SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív

 

 

 

 

Sezóna  2017/2018

 
 
image
Česká liga U13 - 22.kolo - 3.6.2018
SK Vysoké Mýto - SK Polaban Nymburk    21:4  (5:1, 8:1, 8:2)  
Branky: Tobiška 5, Čada 5, Novotný L. 5, Vácha 2, Bureš, Šmída, Loukota, Paulus. 

Sestava: Novotný Š., Svoboda, Marek, Vácha, Suchomel, Paulus, Čada, Bezdíček, Šmída, Novotný L., Špaček, Tobiška, Loukota, Bureš.

 
 

1.třetina - Po opatrném začátku obou týmů ve 3.min. zahrávali hosté rohový kop, naši hráči si špatně obsadili své protivníky, a hlavičkou se nymburští dostali do vedení - 0:1. V další části hry se snažíme vyrovnat, ale až v 11.min. se po výhozu Šimona Novotného dostává k míči Čada, který po úniku předkládá balon před branku Tobiškovi, a ten nezaváhá - 1:1. Hned o minutu později centruje Tobiška téměř od rohového praporku, a Bureš zakončuje - 2:1. Ve 21.min. napřáhl ze 20ti metrů Čada - 3:1. O 2 minuty na to po ťukesu s Tobiškou znovu skóruje do prázdné branky Čada - 4:1. O další dvě minuty déle znovu po narážečkách v dvojici Novotný L. - Čada, prvně jmenovaný střílí branku na 5:1.

 

2.třetina - Hned v 1.min. jde Tobiška sám na branku - vedle, v 5.min. ale už skóruje po chybě gólmana - 6:1. V této části hry máme velkou převahu, a další branky střílí Šmída, Čada, Novotný L. a Vácha - 10:1. V 18.min. prochází středem znovu Vácha a nechytatelnou ranou zvyšuje na 11:1. Ve 20.min. se skrumáže koriguje Loukota - 12:1, ve 23.min. po ojedinělém rohovém kopu soupeř snižuje - 12:2, a těsně před koncem této třetiny se prosazuje ještě Tobiška - 13:2.

 

3.třetina - Na začátku trošku vyklízíme pole, a soupeř toho dokáže využít dvěma góly - 13:4. V 15.min. po faulu na Čadu sám jmenovaný proměňuje penaltu - 14:4. Hru pak máme pevně v rukou, a postupně navyšujeme skóre až na 21:4. O branky se postarali Tobiška 2krát, Čada, Novotný L. 3krát, a Paulus.

 

Parádní tečka za povedenou sezónou, kde se naši kluci umístili na konečném pěkném pátém místě. Doufejme, že to bude vzpruha do další práce v příštím ročníku, již za starší žáky. Ať se daří dál!!

 

                                                                                                                                                                      trenéři

 

 
 

image

Česká liga U13 - 21.kolo - 24.5.2018
FK Pardubice - SK Vysoké Mýto      1:10  (0:4, 1:4, 0:2)  
Branky:  Tobiška 4, Čada 3, Novotný L. 2, Šmída
Sestava: Novotný Š, Svoboda, Suchomel, Vácha, Paulus, Marek, Dušek, Novotný L., Čada, Špaček, Bezdíček,
Šmída, Tobiška, Loukota
 

 

1.třetina - Domácí proti nám nasadili hráče z U-12, takže jsme od začátku jejich hru napadali, abychom se drželi na dostřel pardubické branky. Hned ve 2.min. po pěkném uvolnění Tobišky střílí první branku Novotný L. 0:1. V 6.min. do další šance vysílá Tobiška Čadu - 0:2, v 15.min. po individuální akci zvyšuje Novotný L. už na 0:3. O minutu na to Vácha vyváží míč, překládá ho před branku Tobiškovi - 0:4. Hra se vyrovnává, za zmínku stojí nastřelená tyčka Špačkem ve 23.min., tím končí 1.třetina.

 

2.třetina - Hned v 1.min. po krásné akci po ose Dušek-Novotný L.-Čada, posledně jmenovaný střílí na 0:5. Pak Tobiška obstřeluje obránce domácích, trefuje pouze tyč, ale ve 4.min. se již trefuje do černého - 0:6. V 7.min. znovu Tobiška využívá nedorozumnění mezi domácím brankařem a obranou - 0:7, a tato situace se ve 21.min. opakuje ale na druhé straně hřistě - 1:7. Mezitím se hra vyrovnává, hraje se od vápna k vápnu. Ve 23.min. po centru z levé strany zakončuje důrazný Šmída - 1:8. Tím končí 2.třetina.

 

3.třetina - Začínáme ji náporem, a hned v úvodu trefuje Tobiška tyč domácí branky. V 8.min. po pěkných narážečkách zakončuje do odkryté branky Čada 1:9. Domácí se také dostávají do střeleckých pozic, ale oba naši brankaři už za svá záda nic nepouští. Deset minut před koncem po dlouhém autovém vhazování přehazuje Tobiška brankaře a stanovuje konečný výsledek - 1:10.

 

Kluci zápas s o rok mladším, technickým soupeřem nepodcenili, hráli to, co měli a výsledek se dostavil.

 

Trenéři

 

 

 

 

 
 
image

Česká liga U13 - 19.kolo - 13.5.2018

SK Vysoké Mýto - FC Hradec Králové     2:1  (0:0, 1:0, 1:1)  

Branky: Novotný L., Tobiška.

Sestava:  Novotný Š., Svoboda, Dušek, Vácha, Paulus, Suchomel, Marek, Novotný L., Čada, Bureš, Špaček, Bezdíček, Šmída, Tobiška, Loukota 

 

1.třetina: V dalším kole jsme hostili kluky z Hradce Králové. V zimní přípravě jsme s nimi odehráli vyrovnané utkání, a tak  jsme se těšili na další konfrontaci. Hned od začátku nás soupeř zaskočil svým rozestavěním, se kterým si naši hráči zezačátku nevěděli rady,takže nás Hradec jasně přehrával. Díky našemu brankáři Š. Novotnému jsme drželi čisté konto a postupně hru vyrovnávali. V dalším průběhu třetiny pak naši kluci zvládali rozestavění soupeře, začali lépe bránit a dostávali se do zakončení. Třetina skončila 0:0.

 

2.třetina - Pokračovali jsme v nastaveném systému z konce první třetiny, a vypracovali si tak několik vyložených šancí.  Brankař hostí musel několikrát zasahovat, takže stav byl stále bez branek. Až ve 21.min. jsme se po brejkové situaci dostali před branku hradeckých, a po několika zblokovaných střelách prostřeluje obrannou hráz Novotný L. - 1:0! Třetina se pak dohrává beze změn.

 

3.třetina - Hned od úvodu se bráníme tlaku hostí, ale díky dobré obraně je nenecháváme skórovat. Naopak udeřilo na druhé straně v 15.min., kdy se prosadil Tobiška - 2:0! Přece ale v polovině třetí třetiny inkasujeme po povedeném centru před naší branku - 2:1, a soupeři narostli křídla. Do konce utkání se soustředíme jen na obranu, a bojovným výkonem  dotahujeme vítězství až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Výsledek je pro kluky vzpruhou do závěrečných utkání ČLMŽ.

 

treneři

 

Závěrečná rozlučka se koná 15.6.2018 na stadionu společně s U-12.

 
 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 18.kolo - 8.5.2018
FC Vlašim - SK Vysoké Mýto   1:9  (1:2, 0:4, 0:3)  
Branky: Tobiška 6, Novotný L. 2, Vácha.
Sestava: Novotný Š., Dušek, Loukota, Bureš, Paulus, L.Novotný, Špaček, Marek, Čada, Vácha, Bezdíček, Tobiška, Suchomel, Šmída, Svoboda  
 

1.třetina - Po dlouhém cestování autobusem byla první třetina z naší strany hodně statická, a trvalo nám déle, než jsme se rozehráli. Ve 14.min. otevírá skore utkání tvrdou ranou k tyči Tobiška. O minutu déle podcenil vyběhnutí brankař Novotný, a tak dostáváme laciný gól - 1:1. Do 29.min. máme řadu šancí, ale bez využiťí. Až v poslední minutě našel Marek krásnou uličkou Tobišku, a ten dává na1:2.

 

2.třetina - tentokrát už hrajeme kombinačně dobře, lépe než v první třetině, a šance přibývají. V 10.min. skoruje po narážečce s Čadou opět Tobiška - 1:3, aby na to zvýšil na 1:4.  Po pěkné akci zvyšuje Vácha na 1:5, a ve 27.min. po autovém vhazování dává Novotný L. křižnou střelou na 1:6.

 

3.třetina - do poloviny této třetiny se hra odehrává mezi vápny, my se snažíme držet míč, velké šance na obou stranách nepřicházejí. Až ke konci utkání se střelecky prosazuje Novotný L. a dvakrát Tobiška (dnes šestigólový) na konečných 1:9.

Takže sečteno, podtrženo - první třetina nepovedená, zlepšení přišlo ve druhé třetině, a ve třetí jsme si výsledek pohlídali i díky větší fyzické připravenosti, protože soupeř nestíhal s námi běhat. 

 

trenéři

 

 

 
 
 
image
Česká liga U13 - 20.kolo - 1.5.2018
RMSK Cidlina - SK Vysoké Mýto     9:4  (1:2, 4:0, 4:2)  
Branky:  Čada 2, Tobiška, Špaček.
Sestava: 
 
 
 

1.třetina - V tomto utkání byli favorité domácí, ale naši kluci byli dobrým soupeřem, i když výsledek tomu nenasvědčuje. Ve 3.min. jsme měli šanci po autovém vhazování, ale Tobiška střílí do brankaře. O 2.min. později přichází další šance po našem rohovém kopu, ale Novotný L. přestřeluje. Až do poloviny první třetiny se hraje vcelku vyrovnané utkání. V 15.min. vykazuje rozhodčí dva naše hráče, aby se předpisově ustrojili (vypadlé chrániče), a než vystřídáme, tak domácí zaútočí a trestají - 1:0. Ve 26.min. využíváme chyby domácích, a po přihrávce Váchy srovnává Tobiška - 1:1. O minutu na to vedeme 2:1, když po ose Vácha - Tobiška - Čada, poslední jmenovaný skóruje. Velmi dobře odehraná třetina z naší strany.

 

2.třetina - Dalo se čekat, že se do nás domácí pustí, což se hned po úvodním hvizdu rozhodčího Průchy (mimochodem velmi dobře pískajícího) stalo. Drobná změna v sestavě domácích a větší odhodlání ve hře přimělo naše hráče soustředit se jen na obranu. Nastala řada chyb, jednu v 5.min. vyřešili domácí vyrovnávajícím gólem. V 8.min se dostáváme do slibného brejku, ale cidlinský brankař chytá.

Ve 20.min. nás domácí přehrávají středem hřiště - 3:2. Pak i my máme dvě příležitosti, které však neproměňujeme. Ve 24.min. dostáváme po nedorozumění před brankou na 4:2, a v poslední minutě třetiny prohráváme už 5:2.

 

3.třetina - Hned ve 2.min. po krásné akci na levé straně snižujeme na 5:3, o minutu déle trefuje Tobiška tyč domácí svatyně. Až do 16.min. je to fotbal "nahoru-dolů", ale bez vyložených šancí. V 17.min. nás domácí přehrávají znovu středem hřiště - 6:3. Z rozehry se dvojice Tobiška - Novotný L. dostává do vyložené šance, ale trefují jen gólmana. O minutu později však už přihrávku Tobišky zužitkovává Špaček - 6:4. Dostáváme se do hry, zakřiknuté domácí hráče dostáváme pod tlak, a v rozmezí mezi 18.-23. min. si vytváříme 4 gólové situace, které však nepřesně řešíme, a tím se připravujeme o možnost dobrého výsledku. Naopak přichází sedmý gól v naší síti, který nás zlomí natolik, že už nejsme do konce utkání schopni konkurence domácím. Ti navyšují skóre na konečných 9:4.

 

I když skóre je jaké je, musíme kluky pochválit za výkon, který byl jeden z nejlepších, za což jim poděkovali přítomní rodiče potleskem.

 

Trenéři

 
 
 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 17.kolo - 28.4.2018
SK Vysoké Mýto - FK Čáslav      5:3  (3:0, 1:3, 1:0)  
Branky: Tobiška, Novotný L., Loukota, Bureš, Čada.
Sestava: Novotný Š., Svoboda, Marek, Vácha, Paulus, Suchomel, Bezdíček, Čada, Novotný L., Bureš, Tobiška, Loukota, Šmída
 
1.třetina - Nezvykle v sobotu jsme hostili souseda z tabulky. Hned v úvodu překopává v nadějné pozici branku Tobiška, to bylo po rozehrání našeho prvního rohového kopu. Pokračujeme v náporu, který vyústí ve 3.min. gólem Čady, který doklepává míč vyražený hostujícím brankařem - 1:0. Následuje Burešova dělovka, kterou však čáslavský gólman chytá, ale Denis si to nahrazuje ve 12.min., kdy po autovém vhazování zvyšuje na 2:0. Třetí gól dáváme ve 24.min. Tobiškou po rohovém kopu.

 

2.třetina - V té se nám hra nedaří, dá se říci, že to byla nejhorší odehraná třetina na jaře. Hra se vyrovnává, většinou se odehrává ve středu hřiště. V 10.min. se dostáváme do šance po levé straně, a Loukota předkládá Novotnému L., a ten se nemýlí - 4:0. Avšak pak nastalo mnoho chyb v našich řadách, a soupeř koriguje. Nejprve po malé domů Svoboda podcenil letící balon, a ten, k úžasu všech, končí za jeho zády - 4:1. O pět minut později v rozehrávce uklouzl Marek, což soupeř trestá - 4:2. Naše trápení je dovršeno ve 22.min., kdy dostáváme další branku - 4:3.

 

3.třetina - Po přestávkové domluvě se naše hra zlepšuje, ale nepřichází brankový efekt, abychom se uklidnili, a zápas v pohodě dohráli. Nějaké šance si vytváříme, ale i soupeř hrozí především z rychlých kontrů. Až pátý gól Loukoty rozhoduje o utkání, které tak vyhráváme 5:3.

 

Zápas se nám herně nepovedl, ale bojovností a vůlí ve vítězství jsme dokráčeli ke třem bodům. Za to všem klukům patří dík.

 

Trenéři

 
 
 
 
 
imageČeská liga U13 - 16.kolo - 21.4.2018
MFK Chrudim - SK Vysoké Mýto     7:7  (2:2, 4:2, 1:3)  
Branky: Tobiška 5, Čada, Novotný L.
Sestava: Novotný Š., Svoboda, Marek, Vácha, Paulus, Suchomel, Dušek, Čada, Bezdíček, Špaček, Novotný L., Tobiška, Loukota, Šmída, Bureš.

 

 

1.třetina - K dalšímu utkání jsme zajížděli do Chrudimi, čili se jednalo o derby se vším všudy. Měli jsme ze soupeře respekt, ale i odhodlání porvat se o mistrovské body. Hned v 1.min. jsme se ujali vedení po pěkné akci na levé straně, zakončenou Tobiškou, kterého do gólovky vysunul Novotný L. - 0:1. Potom nás soupeř zatlačil před naší branku, a jen díky zákrokům Š. Novotného jsme tento stav drželi. Ale ne dlouho, protože v 7.min. po zmatcích v naší obraně domácí srovnávají na 1:1. V 10.min. využívá chyby chrudimského stopera Čada, a dává na 1:2. Ve 21.min. přichází sporný moment, kdy zákrok Duška na soupeře hodnotí rozhodčí jako penaltový, a tu domácí proměňují - 2:2.

 

2.třetina - Hned v úvodu zahrozíme podobnou akcí, ze které jsme vstřelili úvodní branku, ale brankař domácích chytá. V 11.min. jsme udělali chybu před naším vápnem, čehož soupeř využívá - 3:2. Ve 20.min. prochází Tobiška středem hřiště a nekompromisně srovnává na 3:3. Hned o minutu na to se do zakončení dostává Šmída, ale jeho slabou střelu dokáže chrudimský obránce z prázdné branky vykopnout. Z protiútoku nás trestají domácí - 4:3. Ve 23.min. si na dlouhý výkop našeho brankaře naběhl Tobiška a individuální akci zakončuje - 4:4. Do konce třetiny však vyrobíme dvě chyby, po kterých nám soupeř odskakuje na 6:4.

 

3.třetina - I tentokrát zahajujeme třetinu brankovou příležitostí, ale střílíme nad branku domácích. V 6.min. se nám daří snížit na rozdíl jedné branky, když po pěkné akci celého mužstva zakončuje přesně Tobiška - 6:5. O pět minut později střelec zápasu Tobiška srovnává na 6:6, a v 16.min. dokonce po faulu na Novotného L. sám faulovaný z penalty obrací výsledek v náš prospěch - 6:7. Škoda, že jsme v dalších minutách neproměnili ze dvou šancí alespoň jednu, protože by dvougólový náskok byl pro nás větší výhodou, takhle jme pak tlaku domácích podlehli, a ve 27.min. inkasovali na konečných 7:7.

 

Díky nesmírné bojovnosti tak vezeme domů cenný bod, který si po velmi dobrém utkání obě mužstva zasloužila.

 

Trenéři

 

 

 

 

 

image
Česká liga U13 - 15.kolo - 15.4.2018
SK Vysoké Mýto - MFK Trutnov    11:5  (0:1, 6:2, 5:2)  
Branky: Tobiška 4, Špaček 2, Bezdíček, Novotný L., Paulus, Loukota, Čada
Sestava: Novotný Š., Svoboda, Marek, Vácha, Paulus, Suchomel, Novotný L., Čada, Bezdíček, Bureš, Loukota, Špaček, Šmída, Tobiška.
 

1.třetina - Hned v úvodu jsme hosty zatlačili na jejich polovinu a vytvářeli si brankové příležitosti. Nejprve ve 2.min. zazvonila tyč po rozehrání rohového kopu, poté v 6.min. unikl Novotný L., přehazuje brankaře hostí, ale i branku. Do 10.min. máme ještě dvě šance, bohužel bez brankového efektu. Nedáš - dostaneš, ve 13.min. z rychlého protiútoku trutnovští trestají - 0:1. Hra se vyrovnává a převážně míč putuje od vápna k vápnu bez brankových příležitostí. V 26.min. po pěkném centru dva naši osamocení hráči nedokáží míč usměrnit za záda hostujícího brankaře. O minutu na to jde sám na branku Tobiška, ale střílí vedle.

 

2.třetina - Po výsledkově nezvládnuté první třetině naši hráči nepolevují, a jsou dále aktivní s cílem dát konečně branku, kterou bychom se střelecky "chytli". Šance přichází již ve 2.min., kdy agilní Bezdíček se nezalekne vysokých obránců, a po individuální akci vyrovnává na 1:1. Dlouho se však neradujeme, protože po nepřesném výkopu našeho brankaře inkasujeme - 1:2. O 2.min. déle po spolupráci Novotného L. s Tobiškou, posledně jmenovaný vyrovnává na 2:2. Ve 13.min. tentokrát přesně rozehrává brankař Svoboda na Tobišku, a ten po samostatném úniku dává na 3:2. Hned na to zvyšuje Novotný L. - 4:2. V 15.min. kontrují trutnovští tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, Svoboda vyráží, ale jen k nohám hostujícího útočníka, který pohodlně zasunuje - 4:3. Podobná akce se zrodila ve 23.min. na druhé straně hřiště, kdy střelu Pauluse hrubě podceňuje hostující gólman - 5:3. V předposlední minutě této třetiny dává Loukota na 6:3, když brance předcházela pohledná akce našich hráčů.

 

3.třetina - Na začátku si vymění míč Čada s Tobiškou a Denis krásnou střelou zvyšuje na 7:3. O minutu později pěkným lobem přehazuje Tobiška trutnovského brankaře - 8:3. V 5.min. Novotný L. vystihuje rozehru hostí a předkládá před branku Tobiškovi - 9:3. Při nedůsledné obranné činnosti celého mužstva snižují hosté na 9:4, aby se to samé opakovalo v 15.min. - 9:5. Hra se vyrovnává, až ve 25.min. po ose Tobiška-Čada-Špaček posledně jmenovaný zvyšuje na 10:5. V závěru se ještě znovu prosazuje Špaček, a dává konečnou podobu výsledku - 11:5.

 

Kluky chválíme za to, že se po nepříznivé první třetině dále drželi nastavené hry, byli trpěliví, a bojovali celý zápas.

 

Trenéři

 
 
 
 
 

image
Česká liga U13 - 14.kolo - 8.4.2018
FK Náchod - SK Vysoké Mýto    7:7  (1:1, 3:4, 3:2)  
Branky:  Tobiška 2, Špaček 2, Bezdíček, Čada, Loukota
Sestava: Svoboda, Suchomel, Vácha, Paulus, Dušek, Marek, Čada, Bureš, Novotný L., Tobiška, Loukota,
Bezdíček, Šmída, Špaček.

 

1.třetina - Do 10. min. vyrovnaná hra, která se přelévala z jedné strany na druhou. V 10.min. zahazuje první příležitost ke skórování Novotný L. po přihrávce Bezdíčka. Hned na to přehazuje Tobiška brankaře, ale i branku. V 18.min. jsme se po pěkné akci dostali k zakončení, ale opět netrefujeme. To se nám vymstí ve 26.min., kdy se soupeř ujímá vedení 1:0 po akci středem hřiště. O minutu později utekl po levé straně Novotný L., a jeho pěknou přihrávku zužitkoval Špaček - 1:1.

 

2.třetina - Hned na začátku mají náchodští rohový kop, který díky vyšším hráčům využívají, a my prohráváme - 2:1. Následně ale před domácí brankou důrazný Bezdíček vyrovnává - 2:2. Během dalších 10ti minut se dostáváme do 2-3 zakončení, ale bez využití. Dočkáme se až ve 22.min., kdy přesně zakončuje Tobiška - 2:3, aby si to o dvě minuty déle zopakoval - 2:4. Naši převahu potvrzuje Špaček gólem na 2:5, ale následně po rohovém kopu domácích inkasujeme - 3:5. Jsme zaskočeni a na naší hře je to znát, jenom bráníme a čekáme na další úder soupeře, který přichází ke konci třetiny - 4:5. Těsně před koncem této části hry ještě Tobiška zahrozí, ale znovu přehazuje brankaře i branku.

 

3.třetina - Ani domluva o přestávce nepomohla zastavit rozjeté domácí hráče, kteří postupně obracejí výsledek třemi góly na 7:5, kdy jsme jim na část těchto branek přispěli i my svojí nepřesnou hrou. Začínáme častěji a rychleji střídat, abychom drželi tempo a přesnost hry, což se projevuje v závěru utkání, kdy nejprve Čada pěknou střelou snižuje na 7:6, a po našem rohovém kopu vyrovnává Loukota na konečných 7:7.

 

Vezeme tak z Náchoda cenný bod po nervydrásajícím utkání, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. I když ne všem našim klukům se dařilo tak, jak bychom chtěli, nechali tam bojovné srdíčko, za což jim patří naše uznání.

 

Trenéři

 
 
 
 
 

image

Česká liga U13 - 13.kolo - 1.4.2018
SK Vysoké Mýto - FK Mladá Boleslav     1:5  (0:1, 0:2, 1:2)  
Branku:  Tobiška
Sestava: Novotný Š., Svoboda, Marek, Vácha, Paulus, Suchomel, Čada, Bureš, Novotný L., Bezdíček, Šmída, Špaček, Tobiška, Loukota. 
 
 

1.třetina - Začátek utkání s lídrem skupiny D byl celkem vyrovnaný. Boleslav držela míč, ale ničím nás její hra nepřekvapila, a tak se do půlky první třetiny nic nedělo. Naši hráči dobře bránili, a ve 13.min. dokonce po dlouhém výkopu Š.Novotného se k balonu dostal Tobiška a nastřeluje pouze tyč. Pak už otěže zápasu přebírají hosté, ve 23.min. po zbytečné chybě ve středu hřiště prohráváme 0:1.

 

2.třetina - Hned na začátku této třetiny nás hosté na levé straně "rozebírají" narážečkou a zvyšují na 0:2. Dále se jen bráníme a spoléháme na rychlé brejky, jeden z nich nevyužívá L.Novotný, když sám před brankou zakončuje vedle. Ve 20.min. dostáváme třetí gól (0:3) po nedorozumění v obraně.

 

3.třetina - Začátek třetí třetiny je sice v režii hostů, ale díky dobré obraně si vyloženou šanci nevytváří. Pak jsme, po pěkné akci Tobišky se Špačkem, prvně jmenovaným snížili na 1:3, to bylo v 10.min., ale soupeř pět minut na to odskakuje - 1:4. O dalších pět minut po krásné individuální akci dává kapitán hostí na konečných 1:5.

 

I přes to, že měl soupeř většinu zápasu míč pod kontrolou, a ukazoval svoje kvality, vytvářeli jsme si dobré střelecké pozice, které je však nutno proměňovat, pokud s tímto mančaftem chceme uhrát přijatelnější výsledek. Ctí nás bojovnost, ke které je třeba ještě přidat přesnost v rozehrávce a pohyb bez balonu.

 

                                                                                                                                                                        Trenéři

 
 
 
 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 12.kolo - 25.3.2018
FK Kolín - SK Vysoké Mýto    4:6  (2:0, 1:2, 1:4)  
Branky: Tobiška 2, Bureš, L.Novotný, Bezdíček, vlastní
Sestava: Novotný Š., Svoboda, Dušek, Vácha, Paulus, Čada, Bureš, Novotný L., Tobiška, Marek,

Suchomel, Bezdíček, Šmída, Loukota, Špaček.

 

 

K prvnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Kolína.

 

1.třetina - Začátek byl ještě nejspíše ovlivněn posunem času, protože ho naši hráči zaspali, a už v 1.min. prohráváme 1:0. Domácí měli územní převahu, zatlačili nás před naší branku, a tak jsme se většinou bránili. Když jsme se konečně vzpamatovali a hru vyrovnali, přišla chyba v rozehrávce, kterou soupeř potrestal - 2:0.

 

2.třetina - V této části hry jsme trochu sestavu promíchali, a tak jsme byli domácím  vyrovnaným soupeřem. Góly Bureše a Lukáše Novotného jsme srovnali na 2:2. Bohužel si 7.min. před koncem třetiny dáváme nešťastný vlastní gól - 3:2.

 

3.třetina - Stejně jako v první třetině dostáváme rychlou, zbytečnou branku na 4:2, a rázem je to zase o dvě branky. Naše hra je však lepší, máme více ze hry, takže začínají padat góly i do domácí svatyně. Nejprve si kolínský brankař dává kuriózního vlastence - 4:3, a krátce na to srovnává skore Bezdíček - 4:4. Pak jsme nevyužili několik samostatných nájezdů na domácí branku, až 7.min. před koncem rohodujeme utkání dvěma góly Tobišky - 4:6! 

 

Musíme poděkovat celému mužstvu za to, že dokázali na hřišti soupeře otočit nepříznivý výsledek, a přivezli 3 body z horké půdy Kolína.

 

Trenéři

  

 

 
 
 
image

Přípravné utkání 7.3.2018 - UMT Úst nad Orlicí

SK Vysoké Mýto - FC Hradec Králové    5:8   

Branky: L.Novotný 4, Čada.

 

 

V dalším přípravném utkání jsme se utkali ve středu 7.3.2018 na UMT v Ústí nad Orlicí s Hradcem Králové, který zde pobýval v té době na soustředění. Po dobrém výkonu jsme uhráli přijatelný výsledek, když se střelecky zaskvěl L.Novotný, který se sám ocitl ještě v dalších vyložených neproměněných šancích.

 

Další přípravné utkání bude 18.3.2018 na našem hřišti s U-12, sraz je v 15.00 hod.

 

trenéři

 
 
 
 

image

Přípravné utkání U13 na UMT v Ústí nad Orlicí
SK Benešov - SK Vysoké Mýto   7:4  (2:3, 3:0, 2:1)  
Branky: L.Novotný, Macháček, Bezdíček, Tobiška.
Sestava: Svoboda, Marek, Tobiška, Dušek, Špaček, L.Novotný, Bureš, Macháček, Šmída, Bezdíček
 

 

1.třetina - K utkání jsme přijeli kvůli nemocem bez šesti hráčů, což se bohužel projevilo ve hře.

Hned v úvodu po špatné rozehře soupeře střílí gól L.Novotný, ale neuběhla ani minuta, a soupeř vyrovnává po individuální akci jednoho hráče. Macháček pak po naší kombinaci zvyšuje na 2:1, a hra je pak dlouho bez šancí na obou stranách. Až ve 14.min. po závaru před brankou hostí se nejlépe orientuje Bezdíček a dává na 3:1. V 17.min. máme možnost přidat další branku z penalty po faulu na našeho hráče, ale Macháček neproměňuje. Ta samá situace se opakuje na druhé straně ve 20.min., a soupeř snižuje na 3:2.

 

2.třetina - Na začátku znovu v jasné šanci L.Novotný, ale tentokrát nepřekonává brankaře soupeře. Ve 3.min. po závaru před naší brankou si dáváme nešťastný vlastní gól - 3:3. V 9.min. je to už 3:4, když nepřesnou rozehru přes střed hřiště zachytává hráč Benešova a trestá. Až do 23.min. se hraje vyrovnaná partie, ale postupem času je znát absence našich hráčů, a postupně se začínáme jen bránit. Vyplyne z toho další faul a penalta pro soupeře - 3:5.

Ještě na konci této třetiny máme šanci, ale brankař hostí chytá.

 

3.třetina - Až do 15.min. se hraje bez brankových příležitostí, převahu mají hosté z Benešova. Chybujeme a dostáváme další branku - 3:6. Jsme stále pod tlakem, nejsme schopni rozehry, a je jen otázka času, kdy inkasujeme další branku. V 18.min. to na sebe vezme Tobiška a sám se pouští do odkryté obrany soupeře - snižuje na 4:6. Ve 26.min., po nepozornosti brankaře Svobody, dostáváme z dálky laciný gól na konečných 4:7.

I když se hrálo "jen" 3x25 minut, ukázalo se, že s malým počtem hráčů nelze držet krok s účastníkem ČŽL skupiny C.

 

Od 1.3. do 4.3.2018 proběhlo soustředění U-12 a U-13 v Boskovicích, kde jsme mimo tréninkových jednotek absolvovali další přípravné utkání proti místnímu klubu:

 

 

 

image

FC Boskovice - SK Vysoké Mýto 3:6

Branky: Loukota 3, Šmída 2, Macháček.

 

Soustředění se za U-13 zúčastnili:

Svoboda, L.Novotný, Loukota, Šmída, Bezdíček, Macháček, Čada, Dušek, Paulus, Vácha a Špaček.

 

                                                                                                                                                          Trenéři U13

 

 
 
 
Přípravné utkání U13 - 28.1.2018
Jiskra Ústí nad Orlicí - SK Vysoké Mýto   3:5  (1:2)  
Branky: Šmída, Čada 2, Novotný L., Tobiška
Sestava: Š. Novotný, Svoboda - Suchomel, Paulus, Vácha, Čada, Macháček, L.Novotný, Tobiška, Bezdíček, Bureš, Loukota, Šmída. 
 

1.poločas - hráno na rozměry a počet (8+1) dle krajského přeboru 35 min. Bylo znát, že jsme poprvé po novém roce na velkém hřišti, takže chvíli trvalo, než jsme se do zápasu dostali. Ve 3.min. jsme předvedli pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl Šmída - 0:1. Dále jsme měli územní převahu, ale dvě střely Váchy míří vedle branky domácích. Až ve 14.min. se po přihrávce Bezdíčka prosazuje Čada - 0:2. Snažíme se dále ohrozit branku soupeře, ale nedaří se nám přesné zakončení. Ve 20.min. udeřili domácí, když využili skulinky ve středu naší obrany - 1:2.

 

2.poločas - hrálo se podle pravidel 1.ligy (na půlku hřiště 7+1) 30 min. Hned v úvodu skóruje L.Novotný po rohovém kopu - 1:3,   a dál se tlačíme do zakončení, ale střely Pauluse, Tobišky a Váchy brankař chytá. V 8.min. po dalším našem rozehrání rohového kopu zvyšuje Tobiška už na 1:4. V 11.min. se do velké šance dostávají domácí, ale Š.Novotný chytá. Ve 20.min. dostáváme velmi laciný gól, po nesoustředění střídajícího brankaře Svobody 2:4. S odpovědí ale dlouho nečeká Čada, který po pěkné akci znovu zvyšuje na rozdíl třech branek - 2:5. Domácí korigují ve 24.min. na konečných 3:5, i když v závěru mohl skóre navýšit Macháček, ale trefuje jen tyč.

Zápas nám ukázal, že kluci musí stále více pracovat s míčem, abychom byli dobře připraveni na jarní soutěžní kola.

                                                                                                                 

                                                                                                                                                          Trenéři U13

 
 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 1.kolo - 12.11.2017
SK Vysoké Mýto - FK Kolín    8:2  (2:0, 2:1, 4:1)  
Branky: Macháček 2, Tobiška 2, Čada 2, Novotný, Paulus
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel , Ondřej Svoboda
 
  

1.třetina

Hned  po úvodním hvizdu se dostáváme do útoku a Macháček střílí na 1:0. Ve 2.min. zahráváme po faulu na Tobišku pokutový kop, ale sám jmenovaný nastřeluje jen tyč, a dorážka Macháčka končí na břevně. Po té se hra vyrovnává  a útoky se střídají na obou stranách. Až v 18. min. mají tutovku hosté, ale Novotný chytá. Ve 20.min. po krásné akci na jeden dotek navyšujeme Tobiškou skore - 2:0. Ke konci má možnost Kolín, ale skore se nemění.

 

2.třetina

Ve 4.min. děláme na polovině hrubou chybu, kterou soupeř trestá - 2:1. V tuto dobu se hra vyrovnává, převažují osobní souboje nad hrou, až ve 21.min. napřáhne Dušek a z 15ti metrů trefuje břevno. Hned na to po pěkné kombinaci dává Macháček na 3:1, pak kolínští vykopávají míč z prázdné branky, ale definitivně láme soupeře průnik Čady středem hřiště - 4:1.

 

3.třetina

V 9.min. se prosazuje po individuální akci Novotný L. - 5:1, v 15.min. střílí další gól Čada po pěkné akci a přihrávce Tobišky - 6:1. Sám Tobiška pak zvyšuje už na 7:1, a střelecky se zapisuje také Paulus, když překonává gólmana hostí pěknou dalekonosnou střelou - 8:1. Poslední branku dávají hosté, a tak podzimní část zakončujeme vysokou výhrou 8:2.

 

Děkujeme tímto chlapcům za předvedné výkony v podzimní části, a doufáme, že na ně na jaře naváží, ba ještě vylepší.

 
 

                                                                                                                                                                       Trenéři U13

 

 

image

Česká liga U12 - 3.kolo - 5.11.2017
SK Vysoké Mýto - FK Náchod    3:6  (0:0, 2:2, 1:4)  
Branky: Paulus, Tobiška, Bezdíček
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel, Ondřej Svoboda 
 
  

1.třetina

Po vyrovnaném začátku měli hosté více ze hry, a tak se hrálo převážně na naší půlce. Pak si vytvořili naši hráči (konkrétně Tobiška a Macháček) dvě střelecké příležitosti, ale bez gólového efektu, a tak první třetina skončila bez branek.

 

2.třetina

Útočné akce se střídali na obou stranách, v 5.min. se ujímáme vedení Tobiškou po pěkné akci 1:0. Ve 12.min. ale po nedůrazném odehrání od naší branky Náchod  vyrovnává 1:1. V 15.min. se role obracejí, a i my využíváme zaváhání soupeřovy obrany, Tobiška dává na 2:1. Ve 25.min. inkasujeme po několikrát dokopnutém balonu do naší branky (nejsme schopni ho odkopnout), a je srovnáno 2:2.

Na konci máme ještě pár možností strhnout vedení na svou stranu, ale bohužel gól nedáváme.

 

3.třetina

V 10.min. po rohu soupeře inkasujeme hlavou - 2:3. Ve 13.min. nás soupeř po špatném dostupování robral až do kasy - 2:4. Tento úsek zápasu se nám vůbec nepovedl, protože za další 2 min. dostáváme na 2:5. Ve 23.min. znovu nepokryjeme rohový kop soupeře a je to 2:6. Prosazujeme se až v poslední min. zápasu, kdy se do brejku dostává Bezdíček a mazácky blafákem koriguje na konečných 3:7.

 

Dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, třetí třetinu jsme ale již nestačili.

  

                                                                                                                                                                       Trenéři U13

 
 
 
 

image

Česká liga U13 - 2.kolo - 28.10.2017
FK Mladá Boleslav - SK Vysoké Mýto    7:0  (2:0, 1:0, 4:0)  
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel
 
 
 

1.třetina

V sobotu na státní svátek jsme vyjeli do Mladé Boleslavi k sehrání mistrovského utkání s vedoucím celkem naší ligové skupiny. Hned od začátku nás domácí hráči přehrávali, ale jen po naše vápno. Se střelami z dálky si Šimon v brance poradil. A tak až do 14. minuty jsme odolávali tlaku domácích. V této minutě po nezdařilém centru domácích od postranní čáry za pomoci větru skončil míč v naší brance, 1:0 pro domácí. V 17. minutě po pěkné kombinační akci 2:0 pro domácí. Poté až do konce třetiny i naši hráči měli dvě šance, bohužel jsme brankaře domácích nepřekonali, v 19. minutě Tobiška trefuje tyčku domácí branky.

 

2.třetina

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, domácí dobývali naši branku, my jsme se snažili z rychlých protiútoků ohrozit branku soupeře. V 6. minutě Paulus vykopává z prázdné branky, v 8. minutě střílí Macháček po rohovém kopu z voleje, ale brankář chytá. Domácí nás potrestali až ve 28. minutě, kdy nás přehráli kombinačně středem hřiště a zvýšili na 3:0.

 

3.třetina                                                                                                                                                                

Do třetí třetiny nastoupila za domácí druhá osmička hráčů (fyzicky i fotbalově lepší). V tuto chvíli začal pro nás boj s odpočatým soupeřem. Již v 5. minutě jsme dostali čtvrtý gól. V 8. minutě po naší špatné rozehrávce domácí zvyšují na 5:0. Pak jsme odolávali tlaku domácích až do 26. minuty, kdy po rohovém kopu nikdo nebyl schopen míč odkopnout a domácí zvyšují na 6:0. V poslední minutě domácí přehazují vyběhnuvšího našeho brankaře na konečných 7:0.

 

Celkově velmi kladně hodnotíme první dvě třetiny, pak už nám scházely síly k většímu odporu domácích hráčů.

 

                                                                                                                                                                       Trenéři U13

 
 
 
 

Ondrášovka – kvalifikace – 25.10.2017 – Vysoké Mýto

 

Sestava SKVM: Šimon Novotný, Tom Bis Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

 

Zúčastněná družstva: SK Vysoké Mýto, FK Náchod, MFK Trutnov, SK Roudnice nad Labem, FK Mladá Boleslav, FC Hradec Králové, FK Pardubice

 

Naše výsledky:

VM : Náchod

0 : 2

VM : Trutnov

0 : 0

VM : Roudnice

1 : 3

branku: Macháček

VM : Ml.Boleslav

0 : 5

VM : Hr.Králové

0 : 2

VM : Pardubice

0 : 2

 

 

Pořadí družstev:

1. Mladá Boleslav, 2. Pardubice, 3. Náchod, 4. Hradec Králové, 5. Trutnov, 6. Roudnice, 7. Vysoké Mýto

 

Krátké zhodnocení vystoupení našeho týmu:

Velké individuální chyby v obranné fázi, malý důraz v osobních soubojích, práce s míčem – hlavně první dotek, nám dělalo na mokrém terénu velké potíže. Během šesti dvacetiminutových zápasů jsme si vytvořili mnoho střeleckých možností, bohužel jediná vstřelená branka za 120 minut je žalostně málo. Tomu pak odpovídá i konečné umístění v turnaji.

 
 
 
 

image
Česká liga U13 - 11.kolo - 21.10.2017
SK Polaban Nymburk - SK Vysoké Mýto    1:12  (0:4, 0:5, 1:3)  
Branky:  Tobiška 3, Čada 2, Macháček 2, Suchomel, Vácha, Novotný
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel
 
 
 
 
 
 

image

Česká liga U13 - 10.kolo - 15.10.2017
SK Vysoké Mýto - FK Pardubice      5:9  (1:2, 3:4, 1:3)  
Branky:  20‘, 51‘ Loukota, 53‘, 55‘, 64‘ Macháček
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel
 

V neděli 15.10.2017 jsme za krásného slunečného počasí na domácím hřišti přivítali tradičního soupeře FK Pardubice. Začátek utkání byl z naší strany trochu zakřiknutý, polovinu 1. třetiny se hrálo téměř pořád na naší polovině, kdy nás hosté obléhali, rychlými kombinačními přihrávkami. Naše obrana včetně gólmana ale pracovala na plné obrátky a po získání míče jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Z jedné takové akce v 15. minutě uvolnil Ondra Tobiška Martina Loukotu, který šel úplně sám na gólmana, ale ten výborně vyběhl a stáhl míč pod sebe. Z následné rychlé rozehrávky se hosté na dvě přihrávky dostali za naši obranu a bylo to 0:1. Ve 21. minutě přišlo vyrovnání, když poslal Ondra Vácha ze středu hřiště dlouhý pas na levou stranu na Lukáše Novotného. Na jeho centr před branku vystrčil špičku pravé kopačky Martin Loukota 1:1. Branka naše kluky povzbudila k aktivnější práci. Ve 27. minutě se ocitá sám před brankařem Lukáš Novotný, ale trefuje pouze gólmana, vzápětí posílá míč ze zadní lajny před branku Kryštof Dušek, ale Matěj Bezdíček je chumlem hráčů soupeře přetlačen. Těsně před koncem první třetiny si vytvoří tlak před naší brankou hosté, Šimon v brance několikrát výborně zasáhne, ale po čtvrté střele se už radují pardubičtí – 1:2.

Na začátku 2. třetiny jsme zahrávali 2 rohové kopy a zejména první „zaváněl“ gólem. Ve 34. minutě Ondra Vácha z trestného kopu dává pouze do náručí gólmana. Ve 36. minutě odskakují hosté na rozdíl dvou branek, když ztrácíme míč ve středu hřiště a Šimon v brance je na střelu krátký – 1:3. Ve 42. minutě je to už o 3 branky – nestihli jsme zareagovat na rychlé výměny míče mezi hráči soupeře – 1:4. O dvě minuty později Ondra Tobiška z trestňáku z hranice vápna jen těsně přestřeluje, o minutku později tentýž hráč vysílá do slibné šance Martina Loukotu, ten střílí vedle a z následného protiútoku už prohráváme 1:5. Tlačíme, ale v koncovce se příliš nedaří. Pak ale přišly 4 minuty našich hráčů, kdy jsme soupeře zaskočili: v 51. minutě vybojoval Ondra Vácha u levé lajny míč, poslal ho dopředu na Lukáše Novotného, ten posunuje na Martina Loukotu – klička a střela po zemi k levé tyči 2:5, v 53. minutě vystihl Lukáš Novotný nepovedený odkop brankaře hostí a přihrál před branku na volného Tomáše Macháčka – 3:5, v 55. minutě opět Tomáš, tentokrát vypíchl míč na hranici vápna, a i když byl těsně bráněn, položil si gólmana a dává do prázdné – 4:5. Kluci byli zpátky ve hře. Bohužel jsme velmi rychle opět inkasovali po pěkné rychlé akci hostů 4:6.

V 62. minutě Pardubice zvyšují na 4:7, když Šimon nejprve vyrazil prudkou střelu, ale na dorážku nebráněného hráče už nedosáhl. V 64. minutě se potřetí v zápase prosadil Tomáš Macháček, tentokrát pohotovou střelou k levé tyči – 5:7. V 68. minutě jsme nechali příliš volného prostoru levému útočníkovi, který rychlou střelou zvýšil vedení hostů na 5:8. V 70. minutě se do slibné šance dostal Denis Čada, ale střílí těsně vedle levé tyče. Poslední gól padl v 85. minutě do naší sítě, když gólman Pardubic rozehrál dlouhý odkop až na útočníka, který prostřelil našeho Šimona a uzavřel skóre na 5:9.

Celý zápas se odehrál ve velmi vysokém tempu, hodně nahoru dolů se spoustou soubojů a konečný výsledek je k našim klukům vzhledem k předvedenému výkonu hodně krutý.

 

fotky: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2005_VM-Pardubice_2017-10-15

 

                                                                                                                                  Renata Švejdová - vedoucí týmu

 
 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 9.kolo - 8.10.2017
SK Vysoké Mýto - RMSK Cidlina   3:13  (0:4, 2:6, 1:3)  
Branky: 33´Tobiška, 44´Macháček, 67´Paulus
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda   Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Ondřej Tobiška, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel
 

S velmi dobrým družstvem, který disponuje kvalitní vyrovnanou útočnou formací, jsme vysoko prohráli.

 

1.třetina

Ani jsme se na hřišti nerozkoukali, a už jsme ve 4.min. prohrávali 0:2, když branky padly po stejných akcích soupeře. V obranné fázi jsme měli den otevřených dveří, a šikovní útočníci soupeře nám zle zatápěli. Až v 10.min. se ocitl ve vyložené šanci Tobiška, ale místo zakončení si šlápl na míč. Hosté pak ve 21.min. předvedli pěknou akci na jeden dotek - 0:3. Pak i my jsme dokázali kombinačně ve 24.min. přejít z vlastního vápna do koncovky, ale bezvýsledně. Ke konci třetiny zahrávali hosté penaltu po faulu ve vápně - 0:4.

Tato třetina nám nevyšla podle představ, báli jsme se hrát fotbal, rozehra nám vázla, všichni jsme hráli alibisticky, takže Novotnému v brance nezbývalo nic jiného, než nakopávat balony dopředu, kde jsme o ně přicházeli.

 

2.třetina

Začátek nám vyšel, a ve 2.min. snižujeme na 1:4 Tobiškou po rohovém kopu. Pak však úřadují hosté, kteří v 6. a 8.min. navyšují skóre na 1:6. V 9.min. střílí Macháček po samostatné akci vedle, ve 14.min. inkasujeme další gól - 1:7. Pak se ke slovu na chvíli dostáváme i my, když nejprve Macháček snižuje v 15.min. na 2:7, pak zahazují své příležitosti Tobiška s L. Novotným. V závěru v rozmezí 28.-30.min. dostáváme tři branky, takže na konci druhé třetiny je to již 2:10.

 

3.třetina

V 8.min. po tečované střele Pauluse je to 3:10, pak ale se do branky trefují jen hosté, a skóre se zastavuje na stavu 3:13. Za zmínku stojí ještě šance Macháčka z 21.min. a Tobišky z 25.min., který v dobré příležitosti netrefuje míč.

 

Dnes nás přejel rychlík z Cidliny, a nám nezbývá nic jiného, než se připravit na další mistrovské utkání.

 

trenéři

 

 

 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 8.kolo - 1.10.2017
FC Hradec Králové  - SK Vysoké Mýto   9:3  (3:0, 2:3, 4:0)  
Branky: 43´a 60´Tobiška, 38´Macháček
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel
  
K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli na půdu Hradce Králové, který patří k top mužstvům naší ligové skupiny.

 

1.třetina

Než jsme si stačili zvyknout na styl hry, který domácí nasadili, čelili jsme hned v  úvodu dvěma šancím - Novotný byl pozorný. Ale ve 3.min. již po přečíslení hradeckých prohráváme 1:0. V 5.min. kopeme roh, ale vysoký míč před branku zachytává s jistotou domácí brankař. V 10.min. odvracíme roh, následně náš roh znovu končí v náruči brankaře. Domácí mají územní převahu, ale v 18.min. máme výhodu trestného kopu z dobré vzdálenosti, brankař chytá, stejně tak i šanci Loukoty ze 20.min..Ve 24.min se hradečtí zastřelují, aby minutu na to korigovali z penalty na 2:0. Po krásné akci na jeden dotek je to ve 29.min. už 3:0.

 

2.třetina

Hned ve 2.min. nastřelují domácí břevno. Pak se ale dostáváme do hry my, a soupeř tahá za kratší konec - 10.min. Loukota 3:1, 11.min. Tobiška 3:2 !! Pak však přišla chyba naší obrany s brankařem - nedorozumění  - 4:2. Chceme dál hrát aktivně, ale sporná branka (ofsajd?) ve 20.min. posunuje skore zase o tři branky - 5:2. Ve 26.min. po chybě domácích přehazuje Macháček brankaře, ale bohužel i branku. Ve 30.min. zaháváme roh, hradecká obrana odvrací k Markovi, jehož střelu brankař vyráží před Tobišku, který nezaváhá - 5:3.

 

3.třetina

Hned v úvodu závěrečné třetiny se do dvou gólových šancí dostává Tobiška, ale neproměňuje. Po té přebírají taktovku domácí, nejprve po pohledné akci zvyšují na 6:3, potom v 6.min. chytá Novotný tutovku, následně po rozebrání naší obrany dávají na 7:3. To už běžela 12.min.. Ve 14.min. se do třetice dostává do velké šance Tobiška, ale trefuje brankaře. 20.min. - domácí hráč na dvakrát přetlačuje míč za naší obranu a skóruje - 8:3. Ve 21.min. je to znovu Tobiška, který se ocitá sám před gólmanem - nedává. Ve 24. a 26.min. kopou domácí dvě penalty, z toho jednu Svoboda kryje, a tak je konečné skóre 9:3 pro nás dost kruté.

 

Nutno podotknout, že jsme byli důstojným soupeřem (hlavně ve druhé třetině), a že si kluci do dalších kol vezmou důležité poznatky z tohoto utkání.

  

                                                                                                                                                                          Trenéři 
 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 7.kolo - 24.9.2017
SK Vysoké Mýto  - FC Vlašim   3:1  (1:0, 2:0, 0:1)  
Branky: 18´Loukota, 45´Bureš, 57´Macháček
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel
 

1.třetina

Hned od úvodního hvizdu se naši hráči snažili hosty presovat, a tak se začaly rodit šance. V 5.min. založil akci Paulus, ale Novotný nedává. V 6.min. ho napodobuje Čada, následuje série rohových kopů, z nichž trefujeme jen břevno. Ve 14.min. zasahuje po samostatné akci Tobišky hostující brankař. Gólu se dočkáváme až v 17.min., kdy se po pěkném uvolnění trefuje Loukota 1:0. Hra se pak vyrovnává, ale nejblíže ke vstřelení branky má ve 27.min. Paulus, když po rohu nastřeluje znovu břevno.

 

2.třetina

Ve 4.min. vyslal pěknou střelu Tobiška, ale ta končí nad brankou hostí. V 8.min. je na konci pěkné akce na tři doteky Macháček, ale netrefuje. Po té se do šance dostávají hosté, ale Svoboda kryje. Ve 14.min. se radujeme po gólu Bureše, který ze skrumáže trefuje růžek branky Vlašimi 2:0. Dobře naladěný Bureš pak v 18.min. ze strany centruje před branku, ale Loukota nemá správně nastavená mířidla. Ve 25.min. pálí z dálky Vácha, brankař vyráží na roh. Ve 26.min. se po pěkné akci z levé strany prosazuje Macháček 3:0.

 

3.třetina

Ve 3.min. po naší akci a střele Loukoty vyráží brankař na roh. Po samostatné akci Macháčka v 5.min. je to znova nejlepší hráč hostů, který vyráží na roh. V 17.min. pěkná akce po naší levé straně, bohužel tomu chyběl přesný centr před branku. Ve 24.min. další kombinace, tentokrát z pravé strany, na jejím konci byl ale znovu brankař hostí, který ránu Novotného chytá. Ve 26.min. hosté korigují, když přímý kop vyráží Svoboda na břevno, a dobíhající útočník neatakován pohodlně doklepává 3:1.

 

Kluky je potřeba pochválit za dobrý výkon, škoda jen řady neproměněných šancí, které jsme si vytvořili.

 

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2005_VM-Vlasim_2017-09-24

                                                                                                                                              Martin Brychta - trenér

 
 
 
 
image
Česká liga U13 - 6.kolo - 16.9.2017
FK Čáslav - SK Vysoké Mýto    4:3  (0:1, 3:0, 1:2)  
Branky: 13´ a 69´Macháček, 85´Vácha
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel
 
  

Po vzletu přišel pád.

 

Dne 16.9.2017 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Čáslavi, a nevedlo se nám dobře, protože jsme s hratelným soupeřem prohráli 4:3.

 

1.třetina

Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný fotbal, do větší šance se jako první dostali domácí ve 4.min. po trestném kopu. Pak se dvakrát zastřeloval Vácha (8 a 10.min.), ale jeho první střela byla nepřesná, a druhou chytil domácí brankař.

Ve 13.min. po přihrávce Tobišky dává vedoucí gól Macháček 1:0. Dále se hraje vyrovnaně, my máme náznaky šancí, vrcholí to gólovkou v poslední minutě třetiny, ale Pavlus nedává.

 

2.třetina

Hned v 1.min. mají domácí nebezpečnou střelu, kterou Svoboda vyráží na roh. Po té ale již inkasujeme, když došlo k nedorozumění mezi obranou a brankařem - 1:1.

V 7.min. skluzem přerušuje nebezpečné přečíslení domácích Vácha. Další chyba v naší obraně, a v 15.min. prohráváme 1:2. Ve 29.min. po pěkném uvolnění je to už o dvě branky - 1:3.

 

3.třetina

Ve 3.min. střílí Bureš po pěkné akci vedle. Minutu na to Čadovu střelu vyráží brankař na roh. V 8.min. se už radujeme, když po centru do vápna zakončuje přesně Macháček 2:3. Pak máme další šance, ale vyrovnat se nám nedaří. Naopak soupeř ve 22.min. po trestném kopu z větší vzdálenosti na dvakrát skóruje, a zase je to o dvě branky 2:4. Ve 24.min. se ještě dostáváme do hry, když po střele Váchy snižujeme na 3:4, ale vyrovnat se nám už nepodařilo.

 

Tentokrát výkon mužstva zaostal za tím, co kluci předvedli minulé kolo doma s Chrudimí, a s takovým jsme na jednoduše hrající domácí celek neměli.

                                                                                                                                              Martin Brychta - trenér

  

 
 
 
imageČeská liga U13 - 5.kolo - 10.9.2017
SK Vysoké Mýto - MFK Chrudim    11:3  (3:2, 6:0, 2:1)  
Branky: 3‘, 36‘, 56‘ a 59‘ L. Novotný, 26‘ a 53‘ Čada, 22‘ Paulus, 43‘ Vácha, 58‘ Špaček, 62. Tobiška, 82‘ Loukota
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

  

Poprvé jsme se v letošní sezóně představili domácím fanouškům. Naším soupeřem byl tým z nedaleké Chrudimi. A byl to on, který začal utkání aktivněji, vlétl na nás a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme po samostatném úniku 0:1. Budíček v podobě obdržené branky se povedl – hned za minutu se nám podařilo vyrovnat. Pavel Paulus poslal dlouhou přihrávku dopředu na rozběhnutého Tomáše Macháčka, který naservíroval před branku Lukáši Novotnému – 1:1.

První dvě třetiny zápasu se hrály ve velmi vysokém tempu, ze začátku byli hosté o něco aktivnější a dobře kombinovali. Z jedné takové kombinace se zrodila druhá branka v naší síti, když kluci nedokázali reagovat na krátké rychlé přihrávky soupeře – 1:2. Od této chvíle jsme ale otěže zápasu převzali my a pevně je drželi v rukách. Kluci se rozehráli a ve všech směrech předváděli pohledný fotbal. Bojovali o každý míč, byli precizní dozadu a aktivní dopředu. Vyrovnání na 2:2 zařídil tvrdou střelou po zemi Pavel Paulus a vedení na naši stranu strhl čtyři minuty před koncem první třetiny Denis Čada – 3:2.

Ve druhé třetině existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo – domácí. Během ní kluci přidali celkem šest krásných branek (z toho čtyři v posledních šesti minutách). Ve 36. minutě vyslal Lukáš Marek dlouhou přihrávkou do běhu Ondru Tobišku, jeho centr z pravé strany našel nabíhajícího Lukáše Novotného a ten dělovou ránou nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 4:2. Ve 43. minutě získal na půlce míč kapitán Ondra Vácha a sám zvýšil střelou z dálky na 5:2. V 54. minutě vybojoval u zadní čáry míč Tomáš Macháček, přihrál před branku Lukáši Novotnému, který nezištně lehce posunul míč na volného Denise Čadu – 6:2. 56. minuta Lukáš Novotný – 7:2, 58. minuta dlouhý lob pod víko, tak jak to umí jen David Špaček – 8:2, 59. minuta a čtvrtý gól Lukáše Novotného.

Ve třetí třetině už bylo znát, že postupně začínají docházet síly, rozjetý vlak trochu zpomalil dopředu, ale stále hrál pozorně dozadu a bezpečně zastavoval snahy hostů o průnik před naši branku. V 63. minutě sebral Tomáš Macháček mimo vápno míč hostujícímu brankáři a nahrál před branku nabíhajícímu Ondrovi Tobiškovi – 10:2. V 83. minutě se soupeřům podařilo snížit z trestného kopu krásnou střelou pod břevno. Závěrečné slovo ale měli domácí, když po přihrávce Ondry Tobišky přeloboval gólmana Martin Loukota – 11:3.

Všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru, bojovnost, kolektivní práci. A protože se dařilo u našim kamarádům U12 r.2006, zůstává všech 6 bodů doma. Gratulujeme!!!

 

 

image     image

 image    

 

 

fotky: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2005_VM-Chrudim_2017-09-10

                                                                                                                                 

                                                                                                                                  Renata Švejdová - vedoucí týmu

 

 

 

 
image
Česká liga U13 - 4.kolo - 3.9.2017
MFK Trutnov - SK Vysoké Mýto   4:4  (2:1, 1:2, 1:1)  
Branky: 55´a 61´Macháček, 26´Špaček, 52´Čada   
Sestava: Novotný Šimon - Dušek Kryštof, Loukota Martin, Bureš Denis, Paulus Pavel, Novotný Lukáš, Macháček Tomáš, Špaček David, Marek Lukáš, Čada Denis, Vácha Ondřej, Bezdíček Matěj, Suchomel Vojtěch, Svoboda Ondřej    
 

1.třetina

Do 12.min. vyrovnané utkání, v 19.min. chyba v obranné řadě - 1:0 pro domácí. Ve 22.min. domácí vykopávají 3x z brankové čáry, ale branku nevstřelíme. Naopak se ve 24.min. dostávají trutnovští do gólové šance, kterou také neproměňují. Ve 24.min. už se ale radují po našem nedůrazu u lajny - 2:0. Ve 26.min. se dočkáváme i my, když po střele Špačka snižujeme na 2:1.

 

2.třetina

Ve 3.min. po rohu nikým neatakovaný domácí hráč zvyšuje na 3:1. Pak i my máme v 10.min. šanci po rohu, ale hlavička Loukoty je zablokována. Ve 13.min má ten samý hráč gólovou šanci, ale ani nestačí vystřelit. Ve 22.min. po chybě domácí obrany střílí branku Čada na 3:2, aby o 3.min. na to vyrovnal po samostatné akci Macháček na 3:3.

 

3.třetina

Hned v 1.min. vybojoval u postranní čáry míč Špaček a ideálně ho předložil před branku, kde s ním uměl dobře naložit Macháček a vedeme 4:3 ! 10.min před koncem zápasu kopali domácí penaltu, kterou na 3x dorazili za záda brankaře Novotného - 4:4. V závěru nám docházeli síly, a tak nás 3x podržel při gólových šancích domácích již výše jmenovaný brankař Šimon Novotný.

 

A tak vezeme z Trutnova cenný první bod v žákovské lize.

                                                                                                                                              Martin Brychta - trenér

 

Přípravná utkání:

25.10.2017 Vysoké Mýto - kvalifikace Ondrášovka Cup U13 od 9:30 (+ pořadatel)

Mistrovská utkání:

Zahajujeme 3.9.2017 v Trutnově a ostatní los v sekci ROZLOSOVÁNÍ

 

 

 

Složení realizačního týmu:

Trenéři:  Brychta Martin - tel. 736 764 028,  Novák Stanislav – tel. 604 466 069

Vedoucí týmu:  Švejdová Renata – tel. 603 888 867

 

 

 

Sezóna  2016/2017

 

 

 

 

Program na květen a červen

SO

13.5.2017

11:15

VM : Svitavy

ST

17.5.2017

16:15

Svitavy : VM

SO

20.5.2017

11:15

Hlinsko : VM

SO

27.5.2017

15:00

VM : Moravská Třebová

+ podávání míčů (4 kluci)

SO+NE

3. + 4.6.2017

Ondrášovka U9 (r. 2008)

podávání míčů

SO

10.6.2017

11:15

VM : Hlinsko

+ podávání míčů (6 kluků)

SO

17.6.2017

11:15

Moravská Třebová : VM

 

SO

24.6.2017

turnaj Česká Třebová

+ zakončení sezóny na stadionu

 

  

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 6.kolo  - sobota 17.června

image

Moravská Třebová   1:4    SK Vysoké Mýto

                                                                          (0:1)

Branky:

 Vácha, Bureš, Švejda, Houdek

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Švejda

 

V sobotu jsme v Moravské Třebové sehráli poslední zápas letošní sezóny a kluci si ho pořádně užili. Sice byla zima a hodně silný vítr, ale to jim nevadilo. Přehrávali svého soupeře ve všech směrech, v nasazení, přechodu do útoku, kombinaci, jen ta naše nešťastná koncovka... Vítr se asi na to už nemohl dívat a rozhodl se nám trošku pomoci. V 19. minutě poslal Ondra Vácha centr před branku na nabíhajícího Pepču Pechance, když v tom fouklo a stočilo letící míč přímo do sítě za záda domácího gólmana.

Ve 40. minutě rozehrál nepřímý kop z půlky Ondra Švejda na Pepču Pechance, který posunul míč na volného Denise Bureše a ten zavěsil. O dvě minuty později vybojoval míč Ondra Švejda a sám se prokličkoval až k brance a střelou k pravé tyči zvýšil naše vedení na 3:0. Čtvrtou naši branku přidal ve 45. minutě Štěpán Houdek. Matěj Andrle rozehrál rukou dlouhý míč na Ondru Švejdu, který českou uličkou vysunul Štěpána a ten se nemýlil. Domácí dokázali v 50. minutě pouze snížit.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_MoravskaTrebova-VM_nadstavba_2017-06-17

 

A to je skoro vše z letošní úspěšné sezóny. Klukům gratulujeme k titulu Mistra Pardubického kraje, rodičům, prarodičům a dalším příznivcům děkujeme za fandění a všem přejeme krásné prázdniny!

V sobotu 24.6. vše završíme rozlučkou na stadionu!

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 5.kolo  - sobota 10.června

image

SK Vysoké Mýto    2:1    FC Hlinsko

                                                                               (1:0)

Branky:

 Dušek, Pechanec

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Švejda

 

V sobotu jsme proti Hlinsku odehráli poslední zápas letošní sezóny na domácím hřišti. A jako vždy to bylo utkání velmi vyrovnané. V prvních dvaceti minutách se hrál na obou stranách pěkný kombinační fotbal, naši kluci měli přece jen více ze hry, častěji zakončovali. Jejich zápal byl odměněn ve 20. minutě, kdy po dlouhém autu Ondry Váchy posunul míč před branku Denis Bureš na nehlídaného Kryštofa Duška a ten zakončil pod padajícího gólmana. Ve druhém poločase byla naše hra opatrná, hosté to vycítili a vrhli všechny síly do útoku. A vyplatilo se jim to – ve 43. minutě se z levé strany křížem ke vzdálenější tyči trefil Míša Bečička. A teď jsme byli na řadě zase my – ale převládala spíše zbrklost a nepřesnost, na kopačkách našich kluků chyběl klid a rozvaha. Celých 14 minut dění na hřišti vůbec nepřipomínalo fotbal, až přišla 57. minuta a rohový kop, který zahrával Ondra Švejda. Nejprve mu míč vrátil Patrik Mareš, aby Ondrova následující přihrávka přesně našla hlavu volného Pepči Pechance (divák promine poněkud rozklepané video :-)). A pak už jen obrovská radost a dohrát bez chyby poslední 3 minuty.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme věděli, že jsme MISTRY PARDUBICKÉHO KRAJE ! Bez ohledu na to, jak dopadne příští týden poslední zápas v Moravské Třebové.

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Hlinsko_nadstavba_2017-06-10

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_tym_jaro_2017-06-10

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 3.kolo  - sobota 27.května

image

SK Vysoké Mýto    5:1    Moravská Třebová

                                                                    (2:0)

Branky:

 Mareš, Loukota, ŠVejda, Marek, Pechanec

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Švejda

 

 

 

 

V sobotu jsme za horkého letního počasí sehráli na domácím hřišti již čtvrtý zápas nadstavby. Tým Moravské Třebové byl pro nás neznámou – ve skupině B základní části skončil na 2. místě za Svitavami.

Hned při rozestavení na hřišti byla patrná nezanedbatelná výšková převaha soupeře. Ale toho se naši kluci nezalekli a už od začátku hráli nebojácně, kombinačně, vítězili v osobních soubojích, často zakončovali, ale buď nepřesně nebo do rukou gólmana hostí. Ten vykopával dlouhé balóny dopředu na nabíhající vysoké útočníky, takže se Matěj v brance nenudil.

Naše útočná snaha byla odměněna už v 6. minutě. Ondra Vácha rozehrál roh a našel nabíhajícího Patrika Mareše, který se trefil hlavou. Úvodní gól nás povzbudil do další aktivní hry a nutil soupeře faulovat. Z jednoho takového faulu jsme vytěžili druhý gól. Patrik Mareš zahrával téměř z poloviny hřiště trestňák a rozezněl břevno, odražený míč pak dotlačil do branky Martin Loukota.

Tři minuty po přestávce přidal – opět z trestňáku – třetí gól Ondra Švejda. Lehce poslaný centr na přední tyč však nikdo z nabíhajících netrefil, a tak míč skončil v brance. Teď už soupeř téměř rezignoval a dovolil nám lehké rozehry. Jedna taková nás ale stála čisté konto. Možná nepozornost, možná nedorozumění, každopádně ve 41. minutě hosté snížili na rozdíl 2 branek a trochu ožili, povzbuzovaní svými fanoušky. Ale kluci se znovu dokázali zkoncentrovat a přidali další 2 góly. V 51. minutě zahrával Ondra Vácha dlouhý aut na Pepču Pechance, který posunul míč na zprava nabíhajícího Lukáše Marka. Ten udělal kličku a přes dotírajícího obránce poslal perfektní střelou míč k pravé tyči. Minutu před koncem rozehrával Ondra Švejda dlouhý míč až od vlastní branky na vlevo rozběhnutého Denise Bureše, který nezištně přihrál na na středu volného Pepču Pechance, který sice na dvakrát ale přece uzavřel skóre zápasu na 5:1.

Nyní nás čekají 2 týdny zápasového volna, ve kterých musíme doléčit bolístky a nabrat sílu na domácí utkání proti Hlinsku.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-MoravskaTrebova_nadstavba_2017-05-27

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 2.kolo  - neděle 20.května

image

FC Hlinsko    1:1      SK Vysoké Mýto

                                                             (0:0)  

Branku:

  Loukota

 

Sestava:

  Andrle –  Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Švejda

 

 

Jak bylo ve středu ve Svitavách téměř letní opalovací počasí, tak v sobotu v Hlinsku minimálně o deset stupňů méně. Ale klukům, na rozdíl od hlasitě fandících diváků, rozhodně zima nebyla. Zápas s vítězem naší základní skupiny, s kterým jsme na podzim remizovali 0:0 a před měsícem ho doma ve velmi dramatickém utkání porazili až v závěru 3:2, měl od začátku vysokou úroveň. Oba soupeři se velmi dobře znají, takže bylo těžké se něčím vzájemně překvapit. My jsme vycházeli ze zabezpečené obrany se snahou o rychlý přechod přes střední rozehru na rozběhnutá křídla. Tady nás ale dobře bránili beci. Taktika domácích byla trochu odlišná – dlouhé míče zezadu na dopředu po levé straně nabíhajícího vysokého Filipa Netolického. Ale tentokrát se nám ho, na rozdíl od domácího zápasu, podařilo perfektně pokrýt. Kluci si výborně vypomáhali, pracovali na 100%, Matěj v brance byl jistota.

Asi největší šanci prvního poločasu jsme si vypracovali těsně před přestávkou – Martin Loukota se po levé straně prokličkoval mezi hráči domácích a téměř ze zadní čáry se pokusil prostrčit míč do branky. Škoda, že neviděl nabíhajícího Kubu Ševčuka.

Poločasový výsledek 0:0 se ale hned na začátku druhého poločasu změnil – bohužel v náš neprospěch. Domácí zahrávali trestný kop a hlavička skoro nejmenšího hráče na hřišti změnila směr míče do naší branky a Matěj neměl šanci. Kluci se ale vůbec nevzdali, naopak – postupně zvyšovali svoji bojovou aktivitu, dostávali se do vynikajících gólových šancí, ale buď je vychytal brankař nebo mířili těsně vedle. Domácí už teď téměř pořád bránili. Náš tlak a výdrž až do konce se vyplatily. A proto jsme nakonec přece jen odjížděli s veselou – s cenným bodem za remízu – když se v 59. minutě prosadil Martin Loukota, se zarputilostí a obrovskou snahou protlačil míč do branky pod rukama domácího gólmana.

Obrovská pochvala pro všechny kluky za příkladný bojovný kolektivní výkon!

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Hlinsko-VM_nadstavba_2017-05-20

 

 

 

 

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 4.kolo  - středa 17..května

image

TJ Svitavy    2:2      SK Vysoké Mýto

                                                            (0:2)  

Branky:

  Houdek, Ševčuk

 

Sestava:

  Andrle –  Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Švejda

 

Odvetný zápas na hřišti ve Svitavách za letního počasí se odehrával v podobném duchu jako sobotní ve Vysokém Mýtě – nasazení, bojovnost. Jen s tím rozdílem, že prvních deset minut hra probíhala pouze na naší obranné polovině. Domácí na nás vlítli, hodně tlačili a jen díky dobré práci obrany a Matese v brance jsme udrželi čisté konto. A jak se říká nedáš dostaneš – nám se povedlo ze dvou rychlých protiútoků dát dva góly. V 15. minutě zahrál dlouhý míč od branky Matěj, našel na levé straně rozběhnutého Denise Bureše, který přihrál na střed nabíhajícímu Štěpánu Houdkovi, a ten otevřel skóre. Tento náš úvodní gól kluky vyprovokoval k větší aktivitě a hra v poli se vyrovnala. Druhý náš gól začal dlouhým kopem po odpískaném ofsajdu domácích Ondrou Švejdou na hrot na Štěpána Houdka, naproti mu šel domácí gólman, který sice míč nestihl, ale vytlačil Štěpána z vhodného střeleckého úhlu. Štěpán ale nezazmatkoval a poslal míč ze zadní lajny před branku a dobíhající Kuba Ševčuk ho kolenem dotlačil do sítě.

Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v nátlakové hře, na góly byly ale tentokrát produktivní domácí hráči. Ve 44. minutě snížili po rohovém kopu a v 52. minutě po závaru před naší brankou vyrovnali na 2:2. Ke konci zápasu jsme byli i aktivnější, přibylo větší množství faulů na naše hráče, ale žádnou ze standardních situací jsme nedokázali proměnit.

V celkovém hodnocení je remíza spravedlivá.

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Svitavy-VM_nadstavba_2017-05-17

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 1.kolo  - sobota 13.května

SK Vysoké Mýto    3:1    TJ Svitavy

                                                                                (2:1)

Branky:

 Švejda, Mareš, Špaček

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Műller, Švejda

 

V sobotu jsme odehráli první zápas nadstavbové části, poprvé v letošní sezóně skutečně na domácím hřišti. Naším soupeřem byly Svitavy, které vyhrály základní část skupiny B. Od začátku to byl zápas velmi vyrovnaný, kluci sváděli tvrdé souboje jeden na jednoho a bylo hodně těžké se individuálně prosadit. Oba brankaři se také dost činili, když už se útočníkům podařilo dostat se až do nebezpečného zakončení. V 10. minutě se na levé straně uvolnil Denis Bureš, jeho střelu brankař hostí pouze vyrazil a nepodařený odkop obránců skončil na kopačce Ondry Švejdy, který nekompromisně zavěsil. V 19. minutě kopal trestňák s poloviny hřiště Patrik Mareš a perfektně vymetl šibenici. Faulovalo se hodně na obou stranách. Po jednom takovém hosté také z trestňáku snížili. Druhý poločas se prvnímu herně velmi podobal, spíš boj než fotbal. Ale nakonec přišla lahůdka - krásný lob v podání Davida Špačka, kterým překvapil nejen svitavského gólmana, ale všechny přihlížející.

Už tuto středu 17.5. nás čeká ve Svitavách odveta a rozhodně nebude lehká.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Svitavy_nadstavba_2017-05-13

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor starších žáků - 18.kolo - neděle 7.května

image

SK Vysoké Mýto   0:2     FK Pardubice B

                                                                       (0:2)          

Branky

 

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Műller, Švejda

 

Posledním naším soupeřem v základní části byl tým Pardubic B. Utkání bylo herně velmi vyrovnané, jen soupeř svoje šance proměnil. My jsme měli tři jasné tutofky, ale bohužel. A tak přišla první porážka v letošní sezóně. Kluky chválíme za herní projev, nasazení a bojovnost a doufáme, že si to vynahradí již příští víkend, kdy začíná nadstavbová část. V té právě skončené základní části jsme obsadili druhé místo za Hlinskem, s kterým postupujeme do finálové skupiny, kde se už hraje o titul přeborníka Pardubického kraje. Čeká nás ještě šest utkání a našimi soupeři kromě Hlinska budou ze skupiny B Svitavy a Moravská Třebová.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-PardubiceB_2017-05-07

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 17.kolo - sobota 29.dubna

image

FK Přelouč   2:5   SK Vysoké Mýto  

                                                               (1:1)

Branky:

 Švejda, Dušek, Marek, Vácha, Pechanec

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller, Švejda

 

 

 

 

K předposlednímu zápasu základní části jsme zajížděli do Přelouče. Vzhledem k tomu, že i v Přelouči se provádí rekonstrukce hřiště, hráli jsme na „dvojce“, která byla hodně podmáčená a po utkání starších žáků připomínala spíše oraniště. A naši kluci měli s terénem obrovské problémy. Fotbalového jsme tentokrát moc nepředvedli a až na pár jednotlivců chyběla i bojovnost.

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Prelouc-VM_2017-04-29

 

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 16.kolo - neděle 23.dubna

image

SK Vysoké Mýto   3:2    FC Hlinsko

                                                                              (1:1)

Branky:

 Pechanec, Mareš, Švejda

 

Sestava:

 Loukota - Dušek, Bureš, Pechanec, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller, Švejda

 

 

 

 

V neděli 23.4.2017 jsme na hřišti v Dobříkově přivítali vedoucí celek naší A skupiny FC Hlinsko, se kterým jsme se na podzim rozešli smírně po bezbrankové remíze. I tentokrát to byl zejména urputný boj. Ve velmi vyrovnaném zápase se vedení ujali již ve 4. minutě hosté. Nám se naštěstí povedlo brzy vyrovnat, když se ve změti nohou v pokutovém území nejlépe zorientoval Pepča Pechanec a perfektně trefil střed branky. Oba týmy hrály zodpovědně zejména dozadu, každá snaha o útok byla krajními obránci zlikvidována. Takže poločas skončil 1:1. Po přestávce byli aktivnější kluci z Hlinska, my jako bychom se trochu báli, Martin v brance se musel hodně činil. Bohužel útok soupeře ve 40. minutě se už vydařil a my jsme podruhé v zápase prohrávali. Kluci se ale dokázali vzájemně vyhecovat, zrychlili a zpřesnili rozehrávku, najednou byli agresivnější a jejich útočná snaha byla odměněna. V 52. minutě srovnal Patrik Mareš střelou po zemi ke vzdálenější tyči – víc místa než na balón mezi padajícím brankařem a tyčí tam opravdu nebylo. Najednou jsme to byli my, koho bylo plné hřiště, v útočném tempu jsme nepolevili a v 58. minutě završil naše úsilí vítězným gólem Ondra Švejda, když šel důrazně po vyraženém míči a z těžkého úhlu trefil odkrytou branku.

Všechny kluky chválíme za bojovnost v celém zápase a v posledních 10 minutách také zejména za týmovou hru a nasazení.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Hlinsko_2017-04-23

 

 

 

 

 

Krajský přebor mladších žáků - 15.kolo - pátek 14.dubna

image

SK Pardubičky   1:4     SK Vysoké Mýto

                                                                   (0:0)

Branky:

 Švejda, Houdek, Mareš, Loukota

 

Sestava:

 Andrle - Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

  Švejda

 

Na Velký pátek jsme sehráli v Pardubičkách výborné utkání s kvalitním soupeřem. V prvním poločase byla hra hodně vyrovnaná, hrálo se nahoru dolů se spoustou šancí na obou stranách, ale v koncovce buď chyběla přesná muška (zazvonilo i břevno a tyčka) nebo se blýskli gólmani. Hned na začátku druhého poločasu jsme neuhlídali aktivně hrajícího Jardu Straku a domácí šli do vedení. Naštěstí se kluci (na rozdíl od minulého týdne) nepoložili, ba naopak! Aktivní útočnou hrou se nám podařilo za 5 minut vyrovnat. Vlastní odraženou střelu od tyče napodruhé uklidil do branky Ondra Švejda. Ve 45. minutě házel dlouhý aut až do vápna Lukáš Marek, míč se odrazil od domácího hráče přímo na kopačku Štěpána Houdka, který nekompromisně zavěsil. I nadále hráli kluci koncentrovaně, zodpovědně bránili a po získání míče vyráželi do rychlých protiútoků. Soupeř ve snaze o vyrovnání posunul hru více dopředu a nám se tak otevřela cesta k jejich brance. V 58. minutě všechny překvapil Patrik Mareš, když místo přihrávky před branku na volného Martina Loukotu zvolil střelu těsně vedle špatně postaveného gólmana domácích. Nakonec se Martin přece jen dočkal – o minutu později dostal od Pepči Pechance přesně naservírováno a upravil na konečných 4:1.

Dnes se bylo opravdu na co dívat a právem dostali všichni kluci pochvalu od obou trenérů. A teď ještě ve stejném rytmu pokračovat příští týden, kdy nás čeká soupeř z nejtěžších – FC Hlinsko.

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Pardubicky-VM_2017-04-14

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 14.kolo - neděle 9.dubna

image

Jiskra Holice    2:2      SK Vysoké Mýto

                                                                 (0:1)  

Branky:

  Loukota, Mareš

 

Sestava:

  Andrle – Dušek, Loukota, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Müller, Švejda

 

 

Druhé jarní utkání jsme sehráli v Holicích. Bylo to utkání, kterém se nám nepodařilo zejména v koncovce. Hodně neproměněných gólových šancí nás stály vítězství. Kluci bojovali, hráli hodně kombinačně – někdy až moc, finální přihrávky byly často do ofsajdu. Žádné střely ze střední vzdálenosti. Soupeř také občas nepříjemně zahrozil, ale Matěj vychytal. První gól padl po úniku Martina po levé straně, když v závěru udělal kličku obránci a obstřelil gólmana. Druhou branku přidal Patrik, když koulející se míč vykopávali domácí už za brankovou čarou. Do této chvíle jsme měli na hřišti jasnou převahu, kluci tlačili, další gól byl na spadnutí, ale kopačky jsme měli nějak divně zahnuté. Na kolena nás srazil gól ve 48. minutě, když vyraženou střelu soupeř dorážel z ofsajdu. Najednou byl na hřišti úplně jiný tým, tým, který se začal o výsledek bát. Soupeř to vycítil, zatlačil a vyrovnal.

Kluci, vůbec nic se neděje, hlavy nahoru! Už tento pátek hrajeme další zápas v Pardubičkách. A opět nás čeká těžký soupeř.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Holice-VM_2017-04-09

 

 

           

image

Krajský přebor mladších žáků - 13.kolo - neděle 2.dubna 

image

SK Vysoké Mýto    13:0   Spartak Slatiňany

                                                                      (6:0)

Branky:

 Ševčuk 3, Mareš 2, Loukota 2, Müller 2, Marek, Houdek, Dušek, Švejda

 

Sestava:

 Andrle – Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Müller, Švejda

 

První letošní jarní mistrovské utkání jsme sehráli proti týmu Slatiňan. Cílem bylo zahrát si na úvod pěkný fotbal, což se nám zejména v prvním poločase dařilo, až na koncovku. Kluci se na první zápas hodně těšili, ale někdy bylo vidět, že chtějí až moc. Ve druhém poločase soupeři došli síly (dorazil pouze s devíti hráči), takže zvolil zdržovací taktiku a hra byla hodně rozkouskovaná. Kluci se po celou dobu snažili o rychlé přechody dopředu, ze kterých padaly krásné branky a zvonily tyče.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Slatinany_2017-04-02

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_tym_jaro_2017-04-02

 

 

 

  

Mladší žáci ovládli domácí halový turnaj

 

imageV neděli 5.2.2017 jsme pořádali v hale Domova mládeže halový turnaj mladších žáků pro r.2004 a mladší. Hrálo se nejprve ve dvou skupinách po čtyřech týmech a následně o celkové umístění. Našim klukům se turnaj velmi vydařil, a to jak herně, tak i střelecky, a po zásluze celý turnaj vyhráli. Martin Loukota byl navíc trenéry zvolen nejlepším hráčem turnaje. Všem klukům gratulujeme!!!

 

SK Vysoké Mýto:  Matěj Andrle, Jarda Horáček – Martin Loukota, Denis Bureš, Pepa Pechanec, Štěpán Houdek, Patrik Mareš, David Špaček, Lukáš Marek, Pavel Paulus, Ondra Vácha, Kuba Ševčuk, Ondra Švejda

 

 

 

 

 

Zápasy ve skupině:

VM : Spartak Choceň

4 : 0

branky: Houdek, Pechanec, Mareš, Švejda

VM : TJ Jiskra Litomyšl

6 : 0

branky: Pechanec 3, Mareš 2, Loukota

VM : SK Nemošice

3 : 0

branky: Loukota 2, Švejda

Semifinále:

VM : FC Hlinsko

4 : 2

branky: Loukota 3, Pechanec

Finále:

VM : TJ Jiskra Litomyšl

2 : 1

branky: Vácha, Švejda

 

Pořadí: 1. SK Vysoké Mýto, 2. TJ Jiskra Litomyšl, 3. FC Hlinsko, 4. FK Česká Třebová, 5. SK Nemošice, 6. Spartak Choceň, 7. Sokol Sruby, 8. OFS Svitavy r. 2005

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM_hala_2017-02-05

 

 

 

 

Halový turnaj v Chocni  r. 2005 – 1. místo!

 

V neděli 18. 12. jsme se zúčastnili v Chocni halového turnaje, kde jsme ve všech zápasech jednoznačně dominovali a zaslouženě turnaj vyhrály bez ztráty bodu.

Turnaje se účastnilo šest mužstev systémem každý s každým 1 x 20 minut.
Přes problémy se sestavou, kdy nám vypomohli tři chlapci st. přípravky r. 2006, kteří do kolektivu velmi dobře zapadli, za což jim i jejich trenérům patří velký dík.

Děkujeme hráčům za nasazení po celý turnaj, dobrý výkon, kde se kombinačně, střelecky dařilo všem našim hráčům. Pořadateli jednoznačně vyhlášen nejlepším střelcem turnaje Martin Loukota s 13 br. – gratulujeme!

 

Sestava SK Vysoké Mýto:

brankář Ondra Novotný (2006),Michal Staněk (2006), Denis Rejman (2006), Lukáš Marek, Kryštof Dušek, Petr Uher, Jarda Műller, Martin Loukota.

 

Výsledky:

Vys. Mýto – Choceň 1      3 : 1  (branky Staněk, Dušek, Rejman )

Vys. Mýto – Choceň 2      8 : 2  (branky  Loukota 4, Marek 2, Dušek, Rejman )

Vys. Mýto – Třebeš 1       5 : 3  (branky  Loukota 3, Rejman, Staněk )

Vys. Mýto – Třebeš 2       3 : 1  (branky  Loukota 2, Rejman )

Vys. Mýto –  Sruby         13 : 1  (branky  Loukota 4, Staněk 4, Múller 3, Marek 2 )

 

Konečné pořadí:

1. SK Vysoké Mýto, 2. FK Choceň 2, 3. FK Choceň 1,  4. FK Třebeš 1, FK Třebeš 2, 6. Sokol Sruby

 

 

 

Hodnocení podzimní části sezóny 2016/2017

 

Složení družstva:

r. 2004 - 6 hráčů (Andrle Matěj, Švejda Ondřej, Pechanec Josef, Houdek Štěpán, Mareš Patrik, Ševčuk Jakub)

r. 2005 - 9 hráčů (Špaček David, Loukota Martin, Dušek Kryštof, Vácha Ondřej, Marek Lukáš, Bureš Denis, Paulus Pavel, Uher Petr, Müller Jaroslav)

 

 

Soutěž – krajský přebor Pardubický kraj sk. A  - pořadí po podzimní části

1.

Hlinsko

12

11

1

0

125:10

34

2.

Vysoké Mýto

12

10

2

0

101:7

32

3.

FK Pardubice B

12

9

1

2

132:19

28

4.

Holice

12

8

0

4

66:40

24

5.

Pardubičky

12

8

0

4

60:35

24

6.

Prosetín

12

4

0

8

29:64

12

7.

Heřmanův Městec

12

3

0

9

14:86

9

8.

Třemošnice

12

3

0

9

24:110

9

9.

Přelouč

12

2

0

10

31:107

6

10.

Slatiňany

12

0

0

12

9:113

0

  

 

Střelci našich branek v mistr. zápasech – Mareš 16x, Loukota 11x, Švejda 10x, Pechanec 9x, Bureš 8x, Houdek 8x, Dušek 7x, Vácha 6x, Paulus 5x, Marek 4x, Uher 4x, Ševčuk 3x, Špaček 3x, Řehák 3x, Andrle 3x, Müller 1x.

 

Rozdělením krajského přeboru na dvě skupiny není polovina mužstev konkurence schopná, úroveň zápasů při dvouciferných výsledcích upadá.

 

V průběhu sezony jsme sehráli dvě vítězná přípravná venkovní utkání s mužstvy sk. B – Svitavy 1 : 3 a Choceň 1 : 9 .

 

V Č. Třebové  - kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup U12 - umístění na posledním 10. místě – soupeři mužstva  z moravských lig. ml. středisek.

Ve Vys. Mýtě  - kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup U13- umístění na 8. místě – soupeři mužstva z moravských lig. ml. středisek.

Přestože obě naše družstva (U12 polovina chlapců r.2006, U13 víc jak polovina chlapců r.2005) na výše uvedených turnajích byla nejmladší, tak nepropadla a vedla si dobře.

 

Poslední akcí ml. žáků byla účast na velkém dvoudenním turnaji v Chocni za účasti 16 mužstev (AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň A, B, MFK Vítkovice, SK Dynamo České Budějovice A, B, FC Hradec Králové A, B, FK Pardubice A, B, FK Junior Strakonice, MSK Břeclav, SK Vysoké Mýto, RMSK Cidlina/Nový Bydžov, FC Chotěboř, FC Hlinsko, rozdělených do dvou skupin, kde se hrálo 1 x 22 min.. Ve skupině jsme skončili na čtvrtém - postupovém místě.

Ve finálové skupině, kam se předešlé výsledky započítávaly, jsme prohráli s FK Pardubice A, remizovali s AC Sparta Praha a RMSK Cidlina/Nový Bydžov, vyhráli s FC Hradec Králové A, tím jsme celkově skončili na pěkném šestém místě.

 

Při Ondrášovce a v tomto turnaji si teprve zde chlapci mákli na dno svých sil a uvědomili, jak velký rozdíl je mezi zápasy  kraj. přeboru a na těchto turnajích.

 

Celkem 35 tréninkových jednotek od 1. 8. 2016

Tréninková docházkanejlepší Lukáš Marek – 34x , nejhorší Štěpán Houdek (bydliště Choceň) – 13x.

Nejlepší hráč ml. žáků podzimní sezony – ONDŘEJ ŠVEJDA.

 

Tréninkové jednotky  pravidelně  v pondělí, středu, pátek – 90 minut pod vedením dvou trenérů lic.“C

 

Náplň:

1) rozcvička (zahřátí s míčem, bez míče, strečink) - na úvod každé tr. jednotky PO,ST,PA

2) kondiční cvičení  - zaměření na rychlost, obratnost (bez míče, s míčem), odrazová síla – pomůcky (překážky, mety, žebřík ) - tr. jednotky PO,ST

3) hlavní tr. náplň – práce s míčem jednotlivce - v každé tr. jednotce PO,ST,PA

    A) - zpracování míče oběma končetinami (v klidu, pohybu) - pomůcky (překážky, mety, speciální odraz. rampa)

          - zpracování míče tělem

          - hra hlavou

          - obratnost na míči (změny směrů pohybu, výbušnost s míčem - pomůcky (překážky, mety, speciální odraz. rampa)

          - vedení  míče (pravou, levou končetinou), vnitřní, vnější nárt, přímý nárt  - pomůcky (překážky, mety)

          - přihrávání míče (pravou, levou končetinou)v klidu, pohybu, pod tlakem - pomůcky (překážky, mety)

          - obcházení soupeře (pasivní - klamavý pohyb tělem/překážka, aktivní vůči protihráči)

          - krytí míče pod tlakem

     B)   střelba v pohybu P,L končetinou – po slalomu, po narážečce, po souboji, zakončení hlavou – jen v PA tr. jednotce

     C)   individuální příprava brankáře – chytání míče, hra nohou, reflexní cvičení, pohybové cvičení, obratnost, odrazová síla

 

4) hlavní tr. náplň – kolektivní usměrňované hry s míčem v  tr. jednotce PO,ST,PA

     A)  malé formy fotbalu 1/1 až 5/5 – ve vymezeném hracím prostoru s omezením v počtu dotyků, na max. počet dotyků bez branek - pomůcky (rozlišováky, mety)

     B)  malé formy fotbalu s různým počtem hráčů na obou stranách ve vymezeném hracím prostoru s omezením v počtu dotyků, na max. počet dotyků na malé branky - pomůcky (rozlišováky, branky, mety)

     C)  malé formy fotbal - hra pod tlakem o stejném (nestejném) počtu hráčů

           herní cvičení s měněním poctu jednotlivců ve hře (obměna – útočník / obránce)

           nácvik rozehry od brankáře přes obránce po útok;

           nácvik kolektivního bránění povinnosti jednotlivců - presink; 

           útočná činnost – prostorový pohyb jednotlivců

           zahrávání / bránění standardních situací

 

5)  závěr tr. jednotky  -  uvolnění, protahovací cviky  - na konec každé tr. jednotky PO,ST,PA

6) hygiena -  převlékání hráčů, sprchování  - při každé tr. jednotce PO,ST,PA

 

 

Zpracoval: trenér Svatoš Ladislav

 

           

image

Krajský přebor mladších žáků - 6.kolo - neděle 6.listopadu

SK Vysoké Mýto   8:1     SK Pardubičky

                                                                       (4:1)

Branky:

 Mareš 3, Andrle 3, Švejda 2, Špaček, Bureš, Dušek, Ševčuk

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Uher, Ševčuk, Švejda

 

                                                                                                                                                                     

V neděli jsme odehráli poslední podzimní mistrovský zápas proti týmu Pardubiček. Očekávali jsme, alespoň podle výsledků, kvalitního soupeře, který hned v úvodu ukázal, že nepřijel jen na výlet. Než se kluci probudili, tak už 0:1 prohrávali, když se z trestňáku hosté ukázkově trefili do horního rohu branky, kde Matěj neměl nárok. Branka kluky nakopla a rozjeli se k výbornému výkonu – dobře fungovali obránci, kteří pokryli téměř všechny pokusy soupeře o ohrožení naší branky, a tam kde „nestihli“ byl na správném místě Matěj. perfektně pracovali všichni krajní záložníci v tahu dopředu s ťukancemi o středního záložníka nebo s přesnou přihrávkou na volného spoluhráče před soupeřovu branku. Kluci zkrátka předvedli fotbal, který se všem fanouškům líbil!

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Pardubicky_2016-11-03

 

 

 

 

 

 

Ondrášovka Cup 2016/2017 – kvalifikace skupina D – U13 ročník 2004

 

Ve čtvrtek 3.11.2016 jsme na domácím hřišti hostili poslední kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup 2016/2017, tentokrát pro kategorii U13 ročník 2004. A jako hrající tým mladších žáků jsme se představili i jako aktéři na hřišti. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů (FC Zbrojovka Brno, FC Vysočina Jihlava, FC Hlučín, FK Šumperk, SFC Opava, SK Slavia Kroměříž, SK Sigma Olomouc, SK Vysoké Mýto, FK Hodonín, SK Líšeň), které se praly o 4 postupová místa do finálového turnaje, který se hraje příští rok v květnu v Hradci Králové. Hrálo se systémem každý s každým 1x15 minut. Naši kluci, byť byli jednoznačně nejmladší, neboť žádný jiný tým neměl ve svém středu více jak jednoho hráče r.2005, a navíc všechny týmy hrají žákovskou ligu, předvedli velmi dobré výkony, většina utkání byla naprosto vyrovnaná, mnohdy jsme měli i navrch. Ale chybějící zkušenosti z takovýchto těžkých zápasů s mnoha osobními souboji se nakonec projevily. V posledních dvou utkáních se Zbrojovkou a Jihlavou už také došly síly, a tak jsme nakonec obsadili 8. místo. Přesto všichni kluci zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení, bojovnost i předvedený fotbal. Věříme, že zkušenosti nabité v tomto turnaji zúročí v dalších zápasech.

 

Sestava: Andrle – Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Uher, Ševčuk, Švejda

 

VM : FC Hlučín

0 : 0

VM : FK Šumperk

1 : 0

Loukota

VM : SFC Opava

0 : 0

 

VM : SK Kroměříž

0 : 1

VM : SK Sigma Olomouc

0 : 2

 

VM : SK Líšeň Brno

1 : 1

Dušek

VM : FK Hodonín

2 : 3

Mareš 2

VM : FC Zbrojovka Brno

0 : 3

 

VM : FC Vysočina Jihlava

0 : 7

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U13_2004__Ondrasovka_kvalifikace_VysokeMyto_2016-11-03

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 12.kolo - pátek 28.října 

image

ŽSK Třemošnice    0:12     SK Vysoké Mýto 

                                                                    (0:5)

Branky:

 Mareš 3, Andrle 3, Švejda 2, Špaček, Bureš, Dušek, Ševčuk

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Ševčuk, Švejda

 

 

 

 

                                                                                                                                                        

Zápas s jednoznačným průběhem, z naší strany snahou o kombinaci i samostatné akce. Některé situace mohly být řešeny lépe, padlo by i více gólů. Do útočných akcí se ve druhém poločase zapojil i náš gólman Matěj, když si vyměnil dres s Martinem. A úspěšně – do domácí branky se trefil hned třikrát!

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Tremosnice-VM_2016-10-28

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 11.kolo - sobota 23.října 

image 

SK Vysoké Mýto   13:0   FK Heřmanův Městec

                                                                 (6:0)

Branky:

 Pechanec 3, Loukota 2, Marek 2, Ševčuk, Špaček, Bureš, Mareš, Dušek, Houdek

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek,  Mareš, Špaček, Marek, Vácha, Ševčuk,

 

 

 Műller,Švejda

 

                                                                                                                                                                   

Soupeř nekladl téměř žádný odpor, jen odkopával balóny z vápna. Padly pěkné a někdy i kuriózní branky. Tentokrát jsme stříleli i ze zadních řad. Stále to ale chce v koncovce více klidu. Matěj v naší brance se nudil a mrzl.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-HermanuvMestec_2016-10-23

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 10.kolo - sobota 15.října 

image

Sokol Prosetín    1:8   SK Vysoké Mýto

                                                                      (0:4)

Branky:

 Mareš 2,Loukota 2, Pechanec 2, Bureš, Műller

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

 Švejda

 

   

Zápas téměř celý odehraný na jednu branku s pěknými fotbalovými akcemi. Opět nás trápila bídná koncovka a výborně chytající gólman domácích.

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Prosetin-VM_2016-10-15

    

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 8.kolo - sobota 8.října

image

FK Pardubice B   2:2      SK Vysoké Mýto

                                                                   (2:1) 

Branky:

  Ševčuk, Pechanec

 

Sestava:

  Andrle - Dušek, Loukota, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

  Švejda

 

                              

Kluci měli od domácích trenérů „slíbenou“ silnější sestavu, než která obvykle hraje za „B“ tým v krajském přeboru, takže nás konečně čekal kvalitní soupeř, který prověří nejen naše fotbalové dovednosti, ale také morálku. A všichni kluci obstáli!

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, domácí měli více ze hry, ale my jsme pozorně velmi těsně bránili a po získání míče vyráželi dopředu, bohužel pro nás všechny střely domácí gólman kryl. A jak se říká nedáš – dostaneš, tak jsme v 18. a ve 20. minutě dostali po sobě dva rychlé góly. Naštěstí se kluci nepoložili, naopak přitvrdili a odměnou jim bylo ve 24. minutě snížení na 1:2. Lukáš získal míč po autovém vhazování soupeře, poslal ho po pravé lajně na Kryštofa, ten míč zatáhl do vápna a od zadní čáry nahrál před branku na dobíhajícího Kubu, který trefil přesně.

I druhý poločas byl více o pečlivé obraně a o osobních soubojích než o pěkném kombinačním fotbale, byť se oba týmy o kombinaci snažili. Ale vzhledem k tomu, že se vzájemně velmi dobře známe, tak moc dobře víme, v čem je síla domácích a na co si musíme dát bedlivý pozor. A důslednost v obraně se nám vyplácela – několikrát jsme soupeři sebrali míč, dobře si přihráli, ale ach ta naše koncovka. Až v 55. minutě – Ondráš vystihl přihrávku, uvolnil se a vysunul Pepču, který pohotovou střelou vyrovnal na 2:2. Ke konci zápasu měli slibné šance i domácí, ale Matěj naštěstí vše zlikvidoval. Remíza 2:2 je zasloužená. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za přístup k zápasu, za bojovnost. Samozřejmě nebylo vše růžové, pořád nás trápí první dotek s balónem, nepřesné přihrávky a hlavně koncovka. Ale v sobotu kluci předvedli, že jsou jedna parta, dokážou si pomoct, táhnou za jeden provaz a cítí zodpovědnost za svůj výkon vůči ostatním členům týmu.

fotky:http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_PardubiceB-VM_2016-10-08

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 7.kolo - sobota 1.října 

image

SK Vysoké Mýto   9:2    FK Přelouč

                                                                              (5:1)

Branky:

 Mareš 4, Loukota 3, Švejda, Paulus

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Pechanec, Mareš,Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

 Švejda

 

                                                                                                                                                                   

Zápas, na jehož konci se kluci usmívali a měli radost z předvedených fotbalových akcí. Hra se nám kombinačně dařila zejména ve druhém poločase, kdy se hrálo (až na jednu akci, která zbytečně skončila penaltou) jen na polovině soupeře. Hráče hostů jsme téměř k ničemu nepustili, míč měli neustále pod kontrolou, skvěle si přihrávali, komunikovali – prostě paráda – jen škoda těch koncovek. Ale to určitě přijde příště! Velká pochvala pro všechny kluky!

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Prelouc_2016-10-01

 

 

Létající trenéři

 

V pondělí 26.9.2016 měli kluci ročníky 2003 – 2005 možnost zatrénovat si s trenéry Výběru Pardubického KFS ročníku 2004 Miroslavem Jirkou a Martinem Komoňem. Po hodině a půl kluci z trávníku odcházeli unavení, ale nadšení. A tak by to mělo vypadat vždycky!

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/Letajici_treneri_2016-09-26

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 6.kolo - neděle 25. září

image

FC Hlinsko     0:0      SK Vysoké Mýto

                                                                   

Branky:

 

Sestava:

  Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Švejda

 

 

  Ševčuk, Staněk, Řehák

 

                                                                                                                                                                  

V neděli 25.9.2016 jsme zajížděli na horkou půdu do Hlinska a to doslova – nejenže nás přivítalo na toto město v tuto roční dobu nezvykle krásné počasí, ale také domácí tým patří k nejkvalitnějším soupeřům v naší soutěži. Už od začátku bylo jasné, že nás nečeká žádný lehký zápas – oba týmy postavily hru na precizní a důsledné obraně, takže útočníci měli jen velmi málo prostoru, aby se prosadili a ohrozili branku soupeře. Rozehra ve středu pole se nám příliš nedařila, stále máme problém s prvním dotykem s míčem, a když už ho zpracujeme a uvolníme se, tak následná přihrávka není úplně z nejpřesnějších – je vidět, že nejsme zvyklí hrát pod tlakem, takže spěcháme a taky kazíme. Ale kluci bojovali a poctivými návraty nedovolili soupeři dostat se do brejků a naše chyby trestat. Takže pochvala pro všechny kluky především za bojovnost.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Hlinsko-VM_2016-09-25

 

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 5.kolo - sobota 10.září 

image

SK Vysoké Mýto   6:0    SK Holice

                                                                                (5:0)

Branky:

 Švejda 2, Breš, Dušek, Loukota, Mareš

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

 Švejda

 

                                                                                                                                                                  

Opět zápas dvou různých poločasů, tentokrát ale v opačném pořadí. V první půli jsme hráli z kopce a po větru, kluci běhali, bojovali, spolupracovali, hráli pěkný fotbal, padaly hezké góly. Druhý poločas byl hodně poznamenaný únavou z úmorného vedra, taky míče moc do kopce lítat nechtěly, my jsme byli spíš pasivní a na stojáka. Sice jsme bojovali, ale dynamiku a radost ze zápasu jsme po přestávce asi nechali v kabině. Soupeř taky přitvrdil v obraně a kluci nevěděli, jak ji překonat. Každý pád na tvrdé, skoro betonové, hřiště hodně bolel, takže závěrečný hvizd rozhodčího byl pro nás vysvobozením. I na vítězném pokřiku po zápase bylo znát, že jsou kluci rádi, že mají utkání za sebou.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Holice_2016-09-10

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 4.kolo - neděle 4.září 

image

Spartak Slatiňany    0:13   SK Vysoké Mýto<