18.1.2020            VM U17 : Holice U19      UMT Choceň

11.1.2020            VM U17 : VM „B“             UMT Choceň

14. kolo – sobota 9.11.2019

Vysoké Mýto : TJ Lokomotiva Borohrádek  4 : 2 (0:0)

Branky: 50‘ a 59‘ Kabrhel, 66‘ Jan Pechanec, 78‘ Vodička

Sestava: Jan Novák Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

Poslední utkání podzimu jsme odehráli na domácím hřišti proti Borohrádku. A byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním svítilo sluníčko, ale nepadaly góly, druhý poločas lilo a pršely i góly.

V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí, zejména ze standardek, ale žádnou jsme neproměnili. Ve druhém poločase už se nám dařilo šance proměňovat. V 50. minutě zakončoval po ťukancích ve vápně Matěj - Pepča - Kryštof. V 59. minutě přidal druhý gól opět Kryštof, když zužitkoval krásnou přihrávku od Pechyho. Na 3:0 zvyšuje v 66. minutě právě Pechy. O 5 minut později hosté snížili - po dlouhém nákopu za naši obranu šel útočník sám na Honzu Nováka. Štěpán Vodička měl ale rychlou odpověď - neuvěřitelnou střelou z dálky jsme vedli opět o tři branky. Závěrečné slovo měli ale hosté, když se nám nepovedl rohový kop a nezachytili jsme rychlý protiútok - 4:2.

Po zápase nemohlo chybět závěrečné posezení se zhodnocením podzimní části. Už se těšíme na jaro, ale předtím zasloužený odpočinek a hned od ledna zase hurááá - jdeme na to!

13. kolo – sobota 2.11.2019

TJ Červený Kostelec : Vysoké Mýto  0 : 8 (0:3)

Branky: 19‘ a 55‘ Houdek, 26‘ a 40‘ Josef Pechanec, 60‘ a 68‘ Jan Pechanec, 71‘ Švejda, 89‘ Kubatka

Sestava: Matěj Andrle Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

O týden později v Červeném Kostelci bylo jiné roční období - psa by nevyhnal. V tak špatném počasí jsme letos ještě nehráli, no jednou to přijít muselo. Nám vyhovovalo více než domácím. Novis dal tentokrát přednost florbalu, a tak se do branky postavil Matěj Andrle, který nebyl ještě zcela fit po zápase v Broumově. A podařilo se mu vzpomenout si na svá dětská léta, která strávil mezi tyčemi, když několikrát vychytal nebezpečné střely domácích. Utkání bylo hodně o bojovnosti, jakmile jsme vyhráli souboj o míč a poslali ho rychle dopředu, měli jsme běžecky navrch. Jen těch neproměněných šancí, kolik jich zase bylo.

První gól jsme vstřelili v 19. minutě - Radek vyzval dlouhou přihrávkou k běhu po levé straně Kryštofa, ten si ještě zakličkoval ve vápně a nakonec přihrál na malé vápno nebráněnému Štěpánu Houdkovi, který se nemýlil. Ve 26. minutě zvýšil hlavou ukázkově po rohovém kopu Ondry Jeřábka Pepča Pechanec. Tentýž hráč přidal ve 40. minutě náš třetí gól, když dorážel gólmanem vyraženou střelu Davida Kubatky.

Ve druhém poločase už nám domácí vůbec nestačili. V 55. minutě v chumlu hráčů vybojoval míč David Kubatka a vybídl do samostatného úniku Štěpána Houdka - 4:0. Potom dvakrát skóroval Honza Pechanec. Nejdřív Matěj provedl dlouhý nákop od branky, gólman domácích vyběhl, ale míč neodhadl, přeskočil ho a Pechy měl jednoduchou práci. V 68. minutě Kryštof vysunul Pechyho, ten udělal obránci kličku a šel sám na gólmana - 6:0. V 71. minutě přenáší Kryštof dlouhou přihrávkou míč zleva doprava na Pechyho, ten housličkami posouvá na Ondru Švejdu, který zvyšuje na 7:0. Skóre uzavřel v 89. minutě kuriózním gólem David Kubatka, když jeho střela orazítkovala snad všechno, co jí stálo v cestě, až nakonec skončila v síti.

12. kolo – sobota 26.10.2019

Vysoké Mýto : FK Vysoká nad Labem  24 : 0 (11:0)

Branky: J. Novák 4, Houdek 4, Jan Pechanec 3, Jeřábek 3, R. Novák 2, Mareš 2, Kováčik 2, Kabrhel, Wich, Škrabal

Sestava: Ondřej Jeřábek, Jan Novák Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, Radek Novák, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

Odvetný zápas s posledním týmem tabulky ani trochu nepodobal prvnímu utkání ve Vysoké. Hosté už od začátku hráli odevzdaně, a když se snažili zabránit gólu, často faulovali. Rozhodčí byl vzhledem k průběhu utkání hodně benevolentní, přesto odpískal 3 penalty v náš prospěch. My jsme z „klece“ do arény vypustili Honzu Nováka, který si náležitě užíval pohybu a prostoru a za poločas zužitkoval „jen“ čtyři přihrávky od spoluhráčů. V celkem poklidném tréninkovém tempu jsme vytvořili vysoké skóre. V závěru zápasu se už na postech kluci točili, aby si i ti, co letos ještě neměli štěstí, dali nějaký góleček.

11. kolo – sobota 19.10.2019

TJ Slovan Broumov : Vysoké Mýto  0 : 4 (0:2)

Branky: 14‘ a 82‘ Houdek, 8‘ R. Novák, 55‘ Kabrhel

Sestava: Jan Novák Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

V sobotu 19.10. jsme zajížděli na horkou půdu do Broumova. Utkání s tímto soupeřem jsou vždy velmi náročná nejen po fyzické, ale i psychické stránce, což se potvrdilo i dnes. Kluci ale byli na zápas dobře připraveni, věděli, co je čeká, a „kdo je připraven - není překvapen“ se splnilo beze zbytku až na jednu velkou kaňku.

Nám v sestavě chyběl zraněný stoper Štěpán Vodička, jehož práci bezvadně zastal Ondra Švejda, a levý obránce Ondra Jeřábek, za kterého zaskočil neméně výborně Vincent Škrabal. Od začátku utkání se hrálo v poměrně vysokém tempu, hodně na tělo se spoustou osobních soubojů včetně hlavičkových. Po zemi balóny moc neběhaly. My i domácí jsme těsně bránili, nikdo nechtěl dovolit jakékoli úniky. V 8. minutě přelil Vincent míč z levé strany na pravou, kde Pechy vyhrál souboj s domácím obráncem a poslal míč klasicky před branku, kde našel volného Radka Nováka - ten měl i čas si rozmyslet, kam míč do sítě umístí - 1:0. Ve 14. minutě vybojoval na útočné polovině aut Pepča Pechanec, pří následném výhozu posunul hlavičku Honza Pechanec na Kikina, který naservíroval před branku gólovku Štěpánu Houdkovi - a ten (pro něho nevídaně) zachoval klid a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Třetí regulérní gól nám nebyl uznán po výkřiku domácího fanouška „ofsajt“, když si Radek obhodil dva obránce na zádech a sám stál před brankařem, no nic.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s daleko větší agresivitou a my jsme se s ní těžko srovnávali. V 55. minutě zahrávali trestný kop, který Novis v brance zlikvidoval a hned z následné rozehry našel Radka Nováka, který perfektní uličkou uvolnil Kikina a ten sám tváří v tvář gólmanovi zvýšil na 3:0. V 73. minutě hlavičkoval Matěj Andrle, když na něho zezadu skočil domácí hráč, trefil ho do hlavy a poslal ho k zemi - následovala žlutá karta, a protože už předtím dostal jednu žlutou kartu za držení, přibyla i červená. Jenže Matěj zůstal bezvládně ležet na trávníku a za pomoci spoluhráčů byl odveden do šatny. Nakonec Matěj skončil s otřesem mozku v nemocnici. Frustraci domácích hráčů potvrdila o pár minut později další červená karta. Nejlepší odpovědí je gól - skóre uzavřel v 82. minutě Štěpán Houdek krásnou střelou z vápna křížem do levého rohu branky.

Všichni kluci zaslouží za dnešní vyčerpávající utkání maximální pochvalu - hráli kolektivně, koncentrovaně, velmi zodpovědně a udrželi nervy na uzdě a nenechali se vyprovokovat nemístnými poznámkami.

Velké poděkování patří také našemu spolehlivému řidiči Romanu Foglovi, který dnes navíc výborně zastal funkci pomezního rozhodčího. Romčo, díky! A Matěji, Tobě přejeme brzké uzdravení!

10. kolo – sobota 12.10.2019

Vysoké Mýto : SK Solnice  9 : 2 (4:1)

Branky: 9‘, 27‘ a 40‘ R. Novák, 73‘, 83‘ a 89‘ Jan Pechanec, 10‘ Švejda, 62‘ Kabrhel, 69‘ Mareš

Sestava: Ondřej Jeřábek Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda

Desátým kolem začaly odvetné zápasy a my jsme přivítali na domácím hřišti tým ze Solnice. Do branky se místo chybějícího Honzy Nováka obětavě postavil Ondra Jeřábek a jeho místo na levé obraně převzal Matěj Andrle. Bohužel jsme zaspali začátek zápasu a už v 8. minutě šli hosté do vedení po úniku středem hřiště. Naštěstí přišla okamžitá odpověď hned po rozehrání, kdy Kryštof Kabrhel našel Radka Nováka a jeho prudkou střelu po zemi brankař Solnice nechytil. Další gól jsme přidali vzápětí - ihned po rozehrání hostů vybojoval míč Matěj Andrle a poslal do běhu po levé straně Kryštofa Kabrhela. Tradiční přihrávka do vápna našla Radka Nováka, jeho střelu gólman vyrazil, ale z druhé vlny z hranice vápna prudkou střelou zavěsil Ondra Švejda - 2:1. Ve 27. minutě vybojoval u zadní lajny míč Honza Pechanec a mohl jít sám na gólmana, ale nezištně přihrál na nabíhajícího Radka Nováka - 3:1. Nejhezčí akce zápasu se udála ve 40. minutě - Matěj si s Honzou Pechancem dvakrát narážečkou vyměnili míč a poté Pechy poslal dlouhý balón do vápna, kam si již tradičně nabíhal náš kapitán Radek Novák a patičkou poslal míč do protipohybu brankaře - 4:1.

Na začátku druhého poločasu se opakovala situace z toho prvního - tentokrát se soupeř trefil z trestného kopu a snížil na 4:2. A ucítil šanci - začal nás napadat, bojoval. Trvalo nám dalších 10 minut, než jsme se trochu uklidnili a zkoncentrovali. V 60. minutě si zopakovali spolupráci Matěj s Pechym, ale tentokrát byl na konci před brankou připraven Kikin - 5:2. v 68. minutě zvýšil na 6:2 po rohovém kopu prudkou střelou po zemi Patrik Mareš. Poslední 3 góly v zápase vstřelil Honza Pechanec a všechny byly jako přes kopírák: 71. minuta - Kikin zleva do vápna, kde číhá Pechy - 7:2, 82. minuta Vincent Škrabal zprava do vápna - Pechy 8:2 a 88. minuta Sam Kováčik zleva do vápna - Pechy 9:2.

Vysoké skóre utkání, ale s předvedeným výkonem nejsme spokojeni. Zatrénovali jsme si a ještě nám u toho svítilo sluníčko. Přizpůsobili jsme se tempu soupeře a stačilo jet míň než na půl plynu. Vypadá to, že takovéto zápasy nás ani moc nebaví.

9. kolo – neděle 6.10.2019

Vysoké Mýto : SK Dobruška/TJ Spartak Opočno  6 : 0 (1:0)

Branky: 38‘ Kabrhel, 49‘ a 57‘ R. Novák, 61‘ Houdek, 86‘ a 88‘ Jan Pechanec

V týdnu pršelo a ochladilo se, a když zalezlo sluníčko, byla i docela zima. A jak jinak se zahřát, než se pořádně proběhnout a přitom si zahrát fotbal. Opět nás čekal neznámý soupeř a podle předchozích výsledků i kvalitní.

Začali jsme aktivně a vytvářeli si spoustu gólových šancí buď po dlouhých nákopech zezadu nebo po zatažení po stranách hřiště, ale chyběl nám větší pohyb a taky naše koncovka byla žalostná. Hosté dobře bránili zejména ve vápně a nedali nám žádný volný prostor k zakončení. A tak jsme první gól vstřelili až ve 38. minutě, když se Kryštof Kabrhel po dlouhé přihrávce od Ondry Jeřábka a kličce rozhodl místo přihrávky před branku pro střelu a překvapil tím úplně všechny - 1:0.

Ve druhém poločase jsme předváděli úplně jinou hru - zpřesnili jsme přihrávky a zrychlili přechod z obranné poloviny na útočnou. Ve 49. minutě trefuje po nahrávce Kryštofa Kabrhela Štěpán Houdek pouze břevno, dorážkou zařizuje vedení na 2:0 Radek Novák. V 57. minutě zvyšuje hlavou náš kapitán na 3:0. V 61. minutě posílá Honza Novák dlouhý nákop na Radka Nováka, který přihrávkou pod sebe vybízí k reparátu Štěpána Houdka - střelou po zemi 4:0. Poslední dva góly zařídil Honza Pechanec. Nejprve vystihne rozehrávku brankaře hostí a o dvě minuty později uklízí gólmanem vyraženou střelu Radka Nováka.

Za dnešek pochvala jen za druhý poločas :-(.

8. kolo – neděle 29.9.2019

TJ Přelovice : Vysoké Mýto  1 : 6 (1:3)

Branky: 6‘ Houdek, 22‘ Josef Pechanec, 27‘ Andrle, 51‘ Kubatka, 56‘ Jeřábek, 67‘ Špaček

Sestava: Jan Novák Vincent Škrabal, Patrik Mareš, David Kubatka, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

V neděli 29.9. jsme zajížděli do Přelovic. Čekal nás neznámý soupeř a pěkný sportovně kulturní areál. V obci se 100 obyvateli chodí na fotbal mužů i 200 diváků. A i náš zápas navštívilo poměrně hodně fanoušků. Svítilo sluníčko a než se kluci rozcvičili, přinesli z přilehlého lesíka i nemálo hub.

Od začátku byl k vidění rychlý kombinační fotbal od obou týmů, osobní souboje. První gól jsme vstřelili už v 6. minutě, kdy Honza Novák dlouhým kopem našel Matěje Andrleho, který posunul na Štěpána Houdka a pro něj už to byla jednoduchá práce. Domácí vyrovnali v 17. minutě, když náš stoper podklouzl a útočník pak šel sám na našeho gólmana. Vedení v zápase nám vrátil ve 22. minutě po rohovém kopu na dvakrát střílející Pepča Pechanec. Ve 27. minutě zvýšil na 3:1 Matěj Andrle opět po rohovém kopu.

Ve druhém poločase v 51. minutě zatáhl po pravé straně Vincent Škrabal a centroval do vápna, kde Kryštof Kabrhel posunul za sebe na stojícího Davida Kubatku a jeho pozemní pumelice rozvlnila síť domácích počtvrté. 56. minuta a Kikin opět v roli asistujícího, tentokrát zpracoval dlouhý výkop Honzy Nováka a vykulil na nabíhajícího Ondru Jeřábka, který prudkou ranou po zemi zvýšil na 5:1. V 67. minutě si Ondra připsal i asistenci, když poslal dlouhou přihrávku na vápno Davidu Špačkovi, ten obešel gólmana a dával do prázdné - 6:1.

Poslední čtvrthodina utkání už byla jen čekání na hvizd rozhodčího k ukončení zápasu. Síly docházely nejprve hráčům domácích a posléze i našim borcům.

Přesto oba týmy odehrály na pohled pěkné utkání bez zbytečných faulů a ve vysokém tempu.

7. kolo – sobota 21.9.2019

MFK Nové Město nad Metují : Vysoké Mýto  0 : 7 (0:3)

Branky: 15‘ a 27‘ Švejda, 42‘(P) Kabrhel, 53 Jan Pechanec, 55‘(P) J. Novák, 85‘ Kováčik, 87‘ R. Novák

Sestava: Jan Novák Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

Utkání, které výkonem hráčů na hřišti patřilo spíš do okresní soutěže než krajské ligy. Chybělo úplně všechno - pohyb, přesnost přihrávek a jejich následné zpracování, týmová kombinace, nasazení, rychlost, která nás tak zdobí. Jedině Ondra Švejda neúnavně běhal, skákal, rozdával přihrávky a tím občas někoho vyprovokoval k zakončení.

Každý může mít jednou špatný den. Tak už jsme si ho vybrali a od příštího zápasu zase předvedeme, že fotbal hrát umíme a že nás to i baví!

6. kolo – sobota 14.9.2019

Vysoké Mýto : TJ Velké Poříčí/SK Babí    7 : 2 (5:1)

Branky: 2‘ (P), 22‘ a 33‘ R. Novák, 19‘ Kováčik, 43‘ Josef Pechanec, 54‘ Škrabal, 73‘ Andrle

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Lukáš Wich, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

V sobotu nás čekal zápas s neznámým soupeřem, který v předchozích pěti utkáních ztratil pouze jeden bod. Takže jsme se těšili na kvalitní zápas, i když trochu z obavami, protože nám stále chyběli dva výletníci základní sestavy. Poprvé jsme hráli na „dvojce“, která nám svou velikostí vůbec nevyhovuje, navíc mokrá a kluzká.

Hned ve 2. minutě zápasu rozhodčí odpískal podivnou penaltu, po které jsme se ujali vedení 1:0. Hosty to ale nesrazilo a o 5 minut později srovnali z trestňáku na 1:1. Dokonce mohli jít i do vedení po nařízené penaltě, ale neproměnili ji. Ve 20.minutě zahrával trestňák Ondra Jeřábek, Radek Novák hlavičkoval jen do tyče, ale Sam Kováčik už mířil přesně. Tento gól nás nakopl, začali jsme se více prosazovat a do přestávky vstřelili další 3 góly. Ve 22. minutě střelou po zemi Radek Novák a ve 33. minutě opět náš kapitán - zužitkoval přihrávku z pravé strany přes celé vápno od Vincenta Škrabala. A ve 43. minutě po rohovém kopu Ondry Švejdy trefil Patrik Mareš Pepu Pechance, od kterého se míč odrazil do brány.

Druhý poločas moc pohledného fotbalu nepřinesl, viděli jsme spíš boj na obou stranách. V 54. minutě se po zadní lajně protáhl Ondra Jeřábek a přihrál na nabíhajícího Vincenta Škarabala. Hosté snížili z penalty v 67. minutě. Skóre uzavřel dloubáčkem v 73. minutě Matěj Andrle.

3. kolo – středa 11.9.2019

FK Vysoká nad Labem : Vysoké Mýto    0 : 24 (0:12)

Branky: R. Novák 8, Houdek 4, Bureš 4, Špaček 3, Vodička 2, Škrabal, Andrle, Kováčik

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček, Denis Bureš, František Zamastil

Středeční dohrávka odloženého prázdninového utkání v krásném sportovním areálu ve Vysoké nad Labem. Na soupisce domácího týmu byla většina kluků ročník 2005 a 2006, dokonce i 2 ročník 2007. Všichni zaslouží velký obdiv, že se i přes rychle narůstající skóre v jejich neprospěch snažili hrát tvořivý fotbal. A také jejich trenér, který své svěřence neúnavně pozitivně povzbuzoval celé utkání!

5. kolo – neděle 8.9.2019

TJ Lokomotiva Borohrádek : Vysoké Mýto  1 : 8 (1:3)

Branky: 21‘ a 59‘ Houdek, 71‘ a 76‘ Škrabal, 43‘ Zamastil, 85‘ R. Novák,  89‘ Vodička, 14‘ vlastní

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Lukáš Wich, Radek Novák, Štěpán Houdek, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Ondřej Švejda, David Špaček, Denis Bureš, Filip Jireček, František Zamastil

Zájezd gymnázia do Francie a první lekce tanečních obraly náš tým o 4 hráče, a tak naše řady posílili 3 borci z U15. Utkání se hrálo v poměrně vysokém tempu, domácí aktivně bránili, ale my jsme si rychlými přechody na útočnou polovinu vybojovali hodně standardních situací, které nám tentokrát nebývale vycházely - padlo z nich 6 gólů. Zajímavostí je skóre prvního poločasu - sice jsme vyhráli 3:1, ale vstřelili jsme pouze 1 branku.

4. kolo – sobota 31.8.2019

Vysoké Mýto : TJ Červený Kostelec  8 : 0 (2:0)

Branky: 85‘ a 86‘ Houdek, 11‘ Švejda, 23‘ R. Novák,  52‘ Jan Pechanec, 65‘ Mareš, 72‘ Jeřábek, 89‘ Špaček

Sestava: Jan Novák Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

Poslední prázdninovou sobotu jsme za velkého vedra hostili tým z Červeného Kostelce. Zápas připomínal první utkání s Broumovem, hrálo se opět téměř celý zápas na jednu branku, ale tentokrát už se nám podstatně více dařila hra ve středu hřiště. V prvním poločase jsme se ještě hodně zastřelovali a také gólman hostí několik střel pochytal. Ve druhém poločase jsme byli v koncovce podstatně úspěšnější a výsledkem je poměrně vysoké skóre v náš prospěch.

1. kolo – středa 28.8.2019

SK Solnice : Vysoké Mýto  1 : 5 (0:2)

Branky: 1‘ a 61‘ Houdek, 38‘ R. Novák,  56‘ Jan Pechanec, 74‘ Kabrhel

Sestava: Šimon Novotný Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

K druhému zápasu jsme v nezměněné sestavě zajížděli do Solnice. Tentokrát byl soupeř houževnatější a trochu urostlejší a na kolena ho nesrazil ani první gól ve 20. vteřině. K vidění bylo hodně osobních soubojů, většinou s vítězstvím na naší straně, načeš následoval nevybíravý faul domácích, ke kterým byl rozhodčí poměrně benevolentní. Vítězili jsme i ve sprintech s míčem po stranách hřiště, ale centrované přihrávky do pokutového území většinou přistály v chumlu domácích hráčů, kteří se příliš o útočné akce nesnažili. Kluci museli vynaložit hodně úsilí, aby nějakou tu skulinku v obranném valu našli. Fungoval v podstatě pouze jeden model – rozehra až zezadu od brankaře, přes obránce a střed na krajní zálohu a rychlý sprint, kterému většinou domácí nestačili a našim klukům se tak otevíraly šance na úspěšná gólová zakončení. Přesto se i domácí jednoho gólu dočkali – po ztraceném míči na naší polovině jsme museli zatáhnout za záchrannou brzdu a z trestňáku se pět minut před koncem podařilo snížit na 1:5.

Tentokrát pochvala za bojovnost a taky už začínáme hrát hlavou :-).

2. kolo – neděle 18.8.2019

Vysoké Mýto : TJ Slovan Broumov  7 : 0 (5:0)

Branky: 1‘, 21‘ a 26‘ Houdek, 24‘, 46‘ a 62‘ R. Novák,  44‘ Andrle

První zápas letošní sezóny a hned nás čekal soupeř, se kterým jsme v posledních dvou sezónách v kategorii starších žáků bojovali o vítězství v soutěži a v obou sezónách jsme byli úspěšnější. Očekávali jsme skutečný křest, ale hosté přijeli bez svých největších opor, které povolali do A-týmu můžu.

Což Broumováky zřejmě dost rozhodilo, protože po celý zápas nekladli téměř žádný odpor a pouze naším „klasickým“ výkonem prvního zápasu není skóre vyšší. Všechny góly padly po pěkných akcích a nesobeckých přihrávkách na lépe postaveného spoluhráče, ale chyběl rychlý pohyb balonu po zemi, přihrávky byly často nepřesné a také mnohé zakončení mohlo být víc v klidu.

Gratulace k vítězství a pochvala za to, že i přes velké vedro kluci vydrželi běhat až do konce. A děkujeme brankáři Šimonovi z U15, že zaskočil za chybějícího Honzu Nováka!