SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív

 

 

 

Sezóna  2016/2017

 

 

 

 

Program na květen a červen

SO

13.5.2017

11:15

VM : Svitavy

ST

17.5.2017

16:15

Svitavy : VM

SO

20.5.2017

11:15

Hlinsko : VM

SO

27.5.2017

15:00

VM : Moravská Třebová

+ podávání míčů (4 kluci)

SO+NE

3. + 4.6.2017

Ondrášovka U9 (r. 2008)

podávání míčů

SO

10.6.2017

11:15

VM : Hlinsko

+ podávání míčů (6 kluků)

SO

17.6.2017

11:15

Moravská Třebová : VM

 

SO

24.6.2017

turnaj Česká Třebová

+ zakončení sezóny na stadionu

 

  

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 6.kolo  - sobota 17.června

image

Moravská Třebová   1:4    SK Vysoké Mýto

                                                                          (0:1)

Branky:

 Vácha, Bureš, Švejda, Houdek

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Švejda

 

V sobotu jsme v Moravské Třebové sehráli poslední zápas letošní sezóny a kluci si ho pořádně užili. Sice byla zima a hodně silný vítr, ale to jim nevadilo. Přehrávali svého soupeře ve všech směrech, v nasazení, přechodu do útoku, kombinaci, jen ta naše nešťastná koncovka... Vítr se asi na to už nemohl dívat a rozhodl se nám trošku pomoci. V 19. minutě poslal Ondra Vácha centr před branku na nabíhajícího Pepču Pechance, když v tom fouklo a stočilo letící míč přímo do sítě za záda domácího gólmana.

Ve 40. minutě rozehrál nepřímý kop z půlky Ondra Švejda na Pepču Pechance, který posunul míč na volného Denise Bureše a ten zavěsil. O dvě minuty později vybojoval míč Ondra Švejda a sám se prokličkoval až k brance a střelou k pravé tyči zvýšil naše vedení na 3:0. Čtvrtou naši branku přidal ve 45. minutě Štěpán Houdek. Matěj Andrle rozehrál rukou dlouhý míč na Ondru Švejdu, který českou uličkou vysunul Štěpána a ten se nemýlil. Domácí dokázali v 50. minutě pouze snížit.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_MoravskaTrebova-VM_nadstavba_2017-06-17

 

A to je skoro vše z letošní úspěšné sezóny. Klukům gratulujeme k titulu Mistra Pardubického kraje, rodičům, prarodičům a dalším příznivcům děkujeme za fandění a všem přejeme krásné prázdniny!

V sobotu 24.6. vše završíme rozlučkou na stadionu!

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 5.kolo  - sobota 10.června

image

SK Vysoké Mýto    2:1    FC Hlinsko

                                                                               (1:0)

Branky:

 Dušek, Pechanec

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Švejda

 

V sobotu jsme proti Hlinsku odehráli poslední zápas letošní sezóny na domácím hřišti. A jako vždy to bylo utkání velmi vyrovnané. V prvních dvaceti minutách se hrál na obou stranách pěkný kombinační fotbal, naši kluci měli přece jen více ze hry, častěji zakončovali. Jejich zápal byl odměněn ve 20. minutě, kdy po dlouhém autu Ondry Váchy posunul míč před branku Denis Bureš na nehlídaného Kryštofa Duška a ten zakončil pod padajícího gólmana. Ve druhém poločase byla naše hra opatrná, hosté to vycítili a vrhli všechny síly do útoku. A vyplatilo se jim to – ve 43. minutě se z levé strany křížem ke vzdálenější tyči trefil Míša Bečička. A teď jsme byli na řadě zase my – ale převládala spíše zbrklost a nepřesnost, na kopačkách našich kluků chyběl klid a rozvaha. Celých 14 minut dění na hřišti vůbec nepřipomínalo fotbal, až přišla 57. minuta a rohový kop, který zahrával Ondra Švejda. Nejprve mu míč vrátil Patrik Mareš, aby Ondrova následující přihrávka přesně našla hlavu volného Pepči Pechance (divák promine poněkud rozklepané video :-)). A pak už jen obrovská radost a dohrát bez chyby poslední 3 minuty.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme věděli, že jsme MISTRY PARDUBICKÉHO KRAJE ! Bez ohledu na to, jak dopadne příští týden poslední zápas v Moravské Třebové.

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Hlinsko_nadstavba_2017-06-10

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_tym_jaro_2017-06-10

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 3.kolo  - sobota 27.května

image

SK Vysoké Mýto    5:1    Moravská Třebová

                                                                    (2:0)

Branky:

 Mareš, Loukota, ŠVejda, Marek, Pechanec

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Švejda

 

 

 

 

V sobotu jsme za horkého letního počasí sehráli na domácím hřišti již čtvrtý zápas nadstavby. Tým Moravské Třebové byl pro nás neznámou – ve skupině B základní části skončil na 2. místě za Svitavami.

Hned při rozestavení na hřišti byla patrná nezanedbatelná výšková převaha soupeře. Ale toho se naši kluci nezalekli a už od začátku hráli nebojácně, kombinačně, vítězili v osobních soubojích, často zakončovali, ale buď nepřesně nebo do rukou gólmana hostí. Ten vykopával dlouhé balóny dopředu na nabíhající vysoké útočníky, takže se Matěj v brance nenudil.

Naše útočná snaha byla odměněna už v 6. minutě. Ondra Vácha rozehrál roh a našel nabíhajícího Patrika Mareše, který se trefil hlavou. Úvodní gól nás povzbudil do další aktivní hry a nutil soupeře faulovat. Z jednoho takového faulu jsme vytěžili druhý gól. Patrik Mareš zahrával téměř z poloviny hřiště trestňák a rozezněl břevno, odražený míč pak dotlačil do branky Martin Loukota.

Tři minuty po přestávce přidal – opět z trestňáku – třetí gól Ondra Švejda. Lehce poslaný centr na přední tyč však nikdo z nabíhajících netrefil, a tak míč skončil v brance. Teď už soupeř téměř rezignoval a dovolil nám lehké rozehry. Jedna taková nás ale stála čisté konto. Možná nepozornost, možná nedorozumění, každopádně ve 41. minutě hosté snížili na rozdíl 2 branek a trochu ožili, povzbuzovaní svými fanoušky. Ale kluci se znovu dokázali zkoncentrovat a přidali další 2 góly. V 51. minutě zahrával Ondra Vácha dlouhý aut na Pepču Pechance, který posunul míč na zprava nabíhajícího Lukáše Marka. Ten udělal kličku a přes dotírajícího obránce poslal perfektní střelou míč k pravé tyči. Minutu před koncem rozehrával Ondra Švejda dlouhý míč až od vlastní branky na vlevo rozběhnutého Denise Bureše, který nezištně přihrál na na středu volného Pepču Pechance, který sice na dvakrát ale přece uzavřel skóre zápasu na 5:1.

Nyní nás čekají 2 týdny zápasového volna, ve kterých musíme doléčit bolístky a nabrat sílu na domácí utkání proti Hlinsku.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-MoravskaTrebova_nadstavba_2017-05-27

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 2.kolo  - neděle 20.května

image

FC Hlinsko    1:1      SK Vysoké Mýto

                                                             (0:0)  

Branku:

  Loukota

 

Sestava:

  Andrle –  Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Švejda

 

 

Jak bylo ve středu ve Svitavách téměř letní opalovací počasí, tak v sobotu v Hlinsku minimálně o deset stupňů méně. Ale klukům, na rozdíl od hlasitě fandících diváků, rozhodně zima nebyla. Zápas s vítězem naší základní skupiny, s kterým jsme na podzim remizovali 0:0 a před měsícem ho doma ve velmi dramatickém utkání porazili až v závěru 3:2, měl od začátku vysokou úroveň. Oba soupeři se velmi dobře znají, takže bylo těžké se něčím vzájemně překvapit. My jsme vycházeli ze zabezpečené obrany se snahou o rychlý přechod přes střední rozehru na rozběhnutá křídla. Tady nás ale dobře bránili beci. Taktika domácích byla trochu odlišná – dlouhé míče zezadu na dopředu po levé straně nabíhajícího vysokého Filipa Netolického. Ale tentokrát se nám ho, na rozdíl od domácího zápasu, podařilo perfektně pokrýt. Kluci si výborně vypomáhali, pracovali na 100%, Matěj v brance byl jistota.

Asi největší šanci prvního poločasu jsme si vypracovali těsně před přestávkou – Martin Loukota se po levé straně prokličkoval mezi hráči domácích a téměř ze zadní čáry se pokusil prostrčit míč do branky. Škoda, že neviděl nabíhajícího Kubu Ševčuka.

Poločasový výsledek 0:0 se ale hned na začátku druhého poločasu změnil – bohužel v náš neprospěch. Domácí zahrávali trestný kop a hlavička skoro nejmenšího hráče na hřišti změnila směr míče do naší branky a Matěj neměl šanci. Kluci se ale vůbec nevzdali, naopak – postupně zvyšovali svoji bojovou aktivitu, dostávali se do vynikajících gólových šancí, ale buď je vychytal brankař nebo mířili těsně vedle. Domácí už teď téměř pořád bránili. Náš tlak a výdrž až do konce se vyplatily. A proto jsme nakonec přece jen odjížděli s veselou – s cenným bodem za remízu – když se v 59. minutě prosadil Martin Loukota, se zarputilostí a obrovskou snahou protlačil míč do branky pod rukama domácího gólmana.

Obrovská pochvala pro všechny kluky za příkladný bojovný kolektivní výkon!

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Hlinsko-VM_nadstavba_2017-05-20

 

 

 

 

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 4.kolo  - středa 17..května

image

TJ Svitavy    2:2      SK Vysoké Mýto

                                                            (0:2)  

Branky:

  Houdek, Ševčuk

 

Sestava:

  Andrle –  Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Švejda

 

Odvetný zápas na hřišti ve Svitavách za letního počasí se odehrával v podobném duchu jako sobotní ve Vysokém Mýtě – nasazení, bojovnost. Jen s tím rozdílem, že prvních deset minut hra probíhala pouze na naší obranné polovině. Domácí na nás vlítli, hodně tlačili a jen díky dobré práci obrany a Matese v brance jsme udrželi čisté konto. A jak se říká nedáš dostaneš – nám se povedlo ze dvou rychlých protiútoků dát dva góly. V 15. minutě zahrál dlouhý míč od branky Matěj, našel na levé straně rozběhnutého Denise Bureše, který přihrál na střed nabíhajícímu Štěpánu Houdkovi, a ten otevřel skóre. Tento náš úvodní gól kluky vyprovokoval k větší aktivitě a hra v poli se vyrovnala. Druhý náš gól začal dlouhým kopem po odpískaném ofsajdu domácích Ondrou Švejdou na hrot na Štěpána Houdka, naproti mu šel domácí gólman, který sice míč nestihl, ale vytlačil Štěpána z vhodného střeleckého úhlu. Štěpán ale nezazmatkoval a poslal míč ze zadní lajny před branku a dobíhající Kuba Ševčuk ho kolenem dotlačil do sítě.

Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v nátlakové hře, na góly byly ale tentokrát produktivní domácí hráči. Ve 44. minutě snížili po rohovém kopu a v 52. minutě po závaru před naší brankou vyrovnali na 2:2. Ke konci zápasu jsme byli i aktivnější, přibylo větší množství faulů na naše hráče, ale žádnou ze standardních situací jsme nedokázali proměnit.

V celkovém hodnocení je remíza spravedlivá.

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Svitavy-VM_nadstavba_2017-05-17

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - skupina o 1-4 místo - 1.kolo  - sobota 13.května

SK Vysoké Mýto    3:1    TJ Svitavy

                                                                                (2:1)

Branky:

 Švejda, Mareš, Špaček

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Műller, Švejda

 

V sobotu jsme odehráli první zápas nadstavbové části, poprvé v letošní sezóně skutečně na domácím hřišti. Naším soupeřem byly Svitavy, které vyhrály základní část skupiny B. Od začátku to byl zápas velmi vyrovnaný, kluci sváděli tvrdé souboje jeden na jednoho a bylo hodně těžké se individuálně prosadit. Oba brankaři se také dost činili, když už se útočníkům podařilo dostat se až do nebezpečného zakončení. V 10. minutě se na levé straně uvolnil Denis Bureš, jeho střelu brankař hostí pouze vyrazil a nepodařený odkop obránců skončil na kopačce Ondry Švejdy, který nekompromisně zavěsil. V 19. minutě kopal trestňák s poloviny hřiště Patrik Mareš a perfektně vymetl šibenici. Faulovalo se hodně na obou stranách. Po jednom takovém hosté také z trestňáku snížili. Druhý poločas se prvnímu herně velmi podobal, spíš boj než fotbal. Ale nakonec přišla lahůdka - krásný lob v podání Davida Špačka, kterým překvapil nejen svitavského gólmana, ale všechny přihlížející.

Už tuto středu 17.5. nás čeká ve Svitavách odveta a rozhodně nebude lehká.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Svitavy_nadstavba_2017-05-13

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor starších žáků - 18.kolo - neděle 7.května

image

SK Vysoké Mýto   0:2     FK Pardubice B

                                                                       (0:2)          

Branky

 

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Műller, Švejda

 

Posledním naším soupeřem v základní části byl tým Pardubic B. Utkání bylo herně velmi vyrovnané, jen soupeř svoje šance proměnil. My jsme měli tři jasné tutofky, ale bohužel. A tak přišla první porážka v letošní sezóně. Kluky chválíme za herní projev, nasazení a bojovnost a doufáme, že si to vynahradí již příští víkend, kdy začíná nadstavbová část. V té právě skončené základní části jsme obsadili druhé místo za Hlinskem, s kterým postupujeme do finálové skupiny, kde se už hraje o titul přeborníka Pardubického kraje. Čeká nás ještě šest utkání a našimi soupeři kromě Hlinska budou ze skupiny B Svitavy a Moravská Třebová.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-PardubiceB_2017-05-07

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 17.kolo - sobota 29.dubna

image

FK Přelouč   2:5   SK Vysoké Mýto  

                                                               (1:1)

Branky:

 Švejda, Dušek, Marek, Vácha, Pechanec

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller, Švejda

 

 

 

 

K předposlednímu zápasu základní části jsme zajížděli do Přelouče. Vzhledem k tomu, že i v Přelouči se provádí rekonstrukce hřiště, hráli jsme na „dvojce“, která byla hodně podmáčená a po utkání starších žáků připomínala spíše oraniště. A naši kluci měli s terénem obrovské problémy. Fotbalového jsme tentokrát moc nepředvedli a až na pár jednotlivců chyběla i bojovnost.

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Prelouc-VM_2017-04-29

 

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 16.kolo - neděle 23.dubna

image

SK Vysoké Mýto   3:2    FC Hlinsko

                                                                              (1:1)

Branky:

 Pechanec, Mareš, Švejda

 

Sestava:

 Loukota - Dušek, Bureš, Pechanec, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller, Švejda

 

 

 

 

V neděli 23.4.2017 jsme na hřišti v Dobříkově přivítali vedoucí celek naší A skupiny FC Hlinsko, se kterým jsme se na podzim rozešli smírně po bezbrankové remíze. I tentokrát to byl zejména urputný boj. Ve velmi vyrovnaném zápase se vedení ujali již ve 4. minutě hosté. Nám se naštěstí povedlo brzy vyrovnat, když se ve změti nohou v pokutovém území nejlépe zorientoval Pepča Pechanec a perfektně trefil střed branky. Oba týmy hrály zodpovědně zejména dozadu, každá snaha o útok byla krajními obránci zlikvidována. Takže poločas skončil 1:1. Po přestávce byli aktivnější kluci z Hlinska, my jako bychom se trochu báli, Martin v brance se musel hodně činil. Bohužel útok soupeře ve 40. minutě se už vydařil a my jsme podruhé v zápase prohrávali. Kluci se ale dokázali vzájemně vyhecovat, zrychlili a zpřesnili rozehrávku, najednou byli agresivnější a jejich útočná snaha byla odměněna. V 52. minutě srovnal Patrik Mareš střelou po zemi ke vzdálenější tyči – víc místa než na balón mezi padajícím brankařem a tyčí tam opravdu nebylo. Najednou jsme to byli my, koho bylo plné hřiště, v útočném tempu jsme nepolevili a v 58. minutě završil naše úsilí vítězným gólem Ondra Švejda, když šel důrazně po vyraženém míči a z těžkého úhlu trefil odkrytou branku.

Všechny kluky chválíme za bojovnost v celém zápase a v posledních 10 minutách také zejména za týmovou hru a nasazení.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Hlinsko_2017-04-23

 

 

 

 

 

Krajský přebor mladších žáků - 15.kolo - pátek 14.dubna

image

SK Pardubičky   1:4     SK Vysoké Mýto

                                                                   (0:0)

Branky:

 Švejda, Houdek, Mareš, Loukota

 

Sestava:

 Andrle - Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

  Švejda

 

Na Velký pátek jsme sehráli v Pardubičkách výborné utkání s kvalitním soupeřem. V prvním poločase byla hra hodně vyrovnaná, hrálo se nahoru dolů se spoustou šancí na obou stranách, ale v koncovce buď chyběla přesná muška (zazvonilo i břevno a tyčka) nebo se blýskli gólmani. Hned na začátku druhého poločasu jsme neuhlídali aktivně hrajícího Jardu Straku a domácí šli do vedení. Naštěstí se kluci (na rozdíl od minulého týdne) nepoložili, ba naopak! Aktivní útočnou hrou se nám podařilo za 5 minut vyrovnat. Vlastní odraženou střelu od tyče napodruhé uklidil do branky Ondra Švejda. Ve 45. minutě házel dlouhý aut až do vápna Lukáš Marek, míč se odrazil od domácího hráče přímo na kopačku Štěpána Houdka, který nekompromisně zavěsil. I nadále hráli kluci koncentrovaně, zodpovědně bránili a po získání míče vyráželi do rychlých protiútoků. Soupeř ve snaze o vyrovnání posunul hru více dopředu a nám se tak otevřela cesta k jejich brance. V 58. minutě všechny překvapil Patrik Mareš, když místo přihrávky před branku na volného Martina Loukotu zvolil střelu těsně vedle špatně postaveného gólmana domácích. Nakonec se Martin přece jen dočkal – o minutu později dostal od Pepči Pechance přesně naservírováno a upravil na konečných 4:1.

Dnes se bylo opravdu na co dívat a právem dostali všichni kluci pochvalu od obou trenérů. A teď ještě ve stejném rytmu pokračovat příští týden, kdy nás čeká soupeř z nejtěžších – FC Hlinsko.

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Pardubicky-VM_2017-04-14

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 14.kolo - neděle 9.dubna

image

Jiskra Holice    2:2      SK Vysoké Mýto

                                                                 (0:1)  

Branky:

  Loukota, Mareš

 

Sestava:

  Andrle – Dušek, Loukota, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

  Müller, Švejda

 

 

Druhé jarní utkání jsme sehráli v Holicích. Bylo to utkání, kterém se nám nepodařilo zejména v koncovce. Hodně neproměněných gólových šancí nás stály vítězství. Kluci bojovali, hráli hodně kombinačně – někdy až moc, finální přihrávky byly často do ofsajdu. Žádné střely ze střední vzdálenosti. Soupeř také občas nepříjemně zahrozil, ale Matěj vychytal. První gól padl po úniku Martina po levé straně, když v závěru udělal kličku obránci a obstřelil gólmana. Druhou branku přidal Patrik, když koulející se míč vykopávali domácí už za brankovou čarou. Do této chvíle jsme měli na hřišti jasnou převahu, kluci tlačili, další gól byl na spadnutí, ale kopačky jsme měli nějak divně zahnuté. Na kolena nás srazil gól ve 48. minutě, když vyraženou střelu soupeř dorážel z ofsajdu. Najednou byl na hřišti úplně jiný tým, tým, který se začal o výsledek bát. Soupeř to vycítil, zatlačil a vyrovnal.

Kluci, vůbec nic se neděje, hlavy nahoru! Už tento pátek hrajeme další zápas v Pardubičkách. A opět nás čeká těžký soupeř.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Holice-VM_2017-04-09

 

 

           

image

Krajský přebor mladších žáků - 13.kolo - neděle 2.dubna 

image

SK Vysoké Mýto    13:0   Spartak Slatiňany

                                                                      (6:0)

Branky:

 Ševčuk 3, Mareš 2, Loukota 2, Müller 2, Marek, Houdek, Dušek, Švejda

 

Sestava:

 Andrle – Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Ševčuk, Müller, Švejda

 

První letošní jarní mistrovské utkání jsme sehráli proti týmu Slatiňan. Cílem bylo zahrát si na úvod pěkný fotbal, což se nám zejména v prvním poločase dařilo, až na koncovku. Kluci se na první zápas hodně těšili, ale někdy bylo vidět, že chtějí až moc. Ve druhém poločase soupeři došli síly (dorazil pouze s devíti hráči), takže zvolil zdržovací taktiku a hra byla hodně rozkouskovaná. Kluci se po celou dobu snažili o rychlé přechody dopředu, ze kterých padaly krásné branky a zvonily tyče.

 

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Slatinany_2017-04-02

Foto: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_tym_jaro_2017-04-02

 

 

 

  

Mladší žáci ovládli domácí halový turnaj

 

imageV neděli 5.2.2017 jsme pořádali v hale Domova mládeže halový turnaj mladších žáků pro r.2004 a mladší. Hrálo se nejprve ve dvou skupinách po čtyřech týmech a následně o celkové umístění. Našim klukům se turnaj velmi vydařil, a to jak herně, tak i střelecky, a po zásluze celý turnaj vyhráli. Martin Loukota byl navíc trenéry zvolen nejlepším hráčem turnaje. Všem klukům gratulujeme!!!

 

SK Vysoké Mýto:  Matěj Andrle, Jarda Horáček – Martin Loukota, Denis Bureš, Pepa Pechanec, Štěpán Houdek, Patrik Mareš, David Špaček, Lukáš Marek, Pavel Paulus, Ondra Vácha, Kuba Ševčuk, Ondra Švejda

 

 

 

 

 

Zápasy ve skupině:

VM : Spartak Choceň

4 : 0

branky: Houdek, Pechanec, Mareš, Švejda

VM : TJ Jiskra Litomyšl

6 : 0

branky: Pechanec 3, Mareš 2, Loukota

VM : SK Nemošice

3 : 0

branky: Loukota 2, Švejda

Semifinále:

VM : FC Hlinsko

4 : 2

branky: Loukota 3, Pechanec

Finále:

VM : TJ Jiskra Litomyšl

2 : 1

branky: Vácha, Švejda

 

Pořadí: 1. SK Vysoké Mýto, 2. TJ Jiskra Litomyšl, 3. FC Hlinsko, 4. FK Česká Třebová, 5. SK Nemošice, 6. Spartak Choceň, 7. Sokol Sruby, 8. OFS Svitavy r. 2005

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM_hala_2017-02-05

 

 

 

 

Halový turnaj v Chocni  r. 2005 – 1. místo!

 

V neděli 18. 12. jsme se zúčastnili v Chocni halového turnaje, kde jsme ve všech zápasech jednoznačně dominovali a zaslouženě turnaj vyhrály bez ztráty bodu.

Turnaje se účastnilo šest mužstev systémem každý s každým 1 x 20 minut.
Přes problémy se sestavou, kdy nám vypomohli tři chlapci st. přípravky r. 2006, kteří do kolektivu velmi dobře zapadli, za což jim i jejich trenérům patří velký dík.

Děkujeme hráčům za nasazení po celý turnaj, dobrý výkon, kde se kombinačně, střelecky dařilo všem našim hráčům. Pořadateli jednoznačně vyhlášen nejlepším střelcem turnaje Martin Loukota s 13 br. – gratulujeme!

 

Sestava SK Vysoké Mýto:

brankář Ondra Novotný (2006),Michal Staněk (2006), Denis Rejman (2006), Lukáš Marek, Kryštof Dušek, Petr Uher, Jarda Műller, Martin Loukota.

 

Výsledky:

Vys. Mýto – Choceň 1      3 : 1  (branky Staněk, Dušek, Rejman )

Vys. Mýto – Choceň 2      8 : 2  (branky  Loukota 4, Marek 2, Dušek, Rejman )

Vys. Mýto – Třebeš 1       5 : 3  (branky  Loukota 3, Rejman, Staněk )

Vys. Mýto – Třebeš 2       3 : 1  (branky  Loukota 2, Rejman )

Vys. Mýto –  Sruby         13 : 1  (branky  Loukota 4, Staněk 4, Múller 3, Marek 2 )

 

Konečné pořadí:

1. SK Vysoké Mýto, 2. FK Choceň 2, 3. FK Choceň 1,  4. FK Třebeš 1, FK Třebeš 2, 6. Sokol Sruby

 

 

 

Hodnocení podzimní části sezóny 2016/2017

 

Složení družstva:

r. 2004 - 6 hráčů (Andrle Matěj, Švejda Ondřej, Pechanec Josef, Houdek Štěpán, Mareš Patrik, Ševčuk Jakub)

r. 2005 - 9 hráčů (Špaček David, Loukota Martin, Dušek Kryštof, Vácha Ondřej, Marek Lukáš, Bureš Denis, Paulus Pavel, Uher Petr, Müller Jaroslav)

 

 

Soutěž – krajský přebor Pardubický kraj sk. A  - pořadí po podzimní části

1.

Hlinsko

12

11

1

0

125:10

34

2.

Vysoké Mýto

12

10

2

0

101:7

32

3.

FK Pardubice B

12

9

1

2

132:19

28

4.

Holice

12

8

0

4

66:40

24

5.

Pardubičky

12

8

0

4

60:35

24

6.

Prosetín

12

4

0

8

29:64

12

7.

Heřmanův Městec

12

3

0

9

14:86

9

8.

Třemošnice

12

3

0

9

24:110

9

9.

Přelouč

12

2

0

10

31:107

6

10.

Slatiňany

12

0

0

12

9:113

0

  

 

Střelci našich branek v mistr. zápasech – Mareš 16x, Loukota 11x, Švejda 10x, Pechanec 9x, Bureš 8x, Houdek 8x, Dušek 7x, Vácha 6x, Paulus 5x, Marek 4x, Uher 4x, Ševčuk 3x, Špaček 3x, Řehák 3x, Andrle 3x, Müller 1x.

 

Rozdělením krajského přeboru na dvě skupiny není polovina mužstev konkurence schopná, úroveň zápasů při dvouciferných výsledcích upadá.

 

V průběhu sezony jsme sehráli dvě vítězná přípravná venkovní utkání s mužstvy sk. B – Svitavy 1 : 3 a Choceň 1 : 9 .

 

V Č. Třebové  - kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup U12 - umístění na posledním 10. místě – soupeři mužstva  z moravských lig. ml. středisek.

Ve Vys. Mýtě  - kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup U13- umístění na 8. místě – soupeři mužstva z moravských lig. ml. středisek.

Přestože obě naše družstva (U12 polovina chlapců r.2006, U13 víc jak polovina chlapců r.2005) na výše uvedených turnajích byla nejmladší, tak nepropadla a vedla si dobře.

 

Poslední akcí ml. žáků byla účast na velkém dvoudenním turnaji v Chocni za účasti 16 mužstev (AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň A, B, MFK Vítkovice, SK Dynamo České Budějovice A, B, FC Hradec Králové A, B, FK Pardubice A, B, FK Junior Strakonice, MSK Břeclav, SK Vysoké Mýto, RMSK Cidlina/Nový Bydžov, FC Chotěboř, FC Hlinsko, rozdělených do dvou skupin, kde se hrálo 1 x 22 min.. Ve skupině jsme skončili na čtvrtém - postupovém místě.

Ve finálové skupině, kam se předešlé výsledky započítávaly, jsme prohráli s FK Pardubice A, remizovali s AC Sparta Praha a RMSK Cidlina/Nový Bydžov, vyhráli s FC Hradec Králové A, tím jsme celkově skončili na pěkném šestém místě.

 

Při Ondrášovce a v tomto turnaji si teprve zde chlapci mákli na dno svých sil a uvědomili, jak velký rozdíl je mezi zápasy  kraj. přeboru a na těchto turnajích.

 

Celkem 35 tréninkových jednotek od 1. 8. 2016

Tréninková docházkanejlepší Lukáš Marek – 34x , nejhorší Štěpán Houdek (bydliště Choceň) – 13x.

Nejlepší hráč ml. žáků podzimní sezony – ONDŘEJ ŠVEJDA.

 

Tréninkové jednotky  pravidelně  v pondělí, středu, pátek – 90 minut pod vedením dvou trenérů lic.“C

 

Náplň:

1) rozcvička (zahřátí s míčem, bez míče, strečink) - na úvod každé tr. jednotky PO,ST,PA

2) kondiční cvičení  - zaměření na rychlost, obratnost (bez míče, s míčem), odrazová síla – pomůcky (překážky, mety, žebřík ) - tr. jednotky PO,ST

3) hlavní tr. náplň – práce s míčem jednotlivce - v každé tr. jednotce PO,ST,PA

    A) - zpracování míče oběma končetinami (v klidu, pohybu) - pomůcky (překážky, mety, speciální odraz. rampa)

          - zpracování míče tělem

          - hra hlavou

          - obratnost na míči (změny směrů pohybu, výbušnost s míčem - pomůcky (překážky, mety, speciální odraz. rampa)

          - vedení  míče (pravou, levou končetinou), vnitřní, vnější nárt, přímý nárt  - pomůcky (překážky, mety)

          - přihrávání míče (pravou, levou končetinou)v klidu, pohybu, pod tlakem - pomůcky (překážky, mety)

          - obcházení soupeře (pasivní - klamavý pohyb tělem/překážka, aktivní vůči protihráči)

          - krytí míče pod tlakem

     B)   střelba v pohybu P,L končetinou – po slalomu, po narážečce, po souboji, zakončení hlavou – jen v PA tr. jednotce

     C)   individuální příprava brankáře – chytání míče, hra nohou, reflexní cvičení, pohybové cvičení, obratnost, odrazová síla

 

4) hlavní tr. náplň – kolektivní usměrňované hry s míčem v  tr. jednotce PO,ST,PA

     A)  malé formy fotbalu 1/1 až 5/5 – ve vymezeném hracím prostoru s omezením v počtu dotyků, na max. počet dotyků bez branek - pomůcky (rozlišováky, mety)

     B)  malé formy fotbalu s různým počtem hráčů na obou stranách ve vymezeném hracím prostoru s omezením v počtu dotyků, na max. počet dotyků na malé branky - pomůcky (rozlišováky, branky, mety)

     C)  malé formy fotbal - hra pod tlakem o stejném (nestejném) počtu hráčů

           herní cvičení s měněním poctu jednotlivců ve hře (obměna – útočník / obránce)

           nácvik rozehry od brankáře přes obránce po útok;

           nácvik kolektivního bránění povinnosti jednotlivců - presink; 

           útočná činnost – prostorový pohyb jednotlivců

           zahrávání / bránění standardních situací

 

5)  závěr tr. jednotky  -  uvolnění, protahovací cviky  - na konec každé tr. jednotky PO,ST,PA

6) hygiena -  převlékání hráčů, sprchování  - při každé tr. jednotce PO,ST,PA

 

 

Zpracoval: trenér Svatoš Ladislav

 

           

image

Krajský přebor mladších žáků - 6.kolo - neděle 6.listopadu

SK Vysoké Mýto   8:1     SK Pardubičky

                                                                       (4:1)

Branky:

 Mareš 3, Andrle 3, Švejda 2, Špaček, Bureš, Dušek, Ševčuk

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha,

 

 

 Uher, Ševčuk, Švejda

 

                                                                                                                                                                     

V neděli jsme odehráli poslední podzimní mistrovský zápas proti týmu Pardubiček. Očekávali jsme, alespoň podle výsledků, kvalitního soupeře, který hned v úvodu ukázal, že nepřijel jen na výlet. Než se kluci probudili, tak už 0:1 prohrávali, když se z trestňáku hosté ukázkově trefili do horního rohu branky, kde Matěj neměl nárok. Branka kluky nakopla a rozjeli se k výbornému výkonu – dobře fungovali obránci, kteří pokryli téměř všechny pokusy soupeře o ohrožení naší branky, a tam kde „nestihli“ byl na správném místě Matěj. perfektně pracovali všichni krajní záložníci v tahu dopředu s ťukancemi o středního záložníka nebo s přesnou přihrávkou na volného spoluhráče před soupeřovu branku. Kluci zkrátka předvedli fotbal, který se všem fanouškům líbil!

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Pardubicky_2016-11-03

 

 

 

 

 

 

Ondrášovka Cup 2016/2017 – kvalifikace skupina D – U13 ročník 2004

 

Ve čtvrtek 3.11.2016 jsme na domácím hřišti hostili poslední kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup 2016/2017, tentokrát pro kategorii U13 ročník 2004. A jako hrající tým mladších žáků jsme se představili i jako aktéři na hřišti. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů (FC Zbrojovka Brno, FC Vysočina Jihlava, FC Hlučín, FK Šumperk, SFC Opava, SK Slavia Kroměříž, SK Sigma Olomouc, SK Vysoké Mýto, FK Hodonín, SK Líšeň), které se praly o 4 postupová místa do finálového turnaje, který se hraje příští rok v květnu v Hradci Králové. Hrálo se systémem každý s každým 1x15 minut. Naši kluci, byť byli jednoznačně nejmladší, neboť žádný jiný tým neměl ve svém středu více jak jednoho hráče r.2005, a navíc všechny týmy hrají žákovskou ligu, předvedli velmi dobré výkony, většina utkání byla naprosto vyrovnaná, mnohdy jsme měli i navrch. Ale chybějící zkušenosti z takovýchto těžkých zápasů s mnoha osobními souboji se nakonec projevily. V posledních dvou utkáních se Zbrojovkou a Jihlavou už také došly síly, a tak jsme nakonec obsadili 8. místo. Přesto všichni kluci zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení, bojovnost i předvedený fotbal. Věříme, že zkušenosti nabité v tomto turnaji zúročí v dalších zápasech.

 

Sestava: Andrle – Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Uher, Ševčuk, Švejda

 

VM : FC Hlučín

0 : 0

VM : FK Šumperk

1 : 0

Loukota

VM : SFC Opava

0 : 0

 

VM : SK Kroměříž

0 : 1

VM : SK Sigma Olomouc

0 : 2

 

VM : SK Líšeň Brno

1 : 1

Dušek

VM : FK Hodonín

2 : 3

Mareš 2

VM : FC Zbrojovka Brno

0 : 3

 

VM : FC Vysočina Jihlava

0 : 7

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U13_2004__Ondrasovka_kvalifikace_VysokeMyto_2016-11-03

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 12.kolo - pátek 28.října 

image

ŽSK Třemošnice    0:12     SK Vysoké Mýto 

                                                                    (0:5)

Branky:

 Mareš 3, Andrle 3, Švejda 2, Špaček, Bureš, Dušek, Ševčuk

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Ševčuk, Švejda

 

 

 

 

                                                                                                                                                        

Zápas s jednoznačným průběhem, z naší strany snahou o kombinaci i samostatné akce. Některé situace mohly být řešeny lépe, padlo by i více gólů. Do útočných akcí se ve druhém poločase zapojil i náš gólman Matěj, když si vyměnil dres s Martinem. A úspěšně – do domácí branky se trefil hned třikrát!

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Tremosnice-VM_2016-10-28

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 11.kolo - sobota 23.října 

image 

SK Vysoké Mýto   13:0   FK Heřmanův Městec

                                                                 (6:0)

Branky:

 Pechanec 3, Loukota 2, Marek 2, Ševčuk, Špaček, Bureš, Mareš, Dušek, Houdek

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek,  Mareš, Špaček, Marek, Vácha, Ševčuk,

 

 

 Műller,Švejda

 

                                                                                                                                                                   

Soupeř nekladl téměř žádný odpor, jen odkopával balóny z vápna. Padly pěkné a někdy i kuriózní branky. Tentokrát jsme stříleli i ze zadních řad. Stále to ale chce v koncovce více klidu. Matěj v naší brance se nudil a mrzl.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-HermanuvMestec_2016-10-23

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 10.kolo - sobota 15.října 

image

Sokol Prosetín    1:8   SK Vysoké Mýto

                                                                      (0:4)

Branky:

 Mareš 2,Loukota 2, Pechanec 2, Bureš, Műller

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

 Švejda

 

   

Zápas téměř celý odehraný na jednu branku s pěknými fotbalovými akcemi. Opět nás trápila bídná koncovka a výborně chytající gólman domácích.

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Prosetin-VM_2016-10-15

    

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 8.kolo - sobota 8.října

image

FK Pardubice B   2:2      SK Vysoké Mýto

                                                                   (2:1) 

Branky:

  Ševčuk, Pechanec

 

Sestava:

  Andrle - Dušek, Loukota, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

  Švejda

 

                              

Kluci měli od domácích trenérů „slíbenou“ silnější sestavu, než která obvykle hraje za „B“ tým v krajském přeboru, takže nás konečně čekal kvalitní soupeř, který prověří nejen naše fotbalové dovednosti, ale také morálku. A všichni kluci obstáli!

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, domácí měli více ze hry, ale my jsme pozorně velmi těsně bránili a po získání míče vyráželi dopředu, bohužel pro nás všechny střely domácí gólman kryl. A jak se říká nedáš – dostaneš, tak jsme v 18. a ve 20. minutě dostali po sobě dva rychlé góly. Naštěstí se kluci nepoložili, naopak přitvrdili a odměnou jim bylo ve 24. minutě snížení na 1:2. Lukáš získal míč po autovém vhazování soupeře, poslal ho po pravé lajně na Kryštofa, ten míč zatáhl do vápna a od zadní čáry nahrál před branku na dobíhajícího Kubu, který trefil přesně.

I druhý poločas byl více o pečlivé obraně a o osobních soubojích než o pěkném kombinačním fotbale, byť se oba týmy o kombinaci snažili. Ale vzhledem k tomu, že se vzájemně velmi dobře známe, tak moc dobře víme, v čem je síla domácích a na co si musíme dát bedlivý pozor. A důslednost v obraně se nám vyplácela – několikrát jsme soupeři sebrali míč, dobře si přihráli, ale ach ta naše koncovka. Až v 55. minutě – Ondráš vystihl přihrávku, uvolnil se a vysunul Pepču, který pohotovou střelou vyrovnal na 2:2. Ke konci zápasu měli slibné šance i domácí, ale Matěj naštěstí vše zlikvidoval. Remíza 2:2 je zasloužená. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za přístup k zápasu, za bojovnost. Samozřejmě nebylo vše růžové, pořád nás trápí první dotek s balónem, nepřesné přihrávky a hlavně koncovka. Ale v sobotu kluci předvedli, že jsou jedna parta, dokážou si pomoct, táhnou za jeden provaz a cítí zodpovědnost za svůj výkon vůči ostatním členům týmu.

fotky:http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_PardubiceB-VM_2016-10-08

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 7.kolo - sobota 1.října 

image

SK Vysoké Mýto   9:2    FK Přelouč

                                                                              (5:1)

Branky:

 Mareš 4, Loukota 3, Švejda, Paulus

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Pechanec, Mareš,Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk, Műller,

 

 

 Švejda

 

                                                                                                                                                                   

Zápas, na jehož konci se kluci usmívali a měli radost z předvedených fotbalových akcí. Hra se nám kombinačně dařila zejména ve druhém poločase, kdy se hrálo (až na jednu akci, která zbytečně skončila penaltou) jen na polovině soupeře. Hráče hostů jsme téměř k ničemu nepustili, míč měli neustále pod kontrolou, skvěle si přihrávali, komunikovali – prostě paráda – jen škoda těch koncovek. Ale to určitě přijde příště! Velká pochvala pro všechny kluky!

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Prelouc_2016-10-01

 

 

Létající trenéři

 

V pondělí 26.9.2016 měli kluci ročníky 2003 – 2005 možnost zatrénovat si s trenéry Výběru Pardubického KFS ročníku 2004 Miroslavem Jirkou a Martinem Komoňem. Po hodině a půl kluci z trávníku odcházeli unavení, ale nadšení. A tak by to mělo vypadat vždycky!

 

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/Letajici_treneri_2016-09-26

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 6.kolo - neděle 25. září

image

FC Hlinsko     0:0      SK Vysoké Mýto

                                                                   

Branky:

 

Sestava:

  Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Švejda

 

 

  Ševčuk, Staněk, Řehák

 

                                                                                                                                                                  

V neděli 25.9.2016 jsme zajížděli na horkou půdu do Hlinska a to doslova – nejenže nás přivítalo na toto město v tuto roční dobu nezvykle krásné počasí, ale také domácí tým patří k nejkvalitnějším soupeřům v naší soutěži. Už od začátku bylo jasné, že nás nečeká žádný lehký zápas – oba týmy postavily hru na precizní a důsledné obraně, takže útočníci měli jen velmi málo prostoru, aby se prosadili a ohrozili branku soupeře. Rozehra ve středu pole se nám příliš nedařila, stále máme problém s prvním dotykem s míčem, a když už ho zpracujeme a uvolníme se, tak následná přihrávka není úplně z nejpřesnějších – je vidět, že nejsme zvyklí hrát pod tlakem, takže spěcháme a taky kazíme. Ale kluci bojovali a poctivými návraty nedovolili soupeři dostat se do brejků a naše chyby trestat. Takže pochvala pro všechny kluky především za bojovnost.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Hlinsko-VM_2016-09-25

 

 

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 5.kolo - sobota 10.září 

image

SK Vysoké Mýto   6:0    SK Holice

                                                                                (5:0)

Branky:

 Švejda 2, Breš, Dušek, Loukota, Mareš

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Marek, Paulus, Vácha, Ševčuk,

 

 

 Švejda

 

                                                                                                                                                                  

Opět zápas dvou různých poločasů, tentokrát ale v opačném pořadí. V první půli jsme hráli z kopce a po větru, kluci běhali, bojovali, spolupracovali, hráli pěkný fotbal, padaly hezké góly. Druhý poločas byl hodně poznamenaný únavou z úmorného vedra, taky míče moc do kopce lítat nechtěly, my jsme byli spíš pasivní a na stojáka. Sice jsme bojovali, ale dynamiku a radost ze zápasu jsme po přestávce asi nechali v kabině. Soupeř taky přitvrdil v obraně a kluci nevěděli, jak ji překonat. Každý pád na tvrdé, skoro betonové, hřiště hodně bolel, takže závěrečný hvizd rozhodčího byl pro nás vysvobozením. I na vítězném pokřiku po zápase bylo znát, že jsou kluci rádi, že mají utkání za sebou.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Holice_2016-09-10

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 4.kolo - neděle 4.září 

image

Spartak Slatiňany    0:13   SK Vysoké Mýto

                                                                          (0:2)

Branky:

 Houdek 3, Dušek 2, Vácha 2, Paulus 2, Pechanec 2, Řehák 2 

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, 

 

 

 Uher, Ševčuk, Řehák, Švejda

 

                                                                                                                                                                    

Zápas dvou různých poločasů. Začali jsme velmi aktivně, ale všechno bylo příliš zbrklé. Neustále jsme okupovali branku soupeře, ale ne a ne se trefit – tu chybělo pár centimetrů, tu zazvonilo břevno nebo tyč. Tak moc jsme už chtěli dát gól, že jsme se až zoufale samostatně tlačili přes bránící soupeře. Střelecké trápení jsme prolomili až ve 21. minutě. Druhý poločas byl už zcela o něčem jiném. Klidnější rozehra zezadu s rychlými výpady po stranách, narážečky, spolupráce – parádních akcí bylo dost a dost a taky padlo spousta krásných gólů.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_Slatinany-VM_2016-09-04

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 3.kolo - sobota 27.srpna

image

SK Vysoké Mýto    14:0      ŽSK Třemošnice

                                                                      (7:0)

Branky:

 Houdek 4, Švejda 3, Vácha 2, Marek, Uher, Pechanec, Loukota, Dušek

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, 

 

 

 Uher, Ševčuk, Švejda

 

Ve třetím kole jsme poprvé zavítali na naše podzimní domácí hřiště do Dobříkova, kde jsme v úmorném vedru přivítali kluky z Třemošnice. Naše jednoznačná převaha na hřišti a skóre 14:0, které mohlo být i vyšší nebýt mnoha výborných zákroků soupeřova gólmana. Kluci předvedli spoustu pěkných kombinačních akcí, přesto by naší hře slušelo více přesnosti v přihrávkách a klidu v rozhodování při řešení situace.

 

fotky: http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Tremosnice_2016-08-27

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků - 1.kolo - středa 24.srpna

image 

SK Vysoké Mýto    5:0    Sokol Prosetín

                                                                        (1:0)

Branky:

 Paulus, Uher, Loukota, Řehák, Mareš

 

Sestava:

 Novotný - Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, Uher, 

 

 

 Ševčuk, Staněk, Řehák

 

                                                                                                                                                                                             Jediný zápas letošního podzimu na domácím hřišti jsem sehráli ve středu večer 24.8.2016 proti týmu Prosetína. Vzhledem k účasti dvou našich hráčů (Andrle, Švejda) na utkáních krajského výběru v Polsku jsme v našem středu přivítali posily starší přípravky – Ondru Novotného, Míšu Staňka a Filipa Řeháka – moc děkujeme! Utkání se hrálo téměř celé na jednu branku, a to na tu soupeřovu, ale nedařilo se nám překonat obranný val pěti hráčů před gólmanem. A tak, i když jsme hráli aktivně a kombinačně, jediný gól v prvním poločase jsme dali v 18. minutě po rohovém kopu. Ve druhém poločase jsme našli recept na překonání soupeřovy taktiky – rychlý přechod dopředu po stranách s nahrávkou na uvolněného spoluhráče před brankou.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za odbojovaný zápas, i když na některých byla trochu vidět únava po úterním turnaji ve Srubech, který kluci bez porážky vyhráli, když postupně porazili tým Strugy z Makedonie 3:2, Holice 3:0 a domácí Sruby 7:2.

 

 

fotky:

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_turnaj_Sruby_2016-08-23

http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_VM-Prosetin_2016-08-24

 

 

 

Krajský přebor mladších žáků - 2.kolo - neděle 21.srpna

image

FK Heřmanův Městec   1:11      SK Vysoké Mýto 

                                                                           (0:4)

Branky:

 Vácha 2, Paulus, Mareš, Marek, Dušek, Uher, Loukota, Švejda, Bureš, Špaček

 

Sestava:

 Andrle - Dušek, Loukota, Bureš, Pechanec, Houdek, Mareš, Špaček, Marek, Paulus, Vácha, 

 

 

 Uher, Ševčuk, Švejda

 

                                                           

Tým mladších žáků, pro letošní sezónu 2016/2017 složený z kluků ročníků 2004 a 2005, sehrál svůj první mistrovský zápas na hřišti v Heřmanově Městci. A i přes chladné a deštivé počasí si kluci vedli skvěle. Soupeře předčili ve všech herních činnostech a byla na jich vidět chuť do fotbalu. I když se ne všechno podařilo, tak jsme viděli nasazení a spoustu pěkných kombinačních akcí. Potěšující je, že 11 gólů vstřelilo 10 hráčů. Škoda jediné inkasované branky 30 sekund před koncem zápasu.

 

fotky:  http://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MZ_2004-05_HermanuvMestec-VM_2016-08-21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezóna 2016/2017 – hráči ročník 2004 -2005

 

Začátek tréninků – pondělí 1.8.2016 v 17:00 na stadionu.

 

PO – ST – PÁ       17:00 – 18:30

- v plánu je také dopolední trénink na plovárně jednou týdně

 

neděle 14.8.2016             turnaj v České Třebové

 

 

 

 

image

Krajský přebor mladších žáků -  o titul KP - 4.kolo - středa 15.6.2016

image