Mýto - FK Jablonec B   0:3 (0:2)

Sestava: Bačkovský (46' Černik) - Fišer M. (46' Fišer D.), Kouřil (46' Trnka), Žák (46' Dvořák), Novák - Stránský,
Tomášek, Tlapák (46' Valášek), Zavřel, Rezek (46' Štanglica) Hrubý (46' Benda) 
 

 

 

 
 

imagePřípravný zápas A mužstva - 13.7.2019

SK Vysoké Mýto - FK Letohrad   1:2 (0:1)  

Branka: 65´Koutný  

Sestava SK VM: Bačkovský - Fišer M., Dvořák, Kouřil, Hock - Novák (45'Fišer D.), Zavřel, Mokrejš, Valášek, Benda (45'Koutný) - Hrubý (75'Černík) 

 
 
  
 
 
Přípravná utkání - A mužstvo
 

Sobota 13. 7. 2019 10:15

SK Vysoké Mýto z.s. - FK Letohrad

Neděle 21. 7. 2019 10:00

SK Vysoké Mýto z.s. - FK Jablonec B

Sobota 27. 7. 2019 17:00

SK Vysoké Mýto z.s. - FC Hradec Králové B

 

Sobota 3. 8. 2019 17:00 - předkolo MOL Cup

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Vysoké Mýto z.s.

 

 

 

 
Program úvodních pěti kol Divize C - podzim 2019 - A mužstvo
 

1. kolo - Neděle 11. 8. 2019 17:00

SK Poříčany - SK Vysoké Mýto z.s.

2. kolo - Sobota 17. 8. 2019 10:15

FK Kolín, a.s. - SK Vysoké Mýto z.s.

3. kolo - Sobota 24. 8. 2019 17:00

SK Vysoké Mýto z.s. - Sparta Kutná Hora, z. s.

4. kolo - Neděle 1. 9. 2019 17:00

SK POLABAN Nymburk s.r.o. - SK Vysoké Mýto z.s.

5. kolo - Sobota 7. 9. 2019 17:00

SK Vysoké Mýto z.s. - FC Horky nad Jizerou

 
 
 
            
TOPlist